Chrysler Sebring Otomatik Şanzıman Tamiri

Chrysler Sebring otomobillerinizin otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Chrysler marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız. Chrysler Sebring Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Sebring otomatik şanzıman tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Sebring F4A42, F4A51, 41TE, Powershift (MPS6 – 6DCT450) ve 62TE otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Sebring DSG Powershift Şanzıman Arızaları

Sebring Mekatronik Arızaları ve Tamiri

Sebringlerde kullanılan Getrag powershift şanzımanların en kritik arızası, şanzıman beyni olarakta geçen powershift mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. 

Uzun kullanımlarda şanzıman ısınınca ekranda düşük şanzıman performansı” çıkar, şanzıman arızası uyarısı yanar ve rampa çıkarken devir saatinde dalgalanma gözlemlenir. Aracın vites geçişlerinde sert sarsıntılar meydana gelebilir. Genellikle arıza tespit cihazına bağlanıldığında şu arıza kodları gözlemlenir: 

  • P0766 – Shift Solenoid D Performans
  • P0796 – Basınç Kontrol Selenoidi C Performans
  • P1761 – Selenoid C Düşük Peformans
  • P2714 – Basınç Kontrol Solenoidi D Performans

Ayrıca bazı durumlarda P0715 ve P1715 gibi arıza kodları da gerçekleşebilir.

Tübitak desteğiyle hayata geçirilen, %100 yerli ve milli valf gövdesi test makinesi ile Sebring şanzıman beyni test ve tamiri Atco Mühendislik’te uygun fiyatlarla garantili olarak yapılmaktadır.

Sebring Kavrama Arızaları

Sebring şanzıman sorunlarının en başına kavrama problemleri gelir. Genellikle kalkışta titreme olarak kendini belli eden kavrama sorunu, bir müddet sonra sürüş keyfini tamamen ortadan kaldırabilir. Özellikle rampada kendisini belli eden kavrama problemleri Atco Mühendislik’te garantili olarak çok uygun maliyetlerle çözüme kavuşturulmaktadır.

Chrysler Sebring Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Chrysler Sebring Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Chrysler Sebring Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Chrysler Sebring şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Chrysler Sebring otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Chrysler Sebring şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Chrysler Sebring şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Chrysler Sebring Otomatik Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Chrysler Sebring aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

6 thoughts on “Chrysler Sebring Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Beşir Gürsöz
  Beşir Gürsöz / Cevapla 7 Mart 2021 at 10:23

  2003 Chrysler Sebring 2.7 aracımın 2 vitesten 3 vitese geçişlerinde sert bir şekilde vuruntu oluyor bu durum sadece 3 den 2 ye anlık düşüşten sonra tekrar 3 geçtiğinde yapıyor eğer sakin kullanım okursa bu durum yaşanmıyor diğer viteslerde herhangi bir problem yok şimdiden teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Mart 2021 at 08:57

   Beşir Bey, aracı dip gazda kaldırıp 1-2-3-4 yapar ve benzer bir boşa düşme olup olmadığını tarafımıza bildirebilir misiniz? Dilerseniz ücretsiz test ve ekspertiz için İstanbul, Ankara veya İzmir’deki servislerimizden birisini ziyaret edebilirsiniz.

 2. İbrâhim ada
  İbrâhim ada / Cevapla 23 Mayıs 2021 at 01:17

  Bende 2009 model crysler Sebring 2.0 TDI powersift otomatik şanzıman var araç geri vitese geçmiyor ve ileri viteslerde bazen karışıyor kalkışta ve duruşta vuruntu yapıyor bilgisayara baglattim şanzıman kartı arızalı dediler ve ben antepteyim burda anlayan ve yapacak usta yok parçası da yok bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ustam

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2021 at 09:35

   İbrahim Bey, sizin için o taraflarda söküm işlemi için bir servis ayarlayıp şanzımanınızı istanbula kargolatabiliriz yada anlaşmalı olduğumuz çekicilerden bir tanesini sizin için ayarlayıp aracınızı istanbula çektirebiiliriz.

 3. Metehan kiracı
  Metehan kiracı / Cevapla 12 Mart 2022 at 23:31

  Merhabalar stratus aracimda 41te a604 şanzıman var p0765 arıza kodu veriyor limp moda da çalışıyor yani 2.vitese sabitliyor. Selonoid beyni orjinal değişti mekatronik kontrol edildi ama arada bir tekrar bu hatayı alıyoruz sebebi ne olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2022 at 07:10

   Metehan Bey, bu bir elektrik arızası olup tesisatın ve TCM’nin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.