Opel Insignia Otomatik Şanzıman Tamiri

Opel insignia otomatik şanzıman arızası yaşıyorsanız, doğru yerdesiniz. Opel insignia otomatik vites sorunlarına (şanzımanda vuruntu, ilk kalkışta vuruntu, geri viteste vuruntu, P0741 tork konvertörü arızası, vites geçisinde zorluk)  garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Opel marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız.

Opel İnsignia Hangi Şanzımanı Kullanıyor?

Opel Insignia 2.0 CDTi araçlarda 2011 yılına kadar Aisin üretimli TF-80SC şanzımanın ilk versiyonu kullanılmaktadır. 2011 yılında Aisin’in ikinci nesli TF-80SC, AF40 MK2 şanzıman kullanılmaya başlanmıştır. 2015 yılı ve sonrasında üretilen Insignia 1.6 Cdti araçlarda ise GM üretimi 6T40 otomatik şanzıman kullanılmaktadır.

Opel Insignia Otomatik Şanzıman Sorunları

Opel insignia otomatik şanzıman sorunu öncelikle kendini otomatik şanzımanda vuruntu olarak belli etmektedir. Vuruntunun nedeni gerek Aisin gerekse GM üretimi otomatik şanzımanlarda , selenoidler veya şanzıman beyni olabileceği gibi, bazı durumlarda şanzıman içerisindeki aşınmalarda vuruntuya neden olabilmektedir.

Aisin üretimli şanzıman kullanımlarında, Opel aracınızda genellikle şanzıman arıza lambası yanmaz. Buna karşın kullanım ömrü sonlarına doğru özellikle ilk kalkışlarda ve geri viteste vuruntu sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Kilometre arttıkça, vites geçişlerinde zorluk kendisini sarsıntılar ile belli eder. GM üretimli şanzımana sahip Opel Insignia aracınızda şanzıman arıza lambası yanıyorsa, artık en yakın servise gitme zamanınız gelmiştir. GM şanzıman yazılımından dolayı daha hızlı şekilde arıza kodu atabilmekte ve kritik durumlarda otomatik şanzıman korumaya geçebilmektedir. Otomatik şanzımanın korumaya geçmesi durumunda  araçta genellik geri vites ve 5.vites devrede kalır ve selenoidlere giden elektrik kesilir. Insignia 2.0 dizel otomatik şanzıman sorununun çözümü önce valfgövdesi (şanzıman beyni) ardından şanzımanın mekanik kısmının incelenmesinden geçer.

Opel Insignia Şanzıman Beyni Tamiri

Aisin üretimli şanzımanlarda arıza tespