Renault Megane Otomatik Şanzıman Tamiri

Otomatik vites Megane aracınızda şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Renault Megane araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Renault Megane otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Renault Megane otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Renault Megane Otomatik Şanzıman Tamiri

Renault Megane Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Renault Megane Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Renault Megane araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Renault Megane 1 Otomatik Şanzıman Tamiri – AL4/DPO 4 ileri
 • Renault Megane 2 Otomatik Şanzıman Tamiri – AL4/DPO 4 ileri
 • Renault Megane 3 Otomatik Şanzıman Tamiri – JF613E 6 vites 
 • Renault Megane 3 CVT Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Renault Megane 3 EDC Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Renault Megane 4 EDC Otomatik Şanzıman Tamiri

Renault Megane Otomatik Vites Sorunu:

Renault Megane 1 ve Megane 2 araçlarda DPO şanzıman kullanılmıştır. DPO şanzımanın en çok bilinen otomatik vites arızası selenoid valflerin (elektropilot da denir) bozulmasıdır. Bunu aşırı ısınma ile birlikte gelen boşa düşme problemleri, vites geçmeme, yokuşta çekmeme, vites geçişlerinde vuruntu sorunu, otomatik vites basınç kaptörü arızası, otomatik şanzıman türbünü arızası gibi problemler takip eder.

Renault Megane Otomatik Şanzıman Selenoid Valf Problemi:

Eğer aracınızda aşağıda belirtilen sorunlardan bir ya da birkaç tanesini yaşıyorsanız, muhtemelen AL4 DPO otomatik şanzımanınızda PWM selenoid problemi yaşamaktasınız: 

 • Aracı ilk çalıştırmaya başladığınızdan yaklaşık 1 dakika sonra araçta “tak” diye çok sert bir vuruntu oluyorsa -1.vitesten 2.vitese geçerken, arkadan araba çarpmış gibi
 • Otomatik vites arıza lambası yanıyorsa ve 3.viteste kilitliyorsa
 • Ekranınızda “vites kutusunu kontrol ettiriniz!” uyarısı çıkıyorsa
 • Aracınız gaz yiyip devir almıyorsa
 • Manuele almak istediğinizde aracınız manuele geçmiyorsa
 • Aracı sağa çekip kontağı açıp kapattığınızda arızanız sona eriyorsa

Her ne kadar kullanıcılar arasında bu belirtilen durumlarda şanzıman yağı ve PWM selenoid valf değişimi (bu selenoidten şanzımanınızda iki adet bulunur, birisi yağ basıncını, diğeri tork konvertör hareketini kontrol eder) yaygın olarak yapılsa da, bir çok durumda selenoid değişimi sonrası vuruntu probleminini aynen devam ettiği görülmüştür.

Bu gibi arızaların kök nedeni, bozulmaya başlayan şanzıman yağı ve elektrovanalar olabileceği gibi, olay sadece selenoid valf arızası olmayıp, arızalı parça aracın hidrolik kontrol ünitesi (şanzıman beyni) de olabilir. Özellikle yukarıdaki arızalara ek olarak aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız, Megane otomatik şanzıman beynini kontrol ettirmeniz faydalı olacaktır:

 • Uzun süre şehiriçi kullanımdan sonra araç geriye kaçırmaya başlıyorsa
 • Özellikle yokuşlarda çekiş düşüyorsa
 • Aracı bu şekilde kullanılırken hararet aşırı yükseliyorsa

Renault Megane Şanzıman Isınma Problemi:

Özellikle LPG kullanılan araçların otomatik şanzımanlarında aşırı ısınmadan dolayı yukarıda bahsedilen arızaların bazıları gözlemlenebilir. Bunun temel nedeni LPG’nin yanma ısısının benzinden yüksek olması ve motor ve şanzıman yağının normalin üzerinde ısınmasına neden olmasıdır.

Renault Megane otomatik şanzımanın aşırı ısınmasının bir diğer nedeni radyatörünün tıkalı olması olabilir. Bu durumda aşırı ısınan yağ, daha çabuk bozulurken, elektrovanaların çalışma performansını olumsuz yönde etkiler.

Bundan dolayı, şanzımanınıza müdahale ettirmeden evvel, aracınızda LPG varsa, LPG’yi iptal ederek aracınızı test etmenizi ve mutlaka radyatörünüzü temizletmenizi tavsiye ederiz. Aksi durumda hem gereksiz yere şanzıman revizyonu yaptırarak binlerce TL harcayabilir, hem de uğraşlarınız sonuçsuz kalabilir.

Renault Megane Otomatik Şanzıman Vuruntu Problemi:

Eğer üzerinde aracınızda otomatik vites vuruntusu (tepme) var ise öncelikle gaz kelebeğinizi, akü voltajınızı, bobinleri, soketleri ve bujilerinizi kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte piyasada çok bilinmediği hali ile, Megane araçların üzerinde bulunun DPO şanzımanda vites geçişlerinde görev alan 6 adet on-off selenoid bulunmaktadır. Bu selenoidlerin zaman içerisinde bozulması, basınç altında geç açıp kapatmalarına, bu da şanzıman vites geçişlerinde zorlanma ve vuruntuya neden olacaktır.

Renault Megane Otomatik Şanzıman Selenoid Valf Değişimi

Megane 1 ve Megane 2 otomatik şanzımanlarda 2 adet PWM selenoid valf ve 6 adet on-off selenoid valf bulunmaktadır. Gerçekte PWM ve on-off selenoidlerin arızalanması sonucu ortaya çıkacak belirtiler birbirinden farklıdır. Fakat her selenoid valf arızası ardından genel kanı, her otomatik şanzıman probleminde, 2 adet PWM elektrovanayı (bir tanesi yağ basıncını regüle eder), yağ ile birlikte değiştirmenin bütün arızaları giderebileceği yönündedir. 

Oysa ki, şanzıman beyni içerisinde olabilecek aşınmalar, diğer 6 adet selenoid valfin (elektropilot) içerisinde olabilecek bozulmalar ve şanzımanın içerisinde olabilecek mekanik aşınmalar, yağ değişimi ve 2 adet selenoid valf değişimi ile giderilmeyecektir. Özellikle aracınızda vites geçişleri esnasında boşa atma var ise, selenoid değişimini önermemekteyiz, zira sorununuz diğer şanzıman parçalarınızdadır. Yine de sadece selenoid değişimi yapmak istiyorsanız Megane selenoid valf fiyatı için 0 216 365 95 00 nolu destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Renault Megane 3 1.6 CVT Vites Arızaları

CVT şanzıman sahip Renault Megane araçlarda viteste titreme problemi, devir saatinde dalgalanma, rampadayken veya motor ısındığında daha belli olmaktadır.

Renault Megane Şanzıman Tamiri

Renault Megane araçlardaki otomatik şanzımanların tamirinde doğru yöntem, selenoidlerin, valf gövdesinin ve şanzıman iç parçalarının teknik şartnamelere uygunluklarının gerekli teknolojik ekipmanlar (selenoid test makineleri ve valfbody test cihazları) ile test edilmesidir. Aksi durumda defaatle selenoidleri, valf gövdesini ve şanzımanı söküp takmak zorunda kalabilirsiniz.

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Renault Megane otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Renault Megane araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Renault Megane şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Renault Megane Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Renault Megane otomatik şanzıman fiyatları döviz ile ithal edilen parçalardan dolayı sürekli değişmektedir.

Renault Megane Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Renault Megane Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Maalesef Covid19 sebebi ile Renault Megane 1 ve Megane 2 araçlardaki AL4 diğer adıyla DPO şanzımanlara şu an hizmet sunamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz!

Renault Megane Şanzıman Yağı Değişimi

Renault Megane şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Renault Megane otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Renault Megane şanzıman beyni tamiri, Renault Megane I otomatik şanzıman beyni fiyatı ve Renault Megane II otomatik şanzıman beyni fiyatı
ile ilgili bilgilere, sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Renault Megane Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Renault Megane aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

277 thoughts on “Renault Megane Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Emre DİZDAR
  Emre DİZDAR / Cevapla 27 Nisan 2019 at 14:39

  Merhaba bilgi almak istediğim bir konu var ;
  Megane 2 Dynamic 2004 model 2000 motor triptonik vites aracım var. Aracım son zamanlarda şu şekilde bir durum içinde ; ilk kalkışta gaza normal seviyede basınca araç sallanmaya başlıyor, bir iki saniye şurup geçiyor. Sallanmaktan kasıt , titreme sanki gitmede zorlanma gibi anlatabilirim. Bunun süresi maximum iki üç saniye. Sonra bir şey yok normale dönüyor. Gaza çok çok hafif basınca kalkış anında bu anlattığımi kesinlikle yapmıyor. Sadece yapmamasi için gaza çok çok hafif basmak gerekiyor. Aksi halde bu sallama titremeyi yapıyor. Görüş ve bilgilerinizi rica ederim. Saygılarımla

  • Doğuş
   Doğuş / Cevapla 14 Haziran 2019 at 06:37

   Merhaba 2000 megane coupe 1.6 16 valf aracimda 1 vitesten 2 vitese geçerken vuruntu var ayrica yokuslarda geri geri geri cikarken kaydırma yapiyor sizce sebebi ne olabilir

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 15 Haziran 2019 at 10:41

    Doğuş Bey, hidrolik ünitenizde basınç kaybı mevcut. Şanzıman beyninizin sökülerek revize olması gerekmektedir.

   • Kadir
    Kadir / Cevapla 20 Eylül 2019 at 19:31

    Merhaba benim 2002model Megane 1 otomatik aracım var araçta auto ışığı yanıyor sürekli vites atmıyor arızası ne olabilir

    • adil saygılı
     adil saygılı / Cevapla 27 Eylül 2020 at 16:37

     merhaba aynı sorun benımd ebaşımdaydı auto yanınca arac agır kalkıyor kut dıye bı ses yapıyordu selenoıdler degıştı basıns sensor kablosu degıştı şanjıman yağı değişti vıtes kaptör devresı değişti şu anda arıza vermıyor ıkı bınlırayı buldu

   • Mustafa ercan
    Mustafa ercan / Cevapla 3 Temmuz 2020 at 13:43

    2013 Megane 3 Araccım var. Cvt 6 ileri benzin Lpg li aracın. Şanzumanı aracı satın aldıktan yarım saat sonra uzun yola çıkınca anladım ki bozuk.devir saati sürekli inip kalkıyo gaz sabit şekilde basıncada yapıyo her türlü yapıyo. Bu sorun daha önceden de varmıdır. Çözümü nedir kimisi yağını değiştir diyor ustayla konuştum ankarada şanzumancılarla beyin arızalı dediler. Şanzumana çapak attıysa sorun dahada büyük olduğunu söylediler. Bilgilendirirseniz sevinirim. Makinaya baglattım orada da basınc düzensizliği var dedi.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 13:02

     Mustafa bey, yağ değiştirmek ile bu sorun çözülmez. Maalesef ki şanzımanın revizyon olması gerekmektedir. Sorun beyinden veya kasnak-zincir mekanizmasından kaynaklanabilir.

     • MUSTAFA
      MUSTAFA / 11 Temmuz 2020 at 14:09

      BEYIN TAKIP DENEMEKTE FAYDA VARMIDIR. BI ARKADASIMDA BEYIN VAR SAGLAM. ONU DENEYIP GORMEK MANTIKLI MI ? BEYIN VE KASNAK AYNI ANDA BOZULABILIR MI ? SİZDE MASRAFI NE KADARDIR ACABA ? SADECE BEYINE 3.000 TL ISTEDI ARKADASIM

     • AtcoAdmin
      AtcoAdmin / 17 Temmuz 2020 at 14:01

      Mustafa Bey, beyin takıp deneyebilirsiniz. Beyin ve kasnak mekanizması aynı anda bozulabilir. Komple revizyon ücreti yaklaşık 8.000 TL civarındadır.

  • Murat bozkurt
   Murat bozkurt / Cevapla 22 Ocak 2020 at 19:46

   Merhaba ben murat bende 2004 megan 2 1.6 16 valf oto.sanzuman arac var suan sanzumanda sorun var devamli “vites kutusunu kontrol edin” yazisi cikiyo ekranda ve vites yukselmesi gerceklesmiyor.suan aracim tamircide ve tribune kadar hasar var dedi bi kac parca degismesi gerekiyor diyo ve karar veremedim yada izmirde var ise subeniz yada anlasmali servis lutfen yarfimci olurmusunuz.suan arac yurumez durumda

  • Uğur
   Uğur / Cevapla 22 Temmuz 2020 at 23:35

   Merhabalar Megane 2004 1.6 otomatik aracımda yokuş yukarı çıkarken vites küçültmede vuruntu oluyor araç arıza uyarısı vermiyor ne yapmam gerek

 2. AtcoAdmin
  AtcoAdmin / Cevapla 27 Nisan 2019 at 18:25

  Emre Bey, yüksek hızda sabit hızda giderken devir saatinizde oynama var mıdır? Ya da rampada geri kaçırma gibi bir probleminiz var mıdır?

 3. Emre
  Emre / Cevapla 29 Nisan 2019 at 11:37

  Merhaba; yüksek sabit hızda giderken ona bakmak benimde aklıma gelmişti . Hayır yok oynama yapmamakta. Rampada çok hafif geri kaçırma var evet. Ama o hemen hemen hep var gibi bir şeydi. Çok minik kaçırma yapıyor yüksek rampalarda ama.

 4. Emre
  Emre / Cevapla 29 Nisan 2019 at 11:40

  … Ayrıca rölanti de çalışırken devir 1000 nin altında aşağı yukarı 800 de falan. Bunu da belirteyim. Aklıma şu da geliyor, acaba bu sorunum gaz pedalınin ayarsizligi ile ilgili de olabilir mi?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Mayıs 2019 at 17:19

   Emre Bey, sorununuz direk olarak tork konvertörü ile alakalı gözükmüyor. Zaman içerisinde DPO şanzımanlarda basınç kaybından dolayı problemler yaşanıyor ama sizinkisi sanki aracın motoru ve daha çok sizin bahsettiğiniz üzere gaz pedalı ile alakalı gibi duruyor.

   • Doğuş
    Doğuş / Cevapla 15 Haziran 2019 at 20:27

    Tahmini ne kadar bi masrafı olabilir peki

   • Goksel deviren
    Goksel deviren / Cevapla 22 Haziran 2019 at 17:09

    1-2-3-4 normal kullanimda gecislerimde sorun yok. 1-2-3 viteslerde 6 bin deviri cok rahat gorurken , 4 gecmiyor(155km/sa kaliyor). 4ncu vites yine ayni sekilde 4200 devirden sonra gitmiyor (155km/sa hizi gecmiyor)
    Megane 3 / 2011 moldel priv.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2019 at 11:59

     Göksel Bey, tork konvertörünüzde problem olabilir.

  • ALI
   ALI / Cevapla 19 Temmuz 2020 at 23:28

   Scenic 1.6 otomatik aracımda d3 yazdı nedemek

   • Nurettin
    Nurettin / Cevapla 16 Kasım 2020 at 21:25

    Selamunaleykum ustam bende megan 2 2010 model 1/6 motor otomatik vites benzin ve lpg li aracim arabam küçük yokuşları bile çıkmıyor çok uzun olursa yokuş uzakdan kaldırırsam ancak çıkıyor vites geçişlerinde bazen vuruntu yapıyor ama hiç bir arzalambasi yanmiyor

  • Murat
   Murat / Cevapla 11 Ekim 2021 at 22:34

   Mrblar 2004 model LPG li scenic marka aracımda clip cihazına bagladığımızda DF018-KÖPRÜLEME KAYMADI arıza kodu çıkıyor. 200 km de falan vites kutusunu kontrol edin uyarısı çıkıyor aracı kapatıp tekrar çalıştırdığımda arıza uyarısı gidiyor vites geçişlerinde bir problem yok ama aracın çekişi düşük yardımcı olursanız minnettar olurum kolay gelsin iyi çalışmalar

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 14 Ekim 2021 at 10:18

    Merhaba Murat Bey, Maalesef LPG li araçlara hizmet vermemekteyiz.

 5. Eray
  Eray / Cevapla 30 Nisan 2019 at 10:17

  Merhaba 2001 Scenic 1.6 16v rxt Otomatik aracım var. Araba 213000 km’de. Araç sabahları ilk çalıştırdığımda beklemeden motor soğukken hareket edince hafif rampa yada hızımı arttırınca otomatik vites arıza lambası yanıyor. Yandığında kapatıp açıyorum ve düşük hızda motor ısınıncaya kadar gidersem birşey çıkmıyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Mayıs 2019 at 17:20

   Eray Bey, şanzımanınızda basınç ile ilgili problem mevcut. Öncelikle selenoid değişimi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 6. Mahmut
  Mahmut / Cevapla 2 Mayıs 2019 at 23:43

  Merhaba,megane2 aracim yolda giderken birden vites bosa cikti,gaz yemedi durdum p konumuna aldim tekrar d konumuna aldim 2 saniye gecikmeyle tak diye arkadan birsey vurmus gibi ses geldi vitese geciş sesi araci kapatip tekrar calistirdim bir daha yapmadi sorun ne olabilir teskler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Mayıs 2019 at 11:38

   Mahmut Bey, sorun hidrolik üniteniz üzerindeki vites geçiş selenoidlerinden veya şanzıman yağınızın fazla ısınmasından dolayı olabilir. Aracınızda LPG var mıdır?

