Tork Konvertörü

Tork Konvertörü Nedir? Tork konvertörü (şanzıman türbünü) otomatik vitesli araçlarda kullanılan, şanzıman ile motor arasında yer alan ve mekanik vites kutulu araçlardaki debriyajın görevini karşılayan, kavrama görevi yaparak motordan aldığı hareketi şanzımana ileten veya iletmeyen ve tork artışı sağlayan bir sistemdir. Tork konvertörlerin, hidrolik kavramalardan farkı ve en önemli özelliği ise motor momentini yani torkunu artırmasıdır. Tork konvertörü köprüleme yaptığı zaman motorun gücü direk olarak şanzımana aktarılır ve motor momenti artmadan şanzımana iletilmiş olur. Tork konvertörü görevini yapamadığı zaman mekanik olarak konvertör köprüleme hatası meydana gelir ve araçta silkeleme ve titreme yaşanmaya başlar.
Tork konvertörü
tork konvertoru nedir
Firmamızda tork konvertörü tamiri, revizyon hattımızda balans, piston birleştirme, kaynak ve test işlemleri tam otomatik makineler kullanılarak yapılmaktadır.
Tork konventörü tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. Otomatik Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16 Otomatik Şanzıman Kavraması, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17 1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

3 thoughts on “Tork Konvertörü

 1. Mehmet Bülent Sönmezler
  Mehmet Bülent Sönmezler / Cevapla 31 Aralık 2019 at 12:43

  Selamlar 2007 model 2000 dizel motor kia sportage aracımda ikaz ışığı yanıyordu baktırdım tork konvektör arızasını işaret ediyor dediler bu durumda tamir işlemi tahmini ne kadar tutar bunu öğrenmek istiyorum lamba zaman zaman yanıyor zaman zaman sönüyor ve birde işlem süresi ne kadar sürer? Hayırlı işler dilerim.

 2. Mevlüt ERDAL
  Mevlüt ERDAL / Cevapla 16 Mart 2021 at 11:02

  İyi günler sayın yetkili :opel vectra b kasa (1998 model) 2000 motor (x20xev) aracın şanzimanı ve tork konvertörü revizyonunu yapıyormusunuz yapıyorsanız masrafı kaç tl olur.Sanziman markası modeli: AİSİN AW50-40LN –AF 20

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Mart 2021 at 11:52

   Mevlüt Bey, pandemi nedeniyle şuan için sizin şanzıman tipinize hizmet veremiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.