Bmw 5.20i Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW 5.20i otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites BMW 5.20i araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. BMW 5.20i otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Atco olarak bütün BMW 5.20i otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

BMW 5.20i Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı‘daki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Bmw 5.20i Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW 5.20i Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Bmw 5.20 serisi araçlarında GM şanzıman ve ZF şanzıman kullanmaktadır. BMW 5.20i grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • BMW 5.20xi (E39) GM5L40E Otomatik Şanzıman Tamiri

Bmw5.20i5L40Eotomatiksanziman

  • BMW 5.20i (E39) ZF5HP19 Otomatik Şanzıman Tamiri
 •  

  • BMW 5.20i (E60) ZF 6HP19 Otomatik Şanzıman Tamiri

Bmw5.20i6HP21otomatiksanzimannn

  • BMW 5.20i (E60) ZF 6HP21 Otomatik Şanzıman Tamiri

Bmw5.20i6HP19otomatiksanziman

  • BMW 5.20i (F10) ZF8HP45 Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW 5.20 Tork Konvertör Arızaları

Bmw E39 şanzımanlarda yaşanan en büyük sorunların başında tork konvertör arızası gelmektedir. E39 şanzıman türbünü sorunu, kullanım ömrü dolmaya yaklaşan tork konvertör balatalarının aşınması ile kendini belli eder. Özellikle ilk kalkışlarda ve sabit hızda 1500-2000 devirde seyrederken devir oynamaları ile kendini belli eden 5.20i tork konvertör arızaları firmamızda garantili olarak çözüme kavuşturulmaktadır.

6HP serisi ZF şanzıman kullanan Bmw E60 5.20i araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Şanzıman türbünü arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır. Ayrıca şanzıman tork konvertörü kaçırmaya başlayınca şanzıman ısınması meydana gelir ve zaman içerisinde şanzımanın iç aksamına zarar vermeye başlar.

Bir başka Bmw E60 ZF şanzıman arızası alt devirlerde sarsıntıdır. Özellikle 1000-2000 devir arasında aracınızda sarsıntı hissediyorsanız muhtemel bir şanzıman türbünü arızası bulunmaktadır.

5.20i Tork Konvertör Tamiri

Bmw E39 şanzıman türbünü, yüksek titizlikle revizyon edilmesi gereken bir tork konvertörü çeşitidir. Ayrıca gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip 6HP serisi tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir. Firmamızda ZF şanzımanlara ait tork konvertörleri tam otomatik makineler ile garantili olarak yenilenmektedir.

                               

Diğer bütün ZF serisi şanzımanlar gibi F10 araçlarda bulunan 8HP45 8 ileri otomatik vites şanzımanların kritik yönlerinden birisi tork konvertörüdür. Bmw şanzıman tirbün sorunu olarakta bilinen, kalkışta titreme, özellikle 1300-2000 devirler arası silkeleme, 70 km/saat civarında bir hızda giderken kasayı titretme, yüksek hızlarda hız sabit iken devir dalgalanması gibi arızalar F10 Bmw araçlarda da görülebilmektedir.

BMW 5.20i Otomatik Şanzıman Sorunu

Bmw E39 otomatik şanzıman arızalarının başında, özellikle ZF 5HP19 şanzıman kullanan araçlarda, şanzıman beyni kanallarının aşınması sonucu otomatik vites geçişlerinde vuruntu yaşanmasıdır. Geri viteste vuruntu ve sarsıntı, geri viteste aracın gaz yememesi, D’ye alınca vuruntu, rampada aracın çekişten düşmesi, vites geçişlerinde vuruntu ve boşa düşmesi gibi sorunlar kilometresi yüksek 5.20i araçlarda sıklıkla karşılaşılan problemlerdir.

GM şanzımanlarda genellikle tork konvertör selenoidleri bozulurken, ZF 5HP19 şanzımanlarda EPC selenoid hatası şanzımanda vuruntuya neden olmaktadır. GM şanzımanlarda karşılaşılan başka bir sorunda aracın geç kalkmasıdır.

Bmw E60 şanzıman sorunu olarak en çok karşılaşılan problem ise belirli vites geçişlerinde boşa düşme, kaçırma ve araç devrinin artmasıdır. Bu arızalar özellikle gaza yüklenildiğinde ve rampada kendisini belli ederler. En çok karşılaşılanı 4 vitese geçerken boş yapma, titreme, 4’ten 5.vitese geçerken devir saatinde kaydırma yapmasıdır. Eğer arıza ilerlemişse ekranda “transmission fault” hatası belirir ve şanzıman arıza lambası yanar. Genellikle şu arıza kodlarını atar:

4F85: Ratio monitoring

4F8A: 4-5 geçisi problemli

Eğer aracınızda bu yukarıdaki iki arıza mevcutsa, şanzımanın tamir edilmesi gerekmektedir. Firmamızda bu sorunlar garantili olarak çözüme ulaştırılmaktadır. Bir başka E60 şanzıman arızası 1’den 2.vitese vuruntulu geçiş, aracın her zaman 2.vitese geçmemesi, 2.vitese geçtikten sonra ayağınızı gazdan çekerseniz vuruntu, 6.vitese geçmeme ve 5.viteste kalma olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle şu arıza kodlarını atar:

4F83: C Clutch Failure

4F57: Shift Monitoring 1-2

4F5B: Shift Monitoring 5-6

4F4E: Gear Monitoring

Eğer aracınızda bu yukarıdaki arızalardan bir yada birkaç tanesi mevcutsa, şanzımanın tamir edilmesi gerekmektedir. Firmamızda bu sorunlar garantili olarak çözüme ulaştırılmaktadır.

Otomatik Vites Vuruntusu

E60 ZF şanzımanların bir diğer problemi otomatik vites vuruntusudur. Özellikle vites geçişlerinde yaşanan vuruntu ve sarsıntılar bir süre sonra sürüş keyfini ciddi olarak bozmaktadır. 6HP serisi şanzımanların kullanıldığı E60 5.20i araçlarda vuruntunun nedeni selenoidler veya şanzıman beyni olabileceği gibi, bazı durumlarda şanzıman içerisindeki aşınmalarda vuruntuya neden olabilmektedir. Firmamızda selenoid ve beyin testleri TÜBİTAK projesi ile hayata geçirdiğimiz özel makinelerde yapılmakta, firmamız bu konuda yurtdışındaki teknolojinin Türkiye’ye kazandırılmasında da örnek bir rol üstlenmektedir.

Bmw Şanzıman Kartı Arızaları

Bununla birlikte E60 araçlarda bazen 5088 şanzıman switch arızası ve L1-L4 arızaları görülebilmektedir. Bu problem ancak şanzıman şalterinin değişmesi ile düzelebilmektedir.

Bmw F10 şanzıman olarakta bilinen 8HP45 serisi şanzımanın karşılaşlan en büyük sorunu şanzıman yağ soğutucusunu (eşanjörü) patlatmasıdır. Ortalama 100.000 km civarında gördüğümüz bu arıza sonucu şanzımanların sökülerek revize olması gerekmektedir. Eğer bu operasyonda şanzıman beyni ve selenoidleri incelenmez ve gerekli müdahale yapılmazsa, araçta vuruntu ve durmaya yakın titreme sorunları yaşanabilmektedir.

Bunun haricinde F10 şanzıman sorunları daha çok mekanik aksamlarda (kavrama tasları) yaşanan aşınmalardan dolayı vuruntu problemi, titreme, devir saatinde alıp verme, aniden yığılma sorunları ve D ve R’ye alınınca vuruntu olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzman teknisyenlerimiz ile şanzımanınız garantili olarak revize edilmekte ve vuruntu problemi ortadan kaldırılmaktadır.

BMW ZF Şanzıman Selenoid Valf Sorunları

Arıza tespit cihazları otomatik şanzıman selenoid valf ve şanzıman beyni arızalarını elektriksel düzeyde tespit edebilir. Bununla birlikte fonksiyonel açıdan şanzıman beyninin ve selenoidlerin testi arıza tespit cihazları ile gerçekleştirilemez. 