   • Yusuf
    Yusuf / Cevapla 20 Ekim 2019 at 04:09

    Öncelikle slm benim 2009 model dizel otomatik vites megan 2 var arac soğukken çok güzel ısınınca rampalarda bağırıyor vites değiştirmeye calışıyor değiştiremiyor ve atlama yapıyor selonoit leri değiştirdiler Şanzıman yağını değişdirdiler olmada bu hareketi yaptığında fan motoru yüksek calışıyor stop ettiğim takdirde durmuyor anca Kontağı açıp kapayınca duruyor soğukken çok güzel ısınınca çok kötü oluyor şanzumanın üstündeki yağ soğutucusunada baktılar acık nedir aba bu arza rica etsem bilkiverebilrmisiniz tşkr ederim

 7. Fatih
  Fatih / Cevapla 3 Mayıs 2019 at 13:24

  Merhaba, 2009 model 180000 km Megane 2 aracımın son zamanlarda vites geçişleri daha hissedilir hale gelirken dik rampaları çıkarken balata kokusu gelmeye başladı. Düz yolda herhangi bir koku gelmesi durumu söz konusu değil. Bu durum ile ilgili görüşünüzü öğrenmek istiyorum. Saygılar sunarım…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Mayıs 2019 at 11:42

   Fatih Bey, aracınızda rampa çıkarken balata kokusu geliyorsa tork konvertörünüzü revizyon ettirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca şu anda muhtemelen şanzıman yağınızda da kararma mevcuttur. Yağınızı kontrol ettirme şansınız var mıdır?

   • Fatih
    Fatih / Cevapla 5 Mayıs 2019 at 15:19

    En kısa zamanda kontrol ettireceğim. Revizyon için de size uğrayacağım. Yorumunuz için teşekkür ederim..

   • ilhan fırat
    ilhan fırat / Cevapla 22 Haziran 2020 at 22:53

    2011 model dpo şanzımanlı megan 3 1.6 motor. daha 20000 kmdearacımda 2. vitese geçerken az gaz verdiğinde hafif 2 yada 3 saniye sallama hissediyorum .biraz fazla gaz verirsen hissetmiyosun.öbür viteslerde birşey yok.fikir verirseniz sevinirim.teşekkür ederim.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2020 at 13:03

     İlhan Bey, Bu şanzıman basınç problemidir. Yukarıda detayları ile anlatmaya çalıştık. 3 adımlı bir tamirat yöntemi vardır.

 8. Yunus
  Yunus / Cevapla 10 Mayıs 2019 at 13:11

  Merhaba benim aracım 2004 Megane 2 1.6 16 v otomatik,sorunum şu vites geçişlerinde özellikle ikinci vitese geçerken zorlanıyor birde yokuş çıkarken zorladınmı arabada sert sarsıntılar oluyor şiddetli biçimde,şanzıman beynine baktılar bi sorun çıkmadı 145000 de yağıda hiç değişmedi değiştirmelimiyim onuda bilmiyorum,birde tüp taktıralı bir sene oldu tüpten öncede yapıyordu

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 16:37

   Yunus Bey, şanzıman beynini nasıl test ettirdiniz? Genellikle bu arızalar selenoidler ve şanzıman beyninden kaynaklanmaktadır.

  • Oskan
   Oskan / Cevapla 31 Mayıs 2019 at 23:24

   Megan 2 2008 otomatik 190000 km arac soguk iken vites gecislerinde hic ama hic sorun yok kısın 1saatlik kullanim sonrasi 1nci viteste 2 ye gecerken arkadan sert vuruntu yapiyor yazin 10 dakikalik kullanim sonrasi basliyor ancak rampalarda geri kaydirma yok ama zayif duruyor hata msj yok herkez farki seyler soyluyor deneme yanilmadan bahsediyorlar deneme yanilma tamirciye ait olsun ve tecrube etmis olurlar bilgi kendilerine kalir biz yapilan isleme para verelim deneme yanilmalara degil net cevabi ihtiyacim var tskler.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 4 Haziran 2019 at 06:35

    Oskan Bey, DPO şanzımanlarda hidrolik basınç kaçağından kaynaklanan bir durumdur. Hidrolik ünitenin (şanzıman beyni) sökülerek test cihazına bağlanması gerekmektedir. Kaçaklar selenoid kaynaklı mı, gövde kaynaklı mı, yoksa şanzımanın içerisinden mekanik kaynaklı mı o zaman belli olacaktır.

  • Eray DEMİR
   Eray DEMİR / Cevapla 19 Aralık 2020 at 15:09

   2004 1.6 16 valf benzin&lpg otomatik bva dp0 al4 kodlu megane 2 aracımı alalı 3 ay oluyor aracı ilk aldığımda p-r-n-d ve manuel +/- modları sorunsuz çalışıyordu aracın yağ kaçakları için motor şanzıman indi ve aracı teslim aldım p-r-n-d sorunsuz çalışıyor ancak manuel moda getirdiğimde ekranda gözükmüyor işlevde görmüyor. Aracın tamirini yıllarca renault yetkili servisinde çalışmış kendi özel servisini açmış bi usta yaptı. Usta komple elektrik tesisatını, vites kolunun olduğu körüğünü ve akünün arkasından ulaşılan vites yerini inceledi sorunu bulunamadı sorunun en son halatlı vites kolu mekanizması yani vites çanağı olduğuna kanaat getirdi. Usta ben vitesi hiç ellemedim diyor suçu üstlenmiyor. Benim araştırmalarımda ve sizin sayfanızda yazan yazılardanda okuduğum kadarıyla aracımın manuel modunun çalışmama sebebi selenoid valf arızası yada vites seçim sensörü yada vites kaptürü olabilir mi ne yapmalıyım yardımınıza ihtiycım var hiç bi yerde benim bu sorunumla karşılaşılan emsal bir durum bulamadım yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 22 Aralık 2020 at 09:19

    Merhaba Eray Bey şuan pandemi dolasıyla DPO şanzımanlara hizmet veremiyoruz. Bu tarz arızaları genellikle şanzıman üstündeki vites konum şalteri veya selenoidlerden yapabiliyor o kısımlara bakmanızı öneriyoruz.

 9. HİKMET BADEMKIRAN
  HİKMET BADEMKIRAN / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 08:02

  MEGAN 2 OTOMATİK BENZİN LPG SON ZAMANDA ENJEKSİYON ARIZA GÜSTERİYORDU 4 SEFER TAMİCİME GÜTÜRDÜM YAPTIM DEDİ YİNE ARIZA VERDİ DÜNDE GİDERKEN YOLDA BİRDEN TOK TUK SESLER BİLGİSAYARA SOKTUM ŞANZIMANDAN GÜSTERİYOR

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 16:42

   Hikmet Bey, enjeksiyon arızası şanzıman arızasını tetikleyebilir. Bilgisayarda şanzıman ile ilgili nasıl bir arıza kodu vermiştir?

 10. Hakan sezer
  Hakan sezer / Cevapla 13 Mayıs 2019 at 00:13

  Slm. 2000 model Renault megan 1 Coupe otomatik vites aracım var; aracım aşırı derecede geri vites vuruntusu yasıyorum yalnız araba soğukken asla ve asla geri vuruntu olayı yaşamıyorum ama araç ısındıktan sonra geri vites gecikmeli olarak vuruntulu bir şekilde oturuyor ve uzun yola çıktığımda bazen kırmızı ışıkta beklemelerde araç D pozisyonundayken hareket etmiyor boşa çıkıyor biraz gaz verip 4 yada 5 saniye sonra vuruntulu bir sekilde kalkıyor ama bunu arasıra yapıyor geri vites ise arabayı aldım alalı var yardımcı olabilirsiniz sevinirim iyi günler kolay gelsin

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Mayıs 2019 at 14:02

   Hakan Bey, araçta muhtemel selenoid arızaları yaşıyorsunuz. Şanzıman beyninizin sökülüp test edilmesi gerekmektedir.

 11. Fatih
  Fatih / Cevapla 20 Mayıs 2019 at 18:07

  Slm abi benim 2009 mld Megan 2 ben yağını ve selenoid leri demişti ama vites geçişleri çok az hıssediyorum bazen de 3 veya 4 duncu vites hafıf vuruntulu geçiyor birde de gaza basıp veya çekerken araç selam veriyor gibi oluyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mayıs 2019 at 19:20

   Fatih Bey, selenodileriniz değişti ise, hidrolik ünitenizin valf body test tezgahında test edilerek kontrol edilmesi gerekmektedir.

   • Mahir
    Mahir / Cevapla 6 Mart 2021 at 18:23

    Merhaba ,

    Megane 2 2007 , 1.6 lpg otomatik vites

    Aracim vites gecislerinde hissedilir ufak vuruntular var bu vuruntular bazen 2den 3 gecerkrn arkadan ittiryormussu gibi oluyor sebebi ne olabilir?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 10 Mart 2021 at 08:47

     Mahir Bey, muhtemel bir valf gövdesi – selenoid problemi yaşamaktasınız.

   • Murat
    Murat / Cevapla 26 Ocak 2022 at 21:55

    merhaba 2013 Megane 3 cvt 1.6 atmosferik motor , frene bastıktan sonra kalkış için gazı köklememe rağmen tepki vermiyor sonradan yavaş yavaş kalkıp normale dönüyor sebebi ne olabilir acaba?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 7 Şubat 2022 at 00:39

     Murat Bey, CVT şanzımana sahip bu araçlarda yüksek çalışma basıncından dolayı hidrolik ünite ve tamburlar zaman içerisinde işlevlerini kaybediyorlar. İstanbul (Levent veya Kartal), İzmir veya Ankara’daki servislerimizden birisine uğrayabilirseniz, aracınıza hem diyagnoz cihazı bağlarız, hem de ücretsiz şekilde arıza tespitinizi gerçekleştirebiliriz.

 12. Şahin
  Şahin / Cevapla 3 Haziran 2019 at 09:26

  Kolay gelsin
  2003 model Megan 1 aracım bazen vites geçişleri vuruntulu oluyor. Bu aralar çok sık yapmaya başladı 4. Vitesten küt diye 3.vitese düşüyor ve bir daha 4. Vitese geçmiyor. Aracı durdurup stop Edip yeniden kalkış yapmak zorunda kalıyorum. Sorun ne olabilir ve ne kadar masrafı olur teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Haziran 2019 at 00:49

   Şahin Bey, sorun vites geçiş selenoidlerinizden veya şanzımanın içerisindeki mekanik parçalardan olabilir. Bu şekilde kullanmanız tamir maliyetini arttıracaktır. Selenoid arızaları için öncelikle elektriksel arıza incelemesi yapılmalı buna göre değişime gidilmelidir. Arıza maliyeti 500 TL’den başlar komple revizyon ücreti 6.500 TL’ye kadar gidebilir, aracı test etmeden birşey söylemek oldukça güçtür.

   • İLYAS YAVUZ
    İLYAS YAVUZ / Cevapla 5 Temmuz 2019 at 12:39

    2002 otomatik Megane 1 dynamiq 178000de araç bayır yukarı çıkarken otomatik arıza lambasini yaktı selenoid leri değiştirdik herşey mükemmel fakat bu seferde vites gistegesinde ara sıra geçişler olmuyor yani yukardan aşağıya doğru çok nadir olmakla birlikte özellikle aşağıdan yukarıya doğru yani 1 de 2 ye ordan d ye aldığımda vites konum ışığı yanıp sönüyor ve bı gariplik daha aşağıdan yukarıya direk r ye aldığımda veya p ye bu sorun olmuyor. Selenoidler arizalidir diye garantiden onları tekrar değiştirdik ama sorun bı oncekine nazaran daha az ollsada devam ediyor çekiş yakıt geçişler çok güzel maşallah da bu sorun kaldı bı tek şimdiden teşekkürler

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 5 Temmuz 2019 at 19:32

     İlyas Bey, muhtemelen hidrolik üniteniz problemli olabilir. İkinci ihtimal şanzımanın içerisindeki mekanik aşınmadır. Dilerseniz hidrolik ünitenizi (şanzıman beyni) söküp gönderin, burada test edelim.

  • Fatih
   Fatih / Cevapla 20 Ağustos 2019 at 12:00

   Slm. 2009 megan 2 otomatik vites aracim 4.vites sonrası 5 e geçmiyor.gaza yüklendiğimde araç sanki boşa geçiyor.devir 4000 üzeri motor bağırıyor.gazı kestigimde normale dönüyor. Bu ciddi bir sorun mu? Şanzıman da hafif yağ kaçağı var ama yağı normal seviyede. Bilgi verirseniz memnun olurum.ne yapmalıyım?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:30

    Fatih Bey, aracınızın 4 ileri vites olması gerekiyor.

 13. saner çelik
  saner çelik / Cevapla 8 Haziran 2019 at 16:44

  merhaba .Aracım 2004 megan 2 dinamik otm.Aracım çalıştıktan sonra 3.-5 saniye devirden düşüyor motor titriyor sonra normale dönüyo , beyinine bakıldu oksijen sensörü dediler..ayrıca araç çekiçten düşmeye başladı,rampada geri vitese takıyorum gitmiyor.düz yoldada eskisi gibi fırlamıyor sabnki boşa gaz veriyormuş gibi….şanzıman kaçırıyor dediler ..motordaki bu titremeylemi alakalı acaba yoksa şanzımanda ayrı bir sıkıntımı var

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Haziran 2019 at 00:52

   Saner Bey, aracınızda motor ile ilgili bir problem (hava emiş veya çekiş problemi) var ise, öncelikle bunun giderilmesi gerekmektedir. Arızalı bir motorla şanzımanınız gerekli tork ve motor gücünü alamazsa, kaçırıyor gibi tepki verebilir. Öncelikle motordaki titremeyi gidermenizi tavsiye ederiz. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, aracınızı master teknisyenlerimiz test etsinler. Bu işlem için herhangi bir ücret almıyoruz.

   • Uğur Bey
    Uğur Bey / Cevapla 1 Temmuz 2020 at 18:02

    Merhabalar, aracım 2013 model 1.6 115 HP otomatik Fluence.
    Yolda giderken bir kaç defa “P” ye alın komutu geldi. Motoru durdurup tekrar çalıştırdım düzeldi ama ilerde daha büyük sıkıntı olur mu, neden kaynaklanıyor acaba!

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 10:28

     Uğur Bey, aracınız benzinli midir, dizel midir?

 14. Cihan demircioglu
  Cihan demircioglu / Cevapla 9 Haziran 2019 at 17:59

  Merhaba megan 2 araç hendekte kaldı otomotikci burada yok fakat tamirci selenoidlerde olabilir diye soktu temizledi selenoidleri 12 voltla çalıştırdı çalıştığını söyledi bu şekilde topladi. Ama araç gaz yiyor geri gitmiyor ileri viteste hizlanmiyor vites atmiyor 2000 devirden sonra vites kendini boşa atıyor vites kutusunu kontrol edin uyarısı veriyor.Bu konuda yardimlarini zi bekliyorum. Selonoidlerin olduğu parçayı söktürüp getittirsem olurmu.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Haziran 2019 at 19:49

   Cihan Bey, dilerseniz selenoidlerin olduğu parçayı (hidrolik ünite) selenoidleri ile birlikte söktürüp bize kargo yapın, burada test makinelerinde test edip gerekli ise revizyonunu yapalım. Fakat anlattıklarınız kadarı ile şanzımanın veya aracın gelmesi daha sağlıklı olacaktır.

  • Nurettin
   Nurettin / Cevapla 8 Nisan 2020 at 21:16

   Selamunaleykum ustam bende 2010 megan 2 otomatik vites var yokuslari hic cikmiyor ne gaz nede benzinde cekmiyor duz yolda iyi gidiyor ama yokuslarda fis isparta da yim anlayanda hic yok sonuna kadar basi yorum gaza ilk kalkisdada yavas ama sonra iyi

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:30

    Nurettin Bey, muhtemelen tork konvertör probleminiz var.

    • Vural
     Vural / Cevapla 7 Aralık 2021 at 01:29

     Merhabalar scenic 2 al4 şanzımanlı aracımda soğuk iken gaz verdiğimde hızlanmadını fark ettim hararet göstergem 1 kademe yükselince herşey yolunda ama soğukken sanki cvt şanzımanlı bir araç kullanıyormuşum gibi geliyor sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim

 15. Halil İbrahim
  Halil İbrahim / Cevapla 9 Haziran 2019 at 18:57

  Merhaba. Aracım 2013 Megane 3 CVT 1.6 benzin lpg sistemlidir. Sorunum D’de seyir halinde iken uyarı ekranında ”Vitesi N’ye alınız” yazması. Motor bu esnada çalışıyor ama D’de gaza basılsa da gitmiyor. Sorunumun nedeni nedir acaba hiçbir yerde bulamadım cevabını.. Şimdiden değerli yorumlarınız için Teşekkürler iyi çalışmalar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Haziran 2019 at 19:51

   Halil İbrahim Bey, aracınız şanzımandan dolayı korumaya alıyor. Bu durumda bir arıza kodu atması gerekiyor. Aracınızı bir Clip cihazına bağlatıp arıza kodunu paylaşabilir misiniz? Eğer İstanbul’da iseniz bu işlem için biz de yardımcı olabiliriz.

