Volvo Otomatik Şanzıman

Volvo marka aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız, Volvo otomatik şanzıman tamiri için doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Volvo araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Volvo otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volvo otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Volvo otomatik şanzıman tamiri

Volvo Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Volvo Araçlarda Kullanılan Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Volvo araçlarda, Aisin ve Getrug Powershift şanzımanlar kullanılmaktadır. Volvo grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre şanzıman tipleri:

Volvo Geartronic Şanzıman Sorunları

Volvo araçlarda kullanılan Aisin üretimi Geartronic şanzımanların en sık karşılaşılan 3  problemi  ve nedenleri şunlardır:

 • Dur-kalklar esnasında vuruntu: Isınınca, dur kalklarda, mesela lambada dururken, kalkışta, D’de veya R’de vuruntu – şanzımanın mekanik taslarındaki aşınmadan kaynaklanmaktadır.
 • Otomatik vites geçiş sorunu: Vites düşürürken vuruntu, vites yükseltirken devir saatinde boşa düşme ve kaçırma, özellikle 2-3, 3-4 geçişleri – otomatik şanzıman basınç kaybından dolayı kaynaklanmaktadır.
 • Yokuşlarda çekiş düşüklüğü: Rampada vites yükseltmeme, düz yolda çok hızlı bir şekilde vites değiştirme, TCM-002F arıza kodu – tork konvertör arızasıdır.

Kullanıcılar arasında yaygın bir kanı Geartronic şanzımanlarda yağ değişimi yapılarak bu yukarıdaki problemlerin ortadan kaldırılacağıdır. Biz eğer şanzımanınızda bu yukarıdaki sorunlar var ise yağ değiştirmenizi önermemekteyiz.

Volvo Powershift Şanzıman Şikayetleri

Volvo powershift şanzımanların en büyük sorunu kalkışta titreme problemidir. Kavrama sorunu haricinde Volvo powershift şanzımanların diğer bilinen bir arızası, powershift mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Çoğu zaman araç ekranında bu durumda “Düşük Şanzıman Performansı” uyarısı belirir.

Atco Mühendislik olarak Volvo otomatik şanzıman vuruntu problemlerini, kalkışta titreme şikayetlerini ve mekatronik arızalarını garantili olarak çözüme kavuşturmaktayız.

Volvo Otomatik Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volvo otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Volvo S40 Otomatik Şanzıman Tamiri (55-51)

Volvo araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Volvo şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

Volvo Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Volvo Otomatik Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

Volvo Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Volvo Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Volvo Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Volvo şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volvo otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volvo şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volvo şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Volvo Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Volvo aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

19 thoughts on “Volvo Otomatik Şanzıman

 1. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 16 Temmuz 2019 at 13:42

  Merhaba Volvo s60 2012 model 2.0 geartronic şanzıman yağ fiyatı alabilirmiyiz

 2. Murat
  Murat / Cevapla 15 Eylül 2020 at 18:00

  İy günler 2000 model s80 t5 bunlara 7 vites şanzuman atılırmı atılırsa neye mal olur teşekkürler

 3. Ferhat
  Ferhat / Cevapla 30 Ocak 2021 at 21:23

  Selamaleyküm aracımız 2001 model s80 t6 yarı otomatik 2.8 benzin +lpğ merhaba araç geri vites de yürüyor ama ileri vitesde yürümüyor bazen yürüyor 2.vitesden sonrasına çıkmıyor sorun neden6kaynaklı olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Şubat 2021 at 18:36

   Merhaba Ferhat bey Atco şanzıman Ailesi olarak yarı otomatik şanzımanlara hizmet sunamıyoruz. Bilmediğimiz bir konu hakkında size yorum yapmamız çok sağlıklı olmayacaktır.

  • Mustafa
   Mustafa / Cevapla 25 Şubat 2021 at 23:16

   Merhaba 2009 xc90 ara sıra, şanzıman servis gerekli uyarısı veriyor. İki kere sildirdim yine yaptı. Yapınca da araç çok bağırıyor ve çekişten düşüyor gibi geldi.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 1 Mart 2021 at 14:04

    Mustafa Bey, arıza kodunu sildirmeniz bir işe yaramayacaktır. Aynı koşullar gerçekleştiği gibi aynı arıza uyarısını yakacaktır. Önemli olan arıza koduna bakarak doğru teşhisi koymaktır, arızayı silmek değil… Bu yüzden lütfen aracınızın arıza kodunu öğrenip tarafımızla paylaşın ki, size daha fazla yardımcı olabilelim. Dilerseniz İstanbul, Ankara veya İzmir’deki şubelerimizde ücretsiz olarak bu koda baktırabilirsiniz.

