Chrysler Sebring Otomatik Şanzıman Tamiri

Chrysler Sebring otomobillerinizin otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Chrysler marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız.

Chrysler Sebring Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Sebring F4A42, F4A51, 41TE, Powershift (MPS6 – 6DCT450) ve 62TE otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Sebring DSG Powershift Şanzıman Arızaları

Sebring Mekatronik Arızaları ve Tamiri

Sebringlerde kullanılan Getrag powershift şanzımanların en kritik arızası, şanzıman beyni olarakta geçen powershift mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. 

Uzun kullanımlarda şanzıman ısınınca ekranda düşük şanzıman performansı” çıkar, şanzıman arızası uyarısı yanar ve rampa çıkarken devir saatinde dalgalanma gözlemlenir. Aracın vites geçişlerinde sert sarsıntılar meydana gelebilir. Genellikle arıza tespit cihazına bağlanıldığında şu arıza kodları gözlemlenir: 

  • P0766 – Shift Solenoid D Performans
  • P0796 – Basınç Kontrol Selenoidi C Performans
  • P1761 – Selenoid C Düşük Peformans
  • P2714 – Basınç Kontrol Solenoidi D Performans

Ayrıca bazı durumlarda P0715 ve P1715 gibi arıza kodları da gerçekleşebilir.

Tübitak desteğiyle hayata geçirilen, %100 yerli ve milli valf gövdesi test makinesi ile Sebring şanzıman beyni test ve tamiri Atco Mühendislik’te uygun fiyatlarla garantili olarak yapılmaktadır.

Sebring Kavrama Arızaları

Sebring şanzıman sorunlarının en başına kavrama problemleri gelir. Genellikle kalkışta titreme olarak kendini belli eden kavrama sorunu, bir müddet sonra sürüş keyfini tamamen ortadan kaldırabilir. Özellikle rampada kendisini belli eden kavrama problemleri Atco Mühendislik’te garantili olarak çok uygun maliyetlerle çözüme kavuşturulmaktadır.

Güncel Chrysler Sebring şanzıman fiyatlarımızı, Chrysler kavrama seti fiyatımızı ve Sebring mekatronik fiyatı bilgisini 02163659500 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Chrysler Sebring Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Chrysler Sebring şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Chrysler Sebring otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Chrysler Sebring şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Chrysler Sebring şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Chrysler Sebring Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Chrysler Sebring aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

2 thoughts on “Chrysler Sebring Otomatik Şanzıman Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.