   • Halil İbrahim
    Halil İbrahim / Cevapla 9 Haziran 2019 at 19:54

    Admin bey ikametim İzmir. İlk fırsatta dediğinizi yapıp kodu öğreneceğim.

    • Mehmet
     Mehmet / Cevapla 5 Eylül 2019 at 19:35

     Merhaba megan 2 exp aracının vites geçişlerinde vuruntu vardı bazan boşa çıkma vardı yağını bostancidadegistim. 2litre otomatik 2 litre normal sanjuman hafif kalın yağla karıştırıp değiştiler herşey düzeldi.1sene sonra yani 7 ayda aracım hafif rampada manueldeyken arıza verdi vites numaraları yazmadı arac yavaşladı. Kontak kapatıp açtım düzeldi. Düz yolda sorun yok.4 defa yaptı şanzuman i soğutucu dedi ama gittiğin yol 500 metre idi aşırı ısınamaz tereddütteyim sıkıntı ne olabilir

  • Kadır
   Kadır / Cevapla 26 Ağustos 2019 at 00:00

   Hocam selamlar araç 1999 megane 2000 motor.rxe çok sıcak havada seyir halinde sorun yok ama kırmızı ışıklarda kalkmak isteyince araçta devir yükseliyor fakat yurumuyor 5-6saniye sonra kendini ileriye atıyor.ama gece veta sabah serinde kullanınca sorun yok.nedir sebep sizce?

 16. Selcuk
  Selcuk / Cevapla 19 Haziran 2019 at 21:09

  Merhaba aracim megane 2 2004 model benzinli ot. Vts benim sorum arabam vites gecislerini 3.5 devirde yapoyor 3- 4 gecerken bi skntidan mi kaynakli tskler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2019 at 12:01

   Selçuk Bey, eğer sorununuz sadece 3’ten 4’e geçerken ise, muhtemelen selenoid kaynaklı bir gecikme yaşıyorsunuz. Eğer bu sorun 2’den 3’e geçerken de yaşanıyorsa, tork konvertörünüze baktırmanız gerektirmektedir.

 17. Goksel deviren
  Goksel deviren / Cevapla 22 Haziran 2019 at 22:31

  Aracim 2011 megane 3 priv.
  1-2-3-4 gecislerde hicbir sorunum yok. 3 de 6 deviri gecince 4 e gecmiyor (155 km/sa da kaliyor)
  Ayni sekilde 4 ncu viteste 160 i gecmiyor. Benzinde 145 i gecmiyor
  Sizce sorun nedir nasil bir yol izlemeliyim.

  • Erdoğan bayin
   Erdoğan bayin / Cevapla 9 Mayıs 2022 at 00:09

   Megan2 2005 model otomatik 1sene önce şansıman balyaları selonoitler şanzıman komple elden geçti aradan 3 ay geçti ve 10 15 km gittikten sonra d r boşa düşüyor manuel e aldığım zaman 2 ve 4 vites çalışıyor sadece .araç stop edip yarım saat herşey normal le dönüyor bu arıza araç ısındığını zaman tekrarlıyor ne yapmam gerekir

 18. AtcoAdmin
  AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2019 at 12:04

  Göksel Bey, aracınızda problem 4.viteste hız yapmaması mı, 3’ten 4’e geçerken vitesin boş gibi yapıp 6.000 devire çıkmanız mı?

  • Fatih Kılıç
   Fatih Kılıç / Cevapla 18 Aralık 2020 at 02:39

   İyi günler,
   Aracın 2013 model megan 1.6 cvt şanzıman.
   Otobanda 130-140 hızla giderken 30-40 dk sonra vites kutusu hararet uyarısı çıkıyor. Hızı azalınca veya stop edince uyarı kayboluyor. Yoğun trafikte ve ya 120 ile giderken hiçbir sorun yok. Fakat yüksek hızda bir süre gidince bu uyarı çıkıyor
   Şanzıman Yağı 9 ay önce değişmiş yetkili serviste. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 18 Aralık 2020 at 15:46

    Merhaba Fatih Bey aracınızın şanzıman yağ soğutucusunu kontrol ettirmeniz gerekmektedir. soğutucuda tıkalı ise ve daralmış ise soğutucunuzu büyütmeniz gerekmektedir.

 19. Hasan
  Hasan / Cevapla 25 Haziran 2019 at 22:53

  Megane 2 privilange aracım son zamanlarda rampada hareket yapıyor ve geri viteste az bir rampada bile gitmiyor nedeni nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Haziran 2019 at 21:42

   Hasan Bey, geri vites problemi muhtemel tork konvertörünüz içerisinde spragtan kaynaklanıyor. Aracınız rampada nasıl bir hareket yapmaktadır?

   • Birol Ermis
    Birol Ermis / Cevapla 23 Eylül 2020 at 22:00

    Merhaba ustam aracım 2001 1.6 megan coupe dpo şanzıman , aracımda hangi viteste gidersem gideyim ayagimi gazdan çektiğimde vites küçülme oluyor özelliklede 2.vitesten 1 e düşmesi aracı çok sarsıyor sebebi ne olabilir güvenemiyorum kimseye, devir hız sensörü dedi ustanın biri doğrumu acaba

 20. Onur Erdoğan
  Onur Erdoğan / Cevapla 27 Haziran 2019 at 11:37

  Iyi gunler. 2010 model benzin lpg Megane 3 otomatik vites Aracimi 1 hafta once satın aldım. Yaklasik 1 haftalik surecte Aracimda herhangi bir sorun yoktu. 1 haftadir yaklasik 1 km dik yokus yolu olan is yerime gidip geliyordum. Ancak bugun yokusa geldigimde araba gitmedi. Hatta bi sure sonra yolda kaldı. Mecbur geri donmek zorunda kaldim. Otomatikten manuele de gecmedi arac. Sorun sanzumanda midir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Temmuz 2019 at 19:35

   Onur Bey, şanzıman selenoidleriniz ısınınca problem yaratıyor gibi gözükmektedir. Aracı LPGsiz kullanmayı deneyin, sorununuz devam ederse, öncelikle soğutucunuzu değiştirin. Halen devam ederse buyurun getirin birlikte bir ekspertiz yapalım.

   • Onur Erdoğan
    Onur Erdoğan / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 22:59

    Sayın admin ilginiz icin cok tesekkur ederim. Benzinde kullanıp deneyimimi tekrar paylaşacağım.

 21. İLYAS YAVUZ
  İLYAS YAVUZ / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 02:44

  2002 otomatik Megane 1 178000km de selenoid valfleri değişti geçişlerde çekişte hiç bir sıkıntı yok fakat değişimden önce olmayan bir arıza çıktı buseefer. Vites konum lambası özellikle aşağıdan yukarıya doğru yanin1 den 2 ye ordan d ye geçtiğinde konum gösterge ışığı yanıp sönüyor vitese gecemiykr yani araç aşağıdan yukarı direk r veya p ye sorunsuz geciyir ama. Ayrıca p den r ye ve d ye daha az sıklıkta ollsada yapıyor baazen. Değişen selenoidler arızi diye onları garantiden tekrar değiştirdik sorun öncekine göre daha azaldı ama.tamamen geçmedi fikrinizi sormak isterim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 07:09

   İlyas Bey, muhtemelen hidrolik üniteniz problemli olabilir. İkinci ihtimal şanzımanın içerisindeki mekanik aşınmadır. Dilerseniz hidrolik ünitenizi (şanzıman beyni) söküp gönderin, burada test edelim.

   • İLYAS YAVUZ
    İLYAS YAVUZ / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 11:04

    Peki bu arızanın selenoidlerin değişiminden sonra hiç birsey yokken ortaya çıkmasını neye baglayabiliriz

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 10:22

     İlyas Bey, selenoidler ile birlikte hidrolik ünite içerisindeki yağ akışı istenilen seviyeye geldi. Eğer hidrolik ünite gerekli yağı sağlamaya başladı ise de şanzıman içerisindeki bir bölgedeki yağ kaybı hissedilir hale gelmiş olabilir.

 22. İLYAS YAVUZ
  İLYAS YAVUZ / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 19:35

  Birşey daha danışmak isterim bu yeni selenoidler cızırtılı çalışıyor diye görüşler var forumlarda sizce de normalmi bu cızırtı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 10:25

   Yeni selenoidler daha yüksek frekansta çalıştıkları için cızırtı duyabilirsiniz. 2002 olduğu için aracınız zaten muhtemelen sizden çıkan selenoidlerde eski modeldi. Dolayısı ile ECU ünitenizde selenoidlerin iyileştirilmiş olduğunu da kodlatmanız gerekmektedir.

 23. Türker mise
  Türker mise / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 21:54

  2003 megan 1 1.6 otomatik aracim.aracim birsure kullandıktan sonra durup kalktığımda vurma yapıyor.sanayiye götürdüğümde bayram haftası olduğundan sonra getirin dendi bakilmadi ve şanzıman degistiririz dendi.sayfanizdan anladığım kadarıyla soğutucu problemi yada yağı degistirmem gerek sanirim.boyle bir sayfa için teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2019 at 21:11

   Türker Bey, probleminiz ısınınca başlıyor. Komple şanzıman değiştirecek kadar ciddi bir sorun olduğunu düşünmüyoruz. Yağdan ziyade soğutucu ve radyatör ile öncelikle şanzıman dışı etkenleri elemenizi tavsiye ederiz. Komple şanzıman değişiminden çok daha ucuz olacaktır.

 24. mümin
  mümin / Cevapla 31 Temmuz 2019 at 07:21

  Merhabalar, Aracım Scenic 2001 model 1.6 otomatik 225.000 kmde. Sorunum ise uzun yola çıktığımda yani uzun süre 4. viteste ilerlediğimde otomatik vites arıza lambası yanıyor ve vites kendini korumaya alarak 4. vitesten 3. vitese geçiyor. aracı durdurup kısa bir süre bekledikten sonra arıza lambası sönüyor ve herşey normale dönüyor. Ama 10 dakika daha yol alınca yine aynı problem oluşuyor. şehir içinde kullanırken ise arıza lambası hiç yanmıyor.(4. viteste çok uzun süre kullanmadığım için olduğunu düşünüyorum.) bunun yanında vites geçişlerinde vuruntu da mevcut. özellikle 2. vitesten 3 e geçerken devir neredeyse 5000 lere geldiğinde vuruntulu bir şekilde geçiş oluyor. 5 bin km önce şanzıman yağını değiştirdim. yokuşta geri kaçırma falan yok. ama ilk çalıştırdığımda vitese geçtiğimde vuruntu yapıyor.
  Vuruntu ve arıza lambası yanması sorunu aynı sebepten midir?
  öncelikle değiştirmem gereken şanzıman dışı parça var mı?
  Radyatörün yeterince soğutma yapmaması bu belirtilere sebep olur mu? (hararet göstergesi stabil)
  şanzıman için hangi parçalardan değişime başlanması gerekir?
  Şimdiden teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:21

   Mümin Bey, sorunlarınız şanzıman yağından ziyade hidrolik üniteden kaynaklı gözüküyor. Sorularınıza gelince:
   1. Vuruntu aynı anda iki kavramanın üst üste çalışmasından gelmektedir, ki arıza lambasını genellikle bu değil, buna sebebiyet olan koşul yaktırır.
   2-3. Şanzıman soğutcunzu değiştirmeniz sadece uzun yoldaki 4.vites probleminizi hafifletebilir.
   4. Şanzıman içi öncelikle hidrolik beyin sökülmeli ve vites geçiş selenoidleri test edilmelidir.

 25. Fatma
  Fatma / Cevapla 31 Temmuz 2019 at 09:14

  Merhaba arabam Renault scenic 2000 model 214 bin de lpg li yeni sıfır değiştirdik LPG ti sorunum şu vites geçişlerinde zorlanıyor ve rampada geri kaçırıyor her seferinde olmuyor bu durum yeni olmaya başladı neyle alakalı olabilir Şanzımanın komple mi değişmesi gerekiyor yoksa yağı ile mi alakalı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:23

   Fatma Hanım, sorun şanzımanın komple değişmesi gerekliliği değildir. Basınç kaçakları olduğunda DPO şanzımanlar bu tip arızalar yaratırlar. İlk etapta yağ ve selenoid değişimi bütün sanayilerde yapılmaktadır. Biz Atco olarak bunu tavsiye etmiyoruz, öncelikle hidrolik ünitenin kontrolünü önermekteyiz.

 26. Özhan Söğüt
  Özhan Söğüt / Cevapla 5 Ağustos 2019 at 17:02

  MErhabalar bende 2008 model megane 2 aracım var. araç fan acıtıgı zaman lambalarda durdugumda vitesi boşa atıyor. gaza bastığımda 5 sn vitese gecmiyor. daha sonra sert bir şekilde tak diye vuruyor ve araç ilerliyor. bunun için ne yapmam gerekli sadece fan actıgında problem yaşıyorum…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:23

   Özhan Bey, öncelikle soğutucunuzu kontrol ettirin veya değiştirin diye tavsiye edebiliriz.

 27. osman
  osman / Cevapla 6 Ağustos 2019 at 18:02

  selam aracım megan 3 2012 model grand toer otomatik 1,5 dci sorum araç bazen vites kutusu kontrol edin diye yazı çıkıyo ekranda önce araç yeni kalkarken titriyo son 1 değilde sanki 3 te kalkıyo gibi hızlanıyor ondan sonra bu yazı çıkıyor. aracı durdurup stop ediyorum tekrar çalıştıryorum düzeliyor. bu konu ne yapmam gerekir yardımcı olabilirmisiniz nası bi yol izleyelim.teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:25

   Osman Bey, vites kutusunu kontrol ettirin dedikten sonra bir servise gidin ve aracı arıza tespit cihazına bağlatın. Burada alacağınız arıza kodu size daha fazla yardımcı olmamıza fayda sağlayacaktır. Alternatif olarak eğer İstanbul’da iseniz, buyurun biz aracınıza cihaz bağlayalım. Bu işlem için herhangi bir ücret almıyoruz.

   • osman
    osman / Cevapla 20 Ağustos 2019 at 12:52

    çok teşekkür ederim ilginiz için ama aracım konya da eğerki istanbula gelecek olursam uğrarım.

 28. Serkan
  Serkan / Cevapla 6 Ağustos 2019 at 22:40

  Merhaba 2013 megane 3 1.6 cvt aracımda yokuş yukarı giderken hızlanmak istediğimde titreme yapıyor adeta sürekli kafa atar gibi bir hali var nedir acaba problem

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:25

   Serkan Bey, kasnak-zincir mekanizmanız bozulmaya başlamış. Bu şekilde kullanmanız sadece arızanızı arttıracaktır. Şanzımanınıza revizyon gerekmektedir.

   • Serkan
    Serkan / Cevapla 26 Ağustos 2019 at 16:32

    Tahmini maliyeti ne kadardır? Birde ne kadar sürede tamir olur. Teşekkür ederim.

 29. Cem
  Cem / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 23:24

  2001 model scenic 1 rxt otomatik vites arabam var 4 ay oldu alali gecenler yokus yukari arabanin geriye kacirdigini farkettim ve test ettim araba rampada d konumda iken ayagimi frenden kaldirmamla birlikte geriye gidiyor n deymis gibi daha once 1 cm bile geriye kacirma yapmazdi.ayrica 3 haftadir ara sira gostergede d3 lambasi yaniyor vites kolundaki 2.dugmeye basmamla sonuyor bazende vites degistirdigim zaman sonuyor acaba muhtemel arizalar nelerdir. Tesekkur ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:26

   Cem Bey, şanzımanınızdaki tek sorun geriye kaydırması mıdır? Herhangi bir vurunutu var mıdır?

   • Cem
    Cem / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 11:47

    Suan geriye kacirmasi var birde arada 1 d3 gostergesi yaniyor normalmi bilemiyorum fites kokindaki dugmeye basinca sönuyor

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 00:53

     Cem Bey, anlaşıldığı kadarı ile tork konvertörünüzün revizyon olması gerekmektedir.

   • Battal
    Battal / Cevapla 21 Ocak 2021 at 01:11

    Merhaba bir ay öncesi 2003 megan2 hecbek otomatik araba aldim on gun oncesine kadar sikintisiz kullanıyordum ama son günlerde motor arıza ışığı yanıyor ve kut diye bir ses çıkıyor ekranda vites kutusu arızası yazısı çıkıyor ve aran devirden ve süratten düşüyor eskişehirde tavsiye üzerine gittigim usta motorda titreme var dedi 4 bobin ile 4 buji değiştirdi iyice sık vites kutusu arizasi gostermeye basladı yine gittim aynı ortaya Bu kezde motor beyninde arıza var dedi ne yapmamı onenirsiniz yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 21 Ocak 2021 at 10:27

     Merhaba Battal Bey aracınızda bulunan şanzıman seçeneğine şuan pandemi dolayısıyla hizmet veremiyoruz. Aracınızdaki problem selenoid ve beyin kaynaklı bir arızadır, aracınızın selenoidlerini kontrol ettirmeniz gerekiyor.

 30. Muhammed
  Muhammed / Cevapla 13 Ağustos 2019 at 03:40

  İyi günler aracım 2000 model 1.6 16v megane coupe otomatik. Arabamın 132 bin kilometrede yetkili serviste elektrovana modul dpo (1 adet yazıyor kağıtta),şanzıman yağı renoultmatic d3 syn,vites kontaktörü bva bbod değişti. 5 yıldır çok memnundum ama son 1 senedir anlam veremediğim bir sıkıntı yaşıyorum. Araç yoğun trafikte kaldığında(dur kalk) veya çok fazla düşük devirde kullanınca yokuş inip çıkınca vs vites büyütürken değilde küçültürken vuruntu oluyor. Özellikle yavaşladığımda 2. vitesten 1. vitese daha çok hissedilir bir vuruntu meydana geliyor. Buna ek olarak aynı şartlar altında araç durduğumda 2-3 saniye ikinci viteste kalıyor ciddi bir vuruntuyla 1. vitese geçiyor. Şanzımanımın çok fazla ısındığı kanaatindeyim. Şuan 208 bin kilometrede aracım. Değerli yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 00:54

   Muhammed Bey, anladığımız kadarı ile artık şanzıman içerisinde basınç kaçakları artmış durumda ve ısınınca bu daha fazla belli oluyor. 200.000 km ve üzerindeki DPO şanzımanlara biz genellikle kısmi onarımdan çok komple revizyon önermekteyiz.

  • Harun
   Harun / Cevapla 29 Eylül 2019 at 19:14

   2000 model metan 1 im var P de marşa basınca çalışmıyor N de çalıştırıyordum şimdi o ışıkta yanmıyo D ışıkta yanıp yanıp sönüyor vites koluyla oynayınca çalışıyo yoksa çalışmıyo D te ve 2 te 1 vitesi atarken vites sert zorlanıyo acaba arıza ne olabilir

   • Fatih
    Fatih / Cevapla 9 Aralık 2020 at 23:57

    Merhabalar megane 3 1.6 cvt şanzıman aracım var
    3. Vitesten 4 e gecerken takili kalmış gibi devir 1000 e düşüp tekrar kaldığı yerden devam ediyor sadece 4. Viteste yapıyor bunu

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 14 Aralık 2020 at 18:34

     Merhaba Fatih bey aracınızdaki arıza tambur zincir veya beyinden dolayı yapıyor olabilir. daha sağlıklı teşhis için ücretsiz test için İstanbul yada İzmir servis noktalarımıza bekleriz. Eğer gelemiyorsanız aracınızı arıza tespit cihazına bağlatıp çıkan arıza kodlarını tarafımıza gönderirseniz yardımcı olabiliriz.

   • mehmet
    mehmet / Cevapla 28 Ocak 2021 at 02:12

    MERHABA HARUN BEY AYNI SORUN BENDEDE VAR ATCO ADMİN CEVAPLAMAMIŞ KEŞKE CEVAPLASAYDI. MEGAN 1 TÜPLÜ 2000 MODEL ARACIM D DE İKEN (D IŞIĞI) YANIP SÖNÜYOR. VİTES KOLU İLE OYNAYINCA DÜZELİYOR SEBEBİ NEYDİ ACABA ÇÖZÜM BULABİLDİNİZMİ

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 28 Ocak 2021 at 17:42

     Merhaba Mehmet Bey aracınızda bulunan DPO şanzımanlara şuan pandemi dolayısıyla hizmet veremiyoruz. Bahsetmiş olduğunuz arızanın sebebi selenoid kaynaklı bir arızadır. Daha sonrasında şanzıman üzerindeki şalteri kontrol ettiriniz.

 31. Arif
  Arif / Cevapla 14 Ağustos 2019 at 15:58

  Merhaba 2004 model dinamik megan 2 aracim vites geçişlerinde sarsıntı oluyor ve devir yükselmesi araç bağırmaya başlıyor ama vites geçişlerinde sıkıntı oluyordu vites kutusunu kontrol edin uyarısı veriyordu 7000 tl gibi bir maliyet le arıza yapıldı ama 1 hafta sonra yine başladı tekrar yapıldı yine aynı sorun devam ediyor bunun nedeni ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 00:56

   Arif Bey, muhtemelen yapan arkadaşlarımız bir kaç kritik noktayı atlamışlar. Şu an para ödemiş durumdasınız, dilerseniz onlarla görüşün işlemi tekrarlasınlar. Dllerseniz hidrolik üniteyi (üzerinde selenoidler olan şanzıman beynini) söktürüp bize gönderin, biz test edip bakalım.

   • Nuri
    Nuri / Cevapla 21 Ocak 2021 at 02:02

    1 ve 2 vitese geçişlerde vuruntu oluyor.2 viteste gazdan ayağımı çektiğim zamanda vuruntu yapıyor ama 3 ve 4 de sıkıntı yok arıza isigida yakmiyor.sebebi ne olabilir?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 21 Ocak 2021 at 10:40

     Merhaba Nuri Bey aracınızdaki mevcut şanzımana şuan pandemi dolayısıyla hizmet veremiyoruz. Aracınızdaki problem selenoid ve beyin kaynaklı arızadır. Aracınızın selenoid kontrollerini yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 32. Murat
  Murat / Cevapla 25 Ağustos 2019 at 22:29

  Megan 2 station vagon 2007 1.6 16 valf privilege
  Şehir içi sıkışık trafikte kullanımda durduğumda sanki arkadan araç çarpmış gibi vuruntu yapiyor kalkışta 2 ye geçerken sarsıntılı geçiyor..
  Uzun yolda aracı sikistirmadiktan sonra hiç bir sıkıntı yapmıyor bunun sebebi ve çözümü nedir..
  Şimdiden teşekkürler…

  • ufuk
   ufuk / Cevapla 11 Şubat 2020 at 01:48

   sorununuzu cozdunuzmu
   aynı sıkıntı benım aracımdada var da ?

 33. Hüseyin
  Hüseyin / Cevapla 28 Ağustos 2019 at 21:16

  Slm usta aracım renault megan 2 privilege araç ilk çalıştırmada sorunsuz fakat trafiğe girince dur kalk larda durunca araç boşa düşüyor manuel alıp 2 viteste kalkış yapıyor yokuş çıktığım zaman durunca fan susmuyor sorunu ustalar çözemedi nasil yardımcı olursunuz

 34. mustafa
  mustafa / Cevapla 29 Ağustos 2019 at 22:06

  mrb 2013 model benzinli otomatik aracimi yeni aldim .aracim 19.000 kmde. Aracta kaza surekli bastigimda vitea gecisi olmuyor.gazdan ayagimi biraz cektigimde vitesler normal sekilde geciyor.Bu durum normal mi? yoksa bir sorun mu var vites gecislerinde.Daha onceki 2012 leonda hic bu sekilde bir durumla karsilasmadigim icin bilgi verebilirseniz cok memnun olurum:) tskler

 35. Mesut kuşcü
  Mesut kuşcü / Cevapla 1 Eylül 2019 at 23:10

  Merhabalar 2008 megan2 1.5 dizel otamatik aracım var volantın üzerindeki saç her yıl çatlama ve kırılma yapıyor vede 1 vitesten 2 vitese geçişte de şiddetli vuruntu yapıyor bu saçın sürekli kırılma ve çatlaması neden? parçada kolay bulunmuyor ikinci elde bulabilirsek değiştiriyorum her yıl

 36. mustafa
  mustafa / Cevapla 3 Eylül 2019 at 21:47

  Araba çalışmaz haldeyken anahtarı takıp starta basınca vıtesı p ye alın dıyor ama zaten vıtes p de ama ekranda d ynaıp sonuyor ynaıp donuyor nedeni nedir sizce? Vites şalteri değişti ama işe yaramadı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:37

   Şalterin tesisatını kontrol etmenizi öneririz.

   • Goksel
    Goksel / Cevapla 23 Ekim 2020 at 22:21

    2011 priv megane 3 aracım , 1,2,3 viteslerde gayet iyi hızlanırken 4 ncu viteste 150 ‘yi geçmiyor. 3 ncu viteste ise 167 -170 bandına gelebiliyor. 5000 bakımlarında her sefer vites yağını da değiştiriyorum ama kime sorsam çözemedi. Ankaradayım . Gelebilirim de ?

 37. Fikret Tokkan
  Fikret Tokkan / Cevapla 6 Eylül 2019 at 16:10

  Merhaba
  2008 Model Megane 2 otomatik şanzuman bir aracım var.
  Yoğun trafikte bir müddet dur kalk yapınca 1. vitesten 2. vitese geçerken bir vuruntu oluyor. 3. 4. vitese geçerken bişey yok.
  Araç stabil hızda ve vites değişmeden giderse rahatlıyor.
  Yaklaşık 1 ay önce şanzuman yağını değiştirdim. Fakat pek bi hayrı olmadı.
  İnternette araştırdığım kadarıyla selenoid valf i ile alakalı olabilir deniyor.
  Yorumuz nedir birde tamiri tahmini olarak ne kadar a mal olur.
  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 38. ismail
  ismail / Cevapla 9 Eylül 2019 at 23:24

  merhaba 2001 megane rxt otomatik aracımın aşırı şehiriçi trafikte vuruntu oluyor dur kalklarda ve ısındığında acaba selenoid valflerden olabilirmi.eğer valflerde ise kaç tanesi değişmeli 1 tanesi yeterlimi.teşekkürler

 39. ÖZKAN
  ÖZKAN / Cevapla 17 Eylül 2019 at 23:02

  MERHABA ARACIM DİZEL MEGAN 2 SORUN 2 GÜNDÜR ARAÇ 1. VİTESTE KALKIŞ YAPARKEN SALLIYORDU VE SES YAPIYORDU BU GÜN 1. VİTESTE GAZ YEMEMEYE BAŞLADI GAZ PEDALINA 1-2 DEFA BASIP BIRAKTIĞINDA NORMAL KAVRIYOR DİĞER VİTESLERDE GAZ YEMEME GERİ KACIRMA SORUNU YOK SADECE 1. VİTESTE SORUN YAŞIYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ TEŞEKKÜRLER

 40. serhan
  serhan / Cevapla 21 Eylül 2019 at 09:37

  Merhaba,
  2001 megane 1 coupe aracımda, düşük hızlarda yavaş giderken örnek 30 vey 40 km de gaz çektiğimde şanzımandan zırıltı gibi ses geliyor ara ara gaz verince kesiyor, manuel 1 de giderken gaz kesince bariz yapıyor sesi onun haricinde vites geçişleri olsun hiç bir problem yok , sadece yavaşlarken 3 den 2 ye hafif vuruntu var oda normal gibi hep vardı.

 41. Hayrettin
  Hayrettin / Cevapla 2 Ekim 2019 at 15:27

  Merhaba,
  Aracımın şanzımanından genel olarak memnunum ancak son dönemde gaz pedalına tepkisi daha az gibi hissediyorum birde özellikle dik rampalı bir yerden iniş çıkış yaptığımda, düz zemine gelince hafif bir vuruntu oluyor, son ve en rahatsız eden durum ise, eşim ile direksiyon eğitimi yaptık, sanırım şanzıman biraz fazla ısındı, vuruntu yaptığından dolayı, eve dönüş yolunda ufak bir rampada, önce boşa aldım, sonra D ye aldığımda araç yürümedi 1 ve 2 vitese alınca yine yürümedi, kontağı kapadım açtım düzeldi, ekranda herhangi bir uyarı almadım bugüne kadar, araç LPG li, aracın vitese geçmemesi konusunda şanzıman ısındığı içim kendini korumaya almış olabilir diye geldi aklıma ancak sorun var ise şimdiden çaresine bakmak isterim. değerli fikir ve görüşlerinizi rica ederim.

  • Ensar
   Ensar / Cevapla 29 Kasım 2019 at 08:45

   Hayrettin bey merhaba. Yokuşta kalkmama konusunda sorun devam ediyor mu yoksa tamir ettirdiniz mi ?

   • Ensar
    Ensar / Cevapla 29 Kasım 2019 at 21:15

    .

   • Hayrettin
    Hayrettin / Cevapla 10 Ocak 2020 at 17:27

    Şanzuman yağını değiştirdim Mobil ATF 71141, sorun kalmadı

 42. furkan
  furkan / Cevapla 17 Ekim 2019 at 11:41

  merhaba. 2008 megane2 dizel otomatik 147 binde. araç ısındığında yani fan açmaya yakın veya fan açtığında şanzıman boşa atıyor sanki araç gaz yemiyor gitmiyor sonra bir anda arkadan tak diye itiyorlarmış gibi normal haline dönüyor. bunu ara ara sürekli yapıyor sorun ne olabilir. araç soğukken herhangi bir sıkıntı yok. bunu araç ısındığında yapıyor. soğukken hersey normal

 43. Mesut barasi
  Mesut barasi / Cevapla 19 Ekim 2019 at 00:44

  Merhaba. 2004 megan2 otomatik var bende. Karti takip starda bastigimda arac calismiyor. Yaklasik 10 saniye bekledikten sonra calistirabiliyorum. Sonrada vites lambalari kendiliginden yanip sonuyor. Vites d olmasina ragmen R VE N isiklari yaniyor ve vites mantali tas gibi. Vites gecisi yapamiyorum. Olmuyor. Yardim lutfen.

 44. İsmail demir
  İsmail demir / Cevapla 21 Ekim 2019 at 17:05

  Merhaba Sinoptan yazıyorum.2008 model megane 2 aracım manevra yapıp dönmek istedim geri gelip vitesi D ye aldım gaza bastım arba sanki P deymiş gibi kendini ileri gitmedi. 1 2 sefer vitesi P ye ve D ye aldım araba kalkmadı.Stop ettim arabadan koku geldi. 2 dakika sonra tekrar çalıştırdım sıçrar vaziyette kalktı.2 km. sonra durdum stop ettim bir sorun çıkartmadı. 35 km yol gittim bir sorun çıkmadı evin önünde arabayı kenara yanaştırmak istedim yol hafif iniş arcı geri vitese aldım. Ayağımı frenden alınca araç ileri gidiyor.Hemen gaza dokununca geri gitmiyor aşırı gürültülü çalışıyor. İleri vitese alıyorum ileri de gitmedi. Stop ettik tekrar çalıştırdım Geri vitese aldım gürültülü ve sıçrar vaziyette geri gitti. Aracımın sorunu sizce ne olabilir.

 45. Yaşar
  Yaşar / Cevapla 22 Ekim 2019 at 21:22

  Merhaba
  2011 megane3 aracim var. Arac soğukken vites kutusu arizasi veriyor vites degistirmiyor. Stop edip tekrar calistiriyorum düzeliyor. Acaba sorun nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:44

   Yaşar Bey, aracınız korumaya alıyor. Bu esnada bir arıza atar. Bu arızayı bir bilgisayara bağlatıp söylerseniz size daha fazla yardımcı olabiliriz.

 46. gürsel alkan
  gürsel alkan / Cevapla 30 Ekim 2019 at 15:21

  merhaba
  2008 privilage 1500 dizel otomatik vites a racımda durduğum zaman p den geri vitese aldığımda bir irkilme oluyor birde araç düşük hızdayken 1. ve 2. vitese ayagımı gazdan çekince araba sarsılıyor gaza bastığımda hafif ileri atılma oluyor

  sizce sebebi ne olabilir yardımlarınız bekliyorum

 47. Engin
  Engin / Cevapla 4 Kasım 2019 at 19:41

  Merhaba 1.6 16v benzinli dp0 aracım var arabada 1,3 ve geri yok 2 ve 4 var 2de kalkıp yolda biraz uğraşınca 3 geçiyor daha sonra arıza lambası yakıyor lamba yanınca 3ve geri geliyor nedendir ne kafar maliyet cıkar acaba

 48. Cengiz
  Cengiz / Cevapla 11 Kasım 2019 at 10:06

  Slm aleyküm megane 2 2008 otomatik km 207 binde araç hız ibresi 90 ve 100 gelince vites kutusuna baktığın diye hata veriyor durup p alıp tekrar çalıştığında hata siliniyor ne yapmam gerekir ve maliyet nekadar çıkar

 49. murat
  murat / Cevapla 11 Kasım 2019 at 11:41

  Merhaba Megane 2 1.6 16v benzin-lpg aracım var yolda giderken abs yanıp vites kutusu kontrol ettirin diye uyarı veriyor vuruntu yok ses yok sanki hafif fren bas çek yapar gibi tepki veriyor arabayı kenara çektim 3-5 dk bekledim tekrar çalıştırdım sorun kalktı yola devam ettim 1 ayda 2 kez başıma geldi farklı zamanlarda sorun nedir acaba ne yapmak gerekir.

