Volvo Otomatik Şanzıman

Volvo marka aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Volvo araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Volvo otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volvo otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Volvo Araçlarda Kullanılan Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Volvo araçlarda, Aisin ve Getrug Powershift şanzımanlar kullanılmaktadır. Volvo grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre şanzıman tipleri:

Volvo Geartronic Şanzıman Sorunları

Volvo araçlarda kullanılan Aisin üretimi Geartronic şanzımanların en sık karşılaşılan 3  problemi  ve nedenleri şunlardır:

  • Dur-kalklar esnasında vuruntu: Isınınca, dur kalklarda, mesela lambada dururken, kalkışta, D’de veya R’de vuruntu – şanzımanın mekanik taslarındaki aşınmadan kaynaklanmaktadır.
  • Otomatik vites geçiş sorunu: Vites düşürürken vuruntu, vites yükseltirken devir saatinde boşa düşme ve kaçırma, özellikle 2-3, 3-4 geçişleri – otomatik şanzıman basınç kaybından dolayı kaynaklanmaktadır.
  • Yokuşlarda çekiş düşüklüğü: Rampada vites yükseltmeme, düz yolda çok hızlı bir şekilde vites değiştirme, TCM-002F arıza kodu – tork konvertör arızasıdır.

Kullanıcılar arasında yaygın bir kanı Geartronic şanzımanlarda yağ değişimi yapılarak bu yukarıdaki problemlerin ortadan kaldırılacağıdır. Biz eğer şanzımanınızda bu yukarıdaki sorunlar var ise yağ değiştirmenizi önermemekteyiz.

Volvo Powershift Şanzıman Şikayetleri

Volvo powershift şanzımanların en büyük sorunu kalkışta titreme problemidir. Kavrama sorunu haricinde Volvo powershift şanzımanların diğer bilinen bir arızası, powershift mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Çoğu zaman araç ekranında bu durumda “Düşük Şanzıman Performansı” uyarısı belirir.

Atco Mühendislik olarak Volvo otomatik şanzıman vuruntu problemlerini, kalkışta titreme şikayetlerini ve mekatronik arızalarını garantili olarak çözüme kavuşturmaktayız.

Volvo Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volvo otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Volvo S40 Otomatik Şanzıman Tamiri (55-51)

Volvo araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Volvo şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Volvo otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Volvo Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Volvo Şanzıman Yağı Değişimi

Volvo şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volvo otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volvo şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volvo şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Volvo Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

  • Aracınızın model yılı
  • Aracınızın motor hacmi
  • Aracınızın yakıt tipi
  • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Volvo aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

11 thoughts on “Volvo Otomatik Şanzıman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.