Volkswagen Golf Otomatik Şanzıman Tamiri

Volkswagen Golf otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız, doğru yerdesiniz. VW Golf otomobillerinizin otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda VW marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız.

VW Golf Otomatik Şanzıman Çeşitleri

VW Golf araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

  • VW Golf 4 >> 01M Otomatik Şanzıman Tamiri
  • VW Golf 5 >> 09G (Aisin TF-60SN) Otomatik Şanzıman Tamiri
  • VW Golf >> DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 vites 02E)
  • VW Golf >> DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 vites 0AM)

VW Golf Otomatik Şanzıman Arızaları

Volkswagen Golf 4 ve Golf 5 araçlarında tam otomatik şanzımanlar kullanırken, Golf 5’in son üretimlerinde, Golf 6 ve Golf 7 araçlarda DSG şanzıman kullanılmaktadır.

Golf 4 otomatik şanzıman arızaları:

Golf 5 Tiptronic Otomatik ŞanzımanVuruntu Sorunu:

2009 yılına kadar Volkswagen Golf 5 araçlarında tam otomatik şanzıman olarak 09G, yada üreticisi Aisin’deki adı ile TF-60 şanzımanı tercih etmiştir. DSG’den farklı olduğu anlaşılması amacıyla, bu araçlar piyasaya Tiptronic olarak lanse edilmiştir.

Aisin TF60 şanzıman, yumuşak vites geçişlerine sahiptir. Bununla birlikte zaman içerisinde, diğer Aisin şanzımanlar gibi, özellikle valf gövdesi kısmından (hidrolik ünite) arıza vermeye başlarlar.

VW Golf Aisin 09G şanzımanların en çok karşılaşılan sorunları, vites geçişlerinde vuruntu – sanki arkadan başka bir araç çarpmış gibi (özellikle 3-4 geçişi), park (P) konumundan drive (D) konumuna alınca sarsıntı, devir yükselmesine rağmen aracın hızlanmaması ve şanzımanın vites değiştirememesi ve şanzımanın kendiliğinden vitesi yükseltme ve düşürme gibi problemlerdir. 

Bu problemlerin büyük çoğunluğu şanzıman beyni ve selenoidlerden kaynaklanır. Eğer probleme zamanında müdahale edilmez ise, şanzımanın mekanik kısmında da hasarlar başlar. 

Piyasada genel kanı, selenoid burçları değişimi ile şanzımandaki birçok problemin giderileceğidir. Oysa ki, eğer valf gövdenizde aşınma varsa, selenoid tamiri boşuna para harcamak olacaktır. Doğru yöntem, hem valf gövdesinin, hem de selenoidlerin birlikte revizyon yapılması olacaktır.

Aisin TF60 şanzıman beyni ve selenoid tamiri hakkında detaylı bilgilere sanzimanbeyni.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Golf 6 ve Golf 7 DSG şanzıman arızası: 

DSg şanzımanların en büyük sorunu ısınma problemidir. Özellikle şehir içinde sıkışık trafikte, çok dur kalk yapıldığında ve yokuşlarda araç zorlandığında ortaya çıkar. Vw tarafından yapılan açıklamalarda aracın bu tip durumlarda kenara çekilip soğumasının beklenmesi önerilmektedir.

Golf 6 ve Golf 7 DSG kavrama sorunu: 

DSG şanzımanların kavramaları, mekanik şanzımanların baskı balata görevini görür. Eğer aracınızda kavrama problemi varsa, aracınız hiç hareket etmeyebilir. Aşınmış kavramalarda ise durum daha çok kalkışta titreme ve vites geçişlerinde vuruntu olarak hissedilebilir. Şanzıman kavramasının değişimi bu sorunları çözecektir.

Golf 6 ve Golf 7 Mekatronik arızası:

DSG mekatronik (şanzıman beyni) üniteleri sıklıkla arıza çıkartabilmektedir. Sorun mekatronik üzerindeki selenoidten kaynaklanabileceği gibi mekatroniğin hidrolik kısmı veya akümülatöründen de kaynaklanabilir. Aracı kapatıp açarak kısa süreli bir çözüm yaratabilirsiniz fakat sağlıksı DSG mekatronik tamiri veya mekatronik ünite değişimidir.

Volkswagen Golf Otomatik Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volkswagen Golf otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Volkswagen Golf araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Volkswagen Golf şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Volkswagen Golf otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Volkswagen Golf Şanzıman Yağı Değişimi

Volkswagen Golf şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volkswagen Golf otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Golf şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volkswagen Golf otomatik şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

One thought on “Volkswagen Golf Otomatik Şanzıman Tamiri

  1. cengiz kaçar
    cengiz kaçar / Cevapla 15 Ekim 2019 at 12:35

    S.a ustam arcim 2003 golf 4. Sanziman devamli arizaya geciyor arizayi sildirdigimde duzeliyor ariza p1780 SANZIMAN KONTROL DUGMESI (0/D) KENDI KENDINE TEST ARALIGINDA P0342. Eksantrik konum sensoru dusuk girisi cikiyor sorun ne olabilir yardimlarinizi bekliyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.