Renault Otomatik Şanzıman

Renault otomatik şanzıman vites kutusu arızası yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Renault araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Renault otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Renault otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Renault Otomatik Şanzıman Tamiri

Renault şanzıman tamiri üzerine ustalaşmış firmamızda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre şanzıman tipleri:

Renault DPO Otomatik Vites Sorunları:

Renault araçlarda kullanılan AL4 DPO şanzımanın en çok bilinen otomatik vites arızası selenoid valflerin bozulmasıdır. Bunu aşırı ısınma ile birlikte gelen boşa düşme problemleri, vites geçmeme, yokuşta çekmeme, vites geçişlerinde vuruntu sorunu, otomatik vites basınç kaptörü arızası, otomatik şanzıman türbünü arızası gibi problemler takip eder. Genellikle DPO şanzıman arızaları kendilerini şu şekilde belli eder: 

 • Aracı ilk çalıştırmaya başladığınızdan yaklaşık 1 dakika sonra araçta “tak” diye çok sert bir vuruntu oluyorsa – 1.vitesten 2.vitese geçerken, arkadan araba çarpmış gibi
 • Otomatik vites arıza lambası yanıyorsa ve 3.viteste kilitliyorsa
 • Ekranınızda “vites kutusunu kontrol ettiriniz!” uyarısı çıkıyorsa
 • Aracınız gaz yiyip devir almıyorsa
 • Manuele almak istediğinizde aracınız manuele geçmiyorsa
 • Aracı sağa çekip kontağı açıp kapattığınızda arızanız sona eriyorsa
 • Uzun süre şehiriçi kullanımdan sonra araç geriye kaçırmaya başlıyorsa
 • Özellikle yokuşlarda çekiş düşüyorsa
 • Aracı bu şekilde kullanılırken hararet aşırı yükseliyorsa

Bu arızaların bir kısmı sadece iki adet elektrovana değişimi ile giderilebilmekte ise de, sorun bazen hidrolik ünite (şanzıman beyni), bazen de şanzımanın içerisindeki mekanik aksamlardan kaynaklanabilir. Doğru teşhisin yapılması, para ve zaman kaybınızı önleyeceği gibi, şanzımanınızın kullanım ömrünü uzatacaktır.

Renault EDC Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Renault otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Renault Megane DPO/AL4 Otomatik Şanzıman Revizyon ve Testi:

Renault araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Renault şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Renault otomatik şanzıman fiyatları ve revizyonlu Renault şanzıman fiyatları için (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Renault Şanzıman Yağı Değişimi

Renault şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Renault otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Renault şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Renault şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

One thought on “Renault Otomatik Şanzıman

 1. Ugur altunsoy
  Ugur altunsoy / Cevapla 12 Haziran 2019 at 13:53

  Yukarıda yazılı numarayı aradığımda edc şansıman a bakamıyoruz diyorsunuz ama sitenizde edc şanzıman tamiri yapıyoruz diyorsunuz bu nasıl iştir anlam veremiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.