 4. Ozan Dilek
  Ozan Dilek / Cevapla 9 Şubat 2021 at 15:09

  Merhaba ,
  Aracım S80 2T 2011 model benzinli aracımın şanzımanında herhangi vuruntu falan yok fakat istediğim sürati ivmelenmeyi 90 100 km hızdan sonra alıyor. sanki 3 de gitmesi gerekiyorken 4 e atılmış gibi ağırdan hızlanıyor. bu sebeple gaza çok yükleniyorum ve yakıtım çok yüksek bu sıkıntıdan dolayı. başka bir Volvo S80 kullanmadığım için hepsinde mi böyle sadece bu mu böyle yada bu bir sıkıntı yada arıza mıdır bilemiyorum?
  arada nadiren geriye takıp gaza bastığımda gazı almıyor, araba kayıyormuş gibi oluyor. 5 – 6 Sn ye sonra alıyor. Sanki Şanzıman tepkimelerinde bir ağırlık var.
  detaylı anlatmaya çalıştım, aydınlatabilirseniz sevinirim. 0546 457 20 33

 5. Suphan
  Suphan / Cevapla 28 Şubat 2021 at 01:54

  Slm 2004 renault espace 2..0t aracim D ve N vites konumundan baska vites konumu algilamiyor geriye taktigimda arıza veriyor.. fakat geriye gidebiliyor . Aisin multifonksionel şalter unitesini actim icinde gözle görünen bir hasar yok, soketleri kontrol ettim saglikli görünüyorlar. Sizce baska neresine bakmam gerekir ? Aracimda su1 otomatik sanziman var

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Mart 2021 at 09:53

   Merhaba, arıza şalterden olabileceği gibi şalter tesisatı veya tcm’den de olabilir. Aracınızda herhangi bir arıza kodu var mıdır?

 6. Şafak özcan
  Şafak özcan / Cevapla 23 Mart 2021 at 17:38

  99 model s 80volvo 2.8 t6 araca sahibim .
  Aracımda S1 selinoid hidrolik vana arızası görünmektedir.selonoid değişimi arızayı çözermi ne kadar masraf çıkar bilgilendirirseniz sevinirim . teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Mart 2021 at 18:11

   Şafak bey merhaba, eğer İstanbul’daysanız ücretsiz kontrolünü sağlayalım. Buradan söyleyeceğimiz tespit yanlış olacaktır. Çünkü bazen beyin dediğimiz işlemlerin farklı arızalardan kaynaklandığını tespit ettik. Biz teşekkür ederiz.

 7. Atakan
  Atakan / Cevapla 10 Haziran 2021 at 17:45

  Volvo s60 acım var 2013 model
  1.vitesten
  2.vitese geçerken titreme oluyor
  Aynı anda geri düşerkende oluyor
  Şanzuman yağınındeğiştirdim aynı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2021 at 20:29

   Atakan bey, eğer kalkışlarınızda bir fırlama yok ise mekatronik beyinden kaynaklanan bir problem yaşamaktasınız. Şanzıman yağınızı boşuna değiştirmişsiniz. Eğer şubelerimizden birisine uğrarsanız ücretsiz ekspertiz hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 8. Yavuz
  Yavuz / Cevapla 26 Ekim 2022 at 20:32

  İyi akşamlar
  2013 model s60 1.6 diesel 6 ileri powershift aracım var
  Yokuşta kalkarken titreme sarsıntı oluyor yarım gaz ya da yavaş gidişlerde daha fazla oluyor Hızlı kalkarsam olmuyor genelde Yokuşsa bazen 1 ve 2 arası ya da 2 ve 3. vites arasında da hafif de olsa oluyor
  Neden kaynaklanıyor olabilir buna göre yaklaşık maliyeti be olabilir
  Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Ekim 2022 at 10:18

   Merhaba Yavuz Bey, öncelikle aracınıza cihazla bağlanıp arıza kodlarını görmek gerekmektedir. Öngörü olarak kavrama ayarının değerleri bozulmuş olabilir. Aynı şekilde şanzıman beyninin de kontrol edilmesinde fayda var. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 9. Adnan
  Adnan / Cevapla 10 Aralık 2022 at 22:07

  İyi akşamlar,
  2011 model XC60 2.0T Premium sahibiyim. Daha önce severek 12 yıl volvo kullanmış biri olarak
  4 yıl önce aldığım bu araç beni hayal kırıklığına uğrattı. Şöyleki;
  1. ilk kalkışta eğer çok yavaş gaz vermezsem, patinaj yapıyor, sonra yolu kavrıyor.
  2. 10-20 km sürate doğru yavaşlarken, yeniden süratlenmek için gaz verdiğimde (sanırım vites değişikliği yapıyor) “tak” diye bir ses çıkarıyor ve vuruntu yapıyor.
  3. Geri viteste yokuş yukarı çıkmakta çook zorlanıyor. Hele zemin ıslak ise, (1)no’lu şikayet ile birleşerek patinaj yapıyor, geri gelmekte çok isteksiz davranıyor.
  Yanıtlar için teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Aralık 2022 at 09:00

   Merhaba Adnan Bey, belirtmiş olduğunuz arızaya göre bir öngörüde bulunacak olursak aracınızın şanzıman beyninde bir problem var görünüyor. Onunla birlikte kavrama ayarının da bozulup basınç kaçağı yaptırdığını öngörebiliriz. En doğru teşhisi araca cihaz bağlayıp arıza kodlarına baktıktan sonra söylememiz mümkün. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Detaylı bilgi için 0552 606 87 84 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 10. Zekeriya
  Zekeriya / Cevapla 9 Şubat 2024 at 18:36

  Volvo s60 d2 2014 model aracım kalkışlarda ara sıra titreme yapıyor.birde eksoz dan siyah duman geliyor.sebebi ne olabilir. Buna göre bana bir maliyet çıkarabilirmisiniz. Bu titreme meselesi çok rahatsız edici değil ama ileride daha çok arıza çıkarırmı.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Şubat 2024 at 11:49

   Merhaba, aracınızda bulunan kalıştaki titreme sorununun sebebi yüksek ihtimalle kavramanızdaki bir arızdan kaynaklı oluyor. Dilerseniz size en yakın servisimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0553 902 88 14 nolu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.