Nissan Otomatik Şanzıman

Nissan marka aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Nissan Türkiye’nin anlaşmalı otomatik şanzıman tamiri firması olarak Nissan CVT şanzıman tamiri başta olmak üzere, bütün Nissan şanzıman gruplarında sizlerin hizmetinizdeyiz.

Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Nissan araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Nissan otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Nissan otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz. Her türlü Nissan otomatik şanzıman tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Nissan Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Nissan Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Nissan grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

Nissan Otomatik Şanzıman Arızaları

Nissan marka araçlarda Jatco ailesinin tam otomatik ve CVT şanzımanları, 2018 yılı sonrasında da Getrag üretimli EDC şanzımanlar kullanılmaktadır. Tıpkı diğer markalarda olduğu gibi her bir aracın üzerindeki şanzıman kendi aracına özel arızalar verdiği için, arızanız ile ilgili araç tiplerine hazırladığımız özel sayfaları ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Bununla birlikte Nissan araçlarda en sık karşılaşılan otomatik şanzıman arıza tipleri otomatik şanzıman basınç kaybından dolayı otomatik vites geçiş sorunu, cvt şanzıman titreme problemi, cvt şanzıman kayış sesi, devir saatinde dalgalanma gibi sıralanabilir.

Nissan CVT Titreme Problemi

Benzinli ve dizel, Micra, Juke, Qashqai, X-Trail, Pulsar araçlarda kullanılan CVT otomatik şanzımanlar 60 Bar civarında çalışma basıncına ulaşabilirler. Bu basınçlar ZF tam otomatik şanzımanlarda ise 5 Bar civarındadır. Dolayısı ile bu yüksek çalışma basıncı şanzıman beynini, selenoidleri, tambur-kayış mekanizmasını bozmaya başladığında siz de bunu titreme ve devir saatinde dalgalanma olarak gözlemlersiniz. Aracınızda bu problemler başladığında en kısa sürede servis görmesi gerekmektedir. CVT şanzıman titreme problemlerinizle ilgili olarak bize 0 216 365 95 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Çıkma CVT Şanzımanlara Güvenmeyin!

Nissan Qashqai ailesinde birbirinden farklı 4 CVT şanzıman çıkabilmekte ve şanzımanlar arasındaki farklar ve arzalarına karşı yapılması gereken prosedürler sıklıkla karıştırılmaktadır. Özellikle 3WX1B kodlu J11 Qashqai 1.6 Dizel ve X-Trail 1.6 Dizel CVT şanzımanların piyasada çok sayıda çıkma şanzımanı bulunmakta, bilinçsizce araç sahiplerine satılan bu şanzımanlar kısa sürede problem çıkarmakta ve tamiri mümkün olmamaktadır. Doğru onarım yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, 0 216 365 95 00 nolu telefondan sizlere memnuniyet ile destek sağlanacaktır.

Nissan Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Nissan otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Nissan araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Nissan şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Nissan otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Nissan şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Nissan şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Nissan Şanzıman Yağı Değişimi

Nissan şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Nissan otomatik şanzıman yağı fiyatı ve Nissan CVT şanzıman yağı fiyaı için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Nissan CVT şanzıman yağı ne zaman değişir?

Her ne kadar üretici firmalar şanzıman yağını ömür boyu olarak tarif etselerde, sürekli dur-kalk yapan araçlarda yağın aşırı ısınması ve özelliğini kaybetmeye başlaması, şanzıman içerisindeki balataların tozlarının kullanım ile yağa karışması gibi etkenler, 60 bar gibi yüksek basınçta çalışan CVT şanzımanların valf gövdesi ve seleoidler gibi parçalarının yağdaki kiri toplamasına neden olacaktır.

Bundan dolayı Atco mühendislik olarak her 60.000 km’de bir CVT şanzıman yağınızı değiştirmenizi tavsiye etmekteyiz.

Önemlidir! Eğer aracınızda vuruntu, devir saatinde dalgalanma, boşa düşme gibi arızalar var ise boşu boşuna şanzıman yağınızı değiştirmeyiniz!

Ustaya Sor – Nissan Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

  • Aracınızın model yılı
  • Aracınızın motor hacmi
  • Aracınızın yakıt tipi
  • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Nissan aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

7 thoughts on “Nissan Otomatik Şanzıman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.