Tork Konvertörü

Tork Konvertör Nedir?

Tork konvertörü (şanzıman türbünü) otomatik vitesli araçlarda kullanılan, şanzıman ile motor arasında yer alan ve mekanik vites kutulu araçlardaki debriyajın görevini karşılayan, kavrama görevi yaparak motordan aldığı hareketi şanzımana ileten veya iletmeyen ve tork artışı sağlayan bir sistemdir.

Tork konvertörlerin, hidrolik kavramalardan farkı ve en önemli özelliği ise motor momentini yani torkunu artırmasıdır. Tork konvertörü köprüleme yaptığı zaman motorun gücü direk olarak şanzımana aktarılır ve motor momenti artmadan şanzımana iletilmiş olur. Tork konvertörü görevini yapamadığı zaman mekanik olarak konvertör köprüleme hatası meydana gelir ve araçta silkeleme ve titreme yaşanmaya başlar.

tork konvertoru nedir

Firmamızda tork konvertörü tamiri, revizyon hattımızda balans, piston birleştirme, kaynak ve test işlemleri tam otomatik makineler kullanılarak yapılmaktadır.

Tork konventörü tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

3 thoughts on “Tork Konvertörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.