Ford Mondeo Otomatik Şanzıman Tamiri

Ford Mondeo otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Ford Mondeo araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Ford Mondeo otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Ford Mondeo otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz. Ford-Mondeo-Powershift-MPS6-6DCT450-6F35-Otomatik-Sanziman-tamir Ford Mondeo Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Ford Mondeo Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Ford Mondeo araçlara garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz şanzıman tipleri:
 • Ford Mondeo 2.0 Tdci  – Mk3 Jatco JF506E 5 ileri vites Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Ford Mondeo 2.0 Tdci – 140hp Mk4  Aisin AF21 (TF-81SC) 6 vites Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Ford Mondeo 2.0 Benzinli Powershift şanzıman tamiri
 • Ford Mondeo 1.5 Ecoboost 6F35 Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Ford Mondeo 2.0 Tdci Powershift Şanzıman Tamiri (MPS6 – 6DCT450 Islak kavrama)Ford Mondeo otomatik şanzıman tamiri

Mondeo Mk3 Jatco Şanzıman Sorunları

Mk3 2.0 Tdci Ford Mondeo araçlarda kullanılan Jatco JF506E şanzımanların en sık karşılaşılan arızaları şunlardır:
 1. Vites geçişlerinde vuruntu: Jatco JF506E şanzmanlar aşınmalarla birlikte vites geçişlerinde vuruntu başlayabilir. Bu vuruntular özellikle 1’den 2.vitese geçerken kendini belli etmektedir.
 2. Geri vites problemi: Eğer aracınız  geri viteste yokuşta kaçırma yapıyorsa, veya geri viteste ilk başta hareket etmeyip, siz gaza dokununca vuruntu ile hareket başlıyorsa, bu sorunu yaşamaktasınız.
 3. İlk kalkışlarda sorun: Eğer aracınızı D’ye aldığınızda vuruntu olmaya, başladıysa veya D’de bir lambada durduğunuzda aracınız ileri gitmek için hareket etmeye çalışıyor ve ayağı frenden kaldırdıktan sonra hareket etmek için 1-2 saniye bekliyorsa, bu sorunu yaşamaktasınız.

Mondeo Mk4  Aisin AWF21 Şanzıman Tamiri

Ford 2006 yılından itibaren ürettiği Mk4 Mondeo 2.0 Tdci araçlarda Aisin’den aldığı TF-81, Ford’taki adıyla AF21 şanzımanı kullanmıştır. Bu şanzıman ilerleyen kilometreler ile birlikte şu sorunları çıkarmaktadır:
 1. Kalkışlarda vuruntu: Özellikle şanzıman ısınınca, mesela lambada dururken, kalkışta, D’de veya R’de vuruntu gerçekleştir.
 2. Vites geçiş sorunları: Şanzıman ısınınca vites düşürürken vuruntu yaşanmaktadır – özellikle 4’ten 3’e, 3’ten 2’ye… Yine benzer şekilde vites yükseltirken kaçırma/boşa düşme gözlemlenir  -özellikle, 2’den 3’e, 3’ten 4’e….
 3. Tork konvertör problemleri: Rampada vites geçişi olmamaya ve zorlanmaya başlar. Bunu rampa çıkarken vites kutusu arızası lambasının yanması ve aracın çekişten düşmesi takip eder. Bazı durumlarda P0741: Tork konvertör arıza kodu ile birlikte ekranda vites kutusu servis gerekli yazısı çıkmaktadır.
Tecrübemiz göstermektedir ki bu şanzımanların yağı en geç 80.000 km’de bir değiştirilmediği ve yukarıdaki sorunlar başladığı durumda şanzıman yağı değişimi bu sorunları ortadan kaldırmayacaktır. Ayrıca yine yetkili servislerde AWF21 şanzıman yağı fiyatlarının çok yüksek olduğu, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlemlerin çok daha uygun fiyatlarla gerçekleştirildiği bilinmektedir. Atco Mühendislik olarak AW21 Mondeo şanzımanda yaşayabileceğiniz arızalarda ve şanzıman yağı değişiminde uygun maliyetlerle yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Mondeo Powershift Şanzıman Sorunları

Mondeo powershift sorunları denince ilk akla gelen problem powershift şanzıman beyni arızalarıdır.  Sorun en belirgin olarak kendisini  geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesi olarak gösterir. Çoğu zaman araç ekranında bu durumda “Düşük Şanzıman Performansı” veya “Şanzıman sınırlı işlevde” uyarısı belirir. Genellikle arıza tespit cihazına bağlanıldığında şu arıza kodları gözlemlenir:
 • P0766 – Shift Solenoid D Performans
 • P0796 – Basınç Kontrol Selenoidi C Performans
 • P1761 – Selenoid C Düşük Peformans
 • P2714 – Basınç Kontrol Solenoidi D Performans
Mondeo powershift arızalarının bir başkası aracın P0715 ve P1715 gibi arıza kodları atması ve vites geçişlerinde vuruntuların başlamasıdır. Yetkili servislerde oldukça pahalı olan ve 12.000 TL’den başlayan bu üniteler, Atco mühendisleri tarafından oluşturulan tamir yöntemleri ile firmamızda garantili ortadan kaldırılarak onarılmaktadır. Revizyonlu ve yeni Mondeo Powershift şanzıman beyni fiyatları için tarafımızla irtibata geçebilirsiniz.

Mondeo Powershift Kavrama Problemi

Özellikle yokuşta kalkışta titreme ve vitese alındığında birkaç saniye sonra hareketle aracı ileri atma olarak kendini belli eden Mondeo kavrama sorunu ancak kavrama kiti tamiri veya değişimi ile çözüme kavuşturulabilir. Ford Mondeo Powershift titreme sorunu çözümü için bize danışabilirsiniz.

Mondeo Powershift Kavrama Değişimi

Uzun yıllardır Avis gibi Türkiye’nin en büyük Ford araç parkına sahip filosunun şanzıman arızaları konusunudaki çözüm ortağı olan firmamızda Ford Mondeo Powershift otomatik şanzıman tamiri garantili olarak yapılmaktadır. Mondeo powershift şanzımanların en büyük sorunu olan kalkışta titreme problemine karşı, firmamızda kavrama kiti tamiri ve değişimi yapılmaktadır. Güncel Ford Monedeo powershift kavrama fiyatı ve Mondeo powershift kavrama değişimi fiyatı için 0 216 365 95 00 nolu telefondan servis danışmanımıza ulaşabilirsiniz.

Mondeo Ecoboost Otomatik Şanzıman Arızaları

Ford Ecoboost otomatik şanzıman araçlarda bulunan 6F35, Ford tarafından Opel’in tasarımı üzerine geliştirilmiş bir şanzımandır. Daha çok selenoid arızalarından dolayı müşterilerini mutsuz etmekte, bu arızalar vites geçiş vuruntu problemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer bu vuruntulara başlangıç safhasında müdahale edilmezse, vites geçişleri sertleşir, araçta boşa düşme (devir saatinde yükselme) ve uyarı lambasının yanması ile birlikte “şanzıman sınırlı işlevde” uyarısı çıkarak araç kendisini korumaya alabilir. Tübitak destekli geliştirdiğimiz selenoid ve valf body test ünitelerimiz bu sorunları rahatlıkla ortalıktan kaldırabilmekte, Ecoboost şanzıman tamiri firmamızda garantili olarak gerçekleştirilmektedir.

