Tork Konvertörü (Şanzıman Türbünü) Arızaları

Tork Konvertörü Arızaları:

Tork konvertörlerinde sıklıkla karşılaşılan problemlerin başında balatalar gelmektedir. Zamanla aşınan ve yanan balatalar tork konvertöründe performans düşüklüğüne sebep olmaktadır.

Şanzıman türbününde sıklıkla arıza yapan diğer bir parça tek yönlü kavrama olan sprag’dır. Sprağın bozulması neticesinde tek yönlü kavramanın her iki yönde dönmesi neticesinde tork içerisindeki yağın çalışması bozulur ve araçta titreşimlere ve güç kaybına neden olur.

Bazı şanzımanlarda şanzımanlarda spragın bozulması yokuşlarda kaydırmaya veya geri vites ile rampa çıkışında problemlere neden olabilir.

Otomatik Şanzıman Tork Konvertörü Arızası Belirtileri:

Otomatik şanzıman tork konvertörü arızalarının en çok olarak karşılaşılan sorunların en başında balatalar gelir. Zamanla aşınmış yada yanmış olan balatalar tork konvertöründe bir performans düşüklüğüne neden olabilmektedir.

Otomatik şanzıman türbin arızası belirtileri

Aşınmış kaçıran balataların en belirgin özelliği aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Tork konvertör arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size  kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır.

Şanzıman türbininde sürekli olarak arıza yapan diğer parça da tek yönlü kavrama olan statordur. Statorun bozulması nedeniyle tek yönlü kavramanın değilde iki taraflı olarak dönmesi sonucunda tork içerisinde olan yağın çalışması bozulmaktadır ve araçta güç kaybı yada herhangi bir titreme meydana gelmektedir. Bazı şanzımanlarda statorun arıza yapması aracın yokuş alanlarda kaydırma yada geri vites ile rampaya çıkışlarda sorunlara neden olabilmektedir.

Aynı zamanda otomatik şanzıman tork arızaları genel olarak kilometresi yüksek olan arabalarda daha çok görülmektedir. O yüzden arızanın şanzımana aksetmesinden önce, tork konvertörünü revizyon yaptırmanızda fayda olacaktır. 

Universal-Otomatik-Sanziman-Ariza-Kodlari

91 thoughts on “Tork Konvertörü (Şanzıman Türbünü) Arızaları

 1. halil
  halil / Cevapla 14 Mart 2019 at 22:37

  selamlar bmw e46 3.20 aracım var. sabit bir hızda giderken devir saatinde oynama oluyor. bir ustaya baktırdım türbin arızası dedi. sorun türbin arızasımı acaba. türbin arızası ise türbin ne kadara tamir edersiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2019 at 21:25

   Halil Bey, muhtemel bir türbün arızası yaşıyorsunuz. Eğer İstanbul’da iseniz, ücretsiz ekspertiz için müsait olduğunuzda sizi bekleriz. Sadece türbün tamiri fiyatımız yaklaşık 800 TL’dir.

 2. Şeref
  Şeref / Cevapla 17 Mart 2019 at 23:20

  Merhabalar,2006 model hyundai Tucson 4*4 dizel otomatik aracım var,130 bin km de.arıza lambası yandı bilg. Bağlattım tork konvertör kavrama arızası verdi vites geçişlerinde rahatsız edici bir sorun yok ama araç hızlanırken sanki bozuk bilye sesine benzer bir uğultu veya lokurtu gibi tuhaf sesler geliyor ama sadece gaz verince oluyor gazı bırakınca ses kesiliyor sizce tork konvertör arızasından mı kaynaklanıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Mart 2019 at 01:31

   Tork konvertörü, araç güç istediği zaman (yüksek viteslerde, gaza yüklenildiğinde, ilk kalkışlarda) devreye girmektedir. Anlattığınız kadarı ile konvertörünüzün içerisinde mekanik bir arıza bulunmaktadır. Müsait olur uğrarsanız beraber test edip kesin teşhisi koyabiliriz.

 3. hamit
  hamit / Cevapla 18 Mart 2019 at 23:04

  merhaba benim aracım audi a6 2004 2,5 tdi araç 3. viteste sanki 2 kere vites atıyormuş gibi yapıyor sebebi ne olabilir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mart 2019 at 09:10

   Merhaba, aracınızda 5HP19FL şanzıman olup, bu şanzımanların hidrolik üniteleri (şanzıman beyinleri) genellikle zaman içerisinde bu tip problemlere neden olabilmektedir. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımız için, eksper ustalarımız ile birlikte bir test edelim.

 4. Ahmet hoca
  Ahmet hoca / Cevapla 21 Mart 2019 at 00:09

  Öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Bende 2006 model 1.6 düz motor otomatik vites Audi A3 var. Sabahları veya iş çıkışı motor soğukken aracı ilk çalıştırmada yoğun ıslık sesine benzer bir ses mevcut. Lakin sadece gaza basarken geliyor. Araç dururkende yürürken de geliyor. Bir ustam türbin dedi ama şuanda bekliyoruz. Aynı zamanda şanzıman da çok hafif yağ kaçağı da var. Sizcen ne olabilir tahmini olarak masraf ne tutar cevaplarsaniz sevinirim kolaylıklar dilerim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mart 2019 at 09:18

   Ahmet bey merhaba. aracınızda 09G (Tf-60) şanzıman var büyük ihtimalle. Bu şanzımanın tork konvertörünü tamir edebiliriz. Sadece torku söküp bize gönderirseniz 1000 TL gibi bir revizyon ücreti çıkabilir. Araç ile gelirseniz, torkun araç üzerinden sök/tak işlemini de biz yaparsak 2000 TL gibi bir masraf çıkabilir.

  • Hacı Gorgunoglu
   Hacı Gorgunoglu / Cevapla 30 Haziran 2019 at 21:43

   Aracım 1999 model 1.8 Passat araç şanzıman yeni yapıldı ama arab 60 ile 70 kilometre sonra aptallasiyor 4 geçmiyor bağırıyor kaç aydır bu sorunla uğraşıyorum tribün den çıktı türbin keçe değişti yine aynı arac istop Edip çalışıyorum biraz düzeliyor geri aynı arıza yi veriyor ustalar da anlamıyor yardım lütfen

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 3 Temmuz 2019 at 07:31

    Hacı Bay, eğer şanzımanın içerisini toplayan arkadaşlardan eminseniz, muhtemelen ısınınca şanzıman beyninizde problem oluyor. Dilerseniz ilk etapta şanzıman beyninizi söküp bize gönderin, biz burada valf gövdesi ve selenoid testlerini gerçekleştirelim. Eğer İstanbul’da iseniz buyurun bir çayımızı için, o sırada aracın diagnozunu ücretsiz olarak yapalım.

    • Yilmaz
     Yilmaz / Cevapla 12 Temmuz 2019 at 19:02

     Benim aracim da isindiginda 1800-2000 devir arasinda titreme yapiyor.gaza birden basarsam titreme yok ama yavas yavas yedire yedire basarsam titreme yapiyor.

     • AtcoAdmin
      AtcoAdmin / 14 Temmuz 2019 at 20:48

      Yılmaz Bey, tork konvertörünüz devreye girişi ile ilgili sıkıntı var gibi gözükmektedir. Konvertörünüz revizyon isteyebilir.

  • O
   O / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 15:29

   Merhaba. Golf otomatik vites aracim bazen düz alanda dahi kalkışta ileri gitmiyor yada hafif rampada kayıyor. Minik bir firene dokunmamla da silkeleyip kendini öne ufaktan itiyor. Bazan hizim düşükken ayağım gazda yada frende değilken ani hızlanıyor. Ornegin dönüş yapicam hızımi ayagimi gazdan cekip azalttim zaten hizim da azdi tam dönecekken aniden hızlandı. Burkac kez yasadim bunu donerken ve giderken.arada altinda ufak yag kaçakları da görüyordum. Dün oldukca fazla yag akitma oldu. Birsuru kişi birsuru sey söyledi. Ama ben hiç ses duymadim yolda. Bahsettikleri arıza da seslerdwn dw soz ediyorlar. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 20:54

    Merhaba, öncelikle şanzıman yağ seviyenizi kontrol ettirmenizi ve yağınız eksikse tamamlatmanızı, problem devam ederse tarafımıza bildirmenizi rica ederiz.

 5. kadir
  kadir / Cevapla 26 Mart 2019 at 16:11

  ustam 1997 model w210 mercedesim var ootımatik vites araç 2.vitesten 3.vitese geçerken vuruntu yapıyor neden olabilir.teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mart 2019 at 17:24

   Kadir Bey, aracınızdaki vuruntuyu her zaman mı yapıyor, yoksa motor ısınınca mı?

  • Adnan gökçek
   Adnan gökçek / Cevapla 22 Mayıs 2019 at 12:55

   Opel astra j kasa otomatik 2012 ,araç ilk kalkışta vuruntulu kalkıyor,duruşta da vuruntulu duruyor.
   Önemli bir arızası varmıdır,arıza ışığı yakıyor,bilgisayarabağlandığı zaman tork konvektör arızası kodu veriyor, bazende balata sıkışması kodu veriyor.
   Bunun masrafı ne kadar çıkar.(birde usatının birı janzuman yağını değiştirdi,bu arıza kesebilirdi dedi ama yinede arasıra yapıyor.
   Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekür ederim.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2019 at 19:37

    Adnan Bey, aracınızda selenoid arızası olması muhtemeldir. Yapılması gereken şanzımanın beyninin sökülerek hem beynin hem de selenoidlerin test edilmesidir. Bu esnada eğer çapaklanma var ise, muhtemel hasardan dolayı, şanzımanın da sökülmesi gerekebilir. Bu yüzden arızanınız gerçekten tork konvertöründen mi, balatalardan mı, ya da diğer etkenlerden mi anlayamadığımız için, size fiyat bilgisi de sunamıyoruz. Bize arıza kodlarınızı paylaşabilirseniz, veya eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, müsait bir zamanınızda bize uğrarsanız, arıza kodlarına birlikte bakar, teşhis yapabiliriz.

   • Yusuf
    Yusuf / Cevapla 26 Haziran 2019 at 20:26

    İyi günler, 2010 model E90 kasa 320d otomatik aracım, 2 ve 3 viteslerde iken araç devir saati oynama yapıyor ve sanki araç dalgalanıyor aynı zamanda vites geçip geçmediğini tam karar veremiyor gibi, ancak yüksek hız ve ileriki viteslerde bu sorunum yok. Aracım görev gereği bulunduğum Şırnak ilinde bu arıza için İstanbula yerinize gelmem gerekli mi ve fiyat konusu ne kadardır maliyeti?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 26 Haziran 2019 at 21:38

     Yusuf Bey, bahsettiğiniz arıza tork konvertöründen ziyade aracın motoru veya hidrolik ünitesi ile ilgili olabilir. Eğer yolunuz İstanbul’a düşerse buyurun aracınızı getirin bir de biz bakalım. Aksi takdirde önce motor ve enjeksiyon sisteminizi kontrol ettirmenizi, sorununuz düzelmezse bize bildirmenizi rica ederiz.

 6. Hüseyin
  Hüseyin / Cevapla 3 Nisan 2019 at 18:38

  Merhaba, E87 120D otomatik aracım var 185 binde. yokuş aşağı motor kompresörde iken özellikle düşük viterlerde daha belirgin bir uğultu var. Boşa atınca ses kesiliyor. Yokuş yukarı da yapıyor fakat motor sesi bu uğultu sesini bastırdığı için herkez duyamıyor. Yağ değişimi 45bin km önce apıldı acaba yağ azalmış olabilir mi? Bir de hafif rampa çıkınca yada çok düşük devir ve yüklerde (800-1200 RPM) arası titreme oluyor. Motor takozu bozukken daha çok titriyordu değiştirdim titreme bariz azaldı fakat özellikle 3. viteste giderken çok yavaşlarsam devir 1000RPM e yaklaştıkça araç titriyor acaba şanzıman takozları da mı bozuk? yada tork konvertör yada yağ eksikse yaparmı? Bu arada aracın vites geçişleri vs gücü kusursuz, rampa da ışıklarda beklerken d konumda geri kaçırmıyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Nisan 2019 at 08:46

   Hüseyin Bey, aracınızda yağ azalması durumunda vites geçişlerinde vuruntu hissedersiniz. Bununla birlikte düşük devirde titreme probleminiz tork konvertörü arızası olabileceği gibi bahsettiğiniz üzere şanzıman takozları ve motor, özellikle motor hava emiş sistemi problemi de olabilir. Eğer İstanbul’da iseniz buyun gelin, master teknisyenlerimiz aracınızı bir test etsinler, sizlere o zaman daha sağlıklı bilgiler sunabiliriz.

 7. Burak Şengül
  Burak Şengül / Cevapla 11 Nisan 2019 at 01:22

  Merhaba, 2005 model tork konvertörlü otomatik chevrolet lacetti aracımda düşük devirlerde(genelde trafikte dururken) stop etme ve emsallerine göre daha fazla yakıt tüketimi ve performans sorunu var. Bu sorunların otomatik şanzımanla ilgili olma ihtimali var mıdır?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Nisan 2019 at 14:44

   Burak bey merhaba. İstanbul’da ikamet ediyorsanız buyurun gelin bakalım aracınızın durumuna. Aracı bir cihaza bağlayıp arıza koduna göre size yardımcı olmaya çalışalım. Aracınızın üzerinde büyük ihtimalle 6T30 şanzıman bulunuyor. Bu şanzımanlarda “Selenoid Valf Arızası” ile karşılaşıyoruz genelde. Bu selenoidlerden biri tork konvertörünün yağ basıncını ayarlar. Eğer bu selenoid bozuksa aracınızda tork konvertörü arızası yaşayabilirsiniz.

 8. Hasan
  Hasan / Cevapla 11 Nisan 2019 at 22:19

  Merhabalar ben de 2009 hyundai tucson var araç birden arıza lambası yaktı arıza kaydı olarak iki arıza vermiş biri motor biri de şanzıman motor olan .P0700 kontrol ünitesi mil talebi. Şanzıman P0741.Tork konvertör kavraması devresi arıza kaydı verdi bana şanzıman arızalı dediler bir de yağı ve filitre değişmesini söylediler kararsız kaldım kimle görüştüysem sizi önerdi bu konu da yardımcı olurmusunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Nisan 2019 at 08:10

   Hasan Bey, P0700 genel bir arıza kodudur. Orjinal cihazla baktırdığınızda ek olarak sadece P0741 arızası çıkıyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır ve revizyon olması gerekmektedir. Sadece yağ ve filtre değişmekle bu arızanın önüne geçemezsiniz. Müsaitsen olursanız aracınızın arızalarına birlikte bakmak daha uygun olacaktır.

 9. Murat GÜL
  Murat GÜL / Cevapla 12 Nisan 2019 at 21:46

  Selamlar aracım 97 otomatik mazda lantis yolda giderken bir anda 4000 devirde gaz yemeye ve vites atmaya başladı sonra durdum be alttan yağ boşaldı ve daha sonra vitese geçmedi yağ tamamlayıp yürüttüm ama yine boşalarak yol aldı sorun acaba nedir ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Nisan 2019 at 16:25

   Murat Bey ,aracınızda yağ boşaldı ise, mutlaka keçelerinizden birisi patlamıştır. En yakın servise gitmenizi tavsiye ederiz.

 10. Kenan
  Kenan / Cevapla 17 Nisan 2019 at 10:49

  Merhaba,
  2008 model nissan note 1.6 motor otomatik vites aracımda,vites 2 den 3’e geçmiyor.Gaza bastıkça devir 4000-5000 civarında araba boşa geçiyor.Bu arıza meydana gelmeden önce yine 2 il 3. vites arasında bazen gaza basınca ön taraftan boşta dönen kayış sesine benze bir ses geliyor,vites attıktan sonra ses kesiliyordu.
  Aracımı 2 tane şanzımancıya gösterdim,şanzımanın yanık olduğunu, revizyon yaptırmam gerektiğini söylediler.
  Bu arada şanzıman yağında müthiş bir yanık kokusu var ve rengi simsiyah olmuş.
  Sorum şu;şanzıman eğer revizyon istiyorsa minimum ve maksimum revizyon fiyatlarının aralığı nedir acaba?
  Eğer komple revizyon isterse sıfır şanzıman taktırmak daha mı mantıklıdır?
  Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Nisan 2019 at 21:13

   Kenan Bey, şanzımanınız maalesef anlattığınız kadarı ile yanmış. Bu tip bir şanzımanın revizyonu yaklaşık 5.000 TL tutmaktadır. Bu şanzımanın sıfırını temin edebilmek oldukça güçtür. Bizim elimizde Infiniti versiyonu sıfır şanzıman mevcuttur. Dilerseniz detayları telefonda görüşebiliriz.

  • Tahir özturk
   Tahir özturk / Cevapla 1 Mayıs 2019 at 12:32

   Ustam merabalar bende 2001 bmw 3.20 triptonik vites aracım var. Aracım vitesteyken fenden ayağımı çekince geri kaçırıyor… frende tutuncada araba gitmek isyiyor gibi sallıyor… ikinci vites hızında virajları dönerken hafif gaz verdigimde kendiliğinden 3-4-5 yükseliyor… küçülmeye çalışıyorum küçülmüyor sadece frene bastığım zaman küçültebiliyorum… aynı sorun yokuslarda 2 nci vitesteyken kendiliğinden 3-4-5 yükseliyor… balata kokusu geliyor… sonrada şanzıman ışığını yakıyor.. stop edip çalıştırınca düzeliyor…
   Şanzımanciya gittim makineye taktı P0741 yada P0743 galiba öyle bi arıza verdi. İçi açılmadan bişey belli olmaz dedi.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 1 Mayıs 2019 at 17:34

    Tahir Bey, aracınızda tork konvertör arızası olduğu belli oluyor. Bununla birlikte anlattıklarınızdan şanzımanın içerisinde de (şanzıman beyni veya mekanik kısımlarda) arıza olduğu anlaşılıyor. P0741 tork konvertör arızasıdır. Diğer kodları paylaşabilirseniz daha fazla yardımcı olmak isteriz.

 11. Muharrem
  Muharrem / Cevapla 20 Nisan 2019 at 16:47

  Merhabalar ustam
  Aracim 2012 dizel hyundai 4 ileri otomatik 88bin de km de aracim var. Arac bazen yolda giderken sanki arabayi arkadan asılır gibi oluyor. Servise gittiğimde mazota pislik olabilr egr veya partikülden kaynakli olabilr demislerdi. Ancak yukarıdaki açıklamalarda buna benzer sorunun olabileceği geldi. Acaba sorun tespiti bilgisayar ile mi yoksa kullanarak mi tespit ediyorsunuz..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Nisan 2019 at 19:12

   Muharrem Bey, arıza tespitini hem bilgisayar ile hem de aracı kullanarak yapıyoruz. Müsait bir zamanınızda uğrarsanız, size de yardımcı olmaya çalışırız.

 12. Recep Akkalp
  Recep Akkalp / Cevapla 22 Nisan 2019 at 21:37

  Merhabalar ustam. 2005 model honda vtec otomatik arabam var. 132 bin km de. Şanzuman Yagını en son 30 bin km önce ozel bir honda servisinde degiştirdim.arabayı calısyırıyorum geri vitese taktıgımda da demirin genleşmesi gibi ses geliyor daha açıkcası gıyyyyrttt gıbı.geri vitese taktıgımda geri geri giderken sag ön taraftan sanzumanın tarafından hafif gaza basıp bıraktığımda tıkır tıkır tıkır ses geliyor.aynı akis başı sıyırmış kaydırıyormuş gibi. Gaza sureklı basıp gerı gidersem o ses gelmiyor. Gazı bırakıp frene hafif dokunduğunmda tıkır tıkır tıkır ses geliyor. Öne dogru giderken boyle bir ses yok.sadece geri dogru giderken azcık gazverıp bıraktığımda bu sesi yapıyor. Tüm alt takımı kontrol ettirdim. Herhangi bisey yok dedi arkadaş. Kalkış yaptıgımda 1 den 2 ye gecerken sankı hissedilir sekılde gecıyor gıbı. Ama özelikle arac ısındıktan sonra herhangi bir sorun yok vites geçişlerinde. Dip gaz yapıyorum ani kalkmıs yapıyorum Herhangi bir sıkıntı yok. Bulunduğum yerde de sanzıman cı yok. Allah rızası için yardımcı olun. Sizce bu arızanın sebebi nedir. Sanzıman mı konvortormu. Hıc boyle bir arızaya rasladınız mı. Şimdiden çok teşekkür ederim ustam.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Nisan 2019 at 19:11

   Recep Bey, Atco olarak şu anda Honda şanzımanlara hizmet vermiyoruz. Bahsettiğiniz ses problemleri ise ancak dinlendiği zaman teşhis konulabilir türdedir. Dilerseniz İstanbul’da iseniz uğrayın, en azından arıza teşhis konusunda size yardımcı olalım.

   • recep akkalp
    recep akkalp / Cevapla 1 Mayıs 2019 at 18:37

    çok eşekküler

 13. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 28 Nisan 2019 at 01:58

  Merhaba iyi çalışmalar,

  Nissan Almera 2001 1.8 A/T araç sahibiyim. Araç kalkış vitesinden bir üst vitese geçerken sanki arabanın arka tamponuna hafifçe çarpmışlar gibi öne doğru ivmeleniyor. Gaz düzeyini asgari tutarak bu keskin geçişi daha az hissedilir hale getirmeye çalışıyorum. Araç ısındıkça sorun daha az hissedilir hale geliyor. Diğer vites geçişlerinde ise bir sorun yok. Bu şanzıman tipleri için böyle bir durum normal mi? Size oldukça uzak bir şehirdeyim. Bu sorun için nasıl bir yol izlemeliyim?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 17:51

   Ahmet Bey, aracınızın hidrolik ünitesi (şanzıman beyni) arızalı olabilir. Aracınızda herhangi bir arıza kodu var mıdır? Hangi ilde yaşıyorsunuz?

 14. Zekeriya
  Zekeriya / Cevapla 1 Mayıs 2019 at 22:26

  Merhaba ben bursadan zekeriya .ustam benim sorunum gecen hafta basladi ekranda herangi bir ariza kodu cikmiyo aracim peuguet 508 yari otomatik vites yukseltirken hic sorun yok özellikle durup vites bostayken 1 e atınca eger frene sert basmassam orta siddette kutleme sesiyle vitese geciyo .birde sadece 2den 1e duserken tam durma noktasinda bu ses geliyor aracin dedigim gibi vitesler yukselirken hic sorun yok bazende yine geri vitese takarken bu ses geliyo bunuda yine frene sert basip degisirsem ses gelmiyo yardimci olursaniz sevinirim .insallah kötü bir durum degildir..simdiden tesekkurler..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Mayıs 2019 at 21:53

   Zekeriya Bey, Atco olarak yarı otomatik vites kutusu tamirine henüz başlamadık. Yarın özel mailinize bu konuda uzman olan bir arkadaşımızın iletişim bilgilerini paylaşacağız. Kendisine bizim selamımız ile danışabilirsiniz.

 15. Dinçer
  Dinçer / Cevapla 2 Mayıs 2019 at 12:41

  Ustam Merhaba Peugeot 307 aracım var araç soğukken herşey normal fakat 15 20 dakika yol gidince yada yoğun trafiğe girdiğim zaman 1.vites ve geri vitesi kavramıyor araç boştaymış kalıp bağırıyor kar moduna aldığımda ise 2.viteste kalkış yapıp sorunsuz ileriyor. Pc ile şanzuman beynine bağlandığımızda herhangi bir arıza göstermiyor. Yardım ve yorumlarınızı bekliyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Mayıs 2019 at 21:54

   Dinçer Bey, şanzımanınızda kısmi bir kavrama veya selenoid problemi sözkonusudur. Müsait bir zamanınızda gelirseniz birlikte test etmek isteriz, zira şu ana kadar bizim başımıza gelmiş bir olay değildir.

 16. Dinçer
  Dinçer / Cevapla 2 Mayıs 2019 at 13:47

  İyi Çalışmalar

  307 aracım şanzıman ısındıktan sonra 1viteste ve geri viteste kavramamaya başlıyor. Kalkışları 2.vites de yapıyorum sorunun çözümü ne olabilir.

  İlginize teşekkürler

 17. Selhattin erdeveci
  Selhattin erdeveci / Cevapla 2 Mayıs 2019 at 17:24

  mrb 2004 fusion 1.4 tdci yari otomatik aracım var arac vites atışlarında bazen 2 bin devirde bazen 2 bin devire varmadan vites atıyor bazen de biraz yol gittikten sonra tüm vites atışlarında 2 bin devire gelince birden 4 bin devire yükselip vites atıyor birde 2 3 4 vitese geçtikten sonra ilk bi vuruntu yapıyor birde yokuşta arac 2 den 3 e 3 den 4 e hizlanirken titreme var yorumlariniz için şimdiden teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 2 Mayıs 2019 at 21:56

   Selahattin Bey, Atco olarak yarı otomatik şanzımanların tamirine henüz başlamadık. Bu konuda herhangi bir uzmanlığımız bulunmamaktadır. Yarı otomatik araçlar tork konvertörü bulunmamaktadır. Muhtemel bir kavrama problemi yaşıyor olabilirsiniz.

 18. Cem Güneş
  Cem Güneş / Cevapla 3 Mayıs 2019 at 02:01

  W220 S500 4matic 2004 195000km. Gaza yüklendiğimde özellikle kalkiş anında titreme ve lakırtı oluyor. Sonrasında düzeliyor. Konvertor mü şanzıman mı sizce. Tahmini masraf hangi aralıkta olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Mayıs 2019 at 06:07

   Cem Bey, aracınızda yüksek hızda giderken kasisten geçiyormuş gibi bir titreme olmakta mıdır?

 19. Erdem BAYDEMİR
  Erdem BAYDEMİR / Cevapla 3 Mayıs 2019 at 13:08

  İyi günler, 2009 model Kia Sportage 2.0 dizel otomatik (180.000Km) aracımla 80 km üzerine çıktığımda araç yükteyken salınım yapıyor, ayağımı gazdan çekince salınım duruyor. Özellikle yokuş çıkarken 80-110 arası salınım yapıyor. Düz yolda ya da yokuş aşağı giderken yapmıyor. Tork konvertörüyle alakalı olabilir mi? Bazen de 2. vitesten 3. vitese geçerken devir yükseltiyor. Onarım maliyeti nedir? Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 5 Mayıs 2019 at 11:28

   Erdem Bey, aracınızda tork konvertör problemi var gibi gözükmektedir. Sadece tork revizyonu yaklaşık 750 TL civarındadır. bununla birlikte 2’den 3’e devir yükselmesi ayrıca incelenmelidir. Aracınızda herhangi bir arıza kodu var mıdır?

 20. Agun
  Agun / Cevapla 15 Mayıs 2019 at 11:45

  merhabalar,
  öncelikle araç sahiplerine yapmış olduğunuz yorum ve tavsiyeler için teşekkür ederim.
  1998 E240 240.000km’de mercedes aracımı yaklaşık 120.000km’dir kullanıyoruz. 722.6 şanzıman var malum. bu süre içinde 2 kez yağ ve filtre değişimleri, hidrolik beyin temizliği, hidrolik kart ve soket yenilemeleri, 3-2 vites küçültme esnasında gaz verildiğinde motor devri yükselerek vuruntu yapmadan sert geçiş yaptığı için yapıldı. 25.000km önce yapılan son değişimde würth atf katkısı da eklendi. 722.6 şanzıman için üreticinin ilk olarak uygun gördüğü 236.10 atf konuldu. belirtilen sert 3-2 vites geçişi yok gibiydi fakat son 2000km’dir yine 3-2 vites geçiş esnasında gazı bırakıp tekrar gaz verildiğinde motor devri yükselerek sert 2.vitese geçiş oluyor ve nadir olarak da durma esnasında (yüksek viteslerden düşüşte) 1. vitese geçişinde vuruntu oluyor. adaptasyon değerlerini sıfırlayıp denediğimde de düzelme olmadı. selenoid ohm değerlerini elektronik karta gelen soket üzerinden ölçtüğümde de dirençler uygun, bazılarında 1-2 ohm yüksek görünüyor. sorun nerede olabilir? yardımcı olursanız memnun olurum.saygılar teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Mayıs 2019 at 13:47

   Agün Bey, muhtemelen şanzıman beyni (hidrolik ünite) içerisindeki kanallarda kaçak mevcut. Eğer valf gövdesini söküp bize gönderirseniz burada gerekli testleri gerçekleştirebiliriz.

   • Agun
    Agun / Cevapla 17 Mayıs 2019 at 17:57

    cevabınız için teşekkür ederim. test sonrası kaçak bulunursa blok ya da başka elemanlarda onarımını yapıyor musunuz?
    saygılar

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 18 Mayıs 2019 at 07:44

     Agün Bey, test sonuçlarına göre belirli arızalarda tamir hizmetimiz var. Çözüm üretemediğimiz durumda komple hidrolik ünite değişimi öneriyoruz.

 21. ahmet yılmaz
  ahmet yılmaz / Cevapla 23 Mayıs 2019 at 14:52

  Ssangyong Kyron 2008 4*4 otomatik aracımda yokuşta vites d de iken frene basıp durduruyorum. daha sonra ne kadar gaza bassamda araç ilerlemiyor. geriye gidiyor fakat ileri hareket etmiyor. düz yola inince böyle bir sorunu olmuyor. tork konvertörü arızalı dediler. Sizin uzman yorumunuz nedir ? benim ve tüm arkadaşların sorularını cevapladığınız için teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2019 at 19:48

   Ahmet Bey, arkadaşlarımızın tespiti doğruya benziyor. Bununla birlikte aracınızın G sensörünüzün adaptasyonunu ve kontrolünü yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 22. Muhittin
  Muhittin / Cevapla 26 Mayıs 2019 at 02:22

  Merhaba BMW e39 5.25i 2003 model aracım (240.000km) vites geçişlerinde vuruntı vs yok gayet memnunum fakat 3. Vitese geçtiği zaman gaz pedalına çok hafif dokunarak ilerlediğimde devir 1900 2000 civarında araba titriyor gaz pedalına çok hafif dokunmam veya geri çekmemle düzeliyor. Birde dip gaz yaptığım zaman yüksek devirde 3 den 4 e geçişte sanki 1sn lik gaz yememe gibi bi boşluk oluyor. Bunlar bi arızaya sebepmidir.
  Denem yaptım 90 100 km arası sabit giderken devir saatinde oynama vs olmuyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 19:38

   Muhittin Bey, muhtemelen şanzıman hidrolik ünitenizde bir kaçak mevcut. Bu titremeyi sadece 3.viteste mi yapmaktadır?

 23. ALPER KOCAK
  ALPER KOCAK / Cevapla 26 Mayıs 2019 at 14:13

  Merhabalar,

  Aracim 2011 model ford mondeo 6 ileri sanziman,aracimla ilgili vites geçişlerinde bir dengesizlik yaşıyorum. Kalkış 1.vites ve 2.vites normal geçiş sağlarken 3.vites geçişinde devir saatinde inişli çıkışlı dengesizlik atlama gibi oluyor kısa süreli 4., 5. Ve 6.viteslere sorunsuz geçiş sağlıyor um.
  Aynı sıkıntı araç normal hızında seyrederken frene basıp yavaşlama durumunda aynı sıkıntıyı 3.vitese geçerken yaşıyorum bunun sebebi ile ilgili bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 19:38

   Alper Bey, 3.vites pistonunuzda veya hidrolik ünitenizde problem olabilir. Aracınızda herhangi bir şekilde arıza lambası yanmakta mıdır?

 24. ENESSS
  ENESSS / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 21:31

  MERHABA
  2004 CLIO VAR ARACIM SEYIR HALINDE VEYA DURURKEN NEYDEN KAYANAKLANDIGINI BİLMEDİĞİM BİR ARIZA VERİYOR. ARAC İMMBOLIZER ISIĞI İLE ARAC MOTOR ARIZASI ISIGINI VE DE SANJIMAN ARIZA ISIGINI YAKIYOR VE DEVIR 2000 DEVIRE CIKIYOR BUNU ELEKTRIKCIDE BILGISAYARA BAGLADIĞIMDA
  ARAC HIZ SENSORU SİNYALİ YOK MOTOR DEVRIYLE TUTTARZILIK DF007
  GAZ KELEBEĞİ PEDALI POZİSYTON SENSORU A DEVRESİ P0120
  SANJIMAN KONTROL SİSTEMİ MİL İSTEĞİ P0700
  GAZ KELEBEĞİ POTANSIYOMETRESİ DF002
  FREN PEDAL SENSORU DF135
  GAZ KELEBEĞİ KONTROL VALFİ DF254
  SABİT HIZ KONTROLU,IKI FREN PEDALI SENSORUNDEN BİRİ DF235
  HATA KODLARINI VERIYOR SİZCE NE YAPMALIYIM ???

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Haziran 2019 at 19:06

   Enes Bey, öncelikle gaz kelebeği, fren pedal sensörü ve immo arızalarınızı hallettiriniz. Problemleriniz sona ermez ise aracı bize teste getirmeniz gerekmektedir.

 25. SEMİH
  SEMİH / Cevapla 28 Mayıs 2019 at 17:33

  Merhaba, Ben Bursa’dan sizlere yazıyorum. Aracım 1999 model bmw 320 otomatik. Aracımı ilk çalıştırdığımda gaza basmama rağmen gitmiyor. Çok fazla basarak sadece hareket ettirebiliyorum buda bir müddet sonra şanzıman arızasına geçiyor. Araştırdım yorumlarınızda böyle bir sorun ile karşılaşan bulamadım. Bu arızanın ücreti ne kadar olur bursada yönlendirebileceğiniz yer varmıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Haziran 2019 at 19:07

   Semih Bey, aracınızda birden fazla problem bulunmaktadır. Bundan dolayı şanzımanınız açılmadan bir fiyat vermemiz çok zor. Şanzımanınızın sökülüp bize gelmesi gerekiyor. İsterseniz bu konuda size yardımcı olabiliriz.