  • Mustafa
   Mustafa / Cevapla 16 Aralık 2020 at 09:03

   Merhaba aynı sorun bende de mevcut sorununuzu çözebildiniz mi? Admin de Cevap yazmamış.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 16 Aralık 2020 at 12:09

    Merhaba Mustafa Bey aracınızın marka model bilgilerini ve varsa arıza kodlarını bizimle paylaşabilir misiniz.

 50. Ömer Çelik
  Ömer Çelik / Cevapla 23 Kasım 2019 at 11:14

  Merhaba, 2008 1.5 dci bva otomatik şanzıman arracımda 70 – 80 km arasında araba titreme yapıyor vites değişmede kararsız kalıyor sanırım. Bu normalmidir yoksa onarım mı gerekiyor.
  Teşekkürler

 51. Volkan DUMAN
  Volkan DUMAN / Cevapla 30 Kasım 2019 at 12:14

  Merhaba ;

  2010 Megane 3 Benzin + LPG otomatik vites aracım var , Araçla giderken Vites kutusunu kontrol ettiriniz uyarısı çıkıyor ve araç kendini 3. vitese alıyor . Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda uyarı yazısı kayboluyor ve vites normale dönüyor. İk önce 1 den 2 ye geçişlerde vurdurarak geçmeye başladı , şimdi ise bu arızayı veriyor. Bazen Uyarı yazısı çıkıp kendini 3. vitese alırken arabaya alttan sert bir şekilde birşey çarpıyor gibi oluyor. Sorun ve çözümünün maliyeti hakkında bilgi alabilirmiyim. ona göre kendimizi hazırlayalım . teşekürler

 52. izzet özen
  izzet özen / Cevapla 5 Aralık 2019 at 08:38

  Merhaba sayın yetkili,
  Bende 2015 model1.6 benzinli motor cvt otomatik megan aracım var. Araçta 1 den 2 geçiyor sonra gazdan ayağınızı çekiğiniztiğimde tekrar 1 gecerken arac sallanıyor gaz yemiyor gibi titriyor. Bunu sadece 2 den 1 geçerken otomakitte yapıyor. Otomatikte iken Diğere vites düşüşlerinde yapmıyor. Manuel aldığımda yapmıyor. Bunun nedeni nedir ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:46

   İzzet Bey, sorunun bir çok nedeni olabilir. Bunu aracınız soğukken de yapıyor mu?

 53. Tolga
  Tolga / Cevapla 10 Aralık 2019 at 10:39

  Merhaba iyi günler
  Hayırlı işleriniz oldun
  Benim aracim renault magan 1.5 dc 2015 sedan otomatik vites arabayla herhangi bir rampada durdugumda geri ileri viteslerde rampada araba cekmiyor olduğu yerde kalıyor zorla yavaş yavaş açılıyor sonra kalkış yapıyor bazı durumlarda arkadan ittiyoruz biraz sonra açılıyor gitmeye başlıyor

 54. Fuat
  Fuat / Cevapla 10 Aralık 2019 at 16:56

  Slm benim bir sorum olacaktı. Bende 2008 megan 2 otomatik vites araç var. Son bir haftada 2 kez vites kutusunu kontrol ettitiniz uyarısı çıktı. Önce tak diye bir ses geliyor ardından araba çekişten düşüyor ve manuel vitese geçmiyor. Sebebi ne olabilir teşeklürler.

 55. Ali Alaca
  Ali Alaca / Cevapla 16 Aralık 2019 at 16:59

  İyi çalışmalar kolay gelsin. 2011 model Megane III Dynamique otomatik şanzıman bir aracım var. Normal hızda ve düz yolda giderken bir sıkıntı yok. Fakat biraz hızı arttırdığımda 100 – 110-120 km de ve rampalarda vites değiştirirken bir sürtme/gıcırtı sesi geliyor. Bir kaç oto tamircisine gösterdim şanzıman çatalının değişmesi gerektiğinden bahsettiler. Uzman olarak sizin görüşünüzü alabilir miyim.
  İlginiz için şimdiden teşekkürler

  • Yasin Soysal
   Yasin Soysal / Cevapla 17 Mart 2020 at 19:33

   Hocam bu sorunun aynısı benim arabamda var çözüm bulabildiniz mi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:47

   Ali Bey, aracınız dizel midir?

   • Selçuk
    Selçuk / Cevapla 24 Ağustos 2020 at 00:07

    Aynı sorun benim araçta da Var , 6 viteste ani gaza basınca ses geliyor 2013 dizel otomatik megane 3 , çok masraf harcamadan yapılamaz mı

 56. Ayhan
  Ayhan / Cevapla 30 Aralık 2019 at 10:54

  Selam. Fluence business 1.5 dizel otomatik. Sadece sabahlari soguk havalarda arac normal çalışıyor fakat birkaç yüz metre gittikten sonra arac vites hatası veriyor 1. Vitesi görmüyor diğerlerini görüyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırdıktan sonra sorun ortadan kalkıyor. Bu sorun gün içinde bir daha tekrar etmiyor. Şanzımanla ilgili sadece geçen yıl şanzıman yagi değiştirildi. Arac son zamanlarda her zaman olmamakla beraber vites gecislerinde bazen vuruntu yapiyor.Arac ankara da.
  Teşekkürler.

 57. Onur
  Onur / Cevapla 3 Ocak 2020 at 22:47

  Merhaba, aracım 2009 megane 1.5 dci.
  •Şehir içinde uzun süre kullanımda (özellikle devirli kullanımlardan sonra) araç 1.vitese geçmiyor, gaz verip zorladığımdaysa şiddetli bir vuruntu ile 1.vitese geçiyor.
  •Ayrıca (bu sorun yeni başladı) araç soğuk iken 4.vitesten bir anda şiddetli bir vuruntu ile düşüp 3’te sabit kalıyor ve vites kutusunu kontrol ettir yazıyor. Stop edip
  çalıştırınca sorun geçiyor.

 58. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 5 Ocak 2020 at 09:53

  Merhabalar bende 2010 model otomatik DP0 şanzıman fluence var. Bilgisayara bağlattığımda iç basınç fazlalığı arızası veriyor. Bu konuda yardımcı olabilir isiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:50

   Mustafa Bey, muhtemelen basınç kaptörünüz bozuktur.

 59. Ertan
  Ertan / Cevapla 8 Ocak 2020 at 13:41

  Mrb 2012 dizel otomatik aracım var dün vites kutusunu kontroledin diye uyarı cıktı ve araç gaz yemiyordu bugünde egzoz emisyon kontrol edin ikazı cıktı ama araç gaz yemeye başladı ama anahtar lambası ve motor laöbası sürekli yanıyor bu durum nedir acaba bilgiverirmisiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:51

   Ertan Bey, klasik EDC şanzıman arızasıdır. İstanbul veya İzmir’de iseniz servislerimize uğrarsanız ücretsiz ekspertiz yaptırabilirsiniz.

  • Selim
   Selim / Cevapla 23 Ağustos 2023 at 21:55

   Merhaba 2013 model 1.5 dizel otomatik megane aracım var. Aracı çalıştırmak istediğimde ekranda vites kutusunu kontrol edin yazısı çıkıyor arkasından start düğmesine bastığımda vitesi p ye alınız yazıyor. Vites p de oldugu halde konumu ekranda d-n-p-r den hiçbirinde göstermiyor. Vitesi p de görmüyor ve arac çalışmıyor. Bir saat sonra yada 1 gün sonra start a basıyorum çalışıyor. Bugün ayni problemi yaşadım ve şu an araç çalışmıyor. Arıza tespiti yaptırdım DTC070514-DTC070529 ve DTC070562 lever position switch circuit arızaları cikti. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz ? Şimdiden çok teşekkür ederim.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 12 Eylül 2023 at 09:56

    Merhaba, range sensör dediğimiz vites konum şalteri ile alakalı bir problem olabilir.

 60. Ertan
  Ertan / Cevapla 8 Ocak 2020 at 13:42

  Megan araç

 61. Şeyhmus arslan
  Şeyhmus arslan / Cevapla 9 Ocak 2020 at 23:59

  iyi günler bende renault megan 2 2013 2.0 var otomatik vites vites geçişleri çok geç yapiyor manual vites çalışmıyor sizce sorun ne olabilir bilgilendirseniz tesekurler iyi gunler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:52

   Şeyhmus Bey, aracınızda bir arıza kodu var mıdır?

 62. megane 3 cvt
  megane 3 cvt / Cevapla 12 Ocak 2020 at 00:42

  2013 megane 3 cvt aracım sabahları soğukta rampada kalkış yapmıyor. Ancak dakika bekelrsem hareket ediyor. Bu bir arıza mı yoksa kronik midir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:53

   Merhaba, kronik bir arıza değildir. Aracınızı bir bilgisayara bağlatıp arıza kodlarına baktırdınız mı?

 63. mehmet
  mehmet / Cevapla 23 Ocak 2020 at 11:05

  Merhaba,

  2011 modem megane 3 otomatik aracım var. Araba sabah çalıştığında motor soğukken özellikle 1. vitesden 2ye geçerken zorlanıp aniden kendini atıyor yani vuruntu gibi oluyor.

  Bazende özellikle dik rampalarda durduğumda yine 1den 2ye geçerken motor sıcakken bile aynı şekilde vuruntu yapıyor.

  Araçta lpg de var.

  Bu sorun kronik midir yada tamiri var mıdır ? Varsa ne kadarlık bir masraf çıkar bilgi verebilir misiniz ?

  teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:53

   Mehmet Bey, yukarıdaki yazımızda bu sorun ile ilgili bilgi vermeye çalıştık.

 64. Muhsin can
  Muhsin can / Cevapla 26 Ocak 2020 at 15:19

  Merhaba 2012 model megane coupe aracim var dizel otomatik. Uzun suredir vites kutusu kontrol ettirin arizasi ve egsoz emisyon lambasi yaniyor, yokusta geri kacirma, 2. Viteste yoks cikarken zorlanma 1. Vitesi gormeme dur kalklari 2. Viteste yapiyor. Stop edip calistirdigimfa geri duzeliyor ama gun icinde 3 4 kerede yapabiliyo hic yapmayada biliyor. Bunun sorunu nedir acaba kimse bisey yapamiyor cozum odakli selenoid valf skintisi olabilirmi? Cevaplarsaniz sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:55

   Muhsin Bey, EDC şanzıman sahipsiniz ve bu araçlarda solenoid bulunmuyor. Isınınca elektronik beyinden bu arızaları yapabilmektedir.

   • ömer
    ömer / Cevapla 13 Ekim 2020 at 15:39

    merhaba aynı sorun benim aracımdada var sanzuman kavrması dediler beyinede güncelleme yaptılar hissedilen sorunlar geçti ancak ekranda sanzuman kutusuna baktırın yazısı çıkıyor ve yazıdan sonra 1. vites iptal oluyor sebebi nedr acaba

 65. Ufuk
  Ufuk / Cevapla 6 Şubat 2020 at 00:55

  Merhabalar
  Megane 2 2006 model 120000 km de otomatık aracım var
  Aracım ılk önce vites kurusu arızası varıyordu bende araştırdım selenoıdler oldugunu bu kaç ustanın tavsıyesı üzerine karar kıldım ve yağ ıle 2 adet selenoid lerı degıstırdım
  Arıza gıderıldı fakat su anda araç 2.vıtes ile 3 .vıtes arasında sankı bi vıtes daha varmıs gıbı sılkeleme yapıyor
  2.vıtese gecmesının hemen ardından sılkeleme yapıyor
  Bunu trıptoniktede yapıyor ve
  2.vıteste 1000 devıre kadar düştüğünde tekrar 2000 devıre çıktığında tekrarlıyor
  Acaba sorunum nedır ?
  On off selenoidleri olabılırmı
  Bılgi verırsenız sevınırım
  Teşekkür

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:55

   Ufuk Bey, on-off selenoidler sıklıkla bu vuruntuları yaptırabilmektedir.

 66. Cihan
  Cihan / Cevapla 9 Şubat 2020 at 23:31

  Merhaba Araç Megan 2 otomotik.Otobanda gelirken hiç bir arza belirtisi vermeden 3.vitesden boşa attı.Durdum tekrar çalıştırdım değişen birşey olmadı.3.vitese geçerken yani 3000 devirde boşa atıyor.Gec saat ve çocuk olduğu için 2.vitesle Boludan Sakaryaya kadar geldi.Bu arada araçtan yanık yağ kokusuda geldi.Burda bir usta 2 adet Selenoit değiştirdi bu seferde araç gaz yiyor hafif kalkış için kimildiyor ama ne ileri nede geri gidiyor.Sorun ne olabilir bilgi verirseniz ve tahmini fiyat verirseniz araci çekiciyle Sakarya’da getirmek istiyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:56

   Cihan Bey, şanzımandan yanık kokusu geldiyse, revizyon olması gerekmektedir.

 67. cihan
  cihan / Cevapla 10 Şubat 2020 at 01:48

  merhaba. 2000 model megane 1 coupe aracım var. 1.6. komple vıtes kolu ve vites halatı otomatık .arızalı . P ye zor gecıyor ve cıkmıyor .R ye cok zor gecıyor.yenilerini bulabilirmiyiz.tamir olurmu.sizden bilgi rica etsem .tesekkurler.

 68. Ali
  Ali / Cevapla 12 Şubat 2020 at 00:30

  2009 model megane 2 1.5 dci var bende. Arac calisir halde durmusken stop etti. Sonra starta bastigimda calismadi. Bi usta akunun ustundeki kapagi soktu tekrar takti calisti. Dedi oksitlenme olmus. Bi iki km sonra eve gectim kac saat sonra araca gectim starta bastim calismadi. Ekranda viyes kutusunu kontrol ettir yaziyor. Starta basiyorum gosterge isiklari aciliyor diteksiyon kullanilir hale geliyor ama motor calismiyor ve viteste p den cikmiyor. Elektirkci geldi bi kabloyla dinamo ve aku baglantisi kurup araci calistirdi ama vites p den cikmiyor.bi ustayi aradi o da dedi vites kapagini kaldir ordaki bilmem neyle oyna olur dedi. Oyle yapti vitesi p den cikartti. P ye goturmedi N de birakti vitesi dedi boyle kalsin. stop ettirdikten sonra arac calismiyor yine bi kabloyla dinamo ve akuyu baglayip calistiriyor. Yani ozetle sorun şoyle: starta basinca gostergeler yaniyor,direksiyon aciliyor donuyor ama motor calismiyor ses yok, viteste p den cikmiyor. Elektsiksel bisey carmi marş dinamoyla ilgili bisey carmi diye elektrikci geldi Kabloyla Aku ve dinamo yardimiyla calistirdi araci, vites kapagini cikarip ordaki biseyle oynayip vitesi p den cikartti. Dedi marş motoru saglam elektriksel bisey degil. Avcilarda arac. Muhtemel sorunlar nelerdir ve hangis sorunsa ne kadar masrafi olur,issizim deneme yanilma yoluyla bosa para harcamak istemiyorum borc yapip yaptiriyorum araci malum bir vidayi takan yada yuz iki yuz metre yol gelip araxa bakanlar elli liradan basliyor sanki gokten yagiyor,sabahtan aksama kadar kirk elli lira icin ter dokuyor insanlar ustalarin cogu on dakikalik bi ugrasi icin araca bakip bi iki vida kabloya elledigi icin yada uc bes lira elektrik yakmayan ariza tespit makinasiyla bilgisayara baglayip elli lira istiyor.bu kadar kolay olmamali on saatlik emegi on dakika almak birinden.vicdan kabul etmemeli. Firaatciliktir haramdir. Neyse kardesim cok kizginim bu firsatcilara vicdan yoksunu yirmi otuz liralik is bilmeyen ustalara. Lutfen aracimin tahmini sorunlarini soylermisiniz ve ne olmussa ne kadar gider belirtin ona gore borca gireyim.. vicdanlica helal bol kazanclar dilerim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:58

   Ali Bey, karşılaştığımız bir arıza değildir. Firmamıza uğrarsanız ücretsiz ekspertiz yapıp size yardımcı olabiliriz.

 69. Gökhan Yürür
  Gökhan Yürür / Cevapla 2 Mart 2020 at 14:56

  Sayin Ilgili,

  2006 model 2.0 Benzinli Otomatik Faz 2 Scenic sahibiyim. Su ana kadar cok sükür problem yasamadik. 156 bin civari km si.
  Yasadigim problem her zaman olmayan vites gecislerinde olusan vuruntu. Bazen vitrsin gectigini dahi anlayamazken bazen hissedilir sekilde vuruntu yapiyor yada vitrs degisimi esnasinda arabayi sanki öne dogru ittiriyorlar gibi oluyor. Rulman yada daha cok diferansiyel aglamasina benzeyen bir ses var. Bu ses otobanda hizli sürmek zorunda kaldigim günden sonra bariz duyulmaya basladi. Aslinda ortalama süratim 160km/h gibiydi.
  Belirttigim iki sorun icin öngörünüz var midir ? Tahmini problem kaynagi ne olabilir? Masraf etmek mi yolsa bu selde satmak mi lazim bilemiyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 15:58

   Gökhan Bey, vuruntunun birkaç sebebi olabilir. En bilineni vites geçiş solenoidleridir. Sesi dinlemeden yorum yapmamız sağlıklı olmayacaktır.

 70. İlker Kahveci
  İlker Kahveci / Cevapla 9 Mart 2020 at 21:28

  Merhaba,
  2015 Megane 3 1.6 benzinli cvt otomatik araç sahibiyiz, araç 58bin kilometrede.
  Birkaç gün evvel çatırtı, metal sürtmesi gibi sesler gelmeye başladı. Vites geçişlerinde herhangi bir problem yok. Servise götürdük şanzıman değişecek dendi.Biraz araştırdım CVT şanzımalarda bir zincir/kasnak tarzı birşey varmış. Duyulan seslerde sanki zincirin bazı parçalarını hasarlanmış olup sürtme sesine yol açtığını düşünüyorum, tabiiki uzman değilim. Bu zincir değişse sadece olmuyormu komple şanzıman yerine? Sizin şanzıman fiyatlarınız nedir (sıfır/yenilenmiş). Tamir yada değişim yapsanız totalde kaça mal olur? Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:01

   ilker Bey, zincir kırılınca şanzıman hareket edemez hale gelir. Çatırtı sesi düşük hızlarda mı gelmektedir? CVT şanzıman konusunda Türkiye’deki en bilgili firmayız ve ilk söyleyebileceğimiz aracı incelemeden fiyat vermenin yanlış olacağıdır, zira bu şanzımanlarda kısmi revizyonlar (sadece zincir değişimi veya beyin değişimi) ileride daha büyük sorunlara neden olabilmektedir.

 71. Ercan
  Ercan / Cevapla 1 Mayıs 2020 at 21:45

  Değerli bilim kurulu üyeleri bende Megan 2 2005model otomatik dinamik araç var araç arada bir dörtden 3vitese geçecek takılı kalıyor 3 de hep 3 de kalıyor aracı durdurup sitop edip tekrar çalıştırıyorum 1.2.3.4 devam ve göstergede vites kutusunu kontrol ettirin yada vites kutusu diye yazı çıkıyor sorun nedir Bilgi lütfen teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2020 at 16:02

   Ercan Bey, aracınız korumaya alınca 3.viteste takılı kalır. Neden korumaya aldığını da ancak aracınıza cihaz bağlatıp arıza kodunu bizimle paylaşırsanız söyleyebiliriz. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz, servislerimizden birisine uğrayıp bu işlemi ücretsiz yaptırabilirsiniz.

 72. Ömer burak
  Ömer burak / Cevapla 27 Mayıs 2020 at 18:39

  Merhaba. 2006 model megane 2 1.6 benzinli otomatik vites aracım vites D de iken orta seviyeli bir kaldırıma dahi cıkamıyor. Vuruntu yok arıza yok hata yok. Mesela lastik değişimi lifte cıkacak araç. O yükseklikte gaz yiyor ama tepki vermiyor arac zorlanıyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 21:46

   Ömer Bey, şanzımanın tek problemi bu mudur, yoksa yolda giderken vb kaçırma zorlanma, rampada devir yükselmesi vb var mıdır?

 73. İlyas Şen
  İlyas Şen / Cevapla 27 Mayıs 2020 at 20:25

  Megane 2 1,5 dci motor 2008 model otomatik şanzıman sorunum.
  1. Yokuş yukarı çıkarken gerekli şekilde vites küçültmüyor. Ben mekanik olarak vites küçültürsem sorun olmuyor.
  2. 3.cü vitesten 4 vitese geçerken vuruntu oluyor.. Biraz sıkıştırıncada ATF’li yağ kokusu geliyor. Çünkü şanzıman aşırı ısınıyor. Ne yapmam gerek? 2 adet selenoit valf yeni değişmış içinden çıkan yağ ise çamur gibiydi.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 21:47

   İlyas Bey, ilk etapta şanzıman beyninizin incelenmesi gerekmektedir. Eğer şanzıman içerisinde bir yanma var ise, şanzıman da inebilir.

 74. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 31 Mayıs 2020 at 10:50

  2005 megane 2 aracım var. Vites geçişlerinde vurma falan yok ama ilk kalkışta 10 metre sonra çok derinden sesli olmayan küt küt sesi geliyor. Ve daha yapmıyor. Birde yükte, hafif de olsa yokuşta düşük viteste kalkışta çekmiyor. Turbo yada ıslık sesi gibi ses çıkıyor. Bunun sebebi nedir sizce. Ve ortalama masrafı ne kadar olur?, teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Haziran 2020 at 21:48

   Mehmet Bey, ilk arızanızı yukarıdaki yazımızda açıklamaya çalıştık. Viteste çekmeme nedeni türbün arızası olabilir. Sesi ise dinlememiz gerekir. Müsait bir zamanınızda servisimize uğrarsanız hem ücretsiz ekspertiz yaparız, hem de arızanızı daha net anlar, daha doğru bir fiyat sunabiliriz.

 75. Erdogan bayın
  Erdogan bayın / Cevapla 10 Haziran 2020 at 23:33

  Megan2 1.6 otomatik sürekli vites kutusu kontrol edin uyarısı veriyor 1.5 sene önce deyiştirdim yine başladı ne olabilir arızası randevu almak gerekiyor mu sizden gelip baktırsam

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Haziran 2020 at 07:09

   Erdoğan Bey, aracınızdaki uyarı birçok sebepten kaynaklanabilir. Müsait bir zamanınızda uğrarsanız aracınıza bakabiliriz. Tespit işlemlerimiz ücretsiz olup randevu almanıza gerek yoktur.

   • Erhan
    Erhan / Cevapla 12 Haziran 2020 at 22:53

    Merhaba 2008 model Megane 2 1.5 dci 210.000 km de otomatik aracımda soğuk iken herhangi bir problem olmamasına karşılık araç 20-30 dakikalık kullanım sonrası durduğum zaman tekrar hareket etmek için gaza yüklendiğim de araç boşa çıkıyor ve aracın devri yükselmesine rağmen hareket etmiyor. 5-6 saniye sonra ise küt diye vitese geçip hareket etmeye başlıyor. Arıza için bilgisayara bağlandığında herhangi bir arıza kodu olmadıği söylendi ve araç ekranında da herhangi bir uyarı görülmüyor. Zaman zaman havalandırmayı açtığimda araçtan yanık kokusu da alıyorum ancak tam olarak motordan mi yoksa şanzımandan mi geliyor emin değilim.Araç soğuk iken herhangi bir problem yok ancak araç ısınınca her zaman aynı arıza ortaya çıkıyor.Arıza ile alakalımidir bilmiyorum ama aracın kaloriferi de verimli ısıtmıyor. Sorunun ne olabileceği konusunda yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2020 at 08:56

     Erhan bey, şanzımanınızın tarafımızca incelenmesi lazım, probleminiz mekanik veya hidrolik ünite kaynaklı olabilir. Araçtan aldığınız yanık kokusu, eğer kaloriferiniz soğuk üflüyorsa, büyük ihtimal yanık motor contasından olabilir.

 76. umut can
  umut can / Cevapla 15 Haziran 2020 at 20:20

  Selamlar, 2004 model megane 2 1.6 otomatik lpg li aracım var, aracı alalı 1 sene oldu ve 40 bin km yol yaptım. şanzımanla alakalı hiç sorun çıkarmamıştı. geçen ay uzun yoldayken aracımın 3 ten 4 e atarken boşa çıkıp bağırdığını farkettim, tekrar bir kaç kere denediğimde yapmadı. şuan araba soğukken geçişlerde hiç bir problem yok fakat biraz kullanılıp ısındığında 1 den 2 ye geçerken silkeleme yapıyor, 2 den 3 e geçerken hiç bir problem yok hissettirmiyor, 3 ten 4 e geçerken boşa alıp bağırıp sonra vitese geçiyor. araç vitesteyken çekiş kaybı, gitmeme gibi hiç bir problem yok. vitese geçtikten sonra her şey gayet normal. ve dediğim gibi soğukken geçişlerde hiç problem yok ısınınca dediğim sorunlar yaşanıyor, bazen de hiç yaşanmıyor. ekranda herhangi bir arıza kodu da yok. sizce nereye bakılmalı ve ne yapılmalı?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Haziran 2020 at 07:54

   Umut Bey, aracın LPGsini iptal edip benzinde kullanın. Sorunlar tekrar ediyor mu bir bakalım…

   • umut can
    umut can / Cevapla 20 Haziran 2020 at 19:41

    Lpg yi kapatıp benzinde de kullandım, sorun devam ediyor. perşembe günü şanzımancıya gittim, şanzıman yağı boşaltıldı, beyin söküldü ve temizlendi üzerindeki valfler kontrol edildi, selenoid valfleri değil de beynin içindeki 6 küçük valften 2 tanesi değişti, yeni yağ koyuldu fakat sorun hala devam ediyor saçma bir şekilde. ve neden olduğunu bulamıyoruz kimsenin bir fikri yok.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2020 at 10:19

     Umut Bey, şanzıman beyninizi söküp gönderirseniz, buradaki arkadaşlarımız bir test edip baksınlar.

 77. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 23 Haziran 2020 at 17:39

  Selamlar, 2005 Megane 2 hb tam otomatik aracımda d konumunda özellikle rampalarda 2 den 1 e çekmiyor. Araç 2. vitesteyken gaza basınca devir bazen boşa kaçıyor. 1 den 2 ye geçerken de hafif vuruntu yapıyor. Bazen özellikle 2.vitesteyken devir yükseldiği halde araç hızlanmıyor, bazen de tam kavrıyor ve devre göre hızlanıyor. Vites geçişlerinin de devir açısından sağlıklı olmadığı hissediliyor. Manuelde kullanırken bu problemler %60-70 oranında azalıyor. Araç bilgisayara da bağlandı, “kayma hatası” görünüyor. Nedir ne değildir bilgi verebilir misiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 14:50

   Selamlar, 2005 Megane 2 hb tam otomatik aracımda d konumunda özellikle rampalarda 2 den 1 e çekmiyor. Araç 2. vitesteyken gaza basınca devir bazen boşa kaçıyor. 1 den 2 ye geçerken de hafif vuruntu yapıyor. Bazen özellikle 2.vitesteyken devir yükseldiği halde araç hızlanmıyor, bazen de tam kavrıyor ve devre göre hızlanıyor. Vites geçişlerinin de devir açısından sağlıklı olmadığı hissediliyor. Manuelde kullanırken bu problemler %60-70 oranında azalıyor. Araç bilgisayara da bağlandı, “kayma hatası” görünüyor. Nedir ne değildir bilgi verebilir misiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 14:50

   Ahmet Bey, büyük ihtimalle şanzımanınız içerisinde kavramalarınızda problem var ve revizyon olması gerekmektedir.

 78. şahin
  şahin / Cevapla 30 Haziran 2020 at 15:10

  Merhabalar. değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. benim aracım megane 2 2004 model tam otomatik benzinlidir. kilometre 84000 dedir. aracımda sadece 2. vitesten 3. vitese geçerken küçük bir sallanma oluyor. diğer ileri ve geri geçişlerde herhangi bir sıkıntı yoktur. devir saati gaza sabit ve az basınca küçük bir ileri geri durumu oluyor. gaza daha çok basınca ve özellikle motor ısınınca devir saatindeki ileri geri sorunu kısmen düzeliyor ve yüksek devirlerde sıkıntı yoktur. gaz kelebeği ve map sensörünü temizlettim ama düzelmedi. görüş bildirirseniz sevinirim. teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 10:16

   Şahin bey, sorun işlevini yapmayan bir selenoidten kaynaklanabilir. Valf gövdesinin incelenmesi gerekir.

 79. Uğur Bey
  Uğur Bey / Cevapla 1 Temmuz 2020 at 21:15

  Merhabalar, aracım 2013 model 1.6 115 HP otomatik Fluence.
  Yolda giderken bir kaç defa “P” ye alın komutu geldi. Motoru durdurup tekrar çalıştırdım düzeldi ama ilerde daha büyük sıkıntı olur mu, neden kaynaklanıyor acaba!

 80. Fatih
  Fatih / Cevapla 3 Temmuz 2020 at 18:54

  2011 model megane 3 1.6 16v dpo şanzıman aracım 94000 km’de. Aracımda 1’den 2’ye geçerken vuruntu oluyor ve aracım rapmada kalkarken geri kaçırma yapıyor. 01.07.2020 tarihinde yetkili serviste 2 elekrovana ve şanzıman yağı değişti. iki gündür kullanıyorum ama sıkıntı geçmemiş. yine vuruntu ve geri kaçma yapıyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 13:10

   Fatih Bey, yukarıda yazımızda dediğimiz gibi selenoid değişimi şansa bağlı olarak sonuç vermektedir. Biz pek önermiyoruz. Geri kaçırma için tork konvertörünüze bakılması gerekmektedir. Vuruntu için ise hidrolik ünitenin tarafımızca test edilmesi gerekmektedir.

 81. Muhammet
  Muhammet / Cevapla 5 Temmuz 2020 at 22:43

  Aracımda seyir halinde giderken otomatik vites geçişi yapıyormuş gibi vuruntu oluyor. Ayrıca geri vitese taktığım zaman yokuş aşağı iken araç ileri doğru kaçırma yapıyor. Bunun sebepleri ne olabilir. 2013 model Megane 3 1.6 CVT Benzinli/LPG

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2020 at 14:51

   Muhammet Bey, vuruntunuz hidrolik beyinden, kaçırma tork konvertöründen yapmaktadır. İstanbul veya İzmir’de kendi servislerimizde, ülke genelinde anlaşmalı servislerimizde size yardımcı olabiliriz.

 82. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 6 Temmuz 2020 at 16:22

  Selamlar, megane 2 hb 2005 otomatik şanzıman revizyonu sonrasında araçta özellikle rampada geri kaçırma(araç boştaymış gibi durmadan geri kayma) ve vuruntu tarzı şeyler normal midir? Parçaların adaptasyon süresi vs durumu var mıdır?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2020 at 17:42

   Ahmet Bey, rampada geri kaydırma tork konvertörü ile alakalı olup vuruntu beyin ile alakalı olabilir. Vuruntu zamanla gidebilir ama rampada kaydırmanın adaptasyon ile bir alakası yoktur.

 83. Arif Karakolcu
  Arif Karakolcu / Cevapla 14 Temmuz 2020 at 23:00

  Merhaba.Bursa dan bu mesaji atiyorum. Uzun süredir eşimin kullandığı araç olan 2002 model 16 V Megane 1 Coupe marka aracım kaza nedeniyle sanzimanda hasar oluştu. Bursa da bir firmaya şanzımanı toplattım. Ancak aracın şanzımanı toplandıktan sonra araçta şöyle bir sorun oluştu, ilk çalıştırmadan bir süre sonra rampa çıkarken vitesi boşa alma ve stop etme gibi problemler. Araçla en basit batçıktan çıkarken bile stop ediyor, sanki vitesleri tutturamıyor. Burada baktırdığım herkes sorun şanzımandan değil diyor. Elektrikçiye götürüyorum araç beynin de aorun yok diyor. Lütfen bir bilgi verirseniz ya da siz bu işi kesin çözerseniz alıp getiriyim aracı. Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 18:41

   Arif Bey, geçmiş olsun. Arıza kodlarınızı paylaşırsanız size daha fazla yardımcı olabiliriz. Şu anda Covidten kaynaklı DPO grubuna hizmet sunamadığımız için şu etapta size yardımcı olamayacağız maaalesef

   • Cihan ÖZKOL
    Cihan ÖZKOL / Cevapla 21 Ekim 2020 at 18:41

    Merhabalar, aracım Renault Megane 3 1.6 cvt sanziman. Araçta P0741 tork konvertörü kavrama selonoidi devresi performansı /kapalı olarak takılı kalmış uyarısı vermektedir. Ankara’da şubemiz varmıdır yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

 84. Turgut Kenan Çatalkaya
  Turgut Kenan Çatalkaya / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 13:19

  Merhaba. 2012 model (140.000km) renault fluence 1.5 dizel otomatik araç sahibiyim . Aracımı ilk çalıştırmamda vites kutusu hararet ve yokuş kalkış desteği servis dışı uyarısı yanıyor. Bir müddet sonra ekrandaki OK yazısı beliriyor ve uyarı gidiyor. Ekspertize soktum Kavrama 2 vites geçişi mümkün değil ve Kavrama 2 sıcaklık çok yüksek , raporu çıktı . Tahmini arıza sebebi ve maliyeti konusunda bilgi verebilir misiniz ?

  • Turgut Kenan Çatalkaya
   Turgut Kenan Çatalkaya / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 15:17

   düzeltme ;
   “Vites kutusu hararet , Vites kutusunu kontrol ettirin ve Yokuş kalkış desteğini kontrol ettirin”

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 21 Temmuz 2020 at 10:34

    Turgut Bey, kavramanızda problem var gibi gözüküyor. Fakat bundan evvel öncelikle aracın yazılımını güncelletmenizi, eğer güncelleme ile sonuç alınmazsa kavrama değiştirmenizi tavsiye ederiz.

