Volkswagen Bora Otomatik Şanzıman Tamiri

Volkswagen Bora otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Volkswagen Bora araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Volkswagen Bora otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Volkswagen Bora otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Volkswagen Bora araçlara garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre şanzıman tipleri:

 • VW Bora >> 01M Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Volkswagen Bora >> 09G (Aisin TF-60SN) Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Volkswagen Bora >> DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM)

VW Bora Otomatik Şanzıman Arızaları

2011 yılına kadar Volkswagen Bora araçlarında tam otomatik şanzıman olarak 09G, yada üreticisi Aisin’deki adı ile TF-60 şanzımanı tercih etmiştir. DSG’den farklı olduğu anlaşılması amacıyla, bu araçlar piyasaya Tiptronic olarak lanse edilmiştir.

Aisin TF60 şanzıman, yumuşak vites geçişlerine sahiptir. Bununla birlikte zaman içerisinde, diğer Aisin şanzımanlar gibi, özellikle valf gövdesi kısmından (hidrolik ünite) arıza vermeye başlarlar.

VW Bora 09G şanzımanların en çok karşılaşılan sorunları, özellikle ısınınca vites geçişlerinde vuruntu – sanki arkadan başka bir araç çarpmış gibi (özellikle 3-4 geçişi), park (P) konumundan drive (D) konumuna alınca sarsıntı, devir yükselmesine rağmen aracın hızlanmaması ve şanzımanın vites değiştirememesi ve şanzımanın kendiliğinden vitesi yükseltme ve düşürme gibi problemlerdir. 

Bu problemlerin büyük çoğunluğu şanzıman beyni ve selenoidlerden kaynaklanır. Eğer probleme zamanında müdahale edilmez ise, şanzımanın mekanik kısmında da hasarlar başlar. 

Piyasada genel kanı, selenoid burçları değişimi ile şanzımandaki birçok problemin giderileceğidir. Oysa ki, eğer valf gövdenizde aşınma varsa, selenoid tamiri boşuna para harcamak olacaktır. Doğru yöntem, hem valf gövdesinin, hem de selenoidlerin birlikte revizyon yapılması olacaktır.

Aisin TF60 şanzıman beyni ve selenoid tamiri hakkında detaylı bilgilere sanzimanbeyni.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Bora Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Volkswagen otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Volkswagen araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Volkswagen Bora şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Volkswagen Bora otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Volkswagen Bora Şanzıman Yağı Değişimi

Volkswagen Bora şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Volkswagen Bora otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Volkswagen Bora şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Volkswagen Bora şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

53 thoughts on “Volkswagen Bora Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Engin genç
  Engin genç / Cevapla 20 Nisan 2019 at 16:06

  VW Bora 09G şanzımanların en çok karşılaşılan sorunları, özellikle ısınınca vites geçişlerinde vuruntu – sanki arkadan başka bir araç çarpmış gibi (özellikle 3-4 geçişi), park (P) konumundan drive (D) konumuna alınca sarsıntı, devir yükselmesine rağmen aracın hızlanmaması ve şanzımanın vites değiştirememesi ve şanzımanın kendiliğinden vitesi yükseltme ve düşürme gibi problemlerdir.

  Bu problemlerin büyük çoğunluğu şanzıman beyni ve selenoidlerden kaynaklanır. Eğer probleme zamanında müdahale edilmez ise, şanzımanın mekanik kısmında da hasarlar başlar.

  Piyasada genel kanı, selenoid burçları değişimi ile şanzımandaki birçok problemin giderileceğidir. Oysa ki, eğer valf gövdenizde aşınma varsa, selenoid tamiri boşuna para harcamak olacaktır. Doğru yöntem, hem valf gövdesinin, hem de selenoidlerin birlikte revizyon yapılması olacaktır.

  Kolay gelsin bu sıkıntılar şu an benim aracımda var 2002 comfortlıne araç üçüncü viteste takılı kaldı komple revizyon dediler yaptılar ama hala aynı sıkıntılar Aydın’da yaptırdım yolda kalınca ama sıkıntı devam ben Ankara’da oturuyorum bunlaron düzelmesi için nasıl bir yol izlemeliyim masraf bedeli ne tutar yoksa satmalımıyım 😉 bilgi verirseniz sevinirim

 2. AtcoAdmin
  AtcoAdmin / Cevapla 21 Nisan 2019 at 16:20

  Engin Bey, öncelikle geçmiş olsun. Aracınız üçüncü viteste takılı kaldı ise şanzımandan dolayı kendisini korumaya almıştır. Bu durumda araç mutlaka bir arıza kodu yaratır. Cihaza bağlanıp arıza kodlarını bize iletirseniz, size daha çok bilgi verebiliriz.

  • Engin genç
   Engin genç / Cevapla 23 Nisan 2019 at 01:26

   Üçte takılı kaldığında mecbur aydın sanayine girdik ordaki usta böle gidemeyeceğimizi ve şanzımanın sökülmesi gerektiğini söledi kodunu göremedim ve söktü aradan dört ay geçti ama sizin yukarıda belirttiğimiz problemlerin hepsi var ve yola çıkmaya korkuyorum bu konu ile ilgili nasıl bir yol çizmeliyim ufak rütüşlerle kurtarabilirmiyim yoksa bir söküme daha bünyem dayanmaz ne yapabilirim fikir verirseniz sevinirim

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 23 Nisan 2019 at 11:22

    Engin Bey, arıza kodlarınız olmadığı için çok fazla yardımcı olamıyoruz. Ankara’da hangi ilçede aracınız?

 3. cemil
  cemil / Cevapla 28 Mayıs 2019 at 15:26

  Merhaba,
  benim aracım bora 2005 pasifik model ve dün aracın stop ikaz ışığı yandı. daha öncede yokuşta durup kalktığımda balata kokusuna benzer bir koku gelmişti. Usta şanzıman içindeki balata grubunun yandığını ve 3500 ile 5000 tl arasında bir masraf olduğunu söyledi. ne yapmalıyım.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Haziran 2019 at 19:04

   Cemil Bey, muhtemelen bir grup balatanız yanmıştır. 09G şanzıman beyin ve selenoidleri oldukça problemli bir şanzıman tipidir. Bu konuda selenoid ve hidrolik valf ünitesini araç dışında test edebilen bir yerde revizyon işlemini yaptırmanız faydalı olacaktır.

 4. mete
  mete / Cevapla 28 Mayıs 2019 at 17:32

  merhabalar,

  2003 model wv bora trendline aracımda geçen hafta seyir halindeyken birden bire devir alıp hareket etmeme sorunu başladı. hareket ediyor fakat sanki şanzıman içinde boşa dönme ve gaza bastıkça sarsıntı olmaya başladı. ayrıca d den p aldığımda vuruntu oluyor fakat vites geçişlerinden her hangi bir sıkıntı yok gibi duruyor. 1 kaç ustaya götürdüm şanzımanın indirilip tork konventörüne bakılması gerektiğini söylediler. desteğinizi rica ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Haziran 2019 at 19:04

   Mete Bey, aracınız kaç kilometrededir? Eğer aracınızın kilometresi yüksek ise, tork konvertör revizyonu arızayı düzeltmeyebilir.

  • Osman
   Osman / Cevapla 14 Ağustos 2019 at 22:13

   Merhaba benim 2004 Boram var iki oldu yağ soğutucusunu patlatıyor Bunun sebebi ne olabilir orjinal parça kullanmama rağmen

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:28

    Osman Bey, patlayan şanzıman yağ soğutucusu mudur, yoksa motor yağ soğutucusu mu?

    • Osman
     Osman / Cevapla 29 Ağustos 2019 at 20:24

     Şanzıman yağ soğutucusu ayrıca şu an aracım üçüncu vitesta
     Korumaya almis durumda usta şanzumanı cihaza bagladi bir sikinti olmadigini tamircinin motor kelebegini kontrol etmesini ve soketlerin kontrolunu yapmasini soyledi bunlardan yaparmi teşekkür ederim

 5. Levent
  Levent / Cevapla 10 Haziran 2019 at 23:04

  Aracım sabahları ilk çalıştırdığımda park konumundan d konumuna aldığımda 1 sefere mahsus gec dolduruyor ama d ye aldım sonra hemen n ye alıp tekrar d ye geçersem hemen kavrıyor vites geçişlerinde bir sıkıntı yok sorun nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Haziran 2019 at 20:27

   Levent Bey, aracınızın şanzıman yağ seviyesini kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

 6. murat bozlak
  murat bozlak / Cevapla 11 Haziran 2019 at 10:00

  2003 model otomatik bora fites geçişlerinde sorun yok yalnız ısındıgında d iken yürümüyor r ye atıyom geri yapıyom sonra d ye atıyom normale dönüyor kırmızı ışıklarda hep bunu yapıyorum yardımcı olurmusunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Haziran 2019 at 20:28

   Murat Bey, müsait bir zamanınızda uğrarsanız master teknisyenlerimiz aracınızı test ederek size yardımcı olacaklardır.