Ford Mondeo Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Ford Mondeo otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Mondeo Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

Ford Mondeo araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Ford Mondeo şanzıman arızası ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Ford Mondeo Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16 Ford Mondeo Kavrama, Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17 1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Ford Mondeo Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Ford Mondeo şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Ford Mondeo otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz. Ford Mondeo şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Ford Mondeo şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Ford Mondeo Otomatik Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:
 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz
Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır. Eğer Ford Mondeo aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

150 thoughts on “Ford Mondeo Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Erkan önsöz
  Erkan önsöz / Cevapla 21 Nisan 2019 at 14:47

  Merhaba bende 1998 model Mondeo var otomatik vites od off lambası yanıp sonuyordu sonra şimdi yanıp sönmüyor ama vurundu var vites geçişlerinde ve geri vitese gecisde neden olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim

  • Can
   Can / Cevapla 21 Haziran 2022 at 01:05

   Merhabalar, Öncelikle sorulan soruları cevapladığınız için teşekkür ederim. Kahramanmaraştan yazıyorum size. Aracım. 2006 Mondeo 2.0 TDCİ araç ile ortalama 20/30/40 km yapınca birazda sıkıştırınca, bazen (her zaman değil) araçta durduğumuz zaman ışıklarda gitme isteği oluyor. Sebebi ne olabilir? Kendi fikrim sanzuman çok ısınıyor kontrol edemiyor kendini ya da yağı eskimiş olabilir diye düşünüyorum. Bilgilendirebilirseniz bir servisinize gelmeyi düşünüyorum inşallah.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 21 Haziran 2022 at 13:50

    Merhaba Can Bey, araç ısındığında şanzıman içerisindeki teflon, oring ve piston grupları aşınmaya bağlı olarak işlevlerini yerine getirememektedirler. Dolayısıyla sıcak ve soğuk kullanım arasında bu tip farklılıklar meydana gelebilmektedir. Aynı şekilde hidrolik beyin ünitesindeki solenoid ve piston grupları da bu şekilde çalışmaktadır. Bu durumlar bütün şanzıman sistemini gitgide bozmaktadır. Şanzıman yağının kontrolünden sonra yağda çapaklanma ve yanık olması halinde komple revizyon öneririz. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

   • Ertan Ertem
    Ertan Ertem / Cevapla 28 Aralık 2023 at 15:04

    2008 model mk4 2.0 otomatik frene basınca beklerken hafif hafif itme oluyor vites geçişlerinde sıkıntı yoktur sorun nedir

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 30 Aralık 2023 at 13:28

     Merhaba, tork konvertörü ile ilgili bir arıza yaşıyor olabilirsiniz. Size en yakın servisimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

  • Ahmet eren
   Ahmet eren / Cevapla 26 Kasım 2023 at 09:25

   Merhaba O/D OFF isigine eden yanar. Aracimin hiz sabitleme iptal edilmiş

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 27 Kasım 2023 at 09:34

    Merhaba, cihazla arıza kodlarına baktırdınız mı? Baktırmadıysanız yapmanız gereken ilk şey baktırmak olmalı, ona göre bir işlem yaptırmanızı öneririz.

 2. AtcoAdmin
  AtcoAdmin / Cevapla 21 Nisan 2019 at 16:11

  Erkan Bey, aracınızı bir arıza tespit cihazına bağlatıp şu an şanzımanda gözüken arıza kodlarını paylaşabilir misiniz?

  • Mustafa Akış
   Mustafa Akış / Cevapla 16 Kasım 2020 at 23:52

   Merhabalar. Bende 2008 model 2.0 TDCİ otomatik şanzıman Mondeo var. 50 km hızdan sonra araçta göğüsten titreme ve daha yüksek hızlarda içeriye uğultu sesi geliyor. Eskişehir de sorduğumda şanzımanın ayne martini değişecek dediler. Hiçbir arıza kodu yok. Kalkışta kaşıma ve vites geçişlerinde bir sorun yok. Benim arızam nedir? Bana kaça mal olur. Tamir ve bakım kaç gün sürer. Teşekkür ederim.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 17 Kasım 2020 at 18:16

    Merhaba, ses problemlerini birebir dinlemeden yorum yapabilmemiz oldukça güçtür. İstanbul’a yolunuz düşerse ücretsiz ekspertiz ve çay ikramımız için bekleriz.

 3. Yasin Karaoğlan
  Yasin Karaoğlan / Cevapla 21 Haziran 2019 at 17:50

  Merhaba bende 2010 model Mondeo var. Normal yolda giderken herhangi bir sorun yok ama rampa çıkarken vites kutusu arızası yazıyor ve araç çekişten düşüyor nedeni nedir acaba

  • serkan
   serkan / Cevapla 27 Haziran 2019 at 12:28

   şanzıman kiti arıalaı kardeşim 9000 ile 13000 arası bende aynı sıkıntıdan müzdaripim şuan

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2019 at 11:50

    Serkan Bey, sizin aracınız da 2010 model midir?

   • Çağlar Yıldız
    Çağlar Yıldız / Cevapla 2 Şubat 2021 at 21:25

    Merhaba benim aracım Ford mondeo 2008 model 2000 Tdci otomatik vites vites geçişinde özelliklede 2-3 geçerken sanki mazota pislik gelirde titrerya öyle titreyerek geçiyor ama sadece 2ile 3 arası yükseltirken yapıyor düşürürken ve diğer viteslerde hiç bir sorun yok yağını değiştirdim 2 ay felan kesti ama tekrar başladı birde hangi yağı koymalıyız ilginize teşekkürler

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 3 Şubat 2021 at 15:15

     Merhaba Çağlar Bey aracınızdaki arızayı yerimizde test etmek gözlemlemek isteriz .Aracınızdaki bahsetmiş olduğunuz arıza kavrama kaynaklı bir arıza gibi görünüyor. Dilerseniz İstanbul, İzmir yada Ankara servis noktalarımıza gelirseniz ücretsiz yol ve cihaz testi yapabiliriz aracınıza.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2019 at 11:50

   Yasin Bey, aracınızdaki şanzımanda muhtemelen basınç kaçakları mevcut. Bir diğer alternatif ise tork konvertörünüz problemli. Araç vites kutusu arızası yazıyorsa mutlaka beyine bir arıza kodu atar. Bu kodu öğrenip bizimle paylaşırsanız, size daha net bilgi verebiliriz. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, buyurun bir çayımızı için, hem cihaza bağlayalım, hem de yol testi yapalım. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

   • Fatih
    Fatih / Cevapla 8 Eylül 2019 at 23:29

    2011 ford mondeo 2.0 dizel 140 hp araç. Vites kutusu arızası veriyor. Aracın bilgi ekranında C40268 olarak bir kod veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 09:47

     Fatih Bey, immobilizer arızası gözükmektedir.

  • Uğur Gülsoy
   Uğur Gülsoy / Cevapla 21 Aralık 2019 at 19:46

   Merhaba. 1996 model mondeo araç var. Maalesef çoğu şanzuman ustası ilgilenmiyor kafayı yemek üzereyim. Araç vites geçişlerinde vuruntu yapıyor, vitesler yüksek devirde atıyor ve ucundan bile gaza basılsa sanki roketleme yapıyor gibi vites küçültüyor. Sorduğumuz bütün şanzuman ustaları mekanik değil elektriksel ya da beyinsel bir arıza olduğunu söylediler. Bununla ilgili bana yardımcı olabilir ve müsait Bi zamanda dönüş sağlayabilir misiniz?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 29 Mayıs 2020 at 07:07

    Uğur bey, maalesef aracınızın üzerindeki CD4E şanzımana müdahale etmiyoruz. Herhangi bir tecrübemiz de bulunmuyor.

   • Mehmet
    Mehmet / Cevapla 17 Kasım 2020 at 20:18

    Mrb aracim 2005 otomatik vites geri vites ışıkları yanmıyor ampul sağlam

  • Tuncay
   Tuncay / Cevapla 16 Ağustos 2020 at 23:16

   Merhabalar 2008 model ford mondeo var arac ranpa yukari çıkarken fites kutusu arizasi veriyor. Biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırdığında arac normale biniyor arıza gidiyor.birde araçta genelinde ve gaz pedalında hafif titreme var bu neden olur

  • Lutfi
   Lutfi / Cevapla 28 Ekim 2023 at 19:11

   Selamlar benim arabada aynı sorun var nasıl ettiniz sorun nedir öğrene bildinizmi

 4. Arman CENİKOĞLU
  Arman CENİKOĞLU / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 02:47

  Konyadan yazıyorum.1998 Ford mondeo ghia arabam var aracımın geri vitesi vuruntulu ve ayrıca drive deyken 3.vitesle kalkış yapıyor 3. Viteste takılı kalmış vites küçülmüyor acaba sorunu ne olabilir ve ortalama ne kadar fiyatla tamir edilebilir teşekkürler yardımcı olursanız sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Temmuz 2019 at 23:19

   Arman Bey, büyük ihtimalle CD4E şanzımana sahipsiniz. 3.viteste kalması korumaya almasındandır. Parça sıkıntısı yaşadığımız için uzun süredir bu şanzımanların revizyonunu gerçekleştirmiyoruz.

 5. Burak CATLI
  Burak CATLI / Cevapla 28 Temmuz 2019 at 16:38

  2005 2.0 otomatik mondeo kullaniyorum. Aracim ısındıktan sonra 1 den 2. vitese geçerken hafif bir vuruntu yapiyor ve esas sorun geri vitese taktığım zaman hem yokuşta kaçırıyor hem hareket etmiyor gaza dokunduğumda da çok sert bir vuruntuyla birlikte hareket ediyor. Bunun sebebi nedir? nasıl bir çözüm bulabiliriz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Temmuz 2019 at 23:22

   Burak Bey, geri viteste yokuşta kaçırmanız büyük ihtimal tork konvertörünüzden. Diğer problemleriniz şanzıman beyninizi ve selenoidlerinizi işaret etmektedir.

 6. Selçuk konca
  Selçuk konca / Cevapla 10 Ağustos 2019 at 17:22

  2003 model 2000 motor Ford Mondeo Ghia benzinli otomatik aracım düz yolda viteslere geçiyor yükseliyor ve düşüyor. (Normal gaz ile) fakat yokuş yukarı gitmiyor bağırıyor falan araç gitmiyor. Birde d konumunda ilk kalkışta gaza sonuna kadar başında 4000 devire kadar geliyor. Bazı ustalar bu aracın 7000 devire çıkması gerekiyor diyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 08:47

   Selçuk Bey, 7000 devire kadar çıkması anormaldir. Siz çeyrek gazda giderken bütün vitesleri 2.000 devir civarında değiştirmesi gerekmektedir. Anlattıklarınızdan tork konvertörünüzde problem olduğu anlaşılmaktadır. Öte yandan şanzıman beyninde de problem olabilir.

  • Mesut
   Mesut / Cevapla 19 Ağustos 2020 at 00:53

   Ford mondeo 2006 benzinli 2000 motor aracım var.. Araba 2 gün çalışmazsa binildiği zaman sorunsuz sürüş sağlıyor fakat sonraki sürüşlerde çekişten düşüyor izmirde servisiniz nerededir ve çözüm yolu öneriniz nedir tşkrler şimdiden

 7. okan erdemir
  okan erdemir / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 12:03

  Merhabalar

  bende 2009 model mondeo’m var .Aisin AWF21 tam otomatik şanzıman var. Arabam 200k km ye gelmek üzere ve geri vitese atarken bir tık sesi geliyor. Bakımı ve bu hatayı tespit etmek bilgi alabilir miyim.

 8. Murat Koçer
  Murat Koçer / Cevapla 13 Ekim 2019 at 00:34

  2004 model ford mondeo 2.0 dizel otomotik aracım R hariç konumlarını unutuyor parka alıyorum P yazısı geliyor 5 sn. Sonra yazı gidip tre işareti geliyor. D VE N konumunda da aynı sıkıntıyı veriyor cihaza bağlantım ( PR sensör elektrik devresi vitesteki durum hatası 0705 hata kodu cikiyor bulamadılar arızayı yatıyor araba.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 09:49

   Murat Bey, 500 liralık bir parça olması lazım, şanzımanın üzerine dışarıdan takılır, pozisyon şalteri, bu parçada arıza gözükmektedir.

 9. eray
  eray / Cevapla 26 Ekim 2019 at 08:31

  merhaba
  2006 ford mondeo 2.0 tcdi otomatik vites aracımda 3. vitese geçtikten birkaç saniye sonra devir 2000 devirin altına düşüyor ve titreme yapıyor. sanki 3. vites 2 aşamalı geçiyor gibi bir his veriyor. araç hızla giderken ayağımı gazdan çektiğimde 1500-1750 veya 1750-2000 devir arasında devir saati oynuyor. bunların sebebi ne olabilir. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

  • Veli
   Veli / Cevapla 25 Kasım 2019 at 19:45

   Merhabalar 2003 model 2000 motor dizel otomatik ghia model mondeo. Aracımdaki sıkıntı vites gectikten sonra geç devreye giriyor ve vuruntu oluyor geri viteste sorun yok hic problem olmuyor d konumunda lambada beklerken frene basılı iken sürekli kalkmak icin vuruyor ayağimi frenden kaldırınca 2 saniye sonra hareket ediyor geri viteste bunu yapmıyor. Sorunum ne olabilir

   • Murat karakaş
    Murat karakaş / Cevapla 1 Şubat 2020 at 17:15

    Veli bey in sorununun aynısı bendede var

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 29 Mayıs 2020 at 07:10

    Veli Bey, geri vites taslarınızın birisinde problem olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Mayıs 2020 at 07:09

   Eray Bey, aracınızın tork konvertörü veya ilgili selenoidi problemli olabilir.

 10. burak bey
  burak bey / Cevapla 9 Kasım 2019 at 18:40

  iyi günler 2011 makyajlı kasa mondeom var 6 ileri aisin awf21 kodlu sanzımana sahip
  aracımda p0741 arıza kodu ve vites kutusu servis gerekli ibaresi cıktı. ama bu ibareler cıktıgında vs aracın gidişinde bi değişme olmadı.sanzımanda kitleme çekiş düşmesi vs hiç bi sorun yok. uyarı cıkması dısında bi sorun yok.
  aracı 2.el olarak aldığım için şanzıman yağı durumunuda bilmiyordum bu yazı ile birlikte değiştireyim dedim ve türkiyede ikame olarak Mobil ATF 3309 yağ ile değişim yaptırmaya gittim fakat 4 litre civarı yağ koydular alttan tıpadan boşaltıp üstteki tıpadan koydular içinden cıkan baya kotu durumdaydı yağ. ama öğrendiğim kadarıyla şanzımanda 7lt yağ varmıs ve tork konvektorundeki 1lt yağ boşalmıyormus bu değişimi 2-3kez tekrarlamak gerekiyormus. ben birkere yaptırdıktan sonra hata kodunu sildirdim fakat gene verdi. aracın gidişinde vs gene bi değişim olmadı. ne önerirsiniz. başka bi sıkıntıdan dolayı olma ihtimali varmı yada yağ değişimini makine ile yaptırıp komplemi değiştirtmeliyim. eğer tork konvektoru değişimi vs gerekiyorsa da maliyet olarak ne tutar ortalama.

  • Hasan
   Hasan / Cevapla 8 Aralık 2019 at 13:16

   Burak bey aynı sorun bendede var rampa çıkarken 100 ile 110 arasında veriyor çoğunlukla ve her rampada da vermiyor. siz sorunu çözebildinizmi. Bende sanzıman yağını değişrimedim acaba değiştirsem sorun çözülürmü.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 09:54

    Hasan Bey, tork istendiği zaman tork konvertör balatası kaçırma yapmakta, arızayı bundan atmaktadır. Şanzımanınızın tork konvertörünün revizyon olması gerekmektedir. Aksi durumda boşu boşuna yağ değiştirmiş olursunuz, paranız boşa gider.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 09:53

   Burak Bey, aracınızın tork konvertör balatası bitmiş, yağ değişiminin faydası olmayacaktır. Tork konvertörünün sökülerek tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

 11. Murat başak
  Murat başak / Cevapla 29 Kasım 2019 at 22:10

  2001 model ghia Ford otomotik aracı almak istiyorum fakat yorumlarda sonra karamsar kaldım en baba şanzıman tamiri ne kadar çıkar acaba bilgi verirmişsiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Mayıs 2020 at 07:11

   Murat bey, maalesef bu aracın üzerindeki CD4E şanzımana müdahale etmiyoruz.

 12. hasan
  hasan / Cevapla 7 Şubat 2020 at 00:27

  merhabalar 2009 model 2.0 otomatik mondeom var. 70-80 km hızla giderken 3 4 kez vuruntu yapıyor (benzini biten araba bikaç saniye tık tık tık kafa atar sonra stop eder onun gibi bişiy) sadece düşük devirde yapıyor bunu gaza güklenip hız 90 a falan çıktıgında yada manuele aldıgımda hangi devirde olursa olsun bu sorun yok. şanzumanı söküp içindeki her parçaya baktılar hiçbi sorun yok vites dişlileri piston ve balatalar saglam iç beyinde sorun oldugunu söylediler. bunun çözümü yada tamiri mevcutmu sizde. şimdiden teşekkürler.

  • hasan
   hasan / Cevapla 17 Mayıs 2020 at 13:59

   aynısı benim başımada geldi boğaz kelebeğinden çıktı arıza orayı temizlet tamamdır

 13. Ekrem
  Ekrem / Cevapla 16 Şubat 2020 at 19:21

  Mondeo 2009 tdci dizel 2.0 vites kutusu servis gerekli diyor. Vites geçmiyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 10:31

   Ekrem Bey, arıza kodları bilgisine ihtiyacımız var. Aracınız nerededir?

 14. Berkay
  Berkay / Cevapla 31 Mart 2020 at 20:17

  Merhaba.1998 model mondeo ghia aracım var..Vites geçişleri ve gidişinde hiçbir sorun yok.Gösterdiğim her usta şanzıman oldukça iyi dedi..Ancak araba yavaş ilerlerken ayağımı gazdan tamamen çektiğimde hafif vuruntu yapıyor…Bunun nedeni Nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Mayıs 2020 at 07:06

   Berkay Bey, maalesef aracınızın üzerindeki CD4E şanzımana müdahale etmiyoruz. Bu şanzıman hakkında herhangi bir tecrübemizde bulunmuyor.

 15. Hüseyin Yetgin
  Hüseyin Yetgin / Cevapla 17 Nisan 2020 at 11:48

  97 mondeo cha otomatik var araç 4 vitese geçmiyor.nasıl yardımcı olabilirsiniz ustaların denemediği işlem kalmadı beyin denedi şalter denendi genede 4 vitese geçmiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Mayıs 2020 at 07:06

   Hüseyin bey, maalesef aracınızın üzerindeki CD4E şanzımana müdahale etmiyoruz.

 16. Egemen Şahin
  Egemen Şahin / Cevapla 29 Nisan 2020 at 13:32

  Merhaba! 2008 mondeo motor yaptırdım 375 binde şuan şanzumanım da hiçbir sıkıntı yoktu Tokat Erbaa dan yazıyorum şanzıman yağını Opet den Opet markası şanzıman yağı aldık 7 lt bir tavsiye üzere şuan aracım şanzıman ısınıyor soğutucuyu temizledik ama çok bir fark olmadı neden şanzıman ısınır şanzıman ısı hatası veriyor ve çok uzun bir mesafede de deyil 3 5 km de hata veriyor tavsiyeniz nedir
  Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 10:33

   Egemen Bey, eğer soğutucuyu değiştirdiyseniz tork konvertörünüz işlevini yitirmiş olabilir. Aracınızda rampada çekişten düşme vb gibi sorunlar var mı?

   • Ramazan YAPICI
    Ramazan YAPICI / Cevapla 12 Ocak 2021 at 16:31

    Merhaba mondeo mk3 2006 benzin+LPG Li otomatik 179900 de araç yokuşta çekişi zayıf ve 4.vitese geçince minik bir titreme yapıyor hızını alınca geçiyor ustalardan biri 4.silindir Sibob u yanmış dedi ve şanzıman vites müşürü yanmış dedi

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 13 Ocak 2021 at 12:43

     Merhaba Ramazan Bey aracınızdaki problem mekaniksel kaynaklı bir arıza olabilir. Dilerseniz ücretsiz cihaz ve yol testi için İstanbul yada İzmir servisimize bekleriz.

 17. göksal derin
  göksal derin / Cevapla 29 Mayıs 2020 at 17:41

  merhaba benim aracım 2006 ford mondeo 2000 motor otomatik şanzıman. şanzımanda şu şekilde bir sıkıntım var. sabah ilk çalıştırdığımda viteslere geçmiyor. yaklaşık 5 dakika çalıştırdıktan sonra normale dönüyor ne yapmalıyım uardımcı olurmusunuz

  • Ceyhun
   Ceyhun / Cevapla 14 Ağustos 2020 at 00:01

   Merhaba 2003 diesel mondeo 5 ileri otomatik şanzuman özellikle bayır yukarı çıkarken 2 den 3 gecerken gaza ani yüklediğimde vites geçişinde vuruntu yapıyor. Gaza basıp çekerek kademeli yüklediğimde veya yavaş yavaş yüklediğimde geçişle ilgili vuruntu olmuyor. Diğer vites geçişlerinde veya düz yolda böyle bir sıkıntı oluşmuyor. Neden olabilir selamlar.

 18. Bünyamin Sarı
  Bünyamin Sarı / Cevapla 11 Haziran 2020 at 14:19

  Hayırlı işler diliyorum. Aracım 2011 model 2.0 tdci 140 hp . 0-50 km hız arası aracım silkeleme yapıyor ve bazen gaza yüklendiğimde ilk aldığımda yapmadığı şeyi yapıyor. Devir uygunken alt vitese alıp hızlanıyor ve süre uzun oluyor. Nasıl yardımcı olabilirsiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Haziran 2020 at 07:17

   Bünyamin Bey, lütfen İstanbul veya İzmir’deki servislerimizden birisine gelin, aracınızı birlikte test edip arıza tespit cihazına bağlayalım. Bu işlemlerimiz ücretsizdir.

 19. abdullah
  abdullah / Cevapla 13 Haziran 2020 at 18:34

  merabalardenizliden aracımı yeni aldım 2008 model mondeo 2,0 tdcd ilk günler çekişi gidişi çok güzeldi sonra araç 80 90 olunca tak vuruyor vite kutusu servis gerekiyor diyo çekişi düşüyor yavaş yavaş gidiyıor manuel e atıyorum 3. den ne yukarı çıkıyor ne aşağı iniyor sonra termostat bozulmuş hararet yaptı motor rektefe edildi 4 tl gibi bi rakam harcadım ama hala düzelmedi şanzumancı ya gittim makineye bağladı ****invalid data received from ecm/pcm (powertrain control module) ve motor tork sinyali uyarısını gerdü makineden ve beyinci bu işi halleder dedi şanzumanda bi sıkıntı yok dedi ne yapmam gerekiyo lütfen yardımcı olurmusunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Haziran 2020 at 09:20

   Abdullah Bey, telefonda konuştuğumuz üzere müsait bir zamanınızda aracınızı incelemek için İzmir şubeye bekliyoruz.

   • Erdem Rıdvan
    Erdem Rıdvan / Cevapla 3 Temmuz 2020 at 07:15

    İyi günler, benim aracım 2009 Mondeo mk4 2.0 TDCİ otomatik vites. Araç vites küçültürken özellikle 2 den 1 e geçerken vuruyor. Yanda oturanlar bile hissediyor. Sizce sebebi nedir?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 13:03

     Erdem Bey, hidrolik beyin kaynaklı olarak bu arızayı yaşıyor olabilirsiniz.

    • Yavuz Temur
     Yavuz Temur / Cevapla 8 Mart 2022 at 00:53

     2015 model 2.0tdci titanyum aracım var
     Araç çalışırken hafif tekliyor ve gaz verince çok düşük devir alıyor araç gitmiyor diyebilirim sorun nedir ve adres bilgilerinize nasıl ulaşabilirim
     Teşekkür ederim

     • AtcoAdmin
      AtcoAdmin / 15 Mart 2022 at 07:17

      Yavuz Bey, araçtaki tekleme motor mu yoksa şanzıman mı kaynaklıdır? Önce bunu tespit etmek faydalı olur. Eğer şanzıman ise kavramaya yönelebiliriz. İstanbul’da 2, Ankara ve İzmir olmak üzere toplam 4 servisimiz mevcut. Siz hangi ildeyseniz ona göre size yardımcı olalım.

 20. Goksal
  Goksal / Cevapla 14 Haziran 2020 at 15:22

  Aracim 2006 mondeo dizel 2000 motor otomatik şanzımanda vuruntu var. Vites geçişlerinde aracı kalmaktadır bunun nedeni hakkında bilgi verirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Haziran 2020 at 09:39

   Göksal Bey, problem hidrolik ünite veya şanzımanın iç basınç kaçakları olabilir. Bu arada şanzımanınız 5 ileri vites mi 6 ileri vites mi?

 21. yusuf
  yusuf / Cevapla 22 Haziran 2020 at 11:40

  merhabalar 2012 ford mondeo 2.0 tdci motor otomatik şanzıman vites vuruntu yapıyor vites kutusu sınırlı işlev hatası veriyor. Ankara da ikamet ediyorum aracamı götüreceğim iyi bir usta ve sorun ile ilgili bilgi alabilir miyim ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2020 at 11:16

   Yusuf Bey, aracınızda mekatronik problemi yaşıyor olabilirsiniz. 05305678991 nolu whatsup destek hattımıza mesaj yazarsanız arkadaşlarımız sizi yönlendirecekler.

 22. Mehmet Ali
  Mehmet Ali / Cevapla 7 Temmuz 2020 at 16:30

  Merhabalar 2002 model benzinli otomatik mondeom var 1 den 2 ye geçer ken bazen çok sarsıyor araba vuruntu gib değil daha çok araç ileri atılıyor debriyajdan ayağımı sert çekmişim giibi P den D ye alırken felan sarsıntı oluyor diğer viteslerde birşey yok araç sağa dönerlen gazlayıp vites atınca hiç hissettirmiyor düz yolda yine bazen hissettieiyor bazen hiç hissettirmiyor acaba bu sıkıntı şanzamanla mi ilgili yoksa sensör yada motor kulağı gibi parçalardan kaynaklanır zira motor kulakları baya eski kesin yırtıktır teşekkür ederim iyi çalışmalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 09:21

   Mehmet Ali Bey, öncelikle motor kulaklarınızı kontrol ettirin, yırtık kulaklar bu tip şikayetlere neden olabilir.

   • Mehmet Ali
    Mehmet Ali / Cevapla 7 Eylül 2020 at 21:56

    Şanzıman alt ve üst kulak değişti sarsıntılar oldukça azaldı fakat 1 den 2 ye sarsıntı bir miktar azalsada devam ediyor düzgün bir yağ değişimi önerirmisiniz

 23. Hakan Bey
  Hakan Bey / Cevapla 7 Temmuz 2020 at 22:00

  Merhaba, 2012 model 140 HP aisin şanzımana sahibim. Şu an 130.000 km araç. Şanzıman yağ değişimi yaptırdım 4 litre olarak. Fakat bin km sonra dip gaz yaptığımda 60-70–80 km hız bandında uğultu sesi geliyor. Porya bilyaları kontrol edildi sorun yok. Uğultunun nedenini bulamadık. Vites geçişlerim gayet iyi hiç bir vuruntu yok. Sakin kullanımda da hiç ses yok. Bu sesi şanzımanda mı aramalıyım?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 11:40

   Hakan Bey, ses şikayetlerinin büyük çoğunluğuna (%90 gibi diyebiliriz) ancak sesi araçta dinledikten sonra teşhis koyabilmekteyiz. Dilerseniz İstanbul veya İzmir’deki servis noktalarımızdan bir tanesine uğrayın, sesi bir birlikte dinleyelim. Bu teşhis ücretsiz olacaktır ve yanında sıcak çayımız mevcuttur.

 24. Halil K
  Halil K / Cevapla 11 Temmuz 2020 at 21:34

  iyi günler 2006 2.0 tdci otomatik mondeo aracım var. araç soğuk iken ileri ve geri hareket ediyor ancak ısnıncaya kadar 1 vitesden üst vites geçişi yapmıyor. üst viteslere geçiş yapmaya başlayınca normal geçişler devam ediyor. ve araç seyir halinde yavaşladığım esnada boş vites konumuna geçmiş gibi devir rolantiye düşüyor kısacası araç boşta gidiyor gaza bastığım zaman viteste devam ediyor. öneri ve fikriniz nedir. teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 14:13

   Halil Bey, düşük viteslerdeki taslarınızda kaçırma mevcut ve aracın şanzımanının acilen revizyona girmesi gerekmektedir. Bu şekilde kullanarak aracın şanzımanının içini yakabilirsiniz.

 25. MAHMUT
  MAHMUT / Cevapla 20 Temmuz 2020 at 11:14

  Merhabalar 2008 model Ford Mondeo mk4 aracım var 261.000 de km. Araç vites düşürürken silkeleyerek küçültüyor bu normal midir?

 26. zeki
  zeki / Cevapla 24 Temmuz 2020 at 13:08

  merhabalar aracım 2012 model 2.0 tdı 163 hp powershift yarı otomatik ford mondeo.Aracımla yaşadığım problem kalkışta duracakmış gibi oluyor bu sadece 1 saniye kadar oluyor ve bazen yapıyor.bunun dışında rampa çıkarken vuruntu sesi yapıyor 2. ve 3. viteslerde özellikle.Bazende rampa inerken vites geçmiyor zorlanıyor ve sonra geçiyor.Aracım 166.000 km de.170.000 yeniden bakımı var Bolu da yaşıyorum komple bakımda yapıyormusunuz?iyi çalışmalar diliyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 10:12

   Merhaba Zeki Bey, probleminiz hem kavrama hem mekatronik gibi gözüküyor. Komple bakım sadece revizyona aldığımız araçlarda gerçekleştirmekteyiz. Buyurun bekleriz.

 27. ceyhun
  ceyhun / Cevapla 14 Ağustos 2020 at 07:52

  merhaba, 2003 model diesel 5 ileri otomatik şanzumanlı aracımda bayır yukarı çıkarken 2 den 3 e geçerken vuruntu yapıyor. gaza aniden değil de yavaş yüklenirsem veya gaza kademeli olarak yani doldurarak basarsam vuruntu olmuyor, geçiş rahat oluyor. düz yolda hiçbir vitese geçişte sıkıntı yok. neden olabilir? selamlar.

 28. Mete BOYRAZ
  Mete BOYRAZ / Cevapla 29 Ağustos 2020 at 00:28

  Merhaba. 2003 model 2.0 mondeo ghia aracımda otomatik şanzıman arıza kodları
  *1.nci vites orantısı yanlış,yanlış vites seçimi,devre kesikliği,kısa devre
  *2.nci vites aynı arızalar
  *3.ncü vites orantısı yanlış,vites selenoidi elektrik devreleri kesiklik veya kısa devre yapmış. Aracım yürüyor tamiri mümkün mü? Yalnız gaza yuklenince devir birden artıyor hızını alinca vitese geçiyor.

 29. bülent özbek
  bülent özbek / Cevapla 31 Ağustos 2020 at 00:31

  Selamlar, 235 bin km de 2006 dizel 5 ileri jatco mondeo WF04XXGBB45E11726 şasi numaralı aracımızın her 40 bin km de şanzıman yağını değiştiriyoruz.. f1 kalkışlarında bazen 2.. 3.. arası uzuyor ve vuruntu yapıyor, aynı sorunu bazen d konumunda da hissediyoruz, geri viteste ise hafiften tık sesi fark ediyoruz, geri viteste araç 3 saniye sonrası kayma yapıyor. Genel anlamda tavsiyeniz ve bu sorunların çaresi için güvenilir adres arıyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Bursa..

 30. burak bey
  burak bey / Cevapla 10 Eylül 2020 at 09:23

  Mk4 aisin sanzimanli mondeom var. P0741 hata kodu veriyor. Ozellikle yokus yukari cikarken vites kutusu servis gerekli seklinde uyari veriyor ve bu kosu yaziyor beyne. Maliyet nedir ogrenmek istiyorum

 31. S.zeki Berberoğlu
  S.zeki Berberoğlu / Cevapla 3 Ekim 2020 at 03:29

  Merhabalar aracım 2012 model 2.0 tdcı 163 hp ford mondeo yarı otomatik powershift.
  Aracımla yaşadığım problem sabah arabayı ilk çalıştırdıktan sonra P den D ye aldıktan sonra arabada bir vuruntu oluyor ve vites kutusu sınırlı işlev yazıyor. Araç çekiden düşüyor vites geçişleri olmuyor 2. Viteste ilerliyor.sonradan biraz gittikten sonra durup kontağı aç kapa yaptıktan sonra düzeliyor. makinaya bağlattım p0949
  Hata kodu yazıyor.yani arıza tam olarak nedir?yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar.

  • bülent
   bülent / Cevapla 25 Aralık 2020 at 13:41

   zeki bey aynı sorun bende de var çözün bulabildiniz mi? 1 usta elektrik kaçağı olabilir dedi birbaşkası enjeksiyon pompası olabilir dedi ama sorunu çözen usta bulamadım. selamlar 2013 dizel otamatik powershift

  • Muştak
   Muştak / Cevapla 5 Mart 2022 at 15:35

   İyi günler.aracım 2006 mondeo giha otomatik.arac geri vitese giriyor fakat yürümüyor.sanki arac boştaymis gibi.d konumunda hic bir problem yok.sarsinti vuruntu hic bir problem yok sadece geri vites te gitmiyor.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2022 at 21:22

    Merhaba, aracınız dizel midir benzinli mi?

 32. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 10 Ekim 2020 at 20:05

  1997 model Ford Mondeo giha otomatik şanzıman sorunumuz var 174 km aracım od of tuşu yanıp sönüyor 1 ve 3 vitesler çalışıyor 2 ve 4 arada geçiş nadir yapıyor bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

 33. Polat
  Polat / Cevapla 20 Ekim 2020 at 16:04

  Kolay gelsin.2006 mondeo otomatik vites aracım.Jatco şanzıman.Jatcoyla ilgili yazdığınız 3.sorun bende var.Arabada d de kırmızı ışıktayken frene basmama rağmen araç ileri gitmek için hareket etmeye çalışıyor.Ayrıca yağ değişimi yapmama rağmen vites geçişlerinde kısmen hissettiriyor.Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir ? Tamiri ortalama ne kadar tutar ? Bilgi verirseniz sevinirim.

 34. Polat
  Polat / Cevapla 20 Ekim 2020 at 16:20

  Merhaba aracım 2006 model mondeo.Jatco şanzıman.Jatco ile yazdığınız 3. sıkıntı bende var.Araç kırmızı ışıkta frendeyken hareket etmeye çalışıyor.Ayrıca vites geçişlerinde bazen vuruntu oluyor.Bu sorunlar neden kaynaklanıyor ? İstanbul’a da gelmeyi düşünüyorum.Bu saydığım şeylerin tamiri ortalama ne kadar tutar ?

 35. Melih Salbaş
  Melih Salbaş / Cevapla 31 Ekim 2020 at 18:21

  Aracım 2008 Ford Mondeo 300 bin km de otomatik 6 ileri D de vites düşürken ama R ye her aldığımda küt diye bir ses geliyor ve durduğu yerde aracı sallıyor biraz da olsa sebebi ne olabilir. Manualde herhangi bir sıkıntı yok. Teşekkür ederim.

 36. Can
  Can / Cevapla 23 Kasım 2020 at 22:22

  2011 makyajlı mondeolardan sadece 140hp olanlar mı tam otomatiktir.2011 üstü hep powershitmidir.Mondeo almak istiyorumda

 37. Burak
  Burak / Cevapla 5 Ocak 2021 at 15:47

  Merhaba , öncelikle ilk merak ettiğim benim şanzımanım ney ? Aracım 2006 dizel mondeo gia f1 triptonik yani yarı otomatik (konvertör yok diye biliyoruz) bir sanzimancı araçta P komutu olduğu için bu araç yarı otomatik degil diyor.
  Asıl sorunumuz; arac seyir halinde iken 4. Ve 5. Viteslerde düşük devirde iken stabil bir aralik ile silkeleme yapiyor vites düşürüp devir yukseltince yapmıyor. Özellikle 5. Viteste 1.7 2.0 devir arası çok silkeliyor devir alınca gidiyor , bizim sorunumuz nedir acaba ? Teşekkür ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Ocak 2021 at 11:29

   Merhaba Burak Bey aracınız jf506 5 ileri tam otomatik şanzımandır. Aracınızdaki problem şanzıman içi kaynaklı bir arızadır. Dilerseniz ücretsiz test için İstanbul yada İzmir şubemize bekleriz.

   • Seydullah ÖZTÜRK
    Seydullah ÖZTÜRK / Cevapla 25 Şubat 2021 at 23:16

    Merhabalar 2008 momdeo 130hp aracım sabit hızda giderken devir saati düşüp yükseliyor, aracin gücü düşup yukseliyor ve 2.000 devirlerde silkeleme yapiyor,özellikle sabahları birazdaha fazla silkeleme yapıyor.Aracımın şanzıman yağı,ve bütün bakımları yeni yapıldı.Sensorleri temizlettim taktırdım ama bişey değişmedi.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 1 Mart 2021 at 14:06

     Seydullah Bey, yağ değişimi bu arızaları gidermeyecektir. Bu şanzımanlar genellikle tork konvertörlerini ve hidrolik beyinlerini bozdukları zaman bu arızaları göstermektedir. Dilerseniz konusunda uzman ekibimize test ve ekspertiz için başvurabilirsiniz. Şanzıman ekspertiz işlemimiz şubelerimizde ücretsizdir.

 38. Fırat Altunyurt
  Fırat Altunyurt / Cevapla 31 Mart 2021 at 11:50

  Merhaba, 2005 mondeo ghia aracım var. Dize 2.0 TDCİ tiptronik otomatik şanzuman. F1 vites ve Cruise control de var. Aracın şanzuman tesisatı soketi kırılmış. Araç yağmur yağdıktan sonra şaşırıyor. Servis su giriyor dedi, ancak park halindeyken de yağmur yağsa aynı sorunu yaşıyorum.
  Sorun şu, aracın termometre dışında tüm km, ve diğer göstergeleri gidiyor, çizgi oluyor. Vites geçişlerinde de ya geç kalıyor, ya da sert değişiyor. 3-4 gün yağmur yağmayınca göstergeler yerine geliyor, ama vites geçişlerinde yine gecikme sorunu oluyor. Tempolu kullanınca sorun olmuyor, ama dingin kullanınca zamanlama hataları oluyor. Çözümü ve maliyeti konusunda bilgi alabilir miyim?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 31 Mart 2021 at 17:05

   Fırat Bey Merhaba , aracınızda JF506 tipinde bir şanzıman bulunmaktadır. Anladığım kadarıyla aracınızda elektriksel sorun bulunmaktadır. öncelikle aracınızı elektriksel kontrol için uygun bir servise götürün şanzımanla ilgili sorun tekrar ederse sizi ücretsiz kontrol için İstanbul , Ankara ve İzmir bayilerimizden birine bekleriz. Teşekkürler.

 39. cavit
  cavit / Cevapla 10 Nisan 2021 at 21:12

  2009 model mondeo vites parkta takıldı hiç bir sekilde hareket etmior motor arıza ışığı yanıyor ve yüksek devirde çalısıyor ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Nisan 2021 at 09:01

   Cavit Bey, aracınız kendisini korumaya atarak kilitlemiş, bu durum öncesinde şanzımanınızda herhangi bir sorun hissediyor muydunuz?

 40. Orhan Güzel
  Orhan Güzel / Cevapla 2 Mayıs 2021 at 23:29

  2015 model mondeo 1.5 ecobost benzinli 160 Bg aracım 3. Vitese geçerken biraz sert geçiyor geçmekte zorlanıyor gibi diğer vites geçişlerinde normalden biraz fazla hissediyorum.problem nedir ve nasıl çözülür ve maliyet bilgisi alabilirmiyim zor bir arızamı yada yazılımla ilgili olabilir mi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Mayıs 2021 at 14:48

   Orhan Bey, arızanınızın nedeni mekatronik beyninizin içerisinde ki pistonlardan yada şanzıman içerisinde ki mekanik bir problemden kaynaklı olabilir. Dilerseniz Atco İstanbul, Atco Ankara yada Atco İzmir şubelerimizden birisini ziyaret ederek aracınıza ücretsiz bir şekilde ekspertiz ve hata kodu öğrenme işlemlerimizden faydalanabilirsiniz.

 41. Orhan Güzel
  Orhan Güzel / Cevapla 13 Mayıs 2021 at 22:39

  Merhaba aracım 2015 90.binde mondeo 1.5 ecobost.geri vitese aldığımda kalkmadan hemen önce sert geçiyor,bu diğer vitesler içinde geçerli artı birde 4 TEN 5 e geçerken 1 saniye süren süreç 2 -3 saniye gibi ve zorlanıyor araç vede devri biraz kısa süreliğine yükseltiyor geçince devir normale dönüyor bu burunludan biraz fazlası sanırım.tamir mümkün mü ve ortalama ücret ne olur bilgi verirmisiniz.ve garanti 1 yıl mı 2 yıl mı ?

 42. Adem
  Adem / Cevapla 22 Mayıs 2021 at 21:49

  Araç Mondeo 3 -5 ileri otomatik şanzıman 4. Ve 5. Vites titreme yapıyor neden acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2021 at 09:23

   Adem Bey, bu sorunu ilk vites geçişinde mi hissediyorsunuz yoksa viteste hareket halindeyken mi titremeyi yaşıyorsunuz?

 43. sadik
  sadik / Cevapla 28 Ocak 2022 at 17:14

  2012 mondeo 2.0 tdci powershift aracimi sogukta ilk calistirdigimda “vites kutusu sinirli islev” ve “vites kutusu arizasi’ hatasi verdi, p den d ye aldigimda vites gecmedi, daha sonra kapatip actim bu sefer vites d ye gecebildi ve arabayi hareket ettirdim. Fakat tekrar ayni hatayi alinca durdum ve sonrasinda tekrar degismedi vites. Vites kolu hareket ediyor fakat icerde sanirim p de takili kaldi.
  obd-2 cihazi ile aldigi hatalara baktigimda asagidaki hatalari goruyorum, bilgi verebilir misiniz?

  P2849 Transmission shift fork A – shift fork stuck
  P172F Shift fork “C” / “D” DIRECTION CONTROL VALVE STUCK OFF

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Şubat 2022 at 23:44

   Merhaba, maalesefki şanzımanda mekanik olarak sıkışma mevcut. Bunun nedeni büyük ihtimalle şanzımanın içerisindeki çatallar ve kavramanız olabilir. İstanbul Levent, İstanbul Kartal, Ankara veya İzmir şubelerimizden birisi ile irtibata geçebilirseniz, ücretsiz test ve tespit imkanımızdan faydalanabilirsiniz.

 44. H. Tarık KARTAL
  H. Tarık KARTAL / Cevapla 3 Mart 2022 at 13:12

  İyi çalışmalar. 2011 model mondeo 2.0 aisin aw21 6 ileri tam otomatk şanzıman. Bazen düz yolda girerken yada rampa çıkarken  esp ışığı yanıyor ve “vites kutusu servis gerekli” ve “motor arızası” uyarısı veriyor ardından vites değişmiyor 3 ve ya 5 te sabit kalıyor.  arızayı 1 ay önce verdi durdu şimdi 2 günde bir veriyor. stop edip çalıştırınca sorunsuz devam ediyor. Arıza nereden kaynaklanıyor ve maliyeti yüksek midir? ist/avrupa yakasındayım.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Mart 2022 at 07:32

   Tarık Bey, aracınızın şanzımanında problem var ve ne zaman belirli bir koşullar oluşuyor, o zaman şanzımanınız kendisini korumaya alıyor. Size en sağlıklı yardımı ancak aracı Levent şubemize getirirseniz yapabiliriz. Orada hem birlikte bir test sürüşü yapabiliriz, hem de bilgisayar bağlayıp arıza kodlarına bakarız. Bu desteklerimiz ücretsiz olup, sıcak çayımız ikramımızdır.

  • Erhan
   Erhan / Cevapla 19 Ekim 2022 at 01:26

   S.aleyküm hayırlı akşamlar hocam aynı sorunu yaşıyorum suan bnde sorunu çözebildimi neysen kaynaklıymıs

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 20 Ekim 2022 at 17:05

    Merhaba Erhan Bey, öncelikle aracınıza cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanız gerekiyor. Şanzıman içinde ve beyninde problem olabilir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 45. Anıl
  Anıl / Cevapla 16 Nisan 2022 at 15:58

  2011 model aisin şanzıman 20. tcdı mondeom var. P1719 motor tork sinyali ve U0401 arızası veriyor. P’den D veya R’ye ilk geçişte sert bir şekilde vuruyor. D – R arasındaki geçişleri N’de bekletmeden hızlı bir şekilde yapınca vurma olayı yok. Araç şu an üçüncü viteste ilerliyor, sanırım korumaya almış durumda. Bu arızanın çözümü sadece motor tork okuyucu değişimi ile hallolacak bir şey midir yoksa şanzıman revizyon mu isteyecek? Kırıkkale’den yazıyorum, burada iyi şanzıman ustası olmadığı söyleniyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2022 at 00:32

   Anıl bey, motor tork sinyali problemi şanzıman kadar motordan da kaynaklanabilir. Sadece şanzımana yönelmeniz arızayı çözmeyebilir. Aracı size en yakın noktamız olan İstanbul Levent servisine getirirseniz, orada hem motoru, hem şanzımanı incelesinler. Ekspertiz işlemlerimiz ücretsizdir.

 46. durmuş ali
  durmuş ali / Cevapla 11 Mayıs 2022 at 14:45

  merhaba
  2009 model 2,0 tdci 140 hp otomatik mk4 aracım var.
  normal gidişinde çekişinde sıkıntı problem yok. sadece yavaşladığım zaman durma derecesine geldiğinde vurma yapıyor. sanırım 2.ci vitesten 1.ci vitese düşerken yapıyor. yağı ne zaman değiştirildi bilmiyorum. araç şuan 305 bin km de ve 45 bin kmsini ben yaptım. yağını değiştirsem sorun çözülürmü? şanzıman mı açılması gerekiyor? birde kış aylarında motor soğukken vites yükseltmesinde 3500 deviri buluyor. ısındıktan sonra sıkıntı yok.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Mayıs 2022 at 02:47

   Ali Bey, şanzımanlarda vuruntular yağ değişimi ile maalesef geçmemektedir. Soğukken olan devir kaçakları şanzıman içerisinde mekanik parçalardaki aşınmalardan kaynaklanır. Dilerseniz herhangi bir şubemize uğrayın, aracınızı birlikte bir test edelim. Test ve ekspertiz işlemlerimiz ücretsizdir.

   • durmuş ali
    durmuş ali / Cevapla 24 Mayıs 2022 at 12:40

    konya veya karaman ilinde şubeniz varmı

 47. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 16 Mayıs 2022 at 00:34

  Önceki hayırlı işler dilerim aracımız 2003 ford mondeo otomotik şanzıman arac yola çıkarken vites geçişlerinde aracı çok sert şekilde tutup pırakiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Mayıs 2022 at 02:16

   Ahmet Bey, şanzımanınız 4 ileri vites mi, 5 ileri vites mi?

 48. Fatih Atamer
  Fatih Atamer / Cevapla 27 Temmuz 2022 at 13:07

  Jatco şanzıman için yağ değişimi yaptırmak istiyorum. Komple yağ değişimi için makineyle değişim yapabiliyor musunuz? Ayrıca aracımda soğukken herhangi bir vuruntu veya silkeleme yokken araç ısındıktan sonra vuruntu ve silkeleme oluyor. Isındıktan sonra önce vitese takıyor sonra boşa alıyor sonra tekrar vitese takıyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Ağustos 2022 at 14:50

   Merhaba Fatih Bey,Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.
   Yağ değişimi içinde danışabilirsiniz.
   Ayrıntılı bilgi almak için bize 0552 606 87 84 nolu telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

 49. Esat
  Esat / Cevapla 11 Ağustos 2022 at 21:07

  Merhaba 2000 model ford mondeo aracımın radyatör ve klima peteğini temizlettirdikten sonra test sürüşüne çıktım yaklaşık 10/12 km yol katettim hiçbir sorun yoktu.Sonra klima gazını doldurduktan sonra servisten ayrıldım 1 km yol gittim ışıklarda araba kalkmadı gaza biraz fazla basarak aracı zar zor hareket ettirebildim.Sonra farkettimki 2 nci ve 3 vites değiştirme konusun da araç sapıtmaya başladı kendi kendine boşa çıkıyor sonra devam ediyor.Neyse servise geldim pc ye bağladılar P0732 ve P0733 şanzıman hatası vermiş sildi tekrar denedik yine aynı sorun nedir yardımcı olurmusunuz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Ağustos 2022 at 16:16

   Merhaba Esat Bey, petek ve radyatör temizliğinden önce hiç problem yaşadınız mı. Aracını 2. ve 3. dişli vites oran hatası atmış, bu vitesleri konrol eden balata (clutch) gurupları ve bunları kontrol eden selenoid vafler problemli olması muhtemeldir. Temizlik esnasında şanzıman içine su kaçma ihtimalide olabilir.Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

   Ayrıntılı bilgi almak için bize 0552 606 87 84 nolu telefonu arayarak ulaşabilirsiniz

 50. ufuk sedef
  ufuk sedef / Cevapla 24 Kasım 2022 at 11:01

  Merhabalar.
  2002 model benzinli otomatik mondeo için yazıyorum. Araç calışıp haraket ettikten ortalama 10dk sonra 1800bpm-2000bpm devir arası cekiş gidip gelmeye başlıyor. ve yokuşlarda çekiş düşmeye başlıyor. Gaza basmama rahmen gitmiyor araç, boğuluyor sanki.. motor ısındıkça cok daha artıyor bu problem. motor bakımı yapıldı, katalitik konvertörede bakıldı tıkanıklık yok. Başlarda D konumunda 2.vitese gectiğinde yapıyor ama sonra 1, 2, 3, hatta geri viteste bile cekiş inanılmaz düşüyor. Ve ara ara da olsa 1 – 2 arası vuruntu oluyor.
  Şanzımanımın model numarası kaç ve arıza sebebi nedir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Kasım 2022 at 11:20

   Merhaba Ufuk Bey, aracınızda CD4E şanzıman modeli var. Biz şirket olarak şu an için bu şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz. Size önerebileceğimiz öncelik olarak aracınızla bir servise uğrayıp arıza kodlarına baktırıp ona göre işlem yaptırmanız olacaktır.

 51. ufuk sedef
  ufuk sedef / Cevapla 24 Kasım 2022 at 13:16

  önerebileceğiniz cd4e şanzımanda uzman bir yer varmıdır izmir de

 52. Hami
  Hami / Cevapla 6 Ocak 2023 at 16:22

  Merhaba, 2015 1.5 Ecoboost Mondeo aracim var. Aracta vites gecislerinde vuruntu var. Istanbul’da hangi servisinize araci getirebilirim. Istanbulda ki tum servislerinizde bu araca bakiyor musunuz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Ocak 2023 at 17:30

   Merhaba Hami Bey, İkamet ettiğiniz bölgeye göre Hem Kartal servisimizde hem de Levent servisimizde aracınızın arıza tespitini ve müdahelelerini gerçekleştirebilirsiniz. Size hizmet etmekten mutluluk duyarız. Konum bilgisi için 0552 606 87 84 nolu telefona whatsapp dan mesaj gönderebilirsiniz. Gitmek istediğiniz servisin konumu size gönderilecektir.

 53. ALİ ÇİMEN
  ALİ ÇİMEN / Cevapla 1 Nisan 2023 at 22:27

  2005 öd mondeo 2.0! Otomatik 210000 km de araç Şanzuman D modundaike hç bir sorun yok vites geçişler sorunsuz Lakin bazen tep ki vermek te gecikiyor arÇ yığılıyor sonra düzelme gösteriyor 2 ve birinci viteslerde araç kalkış yapmıyor Araç soğukkken hç sorun yok şanzuman yağını değiştim Biraz süzelme oldu Sorun nedir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Nisan 2023 at 08:49

   Merhaba Ali Bey, aracın şanzıman beyniyle alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Bir servise uğrayıp arıza kodlarına baktırmanızı öneririz.

 54. Zafer
  Zafer / Cevapla 6 Nisan 2023 at 06:27

  Merhaba benim aracım Mondeo 2015 2000 motor dizel Yolda gelirken motor şanzıman işareti çıktı ve şanzuman sınırlı işlevde yazısı çıktı kendini boşa atmaya başaldi bunun sorunu ne acaba araç 285000km

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Nisan 2023 at 10:21

   Merhaba Zafer Bey, aracınızın şanzıman beyninde ve kavramasında bir basınç kaçağı olabilir. Beyinde bulunan solenoidler arızalandığında bu tip arızaları ekrana yansıtabiliyor. En doğru teşhis için araca cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanız gerekiyor. Dilerseniz bizim servislerimizde bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0552 606 87 84 ü arayabilirsiniz.

 55. Gökhan
  Gökhan / Cevapla 12 Nisan 2023 at 00:41

  Merhaba, bende Ford Mondeo 2013, 2.2 TDCI Aisin Otomatik Vites aracim var. Yukarda beliris oldugunuz :

  Kalkışlarda vuruntu: Özellikle şanzıman ısınınca, mesela lambada dururken, kalkışta, D’de veya R’de vuruntu gerçekleştir.
  Vites geçiş sorunları: Şanzıman ısınınca vites düşürürken vuruntu yaşanmaktadır – özellikle 4’ten 3’e,. Sorunlar var. Bunun Tamirinin Maliyeti ne kadar olur acaba? Ve Tamiri kac Gün sürer? Simdiden tskler. Selamlar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Nisan 2023 at 10:13

   Merhaba Gökhan Bey, aracınız 2.0 tdci mi? Aracınızda beyinsel bir problem var gibi görünüyor. Aracınıza cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanız gerekiyor. Dilerseniz size en yakın servisimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

   • Gökhan
    Gökhan / Cevapla 12 Nisan 2023 at 16:41

    Merhaba tekrardan. Arabam 2.2 TDCI 200 PS. Sanzuman 2.0 TDCI ile ayni Aisin AW21 TF-81C.

    Arabanin Beyninde hic bir Ariza yok. Sanzuman Beynindede Ariza yok. Sanzuman sicak havalarda ve cok isinica kalkislarda vuruntu ve 4 den 3 gecerken biraz sert geciyor. Kalkislardaki vuruntu Trafik yogun ve Yaz Aylarinda cok oluyor.

 56. Gökhan
  Gökhan / Cevapla 13 Nisan 2023 at 16:14

  Merhaba, bende Ford Mondeo 2013, 2.2 TDCI 200 PS. Aisin Otomatik Vites aracim var. Yukarda beliris oldugunuz :

  Kalkışlarda vuruntu: Özellikle şanzıman ısınınca, mesela lambada dururken, kalkışta, D’de veya R’de vuruntu gerçekleştir.
  Vites geçiş sorunları: Şanzıman ısınınca vites düşürürken vuruntu yaşanmaktadır – özellikle 4’ten 3’e,. Sorunlar var. Bunun Tamirinin Maliyeti ne kadar olur acaba? Ve Tamiri kac Gün sürer? Simdiden tskler.

  Arabanin Beyninde Hata yok. Sanziman Beyninde de Hata yok. Sanzumani 2.0 TDCI ile ayni AISIN TF-81c.

 57. UĞUR ÜNAL
  UĞUR ÜNAL / Cevapla 18 Haziran 2023 at 08:25

  Hayırlı işler ben de 2011 model awf21 aisin şanzımanlı Ford Mondeo var 2.0 TDCİ 140 bg olandan araçta ki sorun araç soğukken hiç bir sıkıntı yok fakat araç ısınınca 2. Vitesten 3. Vitese atarken zorlanıyor bazen şanzıman yağı değişti fakat bir çözümü olmadı problem nedir acaba ben eskişehirdeyim en yakın zamanda anlarda daki şubenize gitmeyi düşünüyorum arıza nedir ortalama maliyet ne kadardır bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Haziran 2023 at 15:13

   Merhaba, araca cihaz bağlatıp arıza kodu verip vermediğine baktırmanız gerekiyor. Öngörü olarak tork konvertörüyle alakalı bir problem olabilir.

 58. oğuz kutluay
  oğuz kutluay / Cevapla 22 Haziran 2023 at 22:19

  2003 audi tdi jatco506e şanzıman var.bununla ilgileniyormusunuz.
  sorunlar
  1. 1 den 2 ye geçiyor ancak 2 de sendeliyor kasıyor 3 e geçiyor
  2, 3 den 4 e hızlı devirde vuruntu yapıyor.uzatarak vuruntulu geçiyor.
  3. 3 den 4 e 4 den 5 geçince isteksizlik yapıyor ama sonra topluyor.

  en kötü ihtimal sorunların nedeni hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2023 at 11:42

   Merhaba, müdahale ettiğimiz bir şanzıman modeli değil efendim.

 59. oğuz kutluay
  oğuz kutluay / Cevapla 22 Haziran 2023 at 22:23

  usta jatco506e şanzımanda yağ eksiltme olur mu.olursa muhtemel kaçak yerleri neresi olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Haziran 2023 at 11:41

   Merhaba, karterden ya da şanzımanla motorun birleştiği yerden olabilir.

 60. Mustafa omak
  Mustafa omak / Cevapla 27 Haziran 2023 at 23:00

  Selamünaleyküm ustam bende ford mondeo 2006 jatco şanzıman araç var dizel
  Aracım 2 den 3 3ten 4 geçerken vuruntu yapıyor gaz yiyor ve aracım performansı düştü gücü yok oldu rampalarda çekmiyor
  Aracımın sorunu nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Temmuz 2023 at 15:16

   Merhaba, tork konvertörüyle alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Bir servise uğrayıp arıza kodlarına baktırmanızda fayda var.

 61. Oğuzhan
  Oğuzhan / Cevapla 14 Ekim 2023 at 17:31

  Selamun aleyküm abim aracım 2016 model mondeo 1.5 ecoboost otomotik p2796 arızasını veriyor birtürlü arızayı bulamadık aküdendir dediler değiştik ne dedilerse yaptık servise gittik ilgilenemediler biraz araştırma yaptım şanzıman kontrol devresinin kablo demetine bakın diyorlar ama bu kontrol devresi şanzımanın neresinde olduğunu bilmiyorum bu konuyla alakalı yardımcı olabilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 16 Ekim 2023 at 11:18

   Merhaba, arıza koduna bakılırsa aracın şanzıman içindeki pompasında ve torkunda bir arıza olabilir.

 62. Hasan
  Hasan / Cevapla 16 Kasım 2023 at 08:04

  Benim aracim 2010 model mondeo aisin sanziman aracimi yaklasik 6 ay once aldim hicbir problemle karsilasmadim ancak gecenlerde bi arac sollamaya cikarken bir anda vites kutusu servis gerekli arizasi verdi cekisten dustu pc ye bagladigimizda kumanda modulu arizasi verdi sildik 2 hafta sonra rampa cikarken tekrarladi bu seferde tork konvertoru arizasi cikti cozumu nedir maaliyeti nedir bilgi verirseniz sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 20 Kasım 2023 at 12:41

   Merhaba, torka ve beyindeki tork kanalı ile tork solenoidini kontrol ettirmekte fayda var. Bu işlemlerin ardından da problem çözülmezse şanzımanaın içine bakmak gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.