 85. Ümit
  Ümit / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 11:34

  Ayrıca şunu belirteyim. Rampada geri kaçırma, kalkarken silkeleme ve devir saatinde sabit hızda oynamalar falan yok. Sadece düz yolda bazen 4 bin devire çıkıyor ben de hafif gazı kesince hemen vites atıyor. Rampada çok zorlanıyor. Sanki araba 1 de gidiyor 2 ye çıktığında boğuluyor tekrar 1 de gider gibi . Yani çekiş yok

 86. Ümit
  Ümit / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 11:36

  Usta aracım 1.6 Megan 2 / Dinamik/ otomatik/
  Araç düz yolda vitesler zorlanmıyor. Lakin hafif rampada zorlanmaya başlıyor. Hatta öyle ki rampa artınca çekişten düşüp sanki 1 veya 2 ile gidiyorum. Bu da harareti yükseltiyor haliyle. Bazen çok zorlayınca da vites kutusunu kontrol edin uyarısı alıyorum. Ayrıca bir şey farkettim. Aracım bir zaman bobin arızası vermişti ve traktör gibi çalışmaya ve silkelemeye başlamıştı. Elektirkçi bobini değişti düzeldi şükür. Ancak araç P veN de iken bir ses çıkarmıyor. Nasıl ki D ‘ ye alıyorum camı açıp dinlediğimde bile cızzzzzzzzzzzz diye bir ses alıyorum. Elektrikçi bu normal vitese geçince her araç yapar diyor. Bana hiç normal gelmedi.
  Araç rampada geri kaçırmıyor. Sabit hızda devir dalgalanmaları da yok. Sadece rampada çekiş yok yani.
  Bilgi paylaşımında cömert davrandığınızı ve cevaplayacağınızı umduğum için soruyorum.

  • Ramazan arslan
   Ramazan arslan / Cevapla 7 Eylül 2020 at 16:07

   Ustam o ses normal bende scenic2 var aynı sorunlar bendede vsr rampada araç gitmiyo vuruntu yok geri kaçırma yok d ye alınca cizzzz diye ses geliyo gece dahada belirgin

 87. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 1 Ağustos 2020 at 18:03

  İyi çalışmalar. Yukarıdaki bütün yorumları okudum fakat sorunumu bulamadım. Aracım 2001 megane 1 rxi makyajlı kasa dp0 şanzıman. Sorunum: ayağım gazda sabitken 2. Vitesten 3. Vitese geç atıyor, devir 3e yaklaşıyor ve geçiş sert oluyor, aracı ileri itiyor diyebilirim fakat aşırı bir vuruntuyla değil. Yokuş yukarı çıkarken 2’den 3’e daha zor atıyor devir aşırı yükseliyor. 1 ay önce 2 adet selenoid ve yağ değişti biraz rahatlar gibi oldu fakat şu sıralar yine eskiye döndü. 1’den 2’ye veya 3’ten 4’e geçişlerde herhangi bir problem yok sadece 2’den 3’e sorun var. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 88. Erkan
  Erkan / Cevapla 3 Ağustos 2020 at 00:20

  Aracım 2005 model scenic 2 1.6 LPG li otomatik. Aracımda 120.000 ile 260.000km arasında 3 kere selenoid ve yağ değişti. Aracimin vites geçişleri genel olarak iyi. Ancak ariza olarak basınç dusuklugu hatası nedeniyle vites kutusunu kontrol edin ve elektronik sorun hatası veriyor. Aracimda sanzumanda az miktarda yağ kaçağı mevcut. Son arizam arac soğukken hata verirken motor isindiktan sonra hata vermiyor. Bu şekilde sorunsuz 1000km de gittim. Sorunum ne olabilir.

 89. Bayram
  Bayram / Cevapla 4 Ağustos 2020 at 18:31

  Aracım 2012 Megane 3 EDC sanziman aracım birbucuk ayda iki kez ikinci vitesde devir yükseliyor 3 vitese geçmiyor aracı sağa çekip durdurduk devam ettigimiz zaman hiç birşey yokmuş gibi devam ediyoruz sorun olmuyor sebebi nedir bilgi alabilirmiyim tesekkurler.

 90. Engin
  Engin / Cevapla 4 Ağustos 2020 at 22:57

  Merhabalar

  2008 Model dizel otomatik megane 2 aracım var son zamanlarda yokuş çıkarken veya aniden gaza bastığımda aracın altındak dişli sürtünmesi gibi gırıltılar gelmekte özellikle yokuştaysam araçtaki titreme ve ses yükselmekte araç tırmanmamakta. 2 yıl önce şanzıman türbini revizyon görmüştü şimdi böyle bir problem yaşamaktayım. Sizce sorun ne olabilir ve maliyet olarak ne kadar tutar?

  İyi çalışmalar

 91. ömer cihat akdin
  ömer cihat akdin / Cevapla 5 Ağustos 2020 at 16:13

  2001 otomatik scenic DPO şanzımanı 5700 TL’ye tamir ettirtikten sonra auto ışığı yanıyor ve cihazda “konvertör irtibatı kayması ” hatası alıyoruz. 200 kmlik 8-9 kere auto ışığı yandı aracı stop ettik. Bu konvertör irtibatı kayması hatasını bilen kimse de bulamadık. Sizce nedendir*

 92. Omer turkmen
  Omer turkmen / Cevapla 16 Ağustos 2020 at 03:05

  Selamlar Efendim ben de Megane 1 var 1.6 16 v ara şehir içinde kalabalıktı araba ısınan sonra viteste bir vuruldu var yani değişimi bundan 4bin önce kilometrede yaptım Uzun Yolda ve araba soğukken hiçbir problem yok vites geçişlerinde de çok normal sıkıntımız ne olabilir sizden cevap bekliyorum

  • adil saygılı
   adil saygılı / Cevapla 18 Eylül 2020 at 12:01

   gardaş bendede 2001 megan 1.6 16 valf otomatık var ben şanjıman yağını ıkı selenoıdı basınç sensörü vites kaptörü hep değiştirdım bı çok hata gıttı ama şu an bırden ıkıye atarken şanjıman ısındığında vuruntu yapıyor gösterdım şanjıman beyını değişecek dedıler ve ıkı yıl garantı verırız dedıler ama daha yaptırmadım muhtemelen senınkıde şanjıman beynınden kaynaklanıyor

 93. ilhan
  ilhan / Cevapla 27 Ağustos 2020 at 23:23

  selamün aleyküm 2004 megane2 aracım şehir içi veya şehir dışı sıcak havalarda küt diye bir vuruntu oluyor gaza sonuna kadar basmama rağmen araba gitmiyor 15/20 dakika bekledikten sonra düzeliyor birde rampalarda ileri veya geri biraz kaçırma yapıyor bana bunların maliyeti kaça olur bir fiyat verebilir misiniz

 94. Halil
  Halil / Cevapla 14 Eylül 2020 at 04:29

  Merhaba Beni Renault Megane cabriolet aracim var 2002 model 1.6 16v otomatik vites vites geçişlerinde bir vurma yok ama 4 viteste sabit giderken 60km le 80km arasında sanki firene basıp birakkiyorMuş gibi bir sallama yapıyor sadece 4 viteste ve 60 km le 80 km arasında sirkme var sorun ne ola bilir şimdiden teşekkür ederim cevabınız için

 95. Abdullah
  Abdullah / Cevapla 15 Eylül 2020 at 09:54

  Megane 2 1.6 benzin/lpg otomatik 2008 model sw kasa yolda giderken bir anda tak diye bir sarsıntı oldu vites kutusunu kontrol edin yazısı geldi ve gaz yemedi 3-4 saniye sonra hafifden yedi kenara cektim stop edip tekrar calıstırdım bir problem yoktu. obd soketinden kontrol ettiğimde böyle bir hata kodu ile karşılaştım hangi parçada problem olmuş olabilir tam anlayamadım yardımcı olabilir misiniz?

  Car Scanner ELM OBD2
  DTC report
  Selected brand: Renault

  ============1==============
  P0841
  Raw code: 0841
  ECU: Şanzıman kontrol ünitesi
  Durum: Talep anında geçerli hata mevcut
  OBDII: Transmission fluid pressure (TFP) sensor A – range/performance problem

 96. Kenan
  Kenan / Cevapla 19 Eylül 2020 at 19:28

  Merhabalar 2009 megan 2 otomatik aracim yokuşta kaliyor kalkamiyor düzde hic sorun yok vites gecişleri süper ama yokuş oldumu ayagini gazdan cekince yopatlamiyor hatta kaliyor birde zorlayinca islik sesi gibi bir ses var neden olabilir teşekkurler

 97. fehmi yavuz
  fehmi yavuz / Cevapla 20 Eylül 2020 at 23:43

  merhaba ustam soru cevap hizmeti için teşekkür ederim.
  Megan 1 otomotik şanzıman 1.6 16 walf 2000 model araç.
  araç şanzıman yeni revizyon olmasına rağman trafikte giderken aşırı ısınma sonucunda mesala kırmızı ışıkta beklerken araba d de olmasına rağmen sanki boşda gibi hareketsiz duruyor. yeşil yanıyor gaza basıyor gitmek istiyorum ancak araba zor kalkıyor sonrasında ise sanki araca biri çarpmış gibi sarsıntı, vuruntu meydana geliyor. bunu aşırı ısınınca yapıyor. ve genel olarak 1 den 2 ye geçerkende hafif hissettirme var. cihaza bağladığımızda verdiği arıza kodu ise vites kutusu çıkış devir kaptör devresi =kırık veya tutarsızlık ile vites kutusu girişi devir kaptör devresi 1 def=türbün hızı hatalı diye hata veriyor. çözüm sizce nedir çok teşekkür ederim.

 98. Tuncay BAKIR
  Tuncay BAKIR / Cevapla 24 Eylül 2020 at 00:56

  Merhabalar. 2009 model benzinli otomatik vites megane 2 sahibiyim.Aracı aldığımda benzinde neredeyse hiç çalışmıyordu.Benden önceki sahibi hep tüpte kullanmış.Ustaya götürdüm.Benzin pompasını değiştirdi ve boğaz kelebeğini temizledi.Ayrıca enjesiyonlarıda ilaçla temizlettim.Benzinde çalışmama sorunu düzeldi.Ancak bu aşamadan sonra bir şey farkettim.Dağ yollarında. dik yokuşlarda araç zorlanıyordu.Çok dik rampada aracı tamamen durdurduğunuzda çok zor kalkıyordu (30-40 mt yol alana kadar yürürseniz arabayı geçersiniz).Bunu hangi ustaya götürdüysem sorun yok bunlar böyle dedi.Kendim geçen gün bir deneme yaptım.Çok dik bir rampada (30 derece falan eğimli) geri viteste kalkmayı denedim.Araç sanki duvara dayanmış gibi gram ilerlemedi.Az aşağı düzlüğe saldım.Tekrar denedim.Kalkış yaptı ve o dik yokuşu çıktı.Yani hızını alınca bir şekilde yokuşu zorlansada çıkıyor.Düz zeminde ise geri viteste ok gibi fırlıyor.Bu nedendir acaba?

 99. aydın
  aydın / Cevapla 26 Eylül 2020 at 21:00

  Merhabalar. 2015 model 1.6 touch plus cvt benzin & lpg li aracım var. Prins Lpg 2016’da 20 binde takıldı. Araç şu an 81 binde. Harekete geçtiğimde araç soğukken 30-40 km hızla giderken ayağımı gazdan hafif çekince silkeleme yapıyor. Kırmızı ışıkta durunca frene basarken pedalda vuruntu hissi var. Bu sorun motor sıcakken de yapıyor. Motor vuruntulu çalışıyor. Serviste bilgisayara bağladıklarında 1. silindir yanma bozukluğu hatası verdi. Bu sorunlardan dolayı LPG yi tamamen devre dışı bıraktık. 81binde normal bakımı yapıldı. Bujiler orijinaliyle değiştirildi. Bilgisayarda artık hiç bir arıza vermedi. Ama sorun gene de değişmedi. Hala durunca vuruntu devam ediyor. Hareket halindeyken, vites geçişlerinde hiçbir sorun yok. Servisteki ustalar lpgden dolayı subap yuvaları çökmüş, sıkı olabilir dediler. Bu motorda subap ayarı yapılamıyormuş.
  Bunun nedeni hakkında bilgi verebilir misiniz?

 100. mustafa
  mustafa / Cevapla 30 Eylül 2020 at 23:53

  MERHABALAR.
  2011 1,6 lpg 95 binde bva fluence aracım var.2,el aldım yağ değişim ve tamir arıza durumunu bilmiyorum.
  araç soğukken bir şey olmamasına rağmen.şehir içinde biraz kullanınca.1 den 2 ye geçişte vuruntu oluyor.arıza ışığı ve kaydı olmuyor.bir kere clip cihazında bu kod vardı sildirdim.(dtc0706)genelde gaza fazla basınca yapıyor.ağır kalkarsam vites geçişi hissedilmiyor bile.diğer vites yükselmeleri ve düşürmelerinde ayrıca uzun yolda hiç bir sıkıntı yok.otm.şanzumancıya götürdüm usta km lerce kullandı o vuruntuyu yapmadı.halbuki ben sanayiye gidene kadar bir kaç kez yapmıştı.usta vites geçişleri geç oluyor pedal adaptasyonu yaptır dedi yaptırdım.biraz düzeldi gibi ama yine vuruntu başladı.nette lpg den-soğutma sistemi ufak oluşundan gibi şeyler yazıyor.yardımcı olursanız sevinirim.kolay gelsin.

 101. Serdar ŞEKER
  Serdar ŞEKER / Cevapla 11 Ekim 2020 at 03:04

  Merhaba ustam. 2000 model 1.6 16V otomatik megane coupe aracım var. Araç özellikle ilk çalışmada soğukken gaza bastığımda aşırı derecede bir inleme/vınlama sesi geliyor. Boşta iken ses yok, vitese takıp hareket edince ses başlıyor ve Isınınca bu azalıyor. Yine soğukken rampalardan inerken ayağımı gazdan çektiğimde bu ses gelmeye devam ediyor. Gaza giderken bas çek yapıyorum bu inleme sesi kesintili olarak devam ediyor. Araç ısınıca ses kesiliyor denecek kadar azalıyor. 1-2 ve R geçişler çok sert. 3. viteste araba sallanarak kesik kesik gidiyor, 4 e geçince düzeliyor. Rampa çıkışları ise zayıfladı. Yağı değiştirdim ancak bir değişiklik göstermedi. Herhangi bir arıza lambası yanmıyor. Sizce problem nedir? Teşekkür ederim.

 102. Gürkan
  Gürkan / Cevapla 13 Ekim 2020 at 17:36

  Bir soru: 2001 megan 1 rxt benzin lpg otomatik aracım var. çok fazla trafikte kalınca ve ısınınca araç neden şanzıman kendini boşa alır ve biraz gaz verince aniden vurup vitese geçer sebebi ne olabilir?

 103. ısmaıl
  ısmaıl / Cevapla 24 Ekim 2020 at 19:39

  merhaba 2005 model megan 2 daınamıc aracım var 1 vıtesten 2 ye gecerken yuklenırsenız vuruntu yapıyor eger yavas gecıs yaparsanız sorun yok ve arac sogukkende yapabılıyor ve ekranda vıtes kutusu kontrol yazıyor su an elektıronık beyın arızasından tamırdeydı beyın degıstı sımdı ıse frene her basıldıgında uyarı verıyormus

 104. aziz
  aziz / Cevapla 30 Ekim 2020 at 12:25

  Merhaba 2015 megane 3 1.6 cvt aracımın şanzıman ile alakalı bir bakımı var mıdır? Yetkili servis herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmadığını söylüyor. Siz ne diyorsunuz?

 105. BİROL
  BİROL / Cevapla 17 Aralık 2020 at 00:08

  Merhabalar. Aracım 2000 model otomatik vites megane 1 RXT. Araçta LPG takılı. Aracım da son bir haftadır seyir halinde ve rölantide kendiliğinden devir yükselmesi sorunu var. Ayrıca özellikle uzun yol sürüşlerinde,durmam gerektiğinde 1. vitese düşmüyor, sanki vites takılı kalıyor ve bu yüzden kalkışlarda vuruntu yapıyor. Yaşadığım yerde otomatik şanzumandan anlayan ehil bir usta veya servis olmadığından yardımcı olmanızı rica ediyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Aralık 2020 at 09:43

   Merhaba Birol Bey şuan pandemi dolayısıyla DPO şanzımanlara hizmet veremiyoruz. Aracınzdaki arıza selenoid yada şanzıman içi bir arıza olabilir ilk etapta selenoid sistemini kontrol ettirmeniz gerekiyor.