Atco Mühendislik, selenoid testi ve 3 adet şanzıman beyni testi cihazları ile Türkiye’nin en kapsamlı selenoid ve şanzıman beyni test merkezidir. Firmamızda:

 • ZF 5HP19 – selenoid ve şanzıman beyni testi
 • GM 5L40E – selenoid ve şanzıman beyni testi
 • ZF 6HP19 – selenoid ve şanzıman beyni testi
 • ZF 6HP21 – selenoid ve şanzıman beyni testi
 • ZF 8HP45 – selenoid ve şanzıman beyni testi

Konusunda uzman mühendislerimiz yönetimindeki ekibimizce yapılabilmekte, bu sayede müşterilerimiz sadece gerekli parçaların değişimine ödeme yaparlar ve sunabildiğimiz otomatik şanzıman fiyatları, garantili onarım için oldukça uygundur.

Otomatik şanzıman selenoid testi ve şanzıman beyni videolarımızı www.sanzimanbeyni.com sitemizden izleyebilirsiniz.

BMW Otomatik Şanzıman Testi

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün BMW 5.20i otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

BMW 5.20i araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz BMW 5.20i şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

BMW 5.20i Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

BMW 5.20i şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. BMW 5.20i otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

BMW 5.20i şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve BMW 5.20i şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

BMW 5.20i Otomatik Şanzıman Tamiri Fiyatları

BMW 5.20i otomatik şanzıman fiyatları döviz ile ithal edilen parçalardan dolayı sürekli değişmektedir.

BMW 5.20i Şanzıman Arızası ve Fiyat Bilgisi İçin: 0 850 640 06 85 – Dahili 16

BMW 5.20i Tork Konvertörü, Şanzıman Beyni Arızaları ve Yedek Parçaları İçin: 0 850 640 0 685 – Dahili 17

1 Ocak 2023’ten itibaren, kalite standartlarımız uyarınca İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara Şaşmaz ve İzmir Bayraklı servislerimiz tek bir telefon numarası üzerinden hizmet vermektedir:

0 850 640 0 685

Ustaya Sor – Bmw E39-E60-E61-F10 Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak Ankara, İstanbul Levent, İstanbul Kartal ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer E39-E60-E61-F10 aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

159 thoughts on “Bmw 5.20i Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Sedat baban
  Sedat baban / Cevapla 26 Mayıs 2019 at 23:42

  Merhaba. 2015 5.20i araca sahibim. 46000 kmde. Arac vites atarken ozelikle ust devirlerde vuruyor.3000devir ustu. Baya tekme atiyor. Ayrica al lt devirde gitmiyor sonra vites kucultup birden firliyor. Kavrama gibi hiseettiriyor. Sizde tahmini sorun ve yaklasik maliyet nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 19:39

   Sedat Bey, bu araç İstanbul’da mıdır? Birlikte bir test etmek isteriz.

   • Ali Akdeniz
    Ali Akdeniz / Cevapla 15 Ekim 2022 at 18:31

    Merhaba 97 model e39 5.20 sahibiyim. Araç ilk kalkışta ikinci vitese kadar atıyor sonrasında ikide kalıyor spor moda alırsam 1 2 yapıyor araç devirlenip devir sona geldiğinde 3 e atıyor sonra 4 5 yapıyor ama vites düşürdüğünde yine 2 de kalıyor manuel kullanımda bir problem yok sizce sorun nedir ?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 17 Ekim 2022 at 16:13

     Merhaba Ali Bey, bu araca şuanda hizmet verememekteyiz.

 2. İbrahim
  İbrahim / Cevapla 19 Haziran 2019 at 23:03

  2004 BMW 5 20 i standart. Normal giderken sanki vitese geceçekmiş te geçmiyor hafiften vuruntu gibi bir şey yapıyor. Devir saati hafiften aşağı doğru inip kalkıyor saniye nin onda biri kadar zaman da. İlk 5 km yapmıyor. Yeğenim motorcu şanzıman yağ filtresi den olabilir dedi ama. ..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 09:30

   İbrahim Bey, arızanız şanzıman ile ilgili olabileceği gibi motordaki bir güç kaybı, manifoldtaki bir kaçak, kirlenmiş Maf sensörü vb de bu olayı tetikleyebilir. Şanzıman yağ fitresi ile ilgili olabileceğini düşünmüyoruz. Bu arada vitese geçecekmiş gibi vuruntu dediğiniz bütün viteslerde mi, yoksa sadece belirli viteslerde mi? Devir saati oynaması hangi devir aralıklarında yapıyor?

   • Şafak Özdemir
    Şafak Özdemir / Cevapla 7 Haziran 2020 at 18:32

    İyi günler aracım 1999 model 520ia modelidir araç 1500-2000 devirlerinde devirde dalgalanma ve 5inci vitesten 4 e duserken vuruntu yapıyor sebebi nedir?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2020 at 12:17

     Şafak Bey, devir dalgalanmanız tork konvertöründen, 5-4 vuruntusu şanzıman beyninden kaynaklanmaktadır.

  • Kemal doganay
   Kemal doganay / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 17:05

   Selam 92 model 520i araci bilgisayar ile tam kapsamli olarak ariza gosterecek cihaziniz varmi acaba bayramdan sonra persembe gunu acikmisiniz

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:00

    Kemal Bey, maalesef elimizdeki arıza tespit cihazları 92 model araçlara giriş yapamamaktadır.

   • Ali nas
    Ali nas / Cevapla 7 Ocak 2020 at 14:19

    2005 model 5.20i standart paket aracım var aracı park ettikten sonra tekrar çalıştıracağım zaman ekranda şanzıman iletim hatası orta deracede kullanın diye bir şey çıkıyo ve araç çalışmıyor bir belli bir süre sonra çalışıyor sizce nedendir

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 20:51

     Ali bey, aracınızı bir cihaza bağlatıp arıza kodunu öğrenmeniz gerekiyor. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz sizin için bu işlemi ücretsiz olarak yapabiliriz.

  • abdullah
   abdullah / Cevapla 15 Ocak 2020 at 02:37

   sorun bulundumu aynisi bende var

  • Şaban
   Şaban / Cevapla 24 Mart 2020 at 10:50

   Merhaba lar 520i e34 1991 model bmv otomatik vites üçüncü viteste takılı kaldı sanırım vites atmıyor geriye geçiyor sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

   • Ahmet
    Ahmet / Cevapla 28 Eylül 2020 at 00:41

    Abi nerde arıza varmış, aynı sorun benim araçtada var ne yapmam lazım

  • Faruk
   Faruk / Cevapla 16 Ekim 2022 at 21:08

   Merhaba aracım 2001 5.20 benzinli otomatik. Araç şanzıman beyni, selenoidler, tesisat ve birçok şeyi değişti fakat hala çözüm bulamadık. Araç onarım işlemi yapılıyor arıza gidiyor belirli bir süre kullandıktan sonra araç şanzıman ışığı yakıyor ve 4. Viteste takılı kalıyor. Defalarca işlem yapıldı ama sonuç aynı Pressure actuator 2 (P0700, P0778) arıza kodu geliyor.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 17 Ekim 2022 at 16:15

    Merhaba Faruk Bey, bu araca maalesef hizmet vermemekteyiz.

 3. Ümit
  Ümit / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 23:22

  Mrb aracim.1den 3e kadar normal gecis sagliyor 4.vitese gectiginde tekrar 3e geri atiyor cihaza bagladigimizda delphi 100 devir gözlemi hatasi veriyor .arac 97 528 5hp18

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:26

   Aracınızda şanzıman beyni veya mekanik aksam ile ilgili problem bulunuyor. Bu şekilde çok kullanmamanızı tavsiye ederiz.

 4. Oğuzhan
  Oğuzhan / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 19:17

  İyi günler. Aracım 5.20 i 99 model. Benim sıkıntım aracın kalkışlarda ciddi hantal olmasıdır. Devir saati 4000leri bile bulsa bile ciddi bir ivmelenme hissedemiyorum. Vites geçişleri iyi uzun yolda hiç hissetmiyorum. Yokuş yukarı yığılma oluyor. Yardımcı olablirmsiniz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2019 at 08:56

   Oğuzhan Bey, aracınızda tork konvertör problemi var gibi gözükmektedir. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

   • Oğuzhan
    Oğuzhan / Cevapla 30 Temmuz 2019 at 08:20

    Teşekkür ederim. Ben Sivas’ta yaşıyorum. Birde sormak istediğim şanzıman için hangi yağı tavsiye edersiniz..