 7. Metehan GÜNDÜZ
  Metehan GÜNDÜZ / Cevapla 16 Haziran 2019 at 19:35

  İyi günler. 99 model bora comfortline aracım ara sıra 3. viteste takılı kalıyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor. Normal çalıştığı zaman vites geçişlerinde hiçbir problem yok gayet rahat geçiyor. Ancak 3. vitese takılı kaldığı zaman manüel kullanıyorum orada 2 den 3 e geçerken bazen vuruntu yapıyor diğer viteslerde sorun olmuyor. Birde ilk D ye aldığımda 4-5 saniyede dolduruyor. Bu problem kaynağı selenoid ve kablosundan kaynaklanıyor olabilir mi? Değilse ne olabilir. Şimdiden teşekkür ediyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 21:47

   Metehan Bey , aracınızın 3.viteste kalması demek şanzımanın korumaya alması demektir. Bu durumlarda bir arıza kodu atar. Bu kod arızanın detayını bizlere sağlayacaktır. Probleminiz selenoidlerden, tesisatından, hidrolik üniteden veya şanzımanın içerisinden kaynaklanabilir .Eğer İstanbul’da ikamet ediyorsanız, buyurun gelin, birlikte aracınıza bir ekspertiz yapalım (bunun için bir bedel talep etmiyoruz), size daha fazla yardımcı en iyi bu şekilde olabiliriz.

 8. Tarık
  Tarık / Cevapla 19 Haziran 2019 at 00:49

  Merhaba.2001 model boram var. Aracım bundan 3 hafta önce 3.viteste takılı kaldı. Bir kaç gün binmedim ve sonrasıda düzeldi. Şehir içinde kullandım bir süre. Daha sonra yine aynı şekilde takılı kaldı yüksek devire getirdiğimde 2.vitese düşüyor ve ikide devam edip yüksek devire tekrar çıkardığımda bazen hafif vuruntulu bazende vuruntusuz 3 e geçiyor ama 4 e hiç geçmiyor. Geçiş sönsörü selenoit kablosu hız sensörü vs diyorlar acaba hangisi. Makinaya bağlattım hız sensörü gibi birşey yazıyordu. Usta bırakman lazım arızanın nerde olduğunu tesbit etmem lazım dedi.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 21:50

   Tarık bey, aracınızın 3.viteste kalması demek şanzımanın korumaya alması demektir. Aracınız muhtemelen 4.vitese geçemiyor, bu geçiş selenoidleri veya kavramalarında sıkıntı olabilir. Makinadaki kodu söylerseniz size daha fazla yardımcı olabiliriz.

 9. Nurettin Topuz
  Nurettin Topuz / Cevapla 19 Haziran 2019 at 19:19

  Selamin aleyküm ustam Aracım 2004 model otomatik pacifik bora.. oncesinde hiç bir sıkıntı yoktu fakat şanzıman yağ değişim ve filtre değiştirdim birde şanzıman yağ soğutucusunu değiştirdikten sora hemen 1 gün sora aracım 2 gündür 3. Viteste gidiyor ne düşüruyor vitesi nede yükseliyor.. sorun ne olabilir ustam.. şimdiden ilginiz için teşekkur ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 21:51

   Nurettin Bey, şanzımanınız bir sebepten dolayı korumaya almış durumdadır. Bu şekilde kullanmayın, zira kullanırsanız şanzımanın içerisine ciddi zarar verebilirsiniz.

 10. Kenan
  Kenan / Cevapla 2 Temmuz 2019 at 12:00

  Iyi gunler ustam aracim 2000 model akl motor vw bora.benim sorunum vites gecislerinde vuruntu vardi.aracimin beyinleri degisti ve vuruntu gecti.fakat simdide 4 5 binde vites gecisi yapiyor.sanki vites bosta gibi bagirarak vites degisiyor ve kendini 3 viteste korumaya aliyor.bunu neden yapar ne yapmam gerekli tsk ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 21:52

   Kenan Bey, muhtemelen değiştiğiniz beyin problemli. Bir diğer sebep şanzımanın içerisinde mekanik arıza olabilir.

   • Bager
    Bager / Cevapla 15 Ağustos 2019 at 02:57

    Merhaba. Aracım 2003 Bora. 200 binde.. Aracım gaz yiyor devir en sona çıkmasına rağmen araç hareket etmiyor. Aracım şu an yerinden kalkmıyor bunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:32

     Merhaba, aracınızda tork konvertör veya kalkış tası problemi bulunmaktadır. Şanzımanın sökülmesi gerekmektedir. Eğer İstanbul’da iseniz biz de yardımcı olmaya çalışırız.

 11. Mustafa özcan
  Mustafa özcan / Cevapla 13 Temmuz 2019 at 19:54

  Merhabalar. 2001 bora otomatik aracımda şöyle bir problem var tam olarak. Istanbul da 1 kac otomatik sanziman tamir merkezini gezdim net olarak bir teşhis koyamadılar. Aracim bundan 3 ay önce. Otoban yolculuğu sırasında 130 140 km hızdayken birden vites düşürdü. Yavaşladım emniyet şeridine geçerken durana kadar her seferinde 1 er vites düşürerek durdum. Kapattım kontağı açtım her düzeldi. Sonra dönerken uzun yolda 2 3 kez daha yaptı sonra bunu yüksek hızda yaptığını farkettim. 100 km ile uzun süre gittim yapmadı. Şimdiler de ise tam olarak şöyle yapıyor. 90 100 ile sabit son vites de bi 15 20 dakika veya uzeri gittiğin zaman sonra yavaslarken vitesleri sarsıntılı düşürüyor. Yükseltirken de zorlanıyor çok geç değiştiriyor. 3 bin 3500 da sabit tutmama rağmen değiştirmiyor. Iyice yüklenince değiştiriyor ama çok hissettiriyor. Sonra kontağı kapatıp bi 10 dakika bekleyince herşey çok normal. Ayrıca 20 30 km veya daha fazla dur kalk trafiğinde ya da düşük hızlarda hiç bir problem yok. Araç 230 binde hiç sanziman yağı değişmemiş değiştirmeye cekiniyorum vuruntu baslarsa diye. Bir de yağ değişimin de tork konventorundeki yagı bosaltiyormusunuz? Yardımcı olursanız ve ya istanbulda neredeyseniz gelicem

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:52

   Mustafa Bey, şanzımanınızda mekanik aşınma var gibi gözükmektedir. Yağ değişiminde tork konvertöründeki yağı da boşaltabiliyoruz. Yerimiz İstanbul’da Şerifali’dedir.

 12. Selçuk
  Selçuk / Cevapla 17 Temmuz 2019 at 00:43

  Merhaba aracımın yağını değistim.1 gün sonra motoru yıkattım lpg beynini kapatarak..Araç p den D ye alamadım..Ve ayni zamanda N ye virakip digerlerine geç gecirdim arac durur halde?Sizce neden kaynaklidir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 13:17

   Selçuk Bey, bu bilgiyle birşey söylemek çok zor. Fakat sıklıkla karşılaştığımız bir durum, motor yıkanırken şanzıman pozisyon şalterine su kaçmasıdır. Bu durumda araç P, D, N, R konumlarını karıştırır. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

 13. veli
  veli / Cevapla 17 Temmuz 2019 at 10:33

  merhabalar. 2005 bora otomatik vites aracımız 1. vites te vuruntu ile 2. vitese geçiyor. yağlarını filtrelerini değiştirdim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 13:18

   Veli Bey, sorununuz şanzımanın mekanik kısmından veya hidrolik beyin/selenoidlerden kaynaklanabilir. Aracınızda bir arıza kodu var mıdır?

 14. Yunus Çobanoğlu
  Yunus Çobanoğlu / Cevapla 21 Temmuz 2019 at 15:49

  Ustam 2004 pasifik var bende motor yaptık bir kaç gündür d ye aldığımda sanki 2.vitesden 1.vitese atar gibi vuruntu yapıyor..yani ağır kalkıp bir anda 1. Vitese geçiyor neden yapar bunu acaba…iyi çalişmalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 07:36

   Yunus Bey, bahsettiğiniz arızayı tork konvertöründen veya şanzıman içersindeki mekanik arızadan yapar. Yakın zamanda motor yaptırdıysanız, bu motor sonrası torkun doğru montajı veya şanzıman pompasının çatlaması ile ilgili de olabilir.

  • Hakan
   Hakan / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 18:40

   00545ve01192 arıza kodu verdi sonuç nedir

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 5 Ağustos 2019 at 18:59

    Hakan Bey, elektriksel olarak devrenizde açık var. Bu şekilde sağlam bir şanzıman da aracınızda düzgün çalışmaz. Ayrıca tork konvertör probleminiz var gözüküyor. Bu durumun incelenmesi için önce elektrik tesisat probleminizin giderilmesi gerekmektedir.

 15. Hakan
  Hakan / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 18:44

  Motor şanzuman elektrik bağlantısı ve konvertör köprülemesi için kavrama arızası verdi araç bora 2004 pasifik ne yapmalıyım nasıl bir yol çizmeliyim sadece bir ustaya gösterdim şanzıman inecek dedi 3500 tl fiyat verdi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Ağustos 2019 at 18:59

   Hakan Bey şanzımanı söktürmeden evvel elektrik tesisatının kontrol edilmesi gerekmektedir.

 16. Mesut
  Mesut / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 23:35

  Slm lar.2004 otomatik comfortline aracim var. Sabah ilk çalıştırıp kalkarken hafif bir titreme yapıyor.Gün içerisinde başka olmuyor.Vites geçişlerinde de herhangi bur sorun yok.Bu ilk kallkista titremenin sebebi nedir acaba?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Ağustos 2019 at 19:01

   Mesut Bey, bu titreme takozlardan veya tork konvertöründen kaynaklanıyor olabilir. Eğer İstanbul’da iseniz buyurun aracınızı birlikte bir test edelim. Test işlemi için ücret almıyoruz.

 17. Onur tuna
  Onur tuna / Cevapla 25 Temmuz 2019 at 23:49

  Merhaba benim aracım vw Bora 2001 comfortline araç kalkarken bir surtunme sesi yapıyor araç kalkarken güç kaybediyor problemin torkkovetör olduğu söylendi bunun tamir maliyeti ve tamir süresi nekadar dir ben Kocaeli de yaşıyorum

  • Hakan
   Hakan / Cevapla 26 Temmuz 2019 at 17:23

   Sorulara cevap alamadık üstadlar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Ağustos 2019 at 19:02

   Onur Bey, sadece tork konvertörünü söküp gönderirseniz ücreti 1.000 TL’dir. Eğer aracı getirirseniz yaklaşık 2.500 TL ücret çıkacaktır.

 18. Hakan
  Hakan / Cevapla 26 Temmuz 2019 at 17:23

  Sorulara cevap alamadık üstadlar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Ağustos 2019 at 19:00

   Hakan Bey, elektriksel olarak devrenizde açık var. Bu şekilde sağlam bir şanzıman da aracınızda düzgün çalışmaz. Ayrıca tork konvertör probleminiz var gözüküyor. Bu durumun incelenmesi için önce elektrik tesisat probleminizin giderilmesi gerekmektedir.

 19. Hüseyin
  Hüseyin / Cevapla 8 Ağustos 2019 at 01:01

  Ustam araç golf 4 1.9 tdi
  01192 hata kodu verdi problem nedir ve maliyet ne kadar acaba teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 11:34

   Hüseyin Bey, eğer sorun sadece tork konvertörünüzde ise konvertörü söküp bize gönderirseniz 800 ile 1000 TL arasında bir maliyeti olacaktır. Eğer vites geçişlerinde vb vuruntunuz var ise, şanzıman beyninizi söküp bize göndermenizi isteyeceğiz.

 20. Akın
  Akın / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 01:19

  Hayırlı işler. 2001 bora otomatik geri vites ışığım yanmıyor. Sebep ve tamir masrafı takribi ne kadardır. Şanzıman sökülebilir diyor bazı ustalar İzmir de. Doğru mudur?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 11:34

   Akın Bey, sorun sadece ışığın yanmaması mıdır? Aracın yürüründe bir sıkıntı var mıdır?

 21. osman
  osman / Cevapla 24 Ağustos 2019 at 00:32

  Usta hayırlı işler 2003 bora comfortline otomatik aracta 01192 arıza kodu veriyor bu arıza için ne kadar masraf cıkar tesekkürler

 22. Ali
  Ali / Cevapla 1 Eylül 2019 at 20:33

  Slm benim aracım 2000 model 1.6 comfortline araç 3 den 4 bazen çok geç geçiyor bir kere geçince sikinti olmuyor p den d alınca araba arabandan vurma sesi geliyor araç 190 binde teşekkürler

 23. Selçuk
  Selçuk / Cevapla 5 Eylül 2019 at 20:14

  Aracım 2000 model bora araç geri viteste yürümüyor araç gaz yiyip hizlanmiyor birden kendini atıyor cihazda verilen arızalar şunlar:00281surus hız vericisi no Signal ve. 00297şanziman devir sayısı vericisi no Signal yardımcı olursanız sevinirim

 24. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 5 Eylül 2019 at 23:46

  Ustam kolay gelsin aracım otomatik bora 3 viteste takılı kaldı arıza tespittede ısı sensörü arızası cıktı yağ seviyesi azalmış olabilirmi nasıl ölçmem gerekiyo sensörü değiştirsem düzelirmi bu sorun

 25. Mustafa özcan
  Mustafa özcan / Cevapla 14 Eylül 2019 at 21:38

  Merhaba Bora otomatik şanzıman aracım var. Diferansiyel sesi mevcut. Tamir yapıyormusunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.