 26. ERMAN TURNAOĞLU
  ERMAN TURNAOĞLU / Cevapla 30 Mayıs 2019 at 08:44

  ustam merhaba
  2011 model kıa sportage 4×4 dizel otomatik aracım var.aracım 98 bin km de temiz baktığım bir araçtır.
  10 bin km önce şanzuman yağını değiştirdim.ancak yeni yeni hissetiğim bazı şanzuman sorunum var.
  araç normal seyir halinde iken fren yaparak hız azaltığımda vites küçültürken sadece belli bir viteste hafif titreme yapıyor.
  diğer viteslerde yükseltme yada düşürme yaparken herhangi bir sıkıntı yok veya triptronikte kullanırken de herhangi bir sıkıntı yok.sorun ne kaynaklı olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Haziran 2019 at 19:09

   Erman bey, sorununuz tork konvertör problemi olabileceği gibi, hidrolik ünite içerisindeki selenoidlerden kaynaklanabilir. Aracınızda herhangi bir arıza kodu var mıdır?

 27. Murat
  Murat / Cevapla 30 Mayıs 2019 at 19:06

  2014 model makyajlı kasa scırocco kullanıyorum. Aracım sanki bırsey çekiyormuş gibi performans kaybı var ve seri vites geçişleri yapıyor dip gaz yapınca bile vites küçültmüyor araç aynı zamanda belırtmek gerekirse son susturucu ve orta susturucu iptali var.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 1 Haziran 2019 at 19:10

   Murat Bey, aracınızdaki modifiyeler muhtemelen oksijen sensörlerini de etkilemektedir. Aracınızı orjinal hale getirmenizi tavsiye ve temenni ederiz.

 28. Sinan oğuz
  Sinan oğuz / Cevapla 3 Haziran 2019 at 04:35

  Ustam sonata 2001 model 2.5 V6 aracımız var Şanzuman 3.viteste kalıyor geri ve ileri vitese attığımızta zor geçiyor bilgisayarda türbin giriş sensörü arızası veriyor sensörü mü değiştirmemiz gerekiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 17:52

   Sinan Bey, muhtelemen sensör veya sensörün kablolarında problem vardır. Bunları kontrol edip değiştirmenizi önermekteyiz.

 29. Emre can
  Emre can / Cevapla 11 Haziran 2019 at 23:37

  Merhaba, aracım 94 BMW e34 otomatik 520i
  İki sefer şu sorunla karşılaştım, orta eğimli bir rampa çıkışında aracım durma noktasına geldi ve durdu ancak bu arada gaz versemde gaz yemiyor yani devir saati çok az oynuyor araç bağırmıyor. Sonrasında aracı stop edip bir müddet bekledikten sonra tekrar çalıştırdığımda her şey normale dönüyor. Bu sorun şanzımandan mı yoksa başka bir arızadan mı kaynaklanıyor?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Haziran 2019 at 20:04

   Emre Can Bey, anlattığınız şanzıman arızası gibi durmaktadır. Valf gövdesi ve tork konvertörü kontrolü gerekmektedir.

 30. emrah kan
  emrah kan / Cevapla 13 Haziran 2019 at 10:54

  merhaba, aracım 2008 model 1.4 TSI 140 HP 6 iler iDSG Şanzıman Golf , km 122xxx
  aracımda motor şanzıman ısınınca kırmızı ışıklarda , dur kalk yaparken ( ileri – geri ) vuruntu yaparak kalkıyor. d konumunda
  iken ayak frenden çekilence şanzıman soğuk olduğu gibi kalkmıyor. gaz verince de aracı titreterek kalkıyor. yani vuruntu şekilde kalkıyor. nedeni ve arıza nedir ?
  yarıdmcı olursanız sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2019 at 22:07

   Emrah Bey, anlattıklarınızdan anladığımız kadarı ile aracınızda mekatronik/kavrama problemleri mevcut. En sağlık tespiti ancak aracınızı test edersek söyleyebiliriz. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

   • emrah
    emrah / Cevapla 15 Haziran 2019 at 14:33

    elazığ da çevre illerde yönlendirebileceğiniz bir yer var mı ?

 31. Selman KIR
  Selman KIR / Cevapla 14 Haziran 2019 at 18:43

  Merhabalar. Opel astra g kasa aracında d konumunda iken ayağımı frenden çektiğimde aracım yavaş yavaş one gidiyordu. Artık ayağımı frenden çektiğimde ilerlemiyor. Sabit yerinde kalıyor. Fakat rampalarda da geri kaydırma yapmıyor. Neden olabilir. Ayağımı gaza dokundurdugumda biraz sarsıntılı kalkıyor. Neden olabilir. Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Haziran 2019 at 20:20

   Selman Bey, muhtemelen selenoidten kaynaklanan bir problem yaşıyorsunuz. Tork ve tork selenoidinizin kontrol edilmesi gerekmektedir.

 32. Ahmet Zahit ERBAŞ
  Ahmet Zahit ERBAŞ / Cevapla 25 Haziran 2019 at 14:01

  Kolay gelsin 2001 Model Opel Zafira aracımla uzun yolda giderken araç önce titredi sonra arıza lambası yandı. Stop edip çalıştırınca söndü sonra rampalarda tekrar aynı arızayı verdi. Vites 3 veya 4 ‘te takılı kaldı sanki. Bu şekilde Erzincan’a ulaştım. Usta yağı eksik dedi ve 1 litre yağ ekledi. Sonrasında dönüş yolunda yaklaşık 200 km gittikten sonra araç yine aynı arızayı verdi. Bu sefer de Sivas’taki motor ustası tüp beyninin tıkalı olduğunu, aracın su devridaiminin sağlıklı olmadığını fark etti. Tüpü değiştirdikten sonra arıza artık geçer, çünkü şanzıman beyni su ile soğuyordu, devridaim sağlıklı olmadığı için şanzıman beyni ısınmış ve arızaya düşmüş olabilir dedi. Böyle bir şey mümkün müdür. Şu an aracım sanki pek de düzelmedi gibi. Binmeye de çekiniyorum. Anlayan usta da yok. Her kafadan bir ses çıkıyor. Yardımcı olabilir misiniz.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Haziran 2019 at 21:40

   Ahmet Bey, nerede ikamet ediyorsunuz? Aracınız incelenmeden bu arıza için yorum yapabilmek inanın ki çok güç…

 33. Samim
  Samim / Cevapla 29 Haziran 2019 at 20:56

  Merhaba.
  2006 model kia sportage aracım var.
  Genelde rampalarda ve ya yuksek hızlara cıktığımda arıza ışıgı yanıyor.
  Tork konvertörü arıza veriyor.
  Arıza ışıgı kendiliğinden sönüyor.
  Yukarda anlattığım durumlarda tekrar yanıyor.
  Aracın çekişinde zayıflama var. Onun dışında bi sıkıntısı yok bu şekilde kullanıyorum.
  Ne gibi işlemler yapılmalı ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 13:04

   Samim Bey, tork konvertörünüzün revizyon zamanı gelmiş gözüküyor. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun aracınızı birlikte bir test edip cihaza bağlayalım. Bu şekilde daha sağlıklı yardımcı olabilriz. Test ve tespit işlemleri için bir ücret almıyoruz.

 34. erdoğan güneş
  erdoğan güneş / Cevapla 2 Temmuz 2019 at 12:01

  iyi günler sayın ilgili;
  bende 2013 model renault magane 3 ıcon 1.6 cvt var..kalkıştan itibaren gaza basınca 50 ye çıkana kadar aracımdan sanki uçak kalkış sesine benzer bir ses geliyor.5 yi geçince bu ses kayboluyor.renault servşsede gittim bir çözüm bulamadım onlar bir ses duymadıklrını söylediler.fikriniz nedir. teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 13:05

   Erdoğan Bey, sesi dinlemeden bir yorum yapmamız çok zor. CVT şanzımanların bu tip sesleri olabileceği gibi turbo veya diğer aksamlardan da ses gelebilir. Eğer İstanbul’da iseniz buyurun bir çayımızı için, aracınızı bir de biz test edip sesi dinleyelim.

 35. mustafa bozdogan
  mustafa bozdogan / Cevapla 8 Temmuz 2019 at 10:32

  merhabalar
  2004 e320 cdi w211 araç 1400 1700 devir aralığına sabit düşük hızlarda vuruntu yapıyor sendeliyor fakat daha yüksek devir ve hızlarda en ufak vuruntu sarsıntı olmuyor . tahminen sebebni nedir tamir ort. fiyatı verebilirsenz sevinirim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 20:56

   Mustafa Bey, muhtemel tork arızası yaşıyor. Yaklaşık 3.000 TL gibi bir tamir fiyatı olabilir.

 36. ENGİN
  ENGİN / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 17:15

  Ustam hayırlı günler.
  Jeep 2.7 crd aracım var. Vites geçişlerim sessiz vuruntusuz temiz. Ancak İvmelenme de biraz sorun yaşıyorum. Ayrıca seyir halinde giderken (özellikle rampalarda) aracın gaz pedalına dokununca devir saati 500 – 100 devir arası yükseldiğinde araç sonradan hızlanıyor. Mesela örnek vermek gerekir ise manuel vitesli araçlarda bitik debriyaj sıyırması gibi bir his uyandırıyor. Son olarak ota diklikte bir rampada araç geri kaçıyor. Sebebi türbin midir… Ayrıca fiyatı ne tutar..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:21

   Engin Bey, bahsettiğiniz arıza tork arızası gibi durmaktadır. Maliyeti sökme-takma, yağ, tork revizyonu ve işçiliklerle birlikte 3.000 TL civarındadır.

 37. RIFAT
  RIFAT / Cevapla 11 Temmuz 2019 at 13:01

  Merhaba Ustam

  1991 Model 200e otomatik vites aracımın 3000 devirde hangi vites olursa olsun bir sürtme ve uğultu sesi var. Aracı boşa attığımda ses kesiliyor ve boşta gaza bastığımda 3000 ile 3.300 devir arasında bariz ses geliyor. Eğsozu baktırdım sıkıntı yok dediler. Şanzumana baktırdım sıkıntı yok dediler. Tek endişem Tork convektör kaldı bu sesi yaparmı. Araç park halinde de 4000 devire çıkarım bırakıyorum gene 3000 devirde sesi verip kesiyor. Yardımınızı rica ederim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:33

   Rıfat Bey, ilginç bir arızanız var. Tork konvertör ve şanzıman pompası bu sesi yapabilir. Bunlara birlikte baktırmanızı tavsiye ederiz.

 38. Hüseyin kurt
  Hüseyin kurt / Cevapla 12 Temmuz 2019 at 14:22

  ustam kolay gelsin..2013 Kuga benzinli aracım var.Yüksek devirde kullanırken hiç bir sorun yok.Yüksek devirden düşük devire düşüp/1200-1500 devir)gaza çok yüklenmeden hafif gaz verince özellikle rampada arabadan takırtı şeklinde(sanki dönen bir şey bir yere sürtüyormuş gibi) ses geliyor,gazı kesince yada gaza yüklenince geçiyor..ayrıca bu ses olduğundan beri çok sessiz olan araç yüksek rölantide çaılışıyormuş gibi ses yapıyor,ancak rölanti değeri her zamanki gibi..ne yapabilirim..saygılar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:43

   Hüseyin Bey, 6F35 şanzımanınızda tork konvertörünüz problemli gibi gözükmektedir. Büyük ihtimal ile tork revizyonu ile sorunlarınız ortadan kalkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.