 106. Eray DEMİR
  Eray DEMİR / Cevapla 19 Aralık 2020 at 15:34

  2004 1.6 16 valf benzin&lpg otomatik bva dp0 al4 kodlu megane 2 aracımı alalı 3 ay oluyor aracı ilk aldığımda p-r-n-d ve +/- manuel modları sorunsuz çalışıyordu yaklaşık 1 ay önce yağ kaçakları için motor şanzıman indi ve aracı teslim aldım p-r-n-d sorunsuz çalışıyor ancak +/- manuel moda alıyorum ekranda gözükmüyor işlevde görmüyor çalışmıyor artık. Usta elektrik tesisatını, vites kolunun körüğünü ve akünün arkasındaki vites mekanizmasını inceledi sorunu bulamadı. Usta yıllarca Renault yetkili serviste çalışıp kendi yerini açmış bir usta ve ben vitesi ellemedim diyor. Bulduğu çözüm halatlı vites kolu mekanizmasını yani vites çanağını değiştirmek. Benim araştırdığım ve sizin sitenizde yazan yazılardan okuduğum kadarıyla selenoid valf yada vites seçim sensörü yada vites kaptüründen kaynaklı olabilir mi hiç bir yerde cevap bulamadım veya emsalini bulamadım cevap verirseniz sevinirim yardıma ihtiyacım var teşekkürler

 107. Eray DEMİR
  Eray DEMİR / Cevapla 27 Aralık 2020 at 01:48

  2004 1.6 16 valf benzin&lpg otomatik bva dp0 al4 kodlu megane 2 aracımı alalı 3 ay oluyor aracı ilk aldığımda p-r-n-d ve +/- manuel modları sorunsuz çalışıyordu yaklaşık 1 ay önce yağ kaçakları için motor şanzıman indi ve aracı teslim aldım p-r-n-d sorunsuz çalışıyor ancak +/- manuel moda alıyorum ekranda gözükmüyor işlevde görmüyor çalışmıyor artık. Usta elektrik tesisatını, vites kolunun körüğünü ve akünün arkasındaki vites mekanizmasını inceledi sorunu bulamadı. Usta yıllarca Renault yetkili serviste çalışıp kendi yerini açmış bir usta ve ben vitesi ellemedim diyor. Bulduğu çözüm halatlı vites kolu mekanizmasını yani vites çanağını değiştirmek. Benim araştırdığım ve sizin sitenizde yazan yazılardan okuduğum kadarıyla selenoid valf yada vites seçim sensörü yada vites kaptüründen kaynaklı olabilir mi hiç bir yerde cevap bulamadım veya emsalini bulamadım cevap verirseniz sevinirim yardıma ihtiyacım var teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Aralık 2020 at 11:16

   Merhaba Eray Bey Atco şanzıman ailesi olrak Şuan pandemi dolayısıyla DPO şanzımanlara hizmet verememekteyiz . Aracınızdaki arıza vites konum kontaktöründen kaynaklanan bir arızadır.

 108. eray
  eray / Cevapla 29 Aralık 2020 at 11:23

  Selamınaleyküm hocam bende 2000 model 1.6 16 valf megane 1 var benzin ve tüplü aracım 1 ve 2. viteste vuruntu yapıyor bir rampada geri kaçırıyor ama düz yolda sorun yok bazen devir çok yüksek te vitese geçiyor roket düğmesi bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. sorun ne olabilir gelsem yardımcı olabilirmsiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Aralık 2020 at 14:51

   Merhaba Eray Bey şuan pandemi dolayısıyla DPO şanzımanlara hizmet veremiyoruz. Araçtaki arıza selenoid valf arızasıdır.

 109. Gunes
  Gunes / Cevapla 30 Aralık 2020 at 18:10

  İyi günler
  2000 model renault megane coupe otomatik vites araç kullanıcısıyım. Vites kutusunda P,R,N,D arasında geçişler sırasında aracımda birden kilitlenmeme durumu oluştu. Yani P den R ye aldığımda normalde yerine oturup kilitlenen vites kolu, kilit tuşunu açmadan hafif bir dokunmayla bile kendi arsında D ye kadar geçiş yapıyordu. En sonunda da D de takılı kaldı ve bir daha hareket etmedi. Aracı servise verdiğimde vites kutusundaki telin kopmuş olduğu söylendi ve parça değiştirildi. Aracı teslim aldım ve vitesler arsında tekrar hareket etmeye başladığını onayladım. Fakat benim sorunum bundan sonra başlıyor, şu an vites kolu sadece D de iken kilitleniyor ve diğer bütün vitesler arasında kilit açmadan hafif bir dokunuşla bile hareket ediyor, o kadar ki P,R ve N de olup olmadığını gaza basana kadar anlayamıyorum, bunlardan herhangi birine geldiğinde kol yerine oturup kilitlenmiyor. Servis aracın orijinalinin de böyle olduğunu söyledi fakat 15 yıldır kullandığım araç ve daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Vites kolumun yanındaki kilit tuşunu serbestleştirmeden kesinlikle vitesler arsında geçiş yapmadığına eminim. Bunun doğrusu nasıldır acaba bana yardımcı olabilir misiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 31 Aralık 2020 at 14:31

   Merhaba Efendim şuan pandemi dolayısıyla DPO şanzımanlara hizmet veremiyoruz. Aracınızdaki arıza için selenoid kontrolü yapılması gerekiyor.

 110. İSMAİL KARA
  İSMAİL KARA / Cevapla 7 Ocak 2021 at 06:02

  MERHABA 2005 MODEL BİR MEGAN 2 1.6 ARACIM VAR ARAC 1 DEN 2 YE GECERKEN YA YIGILIYOR YADA VURUNTU YAPIYORDU SON OLARAKTA KORUMA MODUNDA KALDI NE MANUEL ISLIYOR NEDE VITES GECIYOR USTA 8 ILA 10 BIN ARASI BİR MASRAF CIKAR DIYOR SANZIMAN YANMIS DEDİ TRUBUN FELAN GİTMİŞ VS SORUM SİZDE SIFIR VEYA REVİZYONBLU VARMI YADA REVIZYON BU KADAR TUTARMI

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Ocak 2021 at 10:56

   Merhaba İsmail Bey şuan pandemi dolayısıyla DPO şanzımanlara hizmet veremiyoruz. Aracınızdaki problem selenoid kaynaklı bir arızadır. Selenoid kontrolü sonrası şanzıman içi mekaniksel bir kontrol gerekmektedir.

 111. Yusuf
  Yusuf / Cevapla 4 Şubat 2021 at 13:11

  Selamın aleyküm megane 2 1.6 otomatik aracım var şanzıman 2 den 1 e düşünce vuruntu yapıyordu yağını değiştirdim vuruntu kesildi ancak belirli bir zaman sonra titreme başaldı D ve R de aracım şanzımanından gır gır ses geliyor ve titretiyor vites geçişleride normal kullanımda 3 bin deviri geçmeden atıyor ama biraz basınca 5 bin devirlere gelince bile atmakta karasız kalıyor rampa çıkarken araç 2 den 1 e kolay kolay düşürümüyor bi yardımcı olur musunuz buna ne yapılabilir tahmini sorunu nedir bir de ortalama ne kadar masrafı olur

 112. Firat
  Firat / Cevapla 6 Şubat 2021 at 11:04

  Vit.kut.sogutma;
  Geçici durma nedemek
  Megan 2017 1.5 dizel otomatik edc
  Cvb yazarsanız sevinirim

 113. ahmet
  ahmet / Cevapla 24 Şubat 2021 at 12:37

  selamün aleyküm megane1 2002 otomatik aracım var Bendeki problem araç düşük hızlarda durmaya yakın yada ışklarda yavaşlayıp hızlanırken küt diye ses geliyor bunu her zaman yapmıyor frene basıp aracı tamamen durdurunca yapmıyor tam durmadan ayağımı firenden çekince yapıyor.Birde araç rölantide ve dururken d konumunda çok titreme yapıyor normalde n ye alınca rahatlaması gerekiyor.bununla ilgili tamirciye götürdüm elektriksel bir arıza dedi elekttrik tesisatı elden geçti sıkıntı yok denildi.Yardımcı olursanız sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Mart 2021 at 10:06

   Ahmet Bey, pandemi süreci ile birlikte DPO şanzımanların revizyonuna Atco olarak ara verdik. Anlattıklarınız tork arızası veya tork selenoidi arızası gibi duruyor. Bunları kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

 114. Ilker
  Ilker / Cevapla 1 Mart 2021 at 22:09

  Merhabalar, Megane 2 otomatik vites araca sahibim. Bugün yokuşta araçımla ilerlerken bir anda aracımın vites düşürdüğünü fark ettim sonrasında hangi viteste olduğu görmek amacı ile manuele aldım ancak aracımın manuel’e geçmediğini gördüm. Aracı sağa çekip yeniden çalıştırdığımda problem çözüldü gibiydi. Pandemi nedeniyle AL4/DPO şanzımanlara bakmıyorsunuz ancak tavsiye edebilceğiniz bir yer var mıdır bu konuda deneyimli?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Mart 2021 at 10:16

   ilker Bey, maalesef şu anda bu konuda bir servis tavsiye edemiyoruz.

 115. MEHMET
  MEHMET / Cevapla 25 Mart 2021 at 12:14

  ANİ KALIŞLARLARDA SANSIMANDAN HIRILTI GELİYOR SANKİ KACIRIYOR GİBİ SARSINTILI VİTES GECİSİDE VAR BUNUN NEDENİ NEDİR

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Mart 2021 at 12:27

   Merhaba Mehmet bey , öncelikle aracınızın marka ve modelini öğrenebilirsem size daha iyi yardımcı olabilirim. Bazı araçlarda sürekli görülen ve başka bir söyleyişle hastalık dediğimiz durumlarla karşı karşıya olup olmadığımızdan emin olalım. Eğer Atco İstanbul , Ankara veya İzmir servislerimizden birine uğrarsanız ücretsiz test sürüşü ve arıza kodu okuma imkanlarımızdan faydalanabilirsiniz.Teşekkürler

 116. HÜSEYİN ÇAYIR
  HÜSEYİN ÇAYIR / Cevapla 1 Nisan 2021 at 19:15

  2004 megane otomatik aracım vitesi R konumunda ayağım frende olsun ya da olmasın gazda olsun ya da olmasın sol teker tarafında sürekli bir sürtme, tıkırtı sesi geliyor. D konumunda ve gaza basınca ses gelmiyor fakat ayağımı gazdan çekince sürtme sesi geliyor. Bir ustaya arabayı gösterdim şanzıman ile ilgili dedi.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Nisan 2021 at 10:22

   Hüseyin Bey Merhaba , sol teker akis milinden yada ender de olsa sol teker bilyasından bu sorun ortaya çıkmış olabilir.Önce bunlarla alakalı bir sorun olup olmadığından emin olalım. Daha sonra sorunu şanzımanda arayalım. Teşekkürler.

 117. Atilla
  Atilla / Cevapla 26 Nisan 2021 at 22:40

  Merhabalar Clio 2 dpo şanzıman aracım 3. ve 4. Vitesler 3500 – 4000 devirlerde geçiyor vurma atma yok yani geç artıyor sebebi ne olabilir şimdiden teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Nisan 2021 at 18:15

   Atilla Bey, Valfbody içerisinde ki PWM selenoidlerinizin zamanında açma kapama yapmamasından kaynaklı bu sorunları yaşıyorsunuz.

 118. Abdulsamet okcu
  Abdulsamet okcu / Cevapla 6 Mayıs 2021 at 22:05

  Aracım renault megan-3 cvt sanzuman 2013model km 81500 aracımın sanzuman yagı motor bakımı yeni yapıldı aracım 100km üzerinde giderken devir saati 3-4 arasında titreme yapıyor arac frenine bas cek yapar gibi oluyor sebebi ne olabilir.kolay gelsin

 119. Cevat
  Cevat / Cevapla 18 Haziran 2021 at 21:55

  Merhaba,2004renault scenic 2 dpO AL4 otomatik şanzıman sahibiyim.sorunum, sabah.ilk çalıştırmadan sonra 1-2vites geçişleri vurma ileri atma tepme diye tabir edilen bir durum var isinca sorun kalmıyor yağ değişimi dediler yaptık.ama.sorun devam ediyor bilgisayar bahlattigimzda hiç bir arıza kodu vermiyor sizce problem nedir

 120. Volkan duman
  Volkan duman / Cevapla 19 Haziran 2021 at 11:17

  Merhaba mehane 3 dinamic 2010 model aracım otomotik 4 ileri vites, bazen vites değiştirirken boşa düşüyor gibi oluyor, aracı kapatıp biraz bekledikten sonra çalıştırınca bazen ilk seferde bazende bi kaç seferde düzeliyor ama bir süre sonra terkrarlıyor, acaba sorunu nedir malşyeti yaklaşık olaraka nedir bilgi verirseniz sevinirim

 121. seyit sarı
  seyit sarı / Cevapla 21 Haziran 2021 at 03:20

  2008 megan 2 2008 m0del dğizel 4 vites
  sorun : 3. vitesten 4. vittese zot geçiyor bazen gwçmiyor 130 km huz yapabiliyor rampalarda çekiş düşük manuel e geçiriyorım 4. vites balatası dedi bir usta sökmedi life kaldırmadı teste sokmadı krikoda kaldırdı doğru olabilirmi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 20:24

   Merhaba, 4.vites grubu veya selenoidinde problem olduğu anlaşılmaktadır. Bir ihtimal tork konvertörünüzde problemli olabilir.

 122. Nuri
  Nuri / Cevapla 5 Aralık 2021 at 22:58

  2003 megane 2 aracım var. Araçta 2. viteste 2p konumuna geçerken öne atılma var. Soğukken ilk harekette 2-3 km kadar gayet normal. Daha sonra vıjjj gibi bir ses yapıyor ve öne atılma yapıyor araç. ısındıkça öne atılma yumuşak bir hal alıyor ama bahsettiğim sesi hala yapıyor. diğer viteslerde yapmıyor. Bu arada 3000 km önce filan komple revizyon yapıldı tork konvertörü dahil.

 123. haydar
  haydar / Cevapla 18 Kasım 2022 at 16:15

  Merhabalar, 2007 model scenic otomatik aracım var. 106 binde. Şanzumanda bir arıza olmasa bile yağı değiştirmem gerekiyor mu?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Kasım 2022 at 12:38

   Merhaba Haydar Bey, değiştirilmesi uygun olabilir.

 124. Aydından
  Aydından / Cevapla 8 Şubat 2023 at 12:00

  Merhabalar.
  2012 model 1.6 BNZN LPG 134 bin kmde aracı alalı 2 ay oldu.Araç ilk çalıştktan 10 dk içinde 20 30 km hızla giderken ayagımız gazdan çektiğimde 4 saniye kadar şiddetli vuruntu yapmakta sanki manuellerde devir düşünce vitesi düşürmediğimizde aldığımız vuruntuya benzer bi durum yaşanmaktadır.Bu an yaşandığı esnada ayagımla gaza bastığımda araç hızlanmakta olup vuruntu kaybolmaktadır.Aracı alalı 1 ay oldu alırken şahıs söyledi serviste cihaza bağlattım herhangi bir sorun çıkmadı bu tarz şeyler bu motor ve şanzuman için normal dendi dedi . Ben genelde inerken vs manuel kullanıma alarak ilerliyorum demişti.Bende expere da makineye bağladığımda hatasız çıktı.Ortalama 10 dk lık kullanımdan sonra bu vuruntuyu yapmamaktadır.
  Sizce bir sorun var mı genelde makinaya bağlatın çıkar demişsiniz ancak servislerde ve exper makinasında bağlandığında bir arza kodu vermemektedir.
  Ayrıca şanzımancıların makinasını mı bağlatalım ? Arza var mıdır ? İyi çalışmalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Şubat 2023 at 17:45

   Merhaba İrfan Bey, aracın şanzıman beyninde problem olabilir. Cihaz bağlayıp test sürüşlerini gerçekleştirmek gerekir net bir teşhis koyabilmek için

 125. Mtn
  Mtn / Cevapla 3 Temmuz 2023 at 18:07

  Merhaba 2012 1.6 cvt megane aracım genelde sıcak havalarda motor sıcakken devir yükseliyor sonrasında vites kutusunu kontrol ettirin yazısı çıkıyor.Yokuş aşağı inerken çıt diye ses geldi yazı tekrar çıktı stop ettiğinde düzeliyor fakat çekiş düşüyor sebebi ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2023 at 08:38

   Merhaba, basınç kaçağı oluşmuş olabilir. En yakın servisimize uğrayıp arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 126. Orhan İhsan KAPLAN
  Orhan İhsan KAPLAN / Cevapla 29 Ağustos 2023 at 01:32

  Merhaba 2013 model cvt şanzuman Megan 3 aracım var şu an 134.. km’de bu güne kadar şanzuman ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. 4 farklı yetkili servise gittim ve şanzuman yağının değişmesini istedim. hepside sanki ağız birliği yapmış gibi yağın değişmesine gerek olmadığını söylediler. Bu konu sürekli kafama takılıyor!! bazı ustalar şimdi değiştirdiğim taktirde sorun çıkabiliceğini, sorun çıkana kadar bu şekilde binmemi öneriyorlar. sizce yağ değişimi yaparsam herhangi bir arza/sorun ile karşılaşırmıyım ???

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Eylül 2023 at 09:51

   Merhaba, aracınızda sürüşle alakalı bir problem yaşamıyorsanız, yağı değiştirmenize gerek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler