Audi A3 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi A3 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Audi A3 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Audi A3 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Audi A3 araçlarında kendi üretimi olan 01M, 01N ve DSG şanzıman ve ZF şanzıman kullanmakta, firmamızda bu modeller için Audi A3 otomatik şanzıman tamiri hizmeti sunulmaktadır. Bütün bu şanzıman grupları zamanla farklı problemler çıkartabilmekte, yaşanan Audi A3 şanzıman sorunu kullanıcıları rahatsız edici boyutlara ulaşabilmektedir. 

Audi A3 otomatik şanzıman tamiri

Audi A3 şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Audi A3 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Atco olarak, Audi A3 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz. Audi A3 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • Audi A3 01M Otomatik Şanzıman Tamiri

  • Audi A3 09G (Aisin TF-60SN) Otomatik Şanzıman Tamiri

  • Audi A3 DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 ileri 02E – DQ250)

   • Audi A3 DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM – DQ200)

  • Audi A3 ZF (6 ileri 6HP26) Otomatik Şanzıman Tamiri

   • Audi A3 S-tronic (OB5) F1 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi A3 Otomatik Şanzıman Arızaları

2005-2008 yılları arasında Audi A3 tam otomatik şanzıman olarak 09G, yada üreticisi Aisin’deki adı ile TF-60 şanzımanı tercih etmiştir. DSG’den farklı olduğu anlaşılması amacıyla, bu araçlar piyasaya Tiptronic olarak lanse edilmiştir.

Aisin TF60 şanzıman, yumuşak vites geçişlerine sahiptir. Bununla birlikte zaman içerisinde, diğer Aisin şanzımanlar gibi, özellikle valf gövdesi kısmından (hidrolik ünite) arıza vermeye başlarlar.

Audi A3 Tiptronic 09G şanzımanların en çok karşılaşılan sorunları, özellikle ısınınca vites geçişlerinde vuruntu – sanki arkadan başka bir araç çarpmış gibi (özellikle 3-4 geçişi), park (P) konumundan drive (D) konumuna alınca sarsıntı, devir yükselmesine rağmen aracın hızlanmaması ve şanzımanın vites değiştirememesi ve şanzımanın kendiliğinden vitesi yükseltme ve düşürme gibi problemlerdir. 

Bu problemlerin büyük çoğunluğu şanzıman beyni ve selenoidlerden kaynaklanır. Eğer probleme zamanında müdahale edilmez ise, şanzımanın mekanik kısmında da hasarlar başlar. 

Piyasada genel kanı, selenoid burçları değişimi ile şanzımandaki birçok problemin giderileceğidir. Oysa ki, eğer valf gövdenizde aşınma varsa, selenoid tamiri boşuna para harcamak olacaktır. Doğru yöntem, hem valf gövdesinin, hem de selenoidlerin birlikte revizyon yapılması olacaktır.

Aisin TF60 şanzıman beyni ve selenoid tamiri hakkında detaylı bilgilere sanzimanbeyni.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Audi A3 S-Tronic DSG ile aynı mı farklı mı?

Audi A3 gibi motoru enine yerleştirilmiş, önden çekişli araçlarda kullanılan şanzımanlar DSG şanzımanlar ile neredeyse birebir aynıdır. Audi’nin S-tronic olarak arkadan çekişli ve dörtçeker araçlara koymuş olduğu şanzımanlar klasik VW DSG şanzımanlardan çok farklı, tamamen değişik bir şanzımandır. Audi A3 S-tronic şanzıman ise DQ200 0AM kodlu DSG şanzımandır.

Audi A3 S-Tronic Şanzıman Arızaları

Audi A3 S-tronic şanzıman sorunu denilince sıklıkla karşılaşılan arızaları sizler için derlemeye çalıştık:

1. Audi P189C Arıza Kodu ve A3 Stronic Mekatronik Arızası:

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik probleminin habercisidir. Eğer aracınızı bu şekilde kullanmaya devam ederseniz, hasar artacak ve aracınız bir sabah marşa bastığınızda hareket etmeyecektir. Mekatronik arızası olduğunda genellikle şu arıza kodları ile karşılaşırsınız:

 • P189C-00 Yetersiz basınç oluşumu nedeni ile fonksiyon kısıtlaması
 • P17BF-00 Hidrolik pompa koruması maksimum sınıra ulaştı
 • P1604-00 Kontrol ünite arızası
 • P068A-00 Ana röle çok erken açılıyor
 • P0562-00 Gerilim beslemesi  – gerilim çok küçük
 • P0841-00 Şanzıman hidrolik basıncı sensörü 1 – uygun olmayan sinyal 

Her iki durumda da şanzımanın mekatronik ünitesinin sökülmesi gerekmektedir. Genellikle bu arızanın başlangıcında sabah aracınızı çalıştırdığınızda “Sistem arızası sürüşe devam mümkün!” uyarısını ekranınızda görebilirsiniz.

2. Stronic Mekatronik Kart Arızası:

A3 Stronic şanzıman kartı arızaları daha çok marşa bastığınız zaman ekranda vites pozisyonlarının karışması ile kendisini belirli eder. Bazen R’ye aldığınızda ekranda aracınız P konumunda gözükür, bazen D’ye aldığınızda ekranda aracınız N veya R konumunda gözükebilir. Ayrıca bir başka belirtisi vites konumuna aldığında ekranda anahtar işareti çıkmasıdır. Nadir durumlarda kartların içerisindeki yollar bozularak selenoid arızaları gibi arızaların DTC olarak araç bilgisayarında oluşturulduğu da uzman ekibimiz tarafından saptanmıştır.

3. Stronic Şanzıman Kavrama Arızası:

Sıklıkla sorulan bir sorudur: Audi A3 kavrama sorunu nasıl anlaşılır? Kavramadaki kaçırma özellikle yokuşlarda araca gaz verilirken hızlanmama, çekişte zayıflık yada ilk hareket sırasında duran aracı yerinden güçlükle kaldırma şeklinde kendisini gösterebilir.

Eğer sorunlarınız günden güne artarak devam ediyorsa, muhtemelen kavrama balatalarınız incelmiştir ki bu da ani kavrama problemlerine yol açar ve siz bunu araç içerisinde vuruntu ve titreme olarak algılarsınız.

Bazı durumlarda aracınızdaki arıza kendisini hiçbir arıza kodu atmayarak belli etmeyebilir veya kendisini P1741 arıza kodu ile belli edebilir. Firmamız İstanbul, Ankara ve İzmir’deki servis noktaları ile kavrama problemlerinize garantili servis hizmeti sunmaktadır.

Stronic Mekatronik Tamiri

A3 Stronic şanzımanların en önemli parçalarından biri mekatronik parçasıdır. Bu parçanın temel işlevi elektronik sinyali ya da veriyi mekanik hareket oluşumuna çeviren ve şanzımanda vites geçişlerini gerçekleştiren robotik bir sistemdir. Bu parça tüm yönetim mekanizmasını sağladığından  mekatronik ünitesine şanzımanların beyni demek yerinde bir ifade olacaktır. 

Sarsıntı, gürültülü ses, titreşim ve vites geçişlerinde gelmeye başlayan bir ses mekatronik probleminin habercisidir. Genellikle P189C,P17BF, P0562, P1604, P177D gibi arıza kodları ile karşılaşırsınız.

Tavsiyemiz aracınızı bu şekilde kullanmamanız ve acilen mekatronik ünitenizi tamir ettirmenizdir. Firma olarak garantili gerçekleştirdiğimiz mekatronik tamir fiyatlarımız, sıfır mekatronik fiyatından oldukça uygundur. 

Her türlü A3 mekatronik tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi yerlerimizde, Anadolu’da ise anlaşmalı servislerimizde, anlaşmalı kargo desteğimiz ile bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Garantili Audi A3 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Audi A3 otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Audi-A3-TDI-Otomatik-Sanziman-Tamir-Merkezi

Audi A3 otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Audi A3 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Audi A3 Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Audi A3 Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Audi A3 Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz,Bursa Osmangazi ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Audi A3 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi A3 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi A3 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi A3 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Audi A3 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Audi A3 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Audi A3 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

188 thoughts on “Audi A3 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Ahmet Taşkıran
  Ahmet Taşkıran / Cevapla 9 Mart 2019 at 10:40

  merhaba. audi a3 s tronic 7 ileri aracım var. aracı ilk çalıştırdığımda sistem arızası veriyor. kontak açıp kapayınca uyarı gidiyor. aracı bu şekilde kullanmam zararlımıdır.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2019 at 21:29

   Ahmet Bey, aracınızda muhtemelen mekatronik arızası mevcut. Eğer İstanbul’da iseniz ücretsiz ekspertiz için sizi servisimize bekleriz. Eğer İstanbul dışında iseniz, şehrinizi bildirirseniz, yine size yardımcı olmaya çalışırız.

  • Emrah
   Emrah / Cevapla 18 Temmuz 2019 at 00:42

   Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim benim bir sorum olacak 2014 audı a3 tfsı stronıc aracım var yolda giderken hışırtı yapıyor ustaya götürdüm Volant ta da ses yapıyor dedi ama bunlarda kronik diyor bu ses diyor Volant değişen tamamen geçmez diyor alt geçitlerden falan geçerken çok belli ediyor .Daha önce Volant değişen oldumu not :usta bu şekilde kullansan da sıkıntı olmaz dedi bu Arada Antalya’da yaşıyorum önereceğiniz bir servis varmı

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2019 at 23:22

    Emrah Bey, bahsettiğiniz ses problemleri volant ve kavramadan gelmektedir. İyice dinlendikten sonra doğru teşhis konabilir.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 30 Temmuz 2019 at 08:41

    Emrah Bey, bu arıza sadece volant olmayabilir. Kavrama revizyonu da gerçekleşmesi gerekebilir. Antalya’da anlaşmalı servisimiz bulunmaktadır.

   • Esat yildiz
    Esat yildiz / Cevapla 2 Ağustos 2019 at 16:57

    Merhaba 2007 a3 tiptronic 6 ileri aracim da 4 den 3 e duserken sanki arkadan baska bir araç çarpmış gibi oluyor genelde bu durum arac isininca oluyor sogukken olmuyor birde arada 4 viteste takili kaliyor bu sorumlarla ilgili bir bilgi verirseniz memnun olurum iyi çalışmalar dilerim

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:47

     Esat Bey, muhtemelen hidrolik üniteniz ve selenoidlerinizde problemler mevcut. İlgili parçaları söktürüp bize gönderirseniz test makinalarımızdaki sonuçlara göre arızanın nasıl giderilebileceğini söyleyebiliriz.

     • Serkan
      Serkan / 2 Mart 2021 at 00:17

      2013 A3 1.4 S-tronic aracimda dusuk devirde vites degistirirken tirrrr diye hisirti geliyor. Her zaman olmuyor %70 oluyor . Ariza da vermiyor, vites degisimlerinde de problem yok ,
      Yardimci olabilirseniz sevinirim.

     • AtcoAdmin
      AtcoAdmin / 2 Mart 2021 at 10:17

      Serkan Bey, ses problemlerini en net yerinde dinleyerek anlayabiliyoruz. Genellikle volant ağırlıklı çıkıyor. Siz hangi ildesiniz? Size ona göre yardımcı olmaya çalışalım.

   • Necati
    Necati / Cevapla 29 Temmuz 2020 at 21:55

    İyi akşamlar 2000 model audi a3 var bende 10 gün önce motor patlattı şuan motor yapıldı fakat kontak kapalı iken vites kolu hareket ediyor kapalı iken vites kolu hareket ediyor burdaki arkadaşlar sorunu vites kolunun altındaki soketi sökmekle bulundu fakat şuan hareket halinde vites geçiş yapmıyor lütfen iletime geçermisiniz

  • erdem
   erdem / Cevapla 10 Temmuz 2020 at 22:24

   Merhaba 2013 audi a3 1.6 tdi s tronic aracım var 133 bin km de sürekli araç elektroniği hatası var vites kolu altı salter varmış nerede bukuruz

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 13:14

    Erdem Bey, arıza kodunuzu yazarsanız size yardımcı olmaya çalışalım.

   • erdem
    erdem / Cevapla 22 Ağustos 2020 at 23:20

    Mrb çözüm buldunuz mu

    • ali
     ali / Cevapla 4 Ekim 2020 at 17:33

     aynı hata bendede var vosvagen microşalterle çözüm bulmuş napıcaz

  • Adnan Aras
   Adnan Aras / Cevapla 18 Eylül 2020 at 14:36

   Audi S3 2012 model aracım 1.4 tfsi motor.7 ileri otomatik şanzuman.Marş bazen iki üç seferde alıyor ve çalışıyor.Marş otomatiği,kömürleri değişti.Bugün bir oto yıkanacı vitesi değiştirip tekrar P konumuna alın dedi ve hemen çalıştı.Arıza kodu falan vermiyor ama vites kolu bazen sağa çekiyor.

  • Burak akpınarlı
   Burak akpınarlı / Cevapla 2 Ekim 2020 at 19:14

   Merhabalar aracım 2008 a3 1.6 düz motor benzin+lpg 237 binde otomatik bir araç yeni aldım anlamıyorum da araç 1 den 2 ye geçerken kendini öne doğru atıyor ama sadece 1 den 2 ye geçerken acaba neden

  • Mehmet zeybek
   Mehmet zeybek / Cevapla 25 Kasım 2020 at 00:56

   2012 a3 dizel otomatik arabam var p r n d s vitesleri attıgım zaman isik yanıp sönüyor neden olur acaba r ye taktıgım zaman arac geriye hiç gitmiyor sorun ne acaba

 2. Mustafa Gülbahar
  Mustafa Gülbahar / Cevapla 12 Mart 2019 at 18:51

  Merhabalar aracim 2006 model düz motor Audi A3 otomatik şanzıman selenoid valfleri ile alakalı bir sorunum var selenoid kısmı komple nereden bulabilirim yada size yollasam komple beyni temir edip yollayabilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Mart 2019 at 23:29

   Mustafa Bey, selenoidlerinizi test ve tamir edebiliriz. Aracınızın Üzerindeki Tf-60 09G tipi beyinlerin tamirine henüz başlamadık, şu anda arge çalışması gerçekleştiriliyor, 2 ay içerisinde devreye almayı planlamaktayız.

   • Ibrahim yalcin
    Ibrahim yalcin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 00:21

    Merhaba 2013 audi a3 1.4 tfsı s tronik aracim var. Sorunum 40-50 km arasi yol yaptiktan sonra Seyir halinde iken bir anda araç viteste olmasina ragmen şanziman devre dışı kaliyor. Motor ariza, epc , direksiyon açı sensörü arizasi veriyor yardimci olursaniz sevinirim

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 13:31

     İbrahim bey, bize bu arıza ile ilgili arıza kodları gerekmektedir. Eğer kodunuzu bilmiyorsanız, buyurun İstanbul veya İzmirdeki servislerimizden birisine uğrayın, ücretsiz bir ekspertiz yapıp arıza kodlarımıza bakalım

  • Serdar
   Serdar / Cevapla 5 Haziran 2019 at 08:47

   İyi bayramlar 2009model 1.6 7ileri otomatık aracım 1.3.5 viteslerin icinde titriyor kavrama değiştiler 2ay sorun yok oldu yine başkadı benim canımı cok sıkıyor lütfen yardımcı olun

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:21

    Serdar Bey, aracınızda bir arıza kodu var mıdır? Sanki mekatronik arızası yaşıyorsunuz. İstanbul’da mı ikamet ediyorsunuz?

  • Ufuk
   Ufuk / Cevapla 8 Ocak 2020 at 21:30

   Merhaba bende 2008 model otomatik audi a3 kullaniyorum yaklasik 5 senedir bende benim aracimda 5 sene icinde 2 kere basima geldi uzun yolda araci zorladigimda ekran paneli otomatik vites gosteren yer komle yaniyor ve yandaki kacinci vites rakimi kayboluyor hani vitesle gittigin kayboluyor ve arac sanki kendini korumaya aliyor 50 60 km hizla gide biyorsun durup 10 dk dinnendikten sonra normale donuyor dedigim gibi 5 senede 2 kere geldi basima bu neden kaynaklanir bilgi verirseniz sevinirim

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 04:21

    Ufuk Bey, araç kendisini korumaya aldığında (aracın kendisini sabit bir vitese kilitlemesi) kontağı açıp kapatmanız anlık reset sağlasa da, koşullarının ilk tekrarında aynı kod atacaktır. Bu esnada beyne de bir arıza kodu atar. Bu arıza kodunuzu biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız İstanbul veya İzmir’deki servis noktalarımızdan birisine uğrayıp ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Bu kodu bizimle paylaşırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

 3. Türkay
  Türkay / Cevapla 24 Mart 2019 at 08:07

  Merhabalar 2004 audi a3 otomatik arabam var motor sogukken 10 15 dakka 1 den 2 ye geçerken vurma yapıyor sonra düzeliyor bodrumdayim burada bikac yere gösterdim sanziman yagi degismeli dediler ..sanziman yagida sase numarasina gore kalite her aracin kendi yagi varmis boyle bi bilgi edindim..siz ne onerirsiniz bi yardımcı olursaniz cok sevinirim..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mart 2019 at 13:04

   Türkay bey merhabalar, şanzıman yağınız aracınızdaki şanzıman tipine göre değişmektedir. Sizin aracınızda 4 ileri veya 6 ileri şanzıman olması gerekmektedir. Hangisi olduğunu söylerseniz, uygun olan yağ tiplerini sizinle paylaşabiliriz. Ayrıca 1 den 2 ye geçerken vurma problemi, daha çok bir valf gövdesi- selenoid problemi gibi gözükmektedir. Yağ değişiminden sonra vuruntunuz kesilmez ise yine yardımcı olmaya çalışırız.

 4. Uğur ÖZTAY
  Uğur ÖZTAY / Cevapla 24 Nisan 2019 at 03:57

  İyi geceler 99 model a3 üm var başta 1. Ve 2. Vitese geçerken silkelemeler yaptı sonrasında geç geçmeye başladı şimdi ise çekişi düştü vites geçişleri çok aralıklı 4 vites ne yapmam gerekiyor bide ne şanzıman diye geçiyor bu araçlar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Nisan 2019 at 18:47

   Uğur Bey, şanzımanınız 01M olarak geçmektedir. Anlattıklarınıza istinaden şanzımanın komple bakıma girmesi gerekmektedir.

 5. Yasin Azılı
  Yasin Azılı / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 14:58

  Merhabalar
  Bende 2004 model a3 var. 2. Vites ten 1. Vitese geçerken vuruntu oluyor. Telefon numaranızı aradım ama ulaşamadım. Burada ki ustalar daha araca bakmadan selenoid dediler. Sizin görüşünüz nedir acaba? Gerekirse size tamir için getirmeyi planlıyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 16:45

   Yasin Bey, maalesef şu anda çok yoğunluğumuz var, telefonlara bu yüzden dönüş yapamayabiliyoruz. Aracınızda 6 ileri triptronic şanzıman mı, yoksa 4 ileri 01M şanzıman mı var? Buna göre daha doğru bilgi sağlayabiliriz.

   • Yasin Azılı
    Yasin Azılı / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 03:44

    Aracım 6 ileridir. 09g denilenden olsa gerek.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 19:45

     Yasin 09G şanzımanlarda selenoid ve hidrolik ünite problemleri meşhurdur. Aracınızı getirirseniz ayrı ayrı testlerini gerçekleştirebiliriz.

   • Reşit
    Reşit / Cevapla 20 Mart 2020 at 20:41

    09g şanzıman yağı numarasını ve kaç litre aldığının rica etsem söylermisiniz

 6. Ramazan
  Ramazan / Cevapla 30 Mayıs 2019 at 00:08

  Merhabalar beim 2008 s lein A3 DSG. Arabadaki Sorun genelde 3 ten 2 ye düsüste sesli. Eger vites düsüsünde ben frenle destek verirsem ses çok nadir ve ses seviyesi düsüyor. Sanziman yag degisimi ve temizligi yapildi. Ayni sorun devam ediiyor. Sorunun cözülme imkani varmi. Eger varsa maliyeti ortalama nekadar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:22

   Ramazan Bey, muhtemelen şanzıman içerisinde mekanik bir problem, senkromenç gibi, bulunmaktadır. Maliyet için aracı test etmemiz gerekmektedir.

 7. Cüneyt YILMAZ
  Cüneyt YILMAZ / Cevapla 4 Haziran 2019 at 11:39

  Hayırlı Günler , 2000 Model Audi A-3 otomatik aracım var. Geçen yıl aynı sorunla karşılaşmıştım. Sürmeye devam ettim. Yaklaşık 2 hafta içinde sorun ortadan kalmıştı. Geçen gün tekrar aynı sorunu yaşadım .( 1 sene sonra ) Araç 80 km üzerinde 4 vitese geçiş yapmıyor. Devir 5000 üzerine çıksamda 3 viteste kalıyor. araç bağırıyor. Genellikle yazın bu sorun yaşadım. ( Konunun sıcaklıkla bir ilgisi olup olmadığını bilmiyorum ama not olarak belirttim ) Sizce ne sebebten kaynaklı olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:24

   Cüneyt Bey, 4.vites ile ilgili mekanik problem yaşıyorsunuz. Şanzıman yağını kontrol edip yanık kavrama grubu olup olmadığını kontrol etmek gerekmektedir.

 8. Ramazan
  Ramazan / Cevapla 10 Haziran 2019 at 22:54

  İyi gunler 2000 model a3 um var hb 5kapi otomatik vites 2den 3 e geçerken vurultu yapiyor sıkıntı nedir acaba bana maliye ne kadar tutar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Haziran 2019 at 20:24

   Ramazan Bey, probleminiz hidrolik ünite (şanzıman beyni) veya mekanik olabilir. Net bir teşhis için aracınızı test etmemiz gerekmektedir. Maliyet 1.000 TL’den başlar 6.000 TL’ye kadar devam edebilir.

 9. Ali tanrıkut
  Ali tanrıkut / Cevapla 18 Haziran 2019 at 20:12

  2012 model , 82000 km de , a3 1.6 tdi otomatik sportback audim var.. bu akşam park yerinden çıkarken geri vitesle çıktım ancak daha sonra d ye aldım araç ilerlemedi , geri vitesi denedim o da ilerlemedi.. gösterge tablosunda vites işaretleri d,r ,p gibi yanıp sönerek uyarı veriyor .. ne gibi bir arıza olmuş olabilir .

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 21:44

   Ali Bey, mekatronik ünitenizde elektriksel bir arıza olmuş olabilir. Arızanız hala devam ediyor mu?

   • Edip ÇİÇEK
    Edip ÇİÇEK / Cevapla 18 Ağustos 2019 at 23:49

    Kolay gelsin.
    Aracımda hiçbir problem yoktu. Bu gün bir anda Aracı parketmek için geri vitese taktım gaza bastım işlemedi.D ye taktım ilerledi fakat aracım 1-3-5-7 viteslerine geçiyor. Ve vites işareti yanıp sönüyor.arabayı istop ediyorum geri vitesi veya 5. Vitese geçene kadar böyle devam ediyor. Motor arızasıda yandı.ne yapmalıyım acil iletişim bekliyorum

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 09:00

     Edip Bey, aracınızda muhtemelen mekatronik problemi mevcut. Bize 05522901567 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

   • Mehmet
    Mehmet / Cevapla 30 Mayıs 2020 at 00:25

    Ali tanrıkurt problemi giderebildiniz mi? arıza neden kaynaklanmış.

 10. fatih
  fatih / Cevapla 24 Haziran 2019 at 10:55

  iyi günler.1999 mod a3 otomatik.problemim araç ısınınca vites boşa çıkıyor gaz basıyom yürümüyor.baskı balata yada yağ dan olabilir diyorum.sıcak ve trafik yoğun zamanlarda yapıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 07:55

   Fatih Bey, aracınızda baskı balata bulunmuyor. Bahsettiğiniz arızayı yağ seviyeniz düşükse yapabilir veya şanzımanın içerisinde basınç kaçakları mevcuttur.

 11. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 29 Haziran 2019 at 18:04

  Merhaba 2006 model a3 6 vites dsg diye bildiğim şanzumana sahip aracımda 1 den 2 ye geçerken ve bazen 2 den 3 e geçerken vuruntu gibi bir durum yaşıyorum ama %90 1 den 2 ye geçişlerde bu durum tabi kontrol edilmeden anlaşılmaz tabi ama bana maliyeti ne kadar çılar acaba rica etsem

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 21:45

   Ahmet Bey, mekatronik üniteniz içerisindeki selenoidlerde problem olabilir. Mekatronik ünite değişim fiyatı yaklaşık 5-6 bin TL’dir.

 12. İsmail
  İsmail / Cevapla 16 Temmuz 2019 at 21:31

  2008 7 vites 1,4 t aracımda p sen d aldığımda vites geçmiyor tekrar p ye aldıktan sonra geçiyor. Sorun nedir acaba acil müdehale gerek mi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2019 at 07:45

   İsmail Bey, sorun vites kolunuzdan veya şanzıman mekatroniğinden kaynaklanabilir. Aracınızda bir arıza kodu var mıdır?

   • ismail
    ismail / Cevapla 19 Temmuz 2019 at 17:06

    herhangi bir arıza kodu bulunmuyor araç ta 67000 km de.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 22:09

     İsmail Bey, arıza kodu almadığınız için yorumda bulunmamız hakikaten çok güç. İstanbul’da mı yaşıyorsunuz?

 13. İbrahim
  İbrahim / Cevapla 19 Temmuz 2019 at 06:09

  2002 a3 arabam 2 den 3 e geçişte geç geçiş yapıyor geçince çok farkettiriyor .acaba sıkıntı nedir yazabilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 21:53

   İbrahim Bey, 01m grubu şanzımanlar genellikle beyin ve mekanik aşınma olması durumunda bu tip geç geçişler gerçekleştirirler.

   • umut
    umut / Cevapla 25 Temmuz 2019 at 13:39

    İyi günler kolay gelsin.
    2009 model 90.km 1.4 tfsi dsg 7 ileri sanzımanlı aracimda bu hafta 2.kez ayni sorunu yasadim.Arac gosterge panelindeki P R D S 1 2 vites yazilari yanip sönüyor araci kenara cekip kontagi kapatiyom anahtari cikarip 1 dakika bekleyince sorun duzeliyor.Motor ariza lambasi yaniyor ertesi gün ariza isigi sönüyor.Sorun neyden kaynaklaniyor olabilir acaba

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 16:57

     Umutbey, aracınız bu arızayı yaptığında hafızaya bir arıza kodu atar. Bu arıza kodu bize arızayı tam olarak gösterecektir. Şu anda mekatronik problemi gibi gözükmektedir. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

 14. FEVZİ
  FEVZİ / Cevapla 28 Temmuz 2019 at 13:32

  slm konyadan yazıyorum 2003 1.6 hb aui a3 otomatik aracım var sabahları özellikle motor soğukken Gerivitese aldığımda arabada aşırı titreme oluyor ve stop ediyor.5- 10 dk ısınınca titreme oluyor ve stop etmiyor.D modunda bunları yapmıyor sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve konyada tavsiye edeceğiniz bir şueniz varmıdır? kolay gelsin

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 16:58

   Fevzi Bey, aracınızdaki problem şanzıman içerisindeki hidrolik beyinden gibi gözükmektedir. Konya’da 3-4 tane çalıştığımız farklı servisler mevcut. Bize 05522901567 nolu telefona mesaj atarsanız, arkadaşlarımız sizinle irtibata geçeceklerdir.

 15. Recep
  Recep / Cevapla 1 Ağustos 2019 at 10:22

  Merhaba ,
  2004 Model Audi A3 model bir aracım var .aracımı P yada N konumuna alınca 2 sn de bir araç ufaktan sallanıyor (titriyor) gibi oluyor . D ye alınca hiçbir sorun yok . Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 17:00

   Recep Bey, aracınızdaki problem şanzımanın hidrolik beyninden gibi gözükmektedir. Aracınızda herhangi bir arıza kodu var mıdır?

  • Fatih
   Fatih / Cevapla 8 Eylül 2019 at 06:18

   Merhaba kolay gelsin 2001 model a3 otomatik aracim var aracı 3-4 ay kadar önce aldım ilk otomatik aracim sabahları soğukken araç çaliştiginda titreme yapıyor iki defadır da araç d konumda yokuşta geri kaçırma yapıyor son olarakda sadece 1den 2 ye geçerken tak diye bir vuruntu sesi geliyor teşekkür ederim

 16. salih
  salih / Cevapla 20 Ağustos 2019 at 20:34

  Merhaba, 2012 model Audi A3 1.6 tdi s tronik şanzıman aracım var. yokuşta geri kaydırıyor. Cihaza bağlandığında her hangi bir arıza kodu da çıkmıyor. Sorunun kaynaklı olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:02

   Salih Bey, sorun G sensörü adaptasyonu ile geçebilir. Bir diğer ihtimal kavramadır.

 17. Necdet
  Necdet / Cevapla 3 Eylül 2019 at 22:02

  Merhaba Audi a3 2012 aracımda sağa ve sola dönüşte ekranda gearbox is in gear yazısıyla karşılaştım. Vites dişlileri vitesde yazısı ne demek acaba? Teşekkürler

 18. Halit kütük
  Halit kütük / Cevapla 8 Eylül 2019 at 22:19

  Merhabalar 2013 a3 sportpack aracım car. 1. Viteste titreme yapıyor. Çukurlara girince bir tıkırtı var. Birde bugün d ye aldım kalkış esnasında tak tak vuruntu oluyor giibi yaptı ancak sonrasında düzeldi. Problemi nedir acaba.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:02

   Halit Bey, aracınızın kilometresi 100.000 km civarında veya üstünde ise volant arızası yaşıyor olabilirsiniz.

 19. Onur
  Onur / Cevapla 16 Eylül 2019 at 13:41

  Merhaba
  2009 model 1.4t a3 otomatik aracım var. 2. vitesten 3. vitese geçerken yokuşlarda titreme ve sarsıntı şikayetim var. Sorun ne olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:03

   Onur Bey, probleminiz kavrama veya mekatronik içerisindeki selenoid kaynaklı olabilir.

 20. Gökhan Türkyılmaz
  Gökhan Türkyılmaz / Cevapla 18 Eylül 2019 at 13:23

  Merhaba, 2003 golf 1.6 01m modeli 4 ileri şanzımana hangi yağ veya yağları tercih edelim. Deneyimlerinizden paylaşırsanız çok sevinirim. İyi günler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:04

   Gökhan Bey, Mobil Lt 71141 kullanabilirsiniz.

 21. Alparslan büte
  Alparslan büte / Cevapla 18 Eylül 2019 at 22:53

  2015 model A3 dizel otomatik aracım var 90 bin km sabahları d alıp gaza bastığımda hiç tepki yok p alıp tekrar d aldıgımda düzeliyor son zamanlarda trafikte dur kalk yaptıgımda motor uyarı veriyor aracınızı stop edin diye cark işareti cıkıyor her usta farklı konuşuyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:05

   Alparslan Bey, tecrübelerimiz mekatronik kartı işaret etmektedir. Herhangi bir arıza kodu var mıdır?

 22. yahya polat
  yahya polat / Cevapla 21 Eylül 2019 at 23:01

  merhabalar admin öncelikle yorumlarınız okudum şimdiden ilgi alakanıza teşekkür ederim.2006 model 1.6 Otomatik aracım mevcut. Bende şanzıman yağını değiştirmek istiyorum ikametim Konya öneriniz nedir acaba. Şimdiden yardımlarınız için Teşekürler

 23. VOLKAN
  VOLKAN / Cevapla 29 Eylül 2019 at 10:25

  Merhaba,

  2006 model otomatik audi a3’üm var. Araç ısındıktan sonra 2-3 geçişlerinde vuruntu yapıyor. Aynı zamanda 3.vitese atarken vites geçmiyor gibi oluyor geç geçiyor. R ‘e attığımda ise sanki arkadan biri çarpmış gibi vuruntu yapıyor. Problem neyden kaynaklı olabilir sizce ? maliyeti ne olur ?
  biraz uzakta oturuyorum fakat gelip göstermekte istiyorum baktırmak için herhangi bir ücret alıyormusunuz.
  şimdiden teşekkürler , hayırlı işleriniz olsun

  • volkan
   volkan / Cevapla 16 Şubat 2020 at 12:37

   arkadaşlar araçımı yaptırdım , baya sorunlu bir hal almıştı araç. Vites kadranını tutuyor devir çıkıyor vites öyle atıyordu. Performans ve akıcılık arabada yok gibi birşeydi. R attığımda ciddi sarsmalar mevcuttu. trafikte dur kalk yapmak istemiyordum o derece insanı soğutmuştu. Yaşadığım yerde malesef ki güzel usta bulamıyordum birazda maddi acıdan zordaydım anca yaptırdım 🙂

   Ümraniyede bir hastaneye yolum düştü ve orda ümraniye sanayide bir ustaya gösterdim. ” araç soğukken yapmıyorsa sorun beyindedir ” dendi .

   gerçekten öyle oldu. Beyin renavasyon ve şanzıman yağ değişimi yapıldı toplam maliye 3000 Tl buldu

   herkeze geçmiş olsun

 24. AdemGüngör
  AdemGüngör / Cevapla 7 Ekim 2019 at 16:54

  s.a
  merhaba
  2002 model 4 vites audi a3 aldım eşim yeni şöför otomatik olanı kolay kullanır diye aracı bir iki yere gösterdik sorun yoktu daha sonra 150-200 km kullandıktan sonra araç 1-2-3 viteslere güzel geçiş yapıyor biraz gaza yüklenince araç vites atmaz oluyor 5000 devrin üstüne çıkıyoruz yine atmıyor

  aracı durdurp tekrar çalıştırıp d ye attıktan sonra araç yine ya3 yada 4 vitesten hareket ediyor 12 ye geçmiyor yani vites takılı kalıyor neden olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:06

   Adem Bey, şanzımanınız korumaya alıyor. İçerisinde basınç kaçağı var muhtemelen.

 25. Adem Güngör
  Adem Güngör / Cevapla 7 Ekim 2019 at 16:58

  şanzıman tesisatı varmış usta ondan oluyor değişirse düzelir dedi olabilirmi bilgisayara girip ayar yapınca düzeliyor 3000 devir üzerine çıkınca aynısını yapıyor

  • Salih SÜRMELİ
   Salih SÜRMELİ / Cevapla 22 Ekim 2019 at 12:27

   Adem bey ben de ayni sorunu yasiyorum bir çözüm bulabildiniz mi? Gorusmemiz mümkünse eğer 5305848028

 26. Murat
  Murat / Cevapla 26 Ekim 2019 at 08:52

  Merhabalar audi a3 aracımda şansıman uyarısı sürüşe devam edebilirsiniz uyarısı veriyor sivasta yaşıyorum ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:07

   Murat Bey, aracınızın model yılını ve motor tipini paylaşabilir misiniz?

 27. Ümit
  Ümit / Cevapla 19 Kasım 2019 at 14:02

  Merhabalar 2011 Audi A3 Sportback 1.6 TDİ aracım var 3 ay önce araç çalışırken tekleme yapıyor ısınınca düzeliyor bu sebeple enjektör tamiri yapıldı ses gitti şimdi ise aynı teklemeyi yapıyor ve ayrıca aracı D ye aldığımda araç gitmiyor R veya Manuel sürüşte gidiyor sıkıntı ne olabilir. Aracı aldığımızda volant değişti

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:08

   Ümit Bey, tekleme probleminiz motor aksamından olabilir. Diğeri için mekatronik kartınıza bakmak gerekiyor.

 28. ismet
  ismet / Cevapla 29 Kasım 2019 at 11:02

  Merhabalar 2007 Audi A3 ambiante 1.6 otomatik aracımdan 100 km hızdan sonra başlayan dalgalı bir uğultu sesi başlamakta.(voooon voooon gibi). Poryalar kontrol edildi herhangi bir sorun yok dediler.Lastikler yenilendi rotbalans yapıldı. Şanzıman geçişlerinde herhangi bir sorunum yok sadece uğultunun kaynağı ne olabilir onu araştırmaktayım. Aracım bu arada 120bin km’de.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:09

   İsmet Bey, sesi dinlemeden sağlıklı bir yorum yapmamız mümkün olmayacaktır.

 29. ugur
  ugur / Cevapla 29 Kasım 2019 at 19:42

  merhaba 2010 model “Audi A3 sportback atraction” LPG’li aracım var. Dik yokuşlarda kalkışlarda sanırım sanzımandan kütür kütür ses geliyor. Ankara’da yaşıyorum. Yaşadığım yerler yokuşlu hep. Ankara da önerebileceğiniz yer var mı aracımı güvenilir kişilere test ettirebileceğim. Tşk ederim.

 30. Mukadder
  Mukadder / Cevapla 9 Aralık 2019 at 09:25

  Merhaba 2015 audi A3 dizel aracım yokuşta kalkış yaparken dızzzt diye ses geliyor normal mi?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:10

   Merhaba, sesi dinlememiz gerekmektedir. İstanbul veya İzmir’de iseniz servislerimizden bir tanesine uğrayabilir misiniz?

 31. Fatih K.
  Fatih K. / Cevapla 19 Aralık 2019 at 19:39

  Merhaba. 2007 model A3 1.6 T otomatik sanzuman aracim var. Vites yukselirken degil fakat vites dustugunde araci vurduruyor. Yada P’den D’ye aldigimda herzaman yapmasamda gene de vurduruyor. Sehrimde bulunan kisi kontrol ettiginde 09G ibaresini kullandi. Problemim gercektende sanzumandan mi kaynaklaniyor acaba? Cunku birinin dedigi digerini tutmuyor. Bir diger kontrol eden kisi de sadece yagin degismesi yeterli dedi. Fikrinizi paylasirsaniz cok sevinirim. Iyi calismalar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:11

   Fatih Bey, bu tip vuruntu problemleri %90 ihtimalle yağ değişikliği ile giderilmez. Şanzıman beyninizi söküp bize gönderirseniz sorunu ortadan kaldırabiliriz.

 32. Gökhan
  Gökhan / Cevapla 3 Ocak 2020 at 22:28

  Merhabalar audi a3 2007 model otomatik aracım var şöyle bir sorunum var
  D konumuna alıp yola devam ettigimda otomatik vitesi 4 falan geldiğinde triptonik e geçiyor ve 1 e düşüyor N alıp yada saga çekip tekrar D aldiğimda düzeliyor ama bugün sürekli yapmaya başladı neden yapmaktadir bilgi verirseniz çok sevinirim piskolojimi bozmaya başladı şimdiden tesekkurler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:13

   Gökhan Bey, arıza kodunuzu incelememiz gerekiyor. Dilerseniz bunu bir serviste aracınızı cihaza bağlatarak öğrenebilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul veya İzmir’deki servislerimizden birisine uğrarsanız, ücretsiz olarak biz de bakabiliriz.

 33. mehmet
  mehmet / Cevapla 5 Ocak 2020 at 00:10

  merhaba a3 2011 s tronic 7 ileri aracımın vites bölümünden seyir halinde ve park halinde vitesin alt kısmından veya aracın iç kısmında herhangi bir yerinden tık tık sesi geliyor belirli bir aralıkla geliyor vites geçişi olmamasına rağmen bu ses geliyor acaba sorun nedir yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkur ederim( durduğu yerdeyken bile yani P ve N konumunda bile bu ses mevcut)

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:15

   Mehmet Bey, sesi dinlememiz gerekir fakat volant olabilir. İstanbul veya İzmir’deki servislerimizden birisine uğrarsanız, ücretsiz olarak ekspertiz yapabiliriz.

 34. mümin
  mümin / Cevapla 6 Ocak 2020 at 11:37

  audi a3 2012 1,6 tdi stronic aracım özellikle sıkışık trafikte 3. vitesten 2. vitese düşerken vuruntu oluyor birde vites geçişlerim 1 vitesten 2 ye 7.km de , 2den 3 e 20.km de oluyor bu normal mi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:15

   Mümin Bey, selenoid kaynaklı bu tip problemler yaşanabilmektedir. Vites geçişleriniz normal gözükmektedir.

 35. melih akdemir
  melih akdemir / Cevapla 6 Ocak 2020 at 13:45

  2003 model otomatik a3 1.6 atmosferik aracımın geri vites müşürü şanzımanın neresinde bulunuyor yardımlarınızı bekliyorum 05387484245 teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:16

   Melih Bey, geri vites müşürünü biraz açıklayabilir misiniz?

 36. Mustafa ablayoğlu
  Mustafa ablayoğlu / Cevapla 18 Ocak 2020 at 00:51

  2012 model a3 otomatik vites aracımda düşük devirde kaldığında vites düşüşü yapmadığı zaman bir ses geliyor. Sanki gaz yemeyen tüplü araba sesine benziyor. Ama devirli kullanıldığında ya da spor modda bu ses gelmiyor. Acaba sorun nerden kaynaklanıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:17

   Mustafa Bey, sesi dinlemeden sağlıklı bir yorum yapmamız pek mümkün olmayacaktır. İstanbul veya İzmir’deki servislerimizden birisine uğrarsanız, ücretsiz olarak ekspertiz yapabiliriz.

 37. ERKAN CAN
  ERKAN CAN / Cevapla 20 Ocak 2020 at 14:51

  Merhabalar , 2003 Model Audi A3 1.6 otomatik aracım var araç 1. ve 2. vitese çok güzel geçiyor fakat 3. vitese geçeceği zaman 3 e geçmiyor vitesi boşa atıyor. Bunu her zaman yapmıyor. araca sabah biniyorum gayet güzel vites geçişleri sorunsuz oluyor vuruntu geç geçme falan yok hiçbişey sonra birden 3 yerine boşa atmaya başlıyor. gazdan ayağını çekip deviri düşürünce tekrar 2 ye atıyor. Sonra basınca gene 3 e geçmiyor boşa atıyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:17

   Erkan Bey, büyük ihtimalle şanzımanınız içerisinde mekanik bir problem var. Ayrıca şanzıman beyninizin incelenmesi gerekmektedir.

   • Eylem Koca
    Eylem Koca / Cevapla 30 Ekim 2020 at 14:05

    Merhabalar. 2004 Audi A3 attractiion model arabam var. Sürüş esnasında Vites geçişlerinde vurma yapmaktaydı. İncelemek için beyne bağlanıldığında ”selenoid valf 2 kopukluk/artıya doğru kısa devre statik” arıza uyarısı çıktı. Daha önce de vurmalar nedeniyle arabayı tamire vermiştim ama 1-2 ay sonra tekrar eski haline dönmüştü. Sonrasında da vurmaları iyice arttı. Bundan sonra izlemem gereken yol ve asla atlanmaması gereken incelemeler nelerdir bilgi verebilir misiniz? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 38. volkan
  volkan / Cevapla 26 Şubat 2020 at 18:53

  selam , usta değilim ama yaşadıklarım ve gördüklerim ile şanzıman beyni renevasyon yapılması gerekiyor. Soğukken yapmaması sebebi bu yüzden ısınca başlıyor hata

 39. vedat serdar terzi
  vedat serdar terzi / Cevapla 27 Mart 2020 at 08:54

  iyi günler aracım 2007 model 1.6 motor 6 ileri otomatik vites 158000 de olan bir araçtır.
  aracımda son 1 haftadır PRNDS ışıkları bazen kırmızı büyük bir şekilde yanıyor.
  boluda makinaya bağladığımızda n289 şanzıman selenoid valf arızası çıkıyor. vites geçişlerinde herhangi bir vuruntu herhangi bir sorun yok .
  bu arıza aracıma bir sıkıntı yaratır mı .
  bolu çevresinde bunu yaptırabilirmiyim ve ne kadar tutar?
  bilgi verebilir misiniz?
  iyi çalışmalar dilerim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:21

   Vedat Bey, arızanız n89 mudur, yoksa n283 müdür? Bu şanzımanda n289 diye bir selenoid bulunmuyor. Aracınızda PRNDS ışığının yanması bu arızadan kaynaklanıyor. Bolu çevresinde aracı makinaya bağladığınızda çıkan arıza kodunu bize gönderirseniz, veya ekran görüntüsünü 05305678991 nolu telefona gönderirseniz, yardımcı olabiliriz.

 40. Onur
  Onur / Cevapla 11 Nisan 2020 at 20:48

  Merhaba bende otomatik 2004 audi a3 sportback var ve araba isindikca vurma yapıyor özellikle 3den 4 geçerken ve durduğumda vites değiştirirken vurma yapıyor bu konuda yardımcı olur musunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:21

   Onur Bey, 2004 geçiş yılıdır. Aracınız 6 ileri vites midir, 4 ileri vites mi?

 41. GÖKHAN
  GÖKHAN / Cevapla 22 Nisan 2020 at 16:44

  İyi Günler,
  Audi a3 2011 S Tronic aracım var, araç 2′ den 3, 3′ ten 2 yada durma noktasına gelirken şanzumandan “demir demire” vurar gibi ince bir ses geliyor. Saniyede tanıdığım bir ustaya gittiğimde kavramanın son noktasına geldiğini söyledi. Ama araçta herhangi bir uyarı yok. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
  İyi Çalışmalar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 04:22

   Gökhan Bey, probleminiz volant veya kavrama olabilir, zira sesleri birbirine benzer. Dilerseniz İzmir veya İstanbul’daki servis noktalarımızdan birisine uğrayabilirsiniz. Test ve tespit için herhangi bir ücret almıyoruz.

 42. Adem
  Adem / Cevapla 23 Nisan 2020 at 13:49

  Merhaba bende 2008 model audi a3 spor backs otomatik düz motor var 1den 2ye geçerken vuruntu yapıyor bazen yardımcı olurmusunuz sorun ney acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:22

   Adem Bey, tek sorununuz bu ise, vites selenoidlerinden yapabilir.

 43. suat duman
  suat duman / Cevapla 11 Mayıs 2020 at 11:49

  Merhaba,
  Adana’dan yazıyorum 97 model 1.8 (T mi bilmiyorum) 3 kapılı A3 aracım var, önce kalkıışlarda silkeliyor zor hareketleniyordu burada bir ustaya götürdüm tribün v.s gibi bir çok parçasını değiştirdi ama sonuç alamadık, şimdi araçta hiç çekiş yok, bağırıyor ancak gitmiyor, silkeleme yok ama zor hareketleniyor (özellikle yokuşlarda neredeyse hiç gitmiyor) 3-4. vitesler düzelmişti onlarda zor geçiyor artık, isterseniz video çekip gönderebilirim.
  Nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

  Saygılarımla,

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 22:23

   Suat Bey, aracınızın şanzıman kodunu biliyor musunuz? Aracınız bizim ilgili model grubumuzun dışında kalıyor fakat yine de yardımcı olmaya çalışalım.

 44. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 30 Mayıs 2020 at 00:36

  Merhaba,

  Aracım 2012 Audi A3 Sportback (7 ileri Otomatik) 8P kasa. Aracı çalıştırıp, Vitesi D konumuna aldığımda gaza basıyorum araç gitmiyor D işareti yanıp sönüyor. Sanki vites boştaymış gibi tepki veriyor. Tekrar R, P, N konumundan birine alıp sonra D’ye getirince araç ilerliyor. Genellikle motor soğukken yapıyor. Hata kodu vermiyor. P,R,D,N işareti hangisindeyse vites yanıp, sönüyor bu sekilde uyarı veriyor. Yaklaşık 9 aydır böyle kullanıyorum. Birkaç aydır ise kontagı ilk kademeye çevirip birkaç saniye bekleyip, çalıştırıyorum. O zaman bu problemi yapmıyor. Sorun neden kaynaklanıyor acaba. Şimdiden teşekkürler ustam.

 45. AHmet özkan
  AHmet özkan / Cevapla 3 Haziran 2020 at 19:12

  merhaba..2010 model 7 ileri otomatik a3 araca sahibim.. araçtaki son 2aydaki sıkıntı seyir halinde giderken birden vites işlevini kaybediyor gaz yesede vites geçişleri olmuyor araç kendini boşa atıyor.. p ye alıp söndürüp geri calıştırınca sorun düzeliyor ama bunu ayda 2 defa yaptı.
  arıza kodu P0841

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Haziran 2020 at 21:29

   Ahmet Bey, mekatronik üniteniz bozulmaya başlamış. Bloğumuz içerisinde P0841 kodu ile bunu paylaştık. Arızanız ilerlediğinde bir sabah marşa bastığınızda aracınız hareket etmeyecek. Yeni mekatronik ünitelere göre oldukça makul fiyatlarla çözümümüz bulunmaktadır.

   • AHmet özkan
    AHmet özkan / Cevapla 6 Haziran 2020 at 17:18

    öncelikle ilginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.. Tavsiyeniz nedir ? mekatronik sökülüp tamiri mi yoksa değişmesi mi ?

    • AHmet özkan
     AHmet özkan / Cevapla 6 Haziran 2020 at 17:25

     ayrıca mekatronik değişirse vites harflerinin değişimi ,karışımı hatası ve aracın boşa girip vitese girmeme hatası tamamen ortadan kalkar mı ? ikiside farklı farklı sorunlar çünkü..

 46. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 5 Haziran 2020 at 16:31

  Aracım 2012 Audi A3 Sportback (7 ileri Otomatik) 8P kasa. Aracı çalıştırıp, Vitesi D konumuna aldığımda gaza basıyorum araç gitmiyor D işareti yanıp sönüyor. Sanki vites boştaymış gibi tepki veriyor. Tekrar R, P, N konumundan birine alıp sonra D’ye getirince araç ilerliyor. Genellikle motor soğukken yapıyor. Hata kodu vermiyor. P,R,D,N işareti hangisindeyse vites yanıp, sönüyor bu sekilde uyarı veriyor. Yaklaşık 9 aydır böyle kullanıyorum. Birkaç aydır ise kontagı ilk kademeye çevirip birkaç saniye bekleyip, çalıştırıyorum. O zaman bu problemi yapmıyor. Sorun neden kaynaklanıyor acaba. Şimdiden teşekkürler ustam.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Haziran 2020 at 03:29

   Mehmet Bey, DSG araçlarda bu klasik bir sorun haline gelmeye başladı. Biz bu arızadan dolayı şanzıman revizyonu yapmadık. iki müşterimizde mekatronik kartı değiştirdik arızaları düzeldi ama kart değişimi gerekli olacak kadar sizi rahatsız etmiyorsa, kullanmaya devam edebilirsiniz gibi gözüküyor.

   • Mehmet
    Mehmet / Cevapla 8 Haziran 2020 at 02:57

    Kıymetli bilgiler için teşekkür ediyorum. Problem henüz çok rahatsız etmiyor. Aracın yolda kalma ihtimali var mıdır. Bu konu beni düşündürüyor. En kötü senaryo sizce ne olabilir.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2020 at 11:27

     Mehmet Bey, yolda giderken kalmazsınız fakat park halinde sizi biraz uğraştırabilir.

     • Mehmet
      Mehmet / 8 Haziran 2020 at 23:43

      Araç için uygun olan ‘kart’ fiyatı ortalama ne kadar. Aracı size getirmem halinde söküp, takma hizmetiniz var mı. Ortalama bir fiyat verebilir misiniz. Malum ekonomik şartlar kısıtlı bir dönemdeyiz. Planlarımı ona göre yapayım.

 47. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 24 Haziran 2020 at 20:56

  2013 model A3 1.4 tfsi s tronic şanzıman aracım bulunmaktadır bugün aracım da vites geçişleri esnasında bir dıııt şeklinde ses gelmeye başladı sebebi nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 15:51

   Mustafa Bey, ses volant,kavrama veya mekatronikten olabilir. İstanbul veya İzmir’de iseniz buyurun gelin sesi bir birlikte dinleyip, varsa arıza kodunuza bilgisayar ile bakalım. Bu işlemler için bir ücret almıyoruz.

 48. Çetin
  Çetin / Cevapla 26 Haziran 2020 at 22:00

  Merhaba hocam. 2016 model s Trinidad a3 aracımı yeni aldım. Sabah araç soğukken D ye taktığımda araç kendini kaldırırken 2-3 saniyelik bi ötme sesi yapıyor bide 2 den 3 vitese yavaş giderken yapıyor. Araç ısındığında bi 15 dk sonra hiç bir sorun olmuyor ses falan gelmiyor. Sarsıntı vuruntu yok bu arada sadece o dediğim ses var. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 18:31

   Çetin Bey, bu araçlarda genellikle volan-kavrama grubu ses yapar fakat anlattığınız ses ikisi gibi de değil. Ön takım ve turbo sistemi de bu sesi yapabilir. En sağlıklı yorum sesi dinledikten sonra yapılabilecektir. Eğer İstanbul veya İzmir’deki servis noktalarımızdan birisine uğrayabilirseniz, aracınızı ücretsiz olarak test eder, ses konusunda size yardımcı oluruz.

 49. ali öz
  ali öz / Cevapla 28 Haziran 2020 at 13:31

  2016 model 1.6 TDİ s tronic 70 binde, herhangi bir bakım gerekiyor mu? yağını kaç km de değiştimeliyiz ya da hiç değiştimiycez mi? ya da kontrol edilmesi gereken bir parçası varmıdır? şimdiden teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 09:24

   Ali Bey, özel bir bakım gerekmemektedir. DSGlerde diğer otomatik şanzımanlar gibi yağ değişimi yapmıyoruz. Dikkat etmeniz gerekenler volant ve kavramadan ses gelmesidir. Mekatronik ünite olsun, bu iki parça olsun sizin kontrol veya önleminizle zaten bozulmalarını engelleyemiyorsunuz.

 50. fatih
  fatih / Cevapla 15 Temmuz 2020 at 07:49

  2013 model 7 ileri a3 arabamda Sabah geri ve ileri taktıgımda araba sanki tekliyor gibi ısınınca sorun kalmıyor. Ayrıca 3 ten 2 ye düserken sürekli olmamakla birlikte ses geliyor ve araba yıgılıp sonradan bosa almıs gibi oluyor frenle desteklersem hic problem olmuyor. Bu arada hicbir arıza kaydı yok ekranda da bir problem yok.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 18:45

   Fatih Bey, problem şanzımandan olabileceği gibi motordan da kaynaklanabilir. Aracı birebir test etmemiz gerekmektedir. İstanbul veya İzmir’de misiniz? Test işlemlerimiz ücretsizdir.

 51. Deniz uğur
  Deniz uğur / Cevapla 24 Temmuz 2020 at 18:11

  Merhaba ustam. 2013 model 1.6 tdi s tronic aracım şanzıman ısınınca 3 ten 2 ye çektiğinde vuruntu yapıyor gaz tepkimelerine göre vites atışının hassaslığıda azalmış gibi

  • Deniz
   Deniz / Cevapla 24 Temmuz 2020 at 18:12

   Vuruntu yaptığı gibi seste yapıyor şanzımanda

 52. Faruk
  Faruk / Cevapla 12 Ağustos 2020 at 22:10

  Merhaba aracım 2002 audi a3 4 ileri benzinli otomotik sanziman bundan iki hafta önce illet arası giderken araç ilk önce hafif bir boşluk varmış gibi bir iki defa yolda yaptı sonra durduk ve tekrar yola devam ettiğimizde araç kendi kendine bir 4 cu vitesten 2 ci vitese sonra tekrar 3-2-4-1 gidip geldi durdum hareket ettim aynısı sonra manuel kullandım ama vitesler arası çok sert vuruntu yaptı özel servise gittim hata da yağ sıcaklığı ve konvektör köpürmedi sürekli yazıyor yağ sıcaklığı arızası silindi ama dider arıza silinmedi nasil bir yardımın olur bize ustam tavsiyen nedir. Sağolsun eline turna ida alan ülkede usta olmuş ve çarpma derindeler tabi ustalara saygım sunsus

 53. faruk
  faruk / Cevapla 13 Ağustos 2020 at 09:44

  Merhaba
  Şimdiden verdiğiniz cevaplar için tşk ederim. Aracım 2002 Audi 1.6 benzinli 4 ileri otomatik Şanzıman yolda giderken iki defa vitesler arası aniden vitesi düşürüp yükseltti ve hafif bir kuru geldi. Ondan sonra manuel vitesle devam ettim ama vitesler arası şiddetli bir vuruntu yaptı özel bir servise gösterdim yağ sıcaklığı ve konvektör köpürmesi yazıyordu bu durumda ne yapmama lazım yardımcı olabilirimsiniz. tşk.

 54. Tufan Çetinel
  Tufan Çetinel / Cevapla 21 Ağustos 2020 at 11:03

  iyi günler kolay gelsin audi A3 veya A4 almak istiyorum manuel. Ama kronik sıkıntıları nelerdir ? Alırken nelere dikkat etmek gerekir. Bu şanzıman sıkıntısı fsı yada tfsı motorlarda çıkıyormu ? Şimdiden teşekkür ederim.

 55. Ali ünal
  Ali ünal / Cevapla 27 Ağustos 2020 at 01:19

  Merhaba. Aracimla seyir halinde giderken birden gaz yememeye başladı. gaz pedalı işlemedi ve varolan hızımla süzülmeye başladım. Aracı süzülerek sağa çektim. Kapattım ve tekrar çalıştırdım. Ve yoluma devam ettim. Bu olay 300 km lik bir yolda 4 kez oldu. Ayrıca araç sürekli partikül filtresi arızası veriyor. Filtreyi rejenerasyon yaptılar. Yazılımla da iptal ettiler ancak ara ara yine aynı arıza çıkıyor. Bu arıza çıktığında da araç 84 km hızı geçemiyor. Asıl önemli olan sorun ilk sorun benim için. Çünkü yolda tehlike arz ediyor. Araç audi a3_ 2012 triptonıic. Vuruntu, vites gecisleri vs hic soylemiyorum bile :). Yardimci olursaniz cok sevinirim. Nereye gittiysem ilk sorunu bulamadilar. Bu arada aracin mekatronik karti değişti. Başka bir araçtan çıkma

 56. Ferhat
  Ferhat / Cevapla 15 Eylül 2020 at 21:18

  İyi çalışmalar aracım 2013 model a3 TDİ sedan stronik aracım sadece geri vites birinci ve ikinci vitese geçiyor diyer viteslere hiç bir şekilde geçmiyor Birinci vitesten te hareket etmiyor ikinci vitese geçtiğinde hareket ediyor aracı bilgisayara bağlatıp arıza koduna baktırdım P177D00 Çifte kavrama, yüksek tork diye arıza veriyor güvenilir bir yere baktırmak istiyorum Gaziantep te yaşıyorum yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

 57. Mesut Öztürk
  Mesut Öztürk / Cevapla 16 Eylül 2020 at 00:58

  Merhabalar; aracım 2014 model audi a3 1.6tdi. 167000 km de araç. Aracı D konumuna getirdiğimde hafif bir vuruntu oluyor ve bazen de geç algılıyor. Eğer vuruntuyla birlikte D1’e geçmeden gaza basarsam uyarı veriyor aracı P konumuna alıp tekrar vitese takın şeklinde. önce geri vitese atıp sonra D konumuna getirirsem daha az vuruntu yapıyor ve gecikmiyor. Bu problemler özel serviste yağ değişimi yapmamdan 3-4 gün sonra başladı. (yağ değişimi öncesi R geri vitesi geç algılıyordu yağ değişimiyle o sorun çözüldü) Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

 58. murat kaya
  murat kaya / Cevapla 21 Eylül 2020 at 12:16

  merhabalar 2002 model a3 1,6 4 vites otomatik aracım var izmirden aldım alırken şanzımancıya götürdüm aracı vites gecişleri güzel 2 den 3 e gecerken al ver yapıyor dedi bogaz kelebegi kalibrasyonuyla bu işin çözüleciğini söyledi bi 400 km felan yol geldim durdum kalktıktan sonra bir yag kokusu ve hareket ettiğimde arac 1 2 normal 3ncü vitesde boşa cıkıyor 2 nci vitesde biraz ilerdim durdum sonra 20 dk felan bi rampada aracı boşa aldım hız 90 na cıktı vitesi d ye aldım vitese gecti normale döndü sabah şanzımancı yagının yanık oldugunu söyledi 6 in civarı masraf cıkar dedi araç sogukken şuan 1 2 3 4 sorunsuz herhangi bi vuruntu olmadan geciyor ısınınca vurmaya başlıyor şansıman yagı ve filtresini değiştirip kalibrasyonunu yaptırsam sorun gidermi kafama takılan sogukken herşeyin normal olması yanmış yağ değişiminde sorun gidermi

 59. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 14 Ekim 2020 at 18:23

  2008 TT stronik şanzıman ile aynı mi? Aynı ise Konya da bayiniz var mi? Kaçaklar için kontrol ettirecegim

 60. ömer
  ömer / Cevapla 27 Ekim 2020 at 21:47

  merhaba aracım 2012 model audi a3 1.4 tfsi Yolda giderken bi an gaz yemiyor ekrana baktığımda D yanıp yanıp sönüyor kontak kapatıp açtığımda düzeliyor 5 ay önce bir kere yapmıştı sonra sıkıntı çıkarmadı yine yapmaya başladı belki yarın tekrar düzelecek sorun ne olabilir kolay gelsin

 61. Bilal
  Bilal / Cevapla 16 Şubat 2021 at 00:10

  Merhabalar 2005 model Audi A3 sportback 1.6 otomatik araç almayı düşüyorum ama şanzuman konusunda kafamda soru işaretleri var sık sık arıza yaşatıyormu bi kroniği varmı bilmiyorum yardımcı olursanız şimdiden çok teşekkür ederm ve son olorak komple triptonik şanzuman değişiminin maaliyeti ne kadar olur. Yardımcı olursanız çok sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Şubat 2021 at 07:12

   Bilal Bey, sayfamızda modellere göre problemlerini detaylı şekilde anlattık. Tiptronik şanzıman değişimi/revizyonu 10-12 bin TL arasında olmaktadır.

 62. ufuk berke can
  ufuk berke can / Cevapla 25 Nisan 2021 at 03:17

  a3 2012 kavrama fiyatı alabilirmiyim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Nisan 2021 at 18:06

   Ufuk Bey, Dsg kavrama fiyatımız 3500tl’dir.

 63. Bülent
  Bülent / Cevapla 25 Nisan 2021 at 20:33

  Kayseri de anlaşmalı olduğunuz bir yer varmı..araç 2002 A3 1,6 atraccion vitesi d ye aldıktan sonra vites geçişi yapmadan yüksek vites aralığında gidiyor.. sıkıntı ne olabilir..kaç TL gibi masraf çıkar..

 64. Hasan
  Hasan / Cevapla 3 Haziran 2021 at 19:02

  Merhabalar 2020 a3 sedan 35 TFSI aracım var. Henüz 15 bin km’de ama araç kendi rolantisinde çok yavaş giderken tıkır tıkır ses geliyor. Ben gaza basınca geçiyor ama özellikle arnavut kaldırımı tipi yollarda ses artıyor. Ne yapmalıyım yol gösterir misiniz kolay gelsin

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 17:52

   Hasan Bey, ses problemlerini en iyi dinleyerek anlayabiliyoruz. Müsait bir zamanınızda İstanbul, Ankara veya İzmir’deki şubelerimizden birisine gelirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 65. Muzaffer Güney
  Muzaffer Güney / Cevapla 7 Haziran 2021 at 19:15

  Merhaba,
  Bilgilendirme için teşekkürler, bende 2012 model 1.6 tdi stronic audi a3 kullanicisiyim. Benim de şanzımanim ile şöyle bir sıkıntım var. Sadece trafikte yavaşladıkça tam durmadiğim sürece 1. Vitese düşmüyor ve bu sebeple hep 2. Viteste biraz titremeli ilerliyorum. Bununla ilgili çözüm sağlayabilir misiniz ve yaklaşık maliyeti ne kadar olur?
  Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 18:07

   Muzaffer Bey, çok sık rastladığımız bir arıza olmamak ile birlikte problem selenoidlerden veya şanzıman içi çatallardan kaynaklanabilir. Çözümden önce araca cihaz ile bağlanıp arıza kodlarına bakmamız gerekmektedir. Bu ekspertiz için ücret almamak ile birlikte çayımız ikramımızdır.

 66. Fikri duman
  Fikri duman / Cevapla 24 Haziran 2021 at 10:53

  Merhaba
  Vites gecislerinde vites topuzunun altindan cok cit sesi geliyor bu neden olabilir arac audi a3 2006 model

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 19:25

   Fikri Bey, sorun vites topuzundan mı, şanzınmandan mı anlayabilmemiz için sesi dinlememiz gerekmektedir. Hangi ilde ikamet ettiğinizi söylerseniz size ona göre yardımcı olmak isteriz.

 67. Kerem
  Kerem / Cevapla 28 Eylül 2021 at 02:18

  2019 model A3 aracım var 30 TFSI. Vites konumu P ye alınınca veya R ye alınınca ilk geçiş anında tak diye yüksek bir ses ve arabayı komple sarsan sağlam bir vuruntu oluyor. Seyir halinde vites geçişlerinde problem yok. Sebebi nedir? Teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2022 at 00:22

   Kerem Bey, bu arıza için aracınızı servisimizde incelememiz gerekmektedir.

 68. Berke
  Berke / Cevapla 11 Kasım 2021 at 13:22

  Merhabalar 2017 kasa 1.5ya da 1.4 tfsi (150hp) arac almayi dusunuyorum fakat bu sanziman konusunda okudugum yorumlar beni cok endiselendiriyor. Bu sorun 2017 araclarda da hala devam etmekte midir yazilan yorumlar hep 2015 ve oncesi anladigim kadariyla

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2022 at 00:22

   Berke bey, nispeten daha sorunsuzdur.

 69. ONUR
  ONUR / Cevapla 25 Kasım 2021 at 12:47

  MERHABALAR
  AUDİ A3 2007 1.6 TİPTRONİC 6 VİTES ARACIM 1.VİTESTEN 2.VİTESE GEÇERKEN ÖNE DOĞRU ATILIYOR(HER ZAMAN YAPMIYOR). NADİRDE OLSA DURURKEN D KONUMUNDAN R YE ALINCA ARABA SARSILIYOR. NEDENDİR VE MALİYET NE CİVARINDA OLUR?
  AYRICA ŞEHİR DIŞINDAN GELECEĞİM İÇİN AYNI GÜN İÇİNDE TESLİM ALABİLİR MİYİM?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2022 at 00:21

   Onur bey, muhtemelen hidrolik beyniniz arızalı. Tamiri en az iki gün sürecektir.

 70. Kemal Bostancı
  Kemal Bostancı / Cevapla 30 Kasım 2021 at 19:53

  Merhaba
  2006 audi a3 sportback otomatik vites aracım var yavaşlarken 3.vitesten 2.vitese düşerken ciddi bir vuruntu oluyor sanki balyoz ile önden darbe alıyor araba çözülebilecek bir sorunu yoksa şanzıman ile alakasızmı? Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2022 at 00:21

   Kemal bey, muhtemelen şanzıman hidrolik beyninin içerisinde problem var. Beyinin sıfırı şu anda 10.000 TL’nin üzerinde. Dilerseniz hidrolik beyni söküp gönderin, biz bir test edelim, revizyon gerekiyorsa yardımcı olalım.

 71. Kerem
  Kerem / Cevapla 28 Ocak 2022 at 02:55

  Merhabalar. 2019 model Audi A3 benzinli aracım var. Vitesi R ve P ye alınca küt diye şiddetli bi vuruntu ve ses geliyor. Baya şiddetli bir vuruntu. Kavrama yeni değişti. Mekatronik ve volant da denenmiş ama sorun devam ediyor ve yetkili servis bu durum için normal deyip bizi başından savdı resmen.. Bu sorunun sebebi ne olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2022 at 20:57

   Kerem Bey, sorun takozlardan kaynaklanıyor olabilir. Kontrolünü yaptırdınız mı?

 72. Bora
  Bora / Cevapla 6 Mayıs 2022 at 01:11

  Merhabalar 2002 model 1.6 Audi a3 otomatik aracım var. Şanzıman bir kaç ay evvel revizyon görmüş. Geri kaçırma yok gibi ancak vites geçişlerinde hafif vuruntu hissediliyor. Özellikle 1 den 2 ye geçerken gibi hissediyorum. Aracı alırken yapılan eksper kontrolünde muhtemelen şanzıman takozlarından olabileceği ve kontrol edilmesi gerektiği belirtildi. Bulunduğum il Bursa. Ne yapabiliriz ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Mayıs 2022 at 03:08

   Bora bey öncelikle takozlarınızı kontrol ettirin deriz. Bursa’da hangi ilçede olduğunuzu söylerseniz sizi oradaki esnaf arkadaşlara yönlendirebiliriz.

 73. Hakan
  Hakan / Cevapla 1 Haziran 2022 at 10:13

  Merhaba 2011 A3 1.6 TDİ Stronic aracımda vites harfleri ortalama 10 km gittikten sonra yanıp sönmeye başlıyor. Stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor ancak 10-12 km sonra tekrar yanıp sönüyor. Çekişinde, gidişinde bir sıkıntı yok. Sebebi ne olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Haziran 2022 at 14:11

   Merhaba Hakan Bey, belirtmiş olduğunuz probleme göre sizin elektronik kartınız arızalı.

 74. Burak Senler
  Burak Senler / Cevapla 26 Kasım 2022 at 22:04

  Merhabalar Hocam iyi akşamlar,
  2004 Model Audi A3 ambiente Tiptronic 1.6 aracım var
  165.000km de aracım iki ay önce aldım ortalama
  6 ay önce şanzıman yağı değişmiş ve araç hareket esnasında D den R ye takıldığı zaman sanki arkadan çarpmış gibi sarsılıyor, ya da D den N ye alınca sarsıntı yapıyor. Ancak bu sorun araç yeni çalıştığı zaman çok fazla olmuyor, ısındıkça daha çok yapıyor nedeni neden olabilir acaba?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Aralık 2022 at 13:26

   Merhaba Burak Bey, şanzıman beyniyle alakalı problem var gibi görünüyor. Öncelikle aracınızı bir servise götürüp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 75. Erman birer
  Erman birer / Cevapla 2 Nisan 2023 at 10:41

  İyi günler 2016 Audi A3 sportback stronic aracım var seyir halindeyken aniden vites algilanmadi tekrar vites seciniz gibi arıza veriyor aracı sağa çekip söndürüp çalıştırınca tekrar vites i algılıyor Adana dayım onerebileceginiz yer var mi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Nisan 2023 at 09:40

   Merhaba Erman Bey, mekatronik kart ile alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz.

 76. Gokhan Turlyılmaz
  Gokhan Turlyılmaz / Cevapla 5 Nisan 2023 at 15:58

  Merhabalar, 2007 1.6 BSE motor ve 09G kodlu 6 ileri tam otomatik şanzımana sahibim. Aracımda benzin/lpg farketmeden yalnızca 3000-3100 arasında, istisnasız her viteste gaz pedalına basışımla doğru orantılı olarak yüksek bir uğultu ve titreşim oluyor. Bu sorun yalnızca giderken oluyor, otomatik şanzıman yağını değiştirmem önerildi ancak doldurmada sorun yok, vites geçişlerimde, P’ den alırken, şehir içinde sıkışık trafikte bile asla vuruntu vs. yok, yine de yağını değiştirmeli miyim? Yağ modeli öneriniz olur mu, Ankara’ dayım araç 200k kmde.. Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Nisan 2023 at 16:40

   Merhaba Gökhan Bey, araçtaki sesin nereden geldiğini anlayabilmek için aracın başında olmamız gerekir. Eğer sürüşle alakalı vuruntu vs. problem yaşamıyorsanız ve şanzıman yağı daha önceden değişmediyse ardından yapılacak değişimlerde araçlarda bazen vuruntular görülme ihtimalleri olabilir.

   • Gokhan Turlyılmaz
    Gokhan Turlyılmaz / Cevapla 6 Nisan 2023 at 12:02

    Çok teşekkür ederim, Ankara servisinizle iletişime geçtim.

 77. Maviş
  Maviş / Cevapla 14 Nisan 2023 at 05:36

  Merhabalar aracim audi q3 2.0 dizel 2013 model 200.binde km otomatik vites devirsiz kullanımda 5 inci vites giriş ve çıkışlarında grrk diye kısa süren ses geliyor ama vuruntu titreme yok. devirli kullanımda hicbir sorun ses yok ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Nisan 2023 at 14:37

   Merhaba Ali Bey, ses problemini net teşhis edebilmemiz için aracın başında olmak gerekir.

 78. Kerim Avdatek
  Kerim Avdatek / Cevapla 18 Ağustos 2023 at 16:15

  Merhabalar aracım Audi A3 2013 model aracımı çalıştırdığımda “Şanzıman sistem arızası Sürüşe devam edebilirsiniz” diye hata veriyor. Bu hatada kullanırken direk D2 D4 ve D6 viteslerde kullanılıyor. Bir kaç deneme araba ısındıktan sonra normale dönüyor. Aracımın şanzıman ile ilgili problemi nedir bilgi verebilirseniz sevinirim. Ankara dan ulaşıyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Ağustos 2023 at 12:18

   Merhaba, öncelikle araca cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanız gerekiyor. bir vites grubu kaybolmuş araçta, şanzıman beyninden ya da şanzıman içinde bir sorun olabilir.

 79. Yılmaz
  Yılmaz / Cevapla 27 Kasım 2023 at 16:30

  Merhaba, aracım Audi A3 2001 model otomatik şanzımanda R’ye geçerken biraz vuruntu yapıyor ama her zamanda yapmıyor özellikle D’den R’ye geçerken yapıyor P’den R ye geçerken daha az yapıyor ve bazen D’den R’ye geçerken vites hemen geçmiyor gaza basınca bir anda vurarak geçiyor. Sorun nedir nasıl çözümleyebiliriz acaba ?
  Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Kasım 2023 at 12:58

   Merhaba, şanzıman beyninde bulunan solenoidler arızalı olduğunda ya da beynin gövdesindeki pistonlarda sorun olduğunda bu tarz vuruntular görülebiliyor. Arızanın nereden olduğuyla ilgili daha net bir teşhis için öncelikle cihaz bağlayıp arıza kodlarına bakmak gerekmektedir.

   • Yılmaz
    Yılmaz / Cevapla 18 Aralık 2023 at 15:44

    Bahsettiğiniz tespitlerin onarımı ortalama ne kadarlık bir ücret acaba şehir dışından yazıyorum ona göre aracımı getireceğim.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 19 Aralık 2023 at 16:37

     Eğer sadece şanzıman beyniyle alakalı bir teşhis konulursa, işçilik ve revizyon işlemleri 15 bin civarında olabilir.

 80. İlker ünver
  İlker ünver / Cevapla 23 Ocak 2024 at 21:50

  Ustam hayirli isler kolay gelsin .
  Bende 2000 model audi a3 var 1.8 motor otomotik vites vites gecislerinde vuruntu yapiyor diye 5 . Ayda komple cikma sanzuman taktim 4-5 ay sonra ayni sorun yine basladi serit degisti hidrolik beyin degisti beyne giden kablolar degisti gaz kelebegi dendi hepsini degistirdim sorun ayni bi turlu cozulemedi manuel sanzuman takmayi bile dusunur hale geldim bana yardimci olurmusunuz ne yapabilirim sorunu cozebilmek icin

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Ocak 2024 at 16:16

   Merhaba, aracınıza cihaz bağlayıp arıza kodlarına baktırdıysanız bizimle kodları paylaşabilir misiniz?

 81. Kerem Genişel
  Kerem Genişel / Cevapla 5 Mart 2024 at 08:50

  Selam, 2015 Audi a3 benzinli 61.xxx km de aracım şanzıman arızası verdi. Daha önce arıza vermeden, araba vitese takınca d ve r de çok nadir gaz yemiyordu. Bir yere tamir ettirdim fakat olmadı bu sefer de vites geçişlerinde bazen sarsıntı yapıyor ve şanzıman arıza ışığı hala yanıyor fakat araba gidiyor. Kuveyt’te olduğum için iyi usta bulmak zor ve servise götürdüm ama serviste mekatroniğin ve bazı basit parçaların değişmesi gerektiğini olmazsa komple şanzımanın değişmesi gerektiğini söylediler. Açıkcası kumar oynamamı istiyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Sizin bir öneriniz var mı ? Şimdiden çok teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Mart 2024 at 15:17

   Merhaba, aracın arıza kodlarına bakıp ona göre işlem yaptırmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.