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:01

     Oğuzhan Bey mümkünse ZF’nin orijinal yağını kullanın

    • Sercan
     Sercan / Cevapla 18 Aralık 2019 at 20:35

     Merhaba. Aracım e39 1998ia bmw aracım vites geçişlerini çok geç atıyor 4bin deviri buluyor 3. viteste. Sorun ne olabilir ustam acaba .

  • Ali nas
   Ali nas / Cevapla 7 Ocak 2020 at 14:58

   2005 model 5.20i standart paket aracım var aracı park ettikten sonra tekrar çalıştıracağım zaman ekranda şanzıman iletim hatası orta deracede kullanın diye bir şey çıkıyo ve araç çalışmıyor bir belli bir süre sonra çalışıyor sizce nedendir

 5. Emrah
  Emrah / Cevapla 18 Temmuz 2019 at 23:13

  Merhabalar. Aracım 94 model e34 kasa bmw 520i otomatik şanzıman. Yolda giderken bazı zaman araç gaz yemiyor gibi viteslerde vuruntu yapıyor ve vites çubuğu aşırı sınıyor kontak kapatıp bir müddet bekleyip tekrar çalıştırdığımız zaman düzeliyor ve bunu bazen yapıyor her zaman yapmıyor muhtemel arızası ne olabilir şimdiden teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 21:50

   Emrah Bey, probleminiz aşırı ısınmadan kaynaklanabilir. Motor ve şanzımanın soğutma sistemini kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

 6. Cihan C
  Cihan C / Cevapla 20 Temmuz 2019 at 13:36

  Merhaba kolay gelsin 2013 520i 106.000 km de ki aracım da rahatsız etmeyen kısım bir ugultu var sanırım vitesden geliyor, vites geçişine kadar hafif artıyor vites geçişinden sonra rahatlıyor tekrar vites geçişinde gene aynısı oluyor ama yüksek viteslerde genelde yok ugultu… rolantide yavaş hızlarda 1-2 gibi vites geçişlerinde geliyor sizce sorun ne olabilir. (Ses tofaş şahin kartalların geri geri giderken çıkarttıkları ugultu tarzı gibi)

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 21:53

   Cihan Bey, aracınızda 8 ileri tam otomatik şanzıman mevcut diye anlıyoruz. 8 ileri şanzımanlarda maalesef zaman içerisinde özellikle 1’den 2’ye geçerken vuruntu yapabiliyor. Uğultu konusunda ise sesi mutlaka dinlememiz gerekiyor, zira uğultu ile çok fazla karşılaşmıyoruz. İstanbul’da mı ikamet ediyorsunuz?

   • Cihan c
    Cihan c / Cevapla 3 Ağustos 2019 at 21:01

    Evet istanbuldayım araç 8ilere araçta vuruntu yok düşük devirlerde fazlasıyla hissedilen işlik gibi ses var ve vites geçişleri biraz sertleşti birde araç 70km hıza çıkınca kasada direksiyonda titreme olmaya başladı balanslardan ve lastiklerden olmadığını şanzuman tuneli gibi birşey söylediler bilgi verirseniz memnun olurum

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 17:16

     Cihan Bey, bahsettiğimiz üzere sesi dinlememiz ve titremeyi test etmemiz daha doğru olacaktır. Müsait bir zamanınızda buyurun bir çayı için, biz de hem arıza tespit cihazı, hem de yol testi ile aracınızı kontrol edelim. Ekspertiz işlemlerimiz için herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

 7. Cengizhan kunt
  Cengizhan kunt / Cevapla 26 Temmuz 2019 at 13:24

  Merhabalar aracım 520i 1998 model araç manuelde sıkıntı yok otomatikte 2 vites yukarısına çıkmıyor sebebi nedir acaba iyi çalışmalar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 17:17

   Cengizhan Bey, şanzıman hidrolik ünitenizde (şanzıman beyninde) problem var gözükmektedir. Söküp bize gönderirseniz revizyon işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

 8. ramazan
  ramazan / Cevapla 8 Ağustos 2019 at 12:31

  merhaba;
  ben 2001 2003 arası e39 almayı düşünüyorum . Nelere dikkat etmeliyim. Ya da almamalı mıyım. teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 17:18

   Ramazan Bey, E39 oldukça kullanımı keyifli bir kasa olup, almadan evvel yürüyen aksamlarını iyice kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

   • Serkan TURGUT
    Serkan TURGUT / Cevapla 21 Ağustos 2020 at 21:25

    Hayırlı günler kolay gelsin. 1994 model 5.20 otomatik aracım kalkışlar da çok ağır. 1. Veya 2. Vites yok 3. Vites ile kalkış yapıyor gibi bir izlenim veriyor. Ayrıca harekete geçmeden R veya D ye getirdiğimizde vuruntu yapıyor doldurma aşamasında. Bir anda olan bir sorun bu. Hiç bir arıza belirtisi göstermedi zamanla. Sebebi ne olabilir. Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

 9. Alperen
  Alperen / Cevapla 8 Ağustos 2019 at 15:15

  İyi günler kolay gelsin aracım bmw 5.20 i 1998 e 39 kasa aracımdaki sıkıntı 4 vitesden aşağıya düşmüyor bunun çözümü şanzımanın değişmesi mi yoksa tamir falan olur mu ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 17:19

   Alperen Bey, şanzımanınız tamir olabilir. Komple değişim neden demişler anlayamadık.

   • Murat EFE
    Murat EFE / Cevapla 3 Kasım 2022 at 21:43

    Kolay gelsin aracım bmw 520i 1991 model e34 otomaik vites 3 te takılı kalıyor ve aracı istop edip tekrar çalıştırdığımda bir süre gidiyor ve aynı sorunla karşılaşıyorum şanzıman ısınıyor

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 4 Kasım 2022 at 15:42

     Merhaba Murat Bey, maalesef bu model araçalara şirket olarak hizmet vermemekteyiz.

    • ahmet
     ahmet / Cevapla 28 Ocak 2024 at 23:14

     aynı sorun bendede var çözdüysen bilgi verirmisin

  • Muhammet
   Muhammet / Cevapla 1 Şubat 2022 at 22:21

   Merhaba ustam bmw 5.20 1990 model otomatik e34 aldım vites atmıyor . Biraz yol yaptıktan sonra zorlatınca vites atıyor normale dönüyor ama soğukken vites ne ileri ne geri atmıyor neden acaba

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2022 at 20:58

    Muhammet bey, büyük ihtimalle şanzımanınızda mekanik bir arıza mevcut.

 10. selçuk durmuş
  selçuk durmuş / Cevapla 9 Ağustos 2019 at 19:54

  selamlar 2004 e60 525 benzinli 180 bin km de aracım,1-2-3 aralıklarında geçişler hissedilir derece de özellikle 1den 2 ye gecerken öne dogru ittirerek geçiyor aracın adaptasyon ayarlarını resetliyoruz bir müddet düzeliyor ama bir hafta geçince yine aynı hata devam ediyor.yağ değşimi iki 3 kez yaptım mobil lt 71141 marka yağ kullandık hep.filtre birkez değişti.1 ila 2 hız aralıgında yavaş giderken arac 2 ikiyemi geceyim bir demi kalayım diye kara veremiyor o anda da hataya düşüyor 4F57 değişim kontrol 1_2 hatası veriyor.bulundugum yerde şanzıoman konusunda pekte bilgili usta yok o yüzden kurcalattırmak istemedim.seri gidişlerde pek vuruntu hissedilmiyor.sizce hata ne olmalıdır nerden başlanılmalı ilginize teşekkür ederim saygılar.ısparta selçuk durmuş 05059353505

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 17:20

   Selçuk Bey, öncelikle bayramınız kutlu olsun. Bayram dönüşü danışman arkadaşlarımız size ulaşacaklar.

 11. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 10 Ağustos 2019 at 15:15

  Merhaba ,
  2008 model e60 kasa 520d 132000km de aracim var M47 kodlu motora ve joystick olmayan otomatik bir sanzimana sahip. Bu aralar kalkislarda vites gecislerinde bosluga duser gibi bir his ve vinlama seklinde bir ses duyuyorum. Bunun sebebi ne olabilir acaba.?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 17:22

   Mustafa Bey, boşluk hissiniz devir saatinin aşağıya gitmesi yerine yükselmesidir. Bunu sadece kalkış anında yapıyorsa, tork konvertörü olarak düşünebilirsiniz. Diğer viteslerde bu boşluk hissi veya vınlama sesi var mıdır?

   • Mustafa
    Mustafa / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 13:25

    Yola koyulduktan sonra böyle bir problem görülmüyor. Hatta otobanda 240 km/h e kadar hız görebiliyorum. Acaba konvertör de kavrama problemi başlangıcı mı yaşıyorum. Eğer durum buysa, çözümü nasıl olur, ben ığdır da yaşıyorum. Ayrıca masrafı konusunda bir bilgi alabilir miyim? Teşekkürler…

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 00:58

     Mustafa Bey, konvertör kalkışta kaçırıyor olabilir. Öncelikle aracınızı bir arıza tespit cihazına bağlamanızı ve orada çıkan hata kodlarını paylaşmanızı rica ederiz. Akabinde şanzımanı orada söktürüp sadece konvertörü bize kargo yapabilirsiniz. Yaklaşık 1.500 TL gibi ücreti olacaktır.

   • Cevat
    Cevat / Cevapla 5 Ocak 2020 at 12:14

    Selamun Aleykum Aracim 99 model 520i sanzuman kendini korumaya aliyor 5 viteste takili kaliyor bilgisayar baglayip sifirlayinca duzeliyor fakat zaman zaman yine yapiyir bu ara cok sık yapmaya basladı yardimci olabilir misiniz

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 21:01

     Cevat Bey, bilgisayara bağlandığınızda arızayı silmeden evvel arıza kodunu alıp bizimle paylaşır mısınız? İsterseniz bize uğradığınızda bu konuda ücretsiz olarak biz de yardımcı olabiliriz.

 12. Efe
  Efe / Cevapla 20 Ağustos 2019 at 16:49

  1997 model e39 520i sahibiyim aracımın 3. viteste kalkma sebebi nedir?

 13. Erhan Kurtoğlu
  Erhan Kurtoğlu / Cevapla 23 Ağustos 2019 at 23:58

  2004 520ia benzinli lpg li aracımı yeni aldım ankaradan İstanbula geldim hiç sıkıntı yok bu gün akşam sahilden gezmeden geliyorduk ve bayağı bir dik rampa vardı ama kısa idi rampa orda gaza birden asıldı gaz yemedi bir daha denedim araba boşa sarar gibi oldu ve şanzıman lambası yaktı… Normal kullanımda hiç bir şeyi yok neden yapabilir masrafı tuzlu mu çıkar

 14. Kenan
  Kenan / Cevapla 15 Eylül 2019 at 01:13

  Merhaba e60 510i aracım yolda giderken şanzıman ısı uyarı veriyor yeni radyötör değiştik ama 1 hafta sonra yine verdi aynı uyarı biraz soğuyunca geçti sebep ve Öner’iniz nedir saygılar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 21:02

   Merhaba Kenan bey, şanzıman yağ seviyesini kontrol etmenizi öneririz.

 15. Nail
  Nail / Cevapla 5 Ekim 2019 at 09:53

  Selamünaleyküm kolay gelsin 95 model bir e34 520ia sahibim aracım yolda giderken yada durmaya yaklaştığımda kendini 4 vitese atıyor aracı N alıp stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor sorun filtremi selonoidler mi yoksa basınç valflerindemi şimdiden teşekkürler

  • Fatih
   Fatih / Cevapla 27 Mayıs 2020 at 15:31

   Cozdunuz mu sorunu acaba bendedeayni sorun var

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 04:11

    Fatih Bey, araç kendisini korumaya aldıklarında kontağı açıp kapatmanız anlık reset sağlasa da, koşullarının ilk tekrarında aynı kod atacaktır. Bu esnada beyne de bi arıza kodu atar. Bu arıza kodunuzu biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız İstanbul veya İzmir’deki servis noktalarımızdan birisine uğrayıp ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Bu kodu bizimle paylaşırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

 16. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 12 Ekim 2019 at 01:30

  İyi günler 2016 520i 60 binde aracım 90 km de başlayan ve kasa titremesi şeklinde olan bir şey yaşıyorum 3-4 ustaya gittim be balatalar diskler bilyalar ve şaft balansı dahi yapıldı sizce durum nedir randevu almak isterim Teşekkürler

  • Murat
   Murat / Cevapla 29 Aralık 2019 at 01:27

   Selamlar,
   Bende de benzer bir sıkıntı var.
   Serviste diferansiyel takozu değişimi sonrası başladı.Araça 90km sonrası kabin içerisinde bir ugultu olulturuyor. Bir çözüme ulaştıysanız lütfen cevaplayın.
   Teşekkürler

 17. Eyüp
  Eyüp / Cevapla 26 Ekim 2019 at 00:14

  Bende BMW e 6o 2004 model var hidrolik şanzıman pistonu az bişey çizikler olmuş onu beyinni almak lazım yoksa pistonu değiştirsem olurmu

  • Ali gözel
   Ali gözel / Cevapla 28 Aralık 2019 at 23:48

   Merhaba 2011 5.20 d aracım var
   Aracimin kalkışlarda bir problem yok ama düşüşte 5.vitese gelince bi vuruntu yapıyor.
   5.vites selüloit arızası olabilir dediler.eger durum buysa fiyat ne kadar çıkar..fiyata göre randevu alıp getiricem size aracimi

 18. Hamza
  Hamza / Cevapla 9 Kasım 2019 at 00:27

  Merhabalar 2001 model 520i aracim bazen ilk kalkislarda gaza basıyorum devir saati yükseliyor fakat gaza basıldığında ve çıkardığı sese göre yavaş gidiyor bu sırada kendiliğinden stop ediyor. Sorun neden olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 21:04

   Hamza Bey, kalkış tasınızın içerisinde basınç kaçağı var gibi gözüküyor.

 19. Cihangir
  Cihangir / Cevapla 16 Kasım 2019 at 18:27

  Merhabalar önlecelikle bu şekilde burdan bizi aydınlattığnız için çok teşekkür ederim. Benim sorunum şöyleki; Aracım 1997 model bmw 5.20i otomatik vites aracımda ne vites geçişlerinde nede başka bi şeyinde sorum yok yanlızca 2. Vitesten 3. Vitese normal seyrindeylen atmıyo 6 bin devirde atıyo. Manuelde bi sıkıntı yok çok güzel atıyo. Yanlızca 2 den 3 e geçeceği zaman 6 bin devirde atıyo vitesi. Bi aydınlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşşekür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 21:05

   Cihangir Bey, mekanik olarak tasınızda kaçak var, veya selenoidlerinizin bir tanesi takılı kalıyor.

 20. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 28 Aralık 2019 at 19:18

  Merahabalar benim aracim 2004 e60 520i
  Aracla trafik isiklarinda durdugum zaman, veya kisa sureli viteste beklemelerde d pozisyonunda iken arac silkeleme yapiyor sanzuman da bir vuruntu var. Arac sanki ileri gidecekmis gibi vurmalar oluyor. Birde araci cok sikistirdigimda 3-5 arka arkaya roket actirma mi deniyor dip gaz yapinca balata kokusu gibi bir koku geliyor. Yardimci olirsaniz sevinirim. Calismalariniz da basarilar.

 21. Fatih y
  Fatih y / Cevapla 30 Ocak 2020 at 01:18

  Merhabalar, 520i e39 aracımızda, asiri derece de bir verim düşüklüğü yaşıyoruz.
  Kalkışta ve normal hızda ilerlerken gazı kökleyince, sanki gaza basmamış gibi araç yavaş yavaş devir alıyor.
  Gaz yiyip hızlanmama değil de,. Yavaş yavaş gaz yeme ve yavaş hızlanma diyelim
  1, 3 Doblo bizi kalkışta veya sollamada geçiyor.
  150 hp nin yarısı yok sanki
  Sizce bu durum neyden kaynaklanıyor olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 21:08

   Fatih bey iki sebep olabilir. Birincisi tork konvertörünüz dağılmıştır. İkincisi şanzıman içerisinde ciddi bir basınç kaçağı mevcuttur.

 22. elçin bülbül
  elçin bülbül / Cevapla 2 Şubat 2020 at 18:01

  iyi çalışmalar kolay gelsin…
  bmw 2015 f30 320iedi aracım 110,000 km iken şanzımanda hafif tıkırtı başgöstermişti
  yağ tahliye kapağı tam kapalı değildi o vakit kaçak tespitinde 1 litreye yakın yağı tamamladık şuan 185,000 eksiltme yok kaçakta yok ancak ses giderek arttı çekişinde gidişinde vuruntu vs bir sorun yok ancak çok ses var…değerli tecrübelerinize ihtiyacım var bursa ikame ediyorum nasıl bir yol gösterirsiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 21:09

   Merhaba, sesi dinlememiz gerekiyor. Yasaklar kalkınca İstanbul’a yolunuz düşer mi?

 23. MUSTAFA
  MUSTAFA / Cevapla 10 Şubat 2020 at 11:17

  S.A KOLAY GELSİN 1999 MODEL 5,20 VAR GEÇENLERDE YOLDA GİDERKEN SANZUMAN ARIZASINA GECİŞ YAPTI İZMİTTE İKAMET EDİYORUM BU ARADA BURDAKİ USTALARA GÖTÜRDÜK ŞANZUMANDA HİÇBİRŞEY YOK ABS LAMBASI YANDIGI İÇİN ARIZAYA GEÇİYOR OLABİLİR DEDİLER ABS SÖNDÜRDÜK YİNE AYNI ARIZAYI VERDİ PANELDEKİ BÜÜTN IŞIKLAR GİDİYO YANİ D VE P OLAN HERŞEYİ DENEDİLER FAKAT BULAMADILAR MOTOR TEKLEMESİNDEN YAPAR DEDİ USTA TEKLME YAPIYO DEDİ AMA ARAÇ 3 LE KALKTIGI İÇİN TEKLEMESİ NORMAL DEGİLMİ.SONRA DEVAMLI OLMUYO ARIZA ÇALIŞTIKTAN BİR MÜDDET SONRA KORUMAYA GEÇİYOR NEDEN YAPABİLİR ACABA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.BİLGİNİZE İHTİYACIMIZ VAR ÇÜNKİ BURDAKİ USTALAR ÇÖZEMİYOLAR.ANLAMADIM GİTTİ

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 21:09

   Mustafa Bey, araç arızaya geçince bir arıza kodu atar. Aracı cihaza bağlatıp arıza kodunu paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

 24. caner özen
  caner özen / Cevapla 14 Şubat 2020 at 14:14

  merhaba ,2006 model 5.25i aracım var.küçük vites geçişlerinde çok hafif bir vuruntu var hissettiriyor geçişleri.aracı yeni aldım.bu durum normal mi? hiç hissetmemek mi lazım bu geçişleri.bmwye ilk defa biniyorum, 2014 toyotam vardı onda hiç hissetmezdim vitesleri

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 21:10

   Caner Bey, 15 yaşında bir aracın şanzımanında ufak tefek vuruntular olması normaldir.

 25. Adem
  Adem / Cevapla 24 Mart 2020 at 17:39

  Iyi günler 97 520 bmw aracım var 4.Vitese kadar herşey yolunda fakat 5. Viteste ekranda ariza lambası yaniyo araç neredeyse gaz yemez hale geliyo

 26. Önder
  Önder / Cevapla 29 Mart 2020 at 14:03

  Merhaba, Bmw E39 Kasa 5.20i otomatik vites aracımın silindir hacmini büyüttük, 5.30i krank piston vs. takıldı. Şanzımanım artan tork ve beygir gücünü kaldırır mı? (şanzıman türbünü kısa zaman önce yenilenmişti),
  Teşekkürler .

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 21:11

   Önder Bey, Atco olarak araç üzerinde yapıla hiçbir tadilatı uygun bulmuyoruz, bir süre sonra diğer aksamlara zarar verebiliyor.

 27. Hüseyin
  Hüseyin / Cevapla 4 Nisan 2020 at 05:05

  Merhaba;
  Aracım 98 model 520,
  Aracı manuel vitesete kullandığımda en düşük 2. Vitese iniyor 1. Vitese ben indiriyorum. Ayrıca araba yavaşladığım zaman vites küçültme esnasında sarsma yapıyor. Sebebi ne olabilir acaba. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • AKIN
   AKIN / Cevapla 9 Mayıs 2020 at 23:42

   2003 e39 5 ileri şanzuman bende de aynı sorun ile karşı karşıya kaldım aracı benzine aldığımda yapmadı ancak çok deneyemedim inşallah büyük bir arza değildir bu ?

  • AKIN
   AKIN / Cevapla 10 Mayıs 2020 at 09:48

   Merhaba

   Aaracım 2003 e39 kasa 520 benimde aracım yokuş aşşagı inerken vites gecısini hissettiriyor. Araç lpgli benzinde denedim yapmadı ancak lpg ayarı yaptirmistim o fark eder mi ? Sorun ne olabilir

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 21:13

    Akın Bey, LPG yüksek ısı yarattığı için şanzıman beynindeki selenoidleri kilitleyebiliyor. mümkünse LPGsiz kulalllanın bir süre, sonuca göre tekrar bilgi verirsiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2020 at 21:12

   Hüseyin Bey, 2-1 vites geçiş selenoidiniz muhtemelen kapatmıyor.

 28. Emre D.
  Emre D. / Cevapla 22 Mayıs 2020 at 19:58

  İyi günler ,
  1 hafta önce aldığım Bmw 520d Otomatik 2008 E60 aracımla yolda 100kmh ile giderken hafif rampada hızlanmak için gaz pedalına yarım bastım ve vites düşürerek hızlanmak üzere araç atıldı aniden devir 5bini vurdu ve sanırım vites D de olmasına rağmen boşa kaçırdı. Hemen akabinde turuncu şanzıman arıza ışığı yaktı. Sizce sebebi nedir ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Haziran 2020 at 06:51

   Emre Bey, 5.20 arızalarında bu konuyu detaylı olarak sizler için ele aldık. Temel probleminiz basınç istediğiniz anda şanzımanın devir yükseltmesi yani kaçırmasıdır. Büyük ihtimalle neden otomatik şanzıman içindeki basınç kaçakları olup, özellikle bu şanzımanların yüksek vites gruplarında (4 – 5 – 6.vitesler) karşımıza çıkmaktadır. İstanbul ve İzmir’deki servislerimizden birisine uğrayabilirseniz, hem ücretsiz olarak aracınzın arıza kodlarına bakarız, hem yol testini birlikte yaparız. Bu şekilde size daha net bilgi sunabiliriz.

 29. Yusuf Cihan
  Yusuf Cihan / Cevapla 28 Mayıs 2020 at 23:56

  iyi günler
  bmw e 39 1997 model araçımda 1 2 3 çok rahat atıyo ama 4. vitese gelince 6 bin devire kadar çıkıyo nedeni nedir acaba?
  yanıtlarsanız çok sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Mayıs 2020 at 00:08

   Yusuf Bey, 4.vites kavramanız ile ilgili bir problem var gibi. Araç sıcak veya soğukken fark ediyor mu?

 30. Eser
  Eser / Cevapla 26 Haziran 2020 at 22:42

  Merhaba aracım bmw e39 528 1997 model otomatik

  Sorunum:şanzuman kendini korumaya aldı
  Hatayı verdiği an 4 vitese geciyo arada duzeliyor duzeldiğinde sorunsuz calısıyo vuruntu vs bişi yok sadece 3 viteste bazen tutma yapıyo uzuyo gec değiştiriyo hatayla bağlantısı varmıdır bilmiyom ben aydındayım mantıklı bi acıklama sonucu izmirde yeriniz varmış gelebilirim bi onceki yorumunuzda sıcak soğuk fark ediyomu yazmısınız bnde sıcak soğuk fark etmıyo ama sanki 3 viteste uzama esnasında veriyo hatayı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 18:35

   Eser Bey, aracınızı Aydın’da arıza tespit cihazına bağlatma şansınız var mı? Bize arıza kodunuz gerekmektedir…

   • Eser
    Eser / Cevapla 28 Haziran 2020 at 23:37

    Ben yarın yani 29 hazıran da izmire geleceğim geldiğimde bizzat arkadaslar kendisi baksın yeriniz nerede izmirde ayrıca iletişim numarasını aradım acan olmadı bana izmirdeki subenizin numarasını adresini yazın

 31. Onur
  Onur / Cevapla 1 Temmuz 2020 at 02:13

  Merhaba aracim 97 model e39 giderken genelde yokuş aşağı inerken sanzuman hatasi yakıyor stop edip tekrar calistirdigimda normale dönüyor makinaya bağlattim hız izleme hatası verdi neden yapar acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 10:22

   Onur Bey, şanzıman içerisinde mekanik kaçaklar olduğu anlaşılıyor.

   • Onur
    Onur / Cevapla 3 Temmuz 2020 at 02:39

    Merhaba arac yağına baktılar yag tertemiz herhangi renk değişimi yanik kokusu ve çapak falan yoktu bana mekanik problem olmayacağını beyinden olabilceğini söylediler teşekkür ler

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 12:47

     Onur Bey, yokuş yukarı çıkarken veya dip gaz yaptığınızda da aynı problem var mı?

   • Onur
    Onur / Cevapla 5 Temmuz 2020 at 01:14

    Genelde yokuş aşağı inerken vites küçültürken hatayı veriyor 60 km hızdan sonra arac ileri geri atiyor kendini vites atamıyor sanki vurma yapıyor 70 geçince sonrasında vites atıp normal dönüyor hiz düştüğünde aynı hatayı tekrar yapıyor

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 13 Temmuz 2020 at 17:35

     Onur Bey, belirli bir vitesinizde problem var. Problem beyin veya mekanik kaynaklı gibi duruyor. Araç üzerinde incelememiz gerekiyor fakat eğer 5HP18 serisi şanzımanınız varsa tamirat konusunda yardımcı olamıyoruz.

 32. BARIŞ
  BARIŞ / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 18:26

  Merhaba aracım 2010 520 d e60. düşük viteslerde çok hafif titreme, çok küçük güç kaybı devir saatinde küçük azalıp artmalar yaşıyorum. herhangi bir arıza ışığı yanmadı ve bağlattığımda bir arıza görünmüyor. biraz fazla titiz olduğum için tribün tamiri ve şanzıman bakımı yaptırmayı düşünüyorum. bilgilendirirseniz sevinirim. Ayrıca maliyeti konusunda da bilgi rica edeceğim. Bursa da yaşıyorum ist a gelmemde sorun yok.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 12:41

   Barış Bey, türbün revizyonu 3500-4000 TL civarında tutacaktır. Bakım derken nasıl bir bakımdan bahsediyorsunuz? Şanzımanı açarsak masrafı artacaktır.

 33. Murat BİLGİN
  Murat BİLGİN / Cevapla 3 Temmuz 2020 at 22:28

  Merhaba iyi çalışmalar
  benim aracım 2001 madel bmw 520i tiriptonik fites yolda giderken sürekli olarak şanzımanda titreme var fites geçişlerinde sıkıntı yok fakat soğukken bazen fites geçişlerinde boşluk yapıyor ve son olarak yavaşlarken sadece 1.fitese düşerken vuruntu yapıyor.Arabanın altına baktığımda şaft takozlarının da eskidiğini gördüm bu saydıklarımın nedeni ne olabilir şafttan mı yapar yoksa şanzıman ile ilgili bir sorun mu vardır.bu arada aracım 235.000km de

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Temmuz 2020 at 13:16

   Murat Bey, sürekli olarak titreme varsa öncelikle takozlara ve aracın ön takımlarına baktırmanızı tavsiye ederiz.

 34. melih
  melih / Cevapla 21 Temmuz 2020 at 00:37

  merhabalar aracım e39 540i D ve R ye attığım zaman tak tak ses geliyor ve araba gitmiyor N ve P de sıkıntı yok araç gaz yiyor ama gitmiyor

 35. Nusret
  Nusret / Cevapla 29 Temmuz 2020 at 11:40

  Merhabalar, Aracım 2015 BMW 520i Comfort. giderken hızım 200 civarına gelince bazen “Şanzıman Isınmıştır, yne de sürüşe devam edebilirsiniz” diye bir uyarı veriyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

 36. richard
  richard / Cevapla 13 Ağustos 2020 at 09:44

  Merhaba,
  Aracım e39 1997 model otomatik. Yeni yağ kaçağı başlamış. Keçe felan değişmesi gerekmiş ? Bununla ilgili masraf nedir?

 37. Kürşat
  Kürşat / Cevapla 14 Ağustos 2020 at 16:04

  Merhaba

  Aracım 1998 model e39 528i. Vites D konumunda iken normal kullanımda 5. vitese geç atıyor aracın 5. vitese atması için 140 km/ saat hız civarlarına çıkmam gerekiyor ama manuel olarak arttırırsam geçiyor.Birde sıkıştırdığım zaman devir saati 5000 ‘i geçtikten sonra vites yükseltmesi için 6500 devire kadar çıkması gerekiyor gazdan ayamı çeksemde vitesi yükseltmiyor manuel kullanımda gibi yavaşladıkça devir düşüyor. Problem nedir sizce

 38. Gürhan GÜRÇAY
  Gürhan GÜRÇAY / Cevapla 21 Ekim 2020 at 14:21

  Merhaba,
  2000 model 5.28i aracım var. Aracın ilk çalışmasından sonra vites geçişlerinde vs. herhangi bir sorun yok. Fakat 20-25 dakikalık bir kullanımdan sonra aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda vitesler bariz bir şekilde hissedilen vuruntu yaparak geçmeye başlıyor. Şanzıman ısındıktan sonra sanırım bu problem oluyor. Araç uzun süre çalışmıyor şekilde durup çalıştırıldıktan sonra sorun düzeliyor. Neden kaynaklandığı hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler kolay gelsin.

 39. halil
  halil / Cevapla 31 Ekim 2020 at 00:59

  520 ia otomatık araç aldım yeni otomatık şanzıman lambası yandı arac cekışten dustu bir süre sonra arac stop ettikten sonra çalıştırdıgımda lamba sönmüş ve sorun kaybolmustu eski çekişine geri döndü sorun varmıdırı

 40. Enver Saraçlı
  Enver Saraçlı / Cevapla 10 Kasım 2020 at 17:58

  Merhaba
  2005 model BMW 525i 207.000 bln km deki aracım 2 den 1 e düşerken ve 3-4 e geçerken uzama yapıyor . Sebebini öğrenmek istiyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Kasım 2020 at 10:33

   Enver Bey, arızanız mekanik veya beyin kaynaklı olabilir. Tiptronic kullanımda da aynı arızalar var mıdır? Dilerseniz buyurun bir çayımızı için, arkadaşlarımız ile birlikte aracınızı burada ücretsiz bir test edip, size net birşeyler söyleyebilelim.

 41. Oğuz
  Oğuz / Cevapla 27 Aralık 2020 at 00:32

  Merhabalar. Aracım e60 2004 model 520i
  Aracımla otobanda seyir ederken MS moduna alıp 40 km hızdan 120 km hıza ulaşana kadar hız yaptım yaklaşık 10 saniye dolaylarında sonrasında D moduna alıp ayrılacağım sapağa döndüm ve aracım sapakta tamamen durduktan sonra hareket etmedi. Vites R,D,MS ve M1 konumlarında hareket göstermiyor N konumuna geçiyor. Muhtemel sorun ne olabilir olabilecek sorunda yaklaşık maliyet ne olur? Araç soğuduktan sonra çalışma gösterir mi?

 42. Sinan
  Sinan / Cevapla 20 Mart 2021 at 23:50

  Selam 5.20i F10 184hp benzinli aracımız ZF8 var üzerinde yukarıda f10 hakkında yazdığınız büyün uyarıları yaptı araç fakat yağ ve karter değiştirdim sadece onuda yağ soğutucu patladı o sebeple değiştim 1 senedir bir sıkıntı yoktu bu gün lambalarda durdum tekrar kalkmadı araç aracı D ve R konumuna alıyorum kendiliğinden P ye alıyor N konumuna geliyor fakat oda tekrar P ne yapmamız lazım çekici yardımı ile aracı kaldırabildik

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Mart 2021 at 13:24

   Sinan Bey, öncelikle geçmiş olsun aracınız kendisini korumaya atıyor yada vites şalterinizde bir sorundan kaynaklanabilir. Dilerseniz Atco İstanbul, Atco Ankara yada Atco İzmir şubelerimizden birisine aracınızı çektirirseniz ücretsiz bir şekilde gerekli incelemeleri ve arızalarınızı öğrenebiilir bunun sonucunda aracınızın onarım işlemlerine başlayabiliriz.

 43. muhammed güneş
  muhammed güneş / Cevapla 19 Nisan 2021 at 13:59

  merhaba 2000 model 528 otomatik e39 aracımda tork konvertörü ve şanzıman revizyonu yaptırmak istiyorum sökme takma işçilik dahil güncel rakamınız nedir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Nisan 2021 at 11:58

   Muhammed Bey, aracınızda 5HP19 şanzıman türü bulunmaktadır kur farkında ki dalgalanmadan kaynaklı fiyatlarımızda değişiklilik olabiliyor şuan için güncel şanzıman revizyonu, tork konventör revizyonu, valfbody revizyonu, sökme takma ve yağı değişim ücreti dahil 12.500 tl’dir.

 44. Özbek
  Özbek / Cevapla 13 Mayıs 2021 at 17:38

  Merhaba 2001 model 520 i e39 kasa bmv aracım var seyir halinde biraz gaz verince 5.vitesten 4 e geçerken hissediir bir şekilde vuruntu yapıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2021 at 09:29

   Özbek Bey, şanzıman içerisinde ki balataların bitmesinden kaynaklı olarak tasta bir boşluk yapabilmektedir yada diğer ihtimalle şanzıman içerisinde ki beyininizden kaynaklı olarakta bu sorunu yaşayabilirsiniz.

 45. Ozan
  Ozan / Cevapla 24 Mayıs 2021 at 22:32

  Merhaba e 60 520 i 2004 model arac sadece d ve R de ariza ya gecyor yarim saat beklediketen sonra bi ariza yok sonra yine yapiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Mayıs 2021 at 09:20

   Ozan Bey, araç arızaya geçiyor derken nasıl bir durumla karşılaşıyorsunuz durumu biraz daha açarsanız size daha iyi yardımcı olabiliriz.

 46. Erdal özkoçak
  Erdal özkoçak / Cevapla 12 Haziran 2021 at 20:27

  E39 520i 2000 model aracımda 5den 4de düşerken vuruntu var sebebi ne olabilir şimdiden teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Haziran 2021 at 11:36

   Merhaba Erdal Bey , belirttiğiniz sorun beyin tarafından olma ihtimali yüksektir. İstanbul, Ankara ve İzmir şubelerimize gelebilirsiniz.Ücretsiz kontrollerinizi sağlamış oluruz. Teşekkürler.

 47. Nebi
  Nebi / Cevapla 13 Haziran 2021 at 16:53

  Aracanım 520i e39 98 model aracm 4 de takılı kalıyo 4 e gelene kadar gecişte sorun yok ama 4 den 5 geçtiğinde sürekli vurma yapıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Haziran 2021 at 11:35

   Belirttiğiniz sorun beyin tarafından olma ihtimali yüksektir. İstanbul, Ankara ve İzmir şubelerimize gelebilirsiniz.Ücretsiz kontrollerinizi sağlamış oluruz. Teşekkürler.

 48. ismail
  ismail / Cevapla 6 Ağustos 2021 at 20:57

  merhabalar aracım e39 520i 1998 model benzinli otomatik vites vuruntu yapıyor ve vites hem manuel hem de otomatikte sürekli 4cü viteste takılıp kalıyor 1-2-3- vitesleri araç görmüyor sizce sorun tam olarak ne olabilir bir kaç şanzumancı bant kırık dedi birtanesi abs ile alakalı arka poryaların değişmesi gerek dedi şaşırdım kaldım herkes bir şey söylüyor gerçeği ve doğrusu için bu siteyi bir arkadaşım tavsiye etti yardımcı olursanız sevinirim

 49. Hakan KARA
  Hakan KARA / Cevapla 31 Ağustos 2021 at 11:56

  Merhaba, 1998 E39 5.20i 340.000 Km de olan aracım 90-110 km sabit hızlarda giderken 1500-2000 devirlerde alttan hafif vuruntu yapıyor bazan. Her zaman yapmıyor, ayrıca devir saatinde hiç oynama yok. Düşük hızlarda vites küçültürken de çok hafif de vuruntu var. Bazan da 130 kmh larda kasanın hafif sallandığını hissediyorum. (Lastik ve Jantlar, Şanzıman yağı filtresi ve kulakları yeni sıfırlandı) Şimdiden çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için, İstanbul da ikamet ediyorum aracı test ve tamir için getirebilirim gerekirse)

 50. murat
  murat / Cevapla 8 Eylül 2021 at 11:27

  merhaba 2013 model 520i araçım geriye giderken şanzımandan uvultu geliyor normal giderkende arada vuruntu oluyor bunun sebebi nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Eylül 2021 at 08:40

   Murat Bey, 3-5-Geri vites kavramanız veya hidrolik beyin kısmınızda arıza olabilir. İstanbul, Ankara veya İzmir’deki servislerimizden birisine uğrayıp arızanıza ücretsiz baktırabilirsiniz. Bu esnada arkadaşlarımız arıza ve onarım konusunda sizlere bilgilendirme yapabilirler.

 51. burak
  burak / Cevapla 13 Aralık 2021 at 01:04

  merhaba oncelikle aracim 97 tek vanos e 39 ani bir sekilde durup tekrar kalktigimda kendini one dogru atiyor geri vitese gecmesi 3 saniye felan suruyor rampalarda yigiliyor ve arada bir 4 visteste takili kaliyor sorun nedir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 31 Mart 2022 at 22:00

   Burak Bey, muhtemelen şanzımanınız içerisinde basınç kaçakları var ve şanzıman revizyonu gerekmektedir.

 52. murat
  murat / Cevapla 31 Mart 2022 at 16:56

  2014 model 5.20i 130 bin km deki aracımda ara sıra genelde dur kalk trafik sonrasında bazı viteslerde vuruntulu yükseltme ve vites düşürme oluyor. küt diye geçiyor vites. trafik açılıpta düzenli bi sürüş ardından genelde düzeliyor. araç şanzıman yağı değişimi olmadı. tespit için zf ye götürdüm.gittiğimde o an problem yoktu çünkü ara ara olan problem. yağda herhangi su karışması olmadığı, ünite değerlerininde kötü durumda olmadığı fakat yağ değişimi ile düzelebileceği söylendi. fakat bu problem mekatronik valf yada türbünden olabilrmi? bununla ilgili birşey söylenmedi.yağ değişimi ile düzelebilirmi?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 31 Mart 2022 at 20:59

   Murat Bey, araçlardaki vuruntu problemleri yağ değişimi ile engellenemez. Muhtemelen ısıya bağlı olarak (rölantide soğutma sıvısı devirdaimi daha da azalmaktadır) basınç kaçaklarınız mevcut. Bu kaçaklar genellikle ilk etapta mekatronik ünitenin hidrolik beyin kısmından kaynaklanabilir. Tork arızalarına karşın bütün servis noktalarımızda tork diyagnostiğini yolda bilgisayar yardımı ile gerçekleştirip arıza tespiti yapabilmekteyiz. Eğer Kartal veya Levent şubelerimizden birisine uğrarsanız, arıza teşhisi ile ilgili daha fazla yardımcı olabiliriz.

   • murat
    murat / Cevapla 1 Nisan 2022 at 09:56

    sayın admin peki bu şuan öngördüğümüz se basınç kaçaklarını mekatronik hidrolik beyinden ise nasıl bir işlem uygulanıyor. ? mekatronik hidrolik beyin contaları değişimi oluyor 6hp lerde onun gibi bir işlemmi uygulanıyor?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 2 Nisan 2022 at 07:42

     Şu anda piyasada herkes bu beyinlerin contalarını değiştiriyor, içinden çıkamazlarsa da selenoidlerini değiştiriyorlar. Başarı oranı %25’in altında. Biz Atco’da özel test cihazlarımızda selenoidleri 90 derece sıcaklıktaki yağ ile çalışma ortamlarına uygun şekilde test edip, durumlarını kontrol edebiliyoruz. Ayrıca hidrolik beyin üzerinden 40 farklı noktadan ölçüm gerçekleştirerek sıkıntılı kanalları tespit edip, 0.005 mm hassasiyetinde özel imal ekipman ve yedek parçalarımızla beyni orjinaline yakın bir hale getirebiliyoruz. 8HP şanzımanlarda başarı oranımız %90 civarında seyrediyor.

   • murat
    murat / Cevapla 1 Nisan 2022 at 17:32

    ayrıca zf serviste bağladıkları biigsssyarda ggeçmişe dönük hatallarda kaydırma hatası göstermiişti

 53. Emre
  Emre / Cevapla 2 Nisan 2022 at 18:16

  Aracım 2014 5.20i 55.000km’de. 1. Vitesten 2. Vitese geçerken bazen vuruntu oluyor. Özellikle araç ilk çalıştırıldığında soğukken ve soğuk havalarda trafiktede dur kalklarda yapıyor. Daha önceler vites geçişlerini hiç hissetmiyordum. Şimdi düşük viteste hissettiyor. Neden olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Nisan 2022 at 07:07

   Emre Bey, bu araçlarda soğukta iken 1-2 vites geçişinde tork konvertörü tam köprüleme yapmaz. Araç ısındıkça TCM torka daha fazla görev verir. Ayrıca motorunuzda çekişi etkileyebilecek herhangi bir faktör de aracınızda bu hissi verebilir.

 54. Turgay turan
  Turgay turan / Cevapla 8 Nisan 2022 at 13:39

  Merhabalar aracım 1998 bmw e39 5.28 otomatik
  Aracım sadece kalkışlarda performansı cok düsuk hantal sonrası iyi sebebi ne olabi ok ir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Nisan 2022 at 02:50

   Turgay bey, kalkış tası ile ilgili sorun yaşamaktasınız.

 55. Muharrem
  Muharrem / Cevapla 13 Temmuz 2022 at 11:45

  merhaba benim 1998 model E39 5.28 araçım var benim sorunum ışıklarda durmaya yakın stop etme stop etmeye bağlı çekiş düşüklüğüaraçı tekrar stop edip 10-15 dk bekledikden sonra arç normale dönüyor birde yolda giderken devir saati düşüyor stop edeçekmiş gibi oluyor ve çekiş düşüklüğü ozaman da başlıyor yine stop edip biraz bekledikden sonra düzeliyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Temmuz 2022 at 08:44

   Merhaba Muharrem Bey, aracınızda şanzımanla ilgili basınç kaçağı söz konusu olabilir. Size en doğru teşhisi sunabilmemiz için aracınıza cihaz bağlayıp arıza kodlarına bakmamız gerekmektedir. Arıza kodlarıyla birlikte size aracınıza yapılması gereken işlemler hakkında net bir bilgi verebiliriz. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz

 56. Arda
  Arda / Cevapla 8 Ekim 2022 at 14:49

  Selamın aleyküm hayırlı işler bende BMW E39 520ia 97 model otomatik vites
  Araba viteslerE geçiyor ( D,R,N,P) ama araba kerkinerek ağır ağır kalkıyordu, şuan hiç bir şekilde kalkmıyor ama viteslerin hepsine geçiyor. Sorun ne olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Ekim 2022 at 15:30

   Merhaba Arda Bey, mmaalesef şu an için bu model araca ve şanzımana hizmet vermemekteyiz.

 57. Acar
  Acar / Cevapla 16 Ekim 2022 at 22:35

  Merhaba 2001 E39 5.20 otomatik pressure actuator 2 (P0700,P0778) arıza kodu çıkıyor araç şanzıman ışığı yakıyor ve 4. Viteste takılı kalıyor. Arıza ışığı olmadığı zamanlarda vuruntu herhangi bir sarsıntı yok. Sorun nedendir acaba ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Ekim 2022 at 16:16

   Merhaba Acar Bey, bu araca maalesef hizmet vermemekteyiz.

 58. Murat EFE
  Murat EFE / Cevapla 3 Kasım 2022 at 22:01

  İyi günler kolay gelsin benim aracım bmw 1991 model e 34 seyir halindeyken vites ısınıyor ve 3 te takılı kalıyor 3 te kalkış yapıp gidebiliyorum istop edip çalıştırdığımda bir süre gidiyor fakat tekrar aynı sorunla karşılaşıyorum yorumları okudum yardımcı olacağınızı düşünüyorum şimdiden teşekkürler kolay gelsin..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Kasım 2022 at 15:42

   Merhaba Murat Bey, maalesef bu model araçalara şirket olarak hizmet vermemekteyiz.

 59. Fatih
  Fatih / Cevapla 17 Aralık 2022 at 20:04

  Merhaba Hocam 2011 Bmw 1.16 atmosferik aracımda, D konumunda manuel e alınca , vites 6-5-4 düşerken tam durduğumda 2 de kalıyor 1. Vites e manuel düşürüyorum sebebi ne olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Aralık 2022 at 09:35

   Merhaba Fatih Bey, öncelikle bir servise uğrayıp arıza kodlarına baktırmak gerekir. Verdiği arıza koduna göre daha net bir teşhis koyulabilir. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için bize 0552 606 87 84 nolu telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

 60. Umut Sağlam
  Umut Sağlam / Cevapla 22 Aralık 2022 at 01:59

  merhabalar ustan
  aracım 2005 model 520i
  aracım seyir halinde değilken vites geçişlerinde zaman zaman vurma oluyor
  yolda giderken ara sıra transmission fault arızası veriyor ekranda ve kendini güçten kesiyor 120 yi geçmiyor park edip kontağı kapatıp 1-2 dk bekledikten sonra düzeliyor
  1. viteste 7000 devire çıkıyor ve ayağımı gazdan çekmedikçe vites atmıyor bundan ziyade 4. viteste araba titriyor sanki her an yolda bırakacakmış gibi
  bu sorunlarımın çözümü ve bana maaliyeti tahmini ne kadara gelir bilgi verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Aralık 2022 at 09:23

   Merhaba Umut Bey, aracınız E39 mu? E60 mı?

 61. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 26 Aralık 2022 at 13:43

  Merhaba,
  2001 model 5.20i benzinli aracımda sabit hızda 200o devirde dalgalanma gerçekleşiyor ve 60 km hıza ulaştığımda uğultu sesi gelmeye başlıyor. sebebi ne olabilir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Aralık 2022 at 13:57

   Merhaba Mustafa Bey, devirde dalgalanma durumu tork konvertöründen kaynaklı olabilir. Uğultu sesi için de aracı lifte alıp sesin nereden geldiğini doğru tespit etmek gerekir. En doğru teşhis için araca cihaz bağlatıp arıza kodu verip vermediğine bakmamız gerekiyor. Dilerseniz İstanbul Kartal, İstanbul Levent, Ankara ve İzmir’de bulunan servislerimize uğrayıp diagnos ile ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

 62. Yunus taştan
  Yunus taştan / Cevapla 16 Haziran 2023 at 03:41

  Aracım e39 520ia şanzıman korumaya alıyor triptonic çalışmıyor şanzıman izlemesi
  Şanzıman belirtisi 1-2
  Arızası veriyor nasıl bir yol izlemeliyim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Haziran 2023 at 12:16

   Merhaba, aracınızda bulunan 5 ileri Zf şanzıman modeline hizmet vermemekteyiz.

 63. Taha
  Taha / Cevapla 20 Aralık 2023 at 16:28

  Aracım 2000 model 5.20i kafasına göre bazen vuruntu yapıyor bazen hiç yapmıyor yaptığı durumlarda bi R’ye alınca araba oturuyor gibi oluyor D’ye alınca da aynı uzun yoldayken bazen tam 60 km’de 3’ten 2’ye vites geçişinde araç aşırı şekilde vuruyor dang ediyor normal vites geçişlerinde hafif oynuyor araç veya 100 km giderken gazdan ayağımı çekiyorum tekrar gaza hafifçe basınca sanki boşluk varmış gibi bastıktan biraz sonra güç yiyor sebebi şaft takozu veya türbin olabilir mi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Aralık 2023 at 17:03

   Merhaba, şanzıman içinde ya da beyinde basınç kaçağı olabilir. Cihaz bağlatıp arıza kodlarına baktırmanız gerekiyor öncelikle.

   • Taha hacıosmanoğlu
    Taha hacıosmanoğlu / Cevapla 22 Aralık 2023 at 12:51

    Öncelikle Cevabınız için çok teşekkürler e peki gaza bastığım gibi değilde çok ufak bi süre sonra gaz yiyor anlık boşluk oluyor onun sebebide mi beyinden olur acaba

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 23 Aralık 2023 at 13:26

     Evet basınç kaçağından dolayı yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.