Otomatik Şanzıman Testi

Otomatik şanzıman revizyonu, şanzımanların komplike tasarımları ve elektronik test ve ekipmanı gereken komponentlerinden dolayı araç bakım servislerinin en riskli onarım işlemlerinden biridir.

Türkiye’nin önde gelen otomobil üreticilerinin tercihi GMY’nin bir iştiraki olan ATCO Mühendislik Ford, GM ve Chrysler gibi firmaların şanzıman üretim hattında kullandıkları makine ve ekipmanları Türk otomotiv sektörüne kazandırarak bu konudaki en büyük yatırımlardan birisini yapmış ve sektörün uzun yıllardır ihtiyacı olan Türkiye’nin ilk çok markalı otomatik şanzıman yenileme merkezini hayata geçirmiştir. Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Otomatik şanzıman testi nasıl yapılır?

Tesisimizde bulunan Superflow üretimi olan ve Ford, GM, Chrysler gibi firmaların üretim hatlarında kullandığı Axiline 97000 otomatik/manuel şanzıman test dinamometresinde önden çekişli, arkadan çekişli veya dört çekişli araçların otomatik, manuel ve CVT şanzımanlar test edilmekte ve ilgili markalara ait diagnostik cihazlar ile dinamometre üzerinde TCM’lerin hata kayıtları vs. görülebilmektedir. Test esnasında yapılan yüklemeler ile otomatik şanzıman içerisindeki basınç kaybı ve vites geçiş sorunu gibi problemler net şekilde tespit edilmektedir.

Şanzıman dinamometre testi videomuzu izleyebilirsiniz:

86 thoughts on “Otomatik Şanzıman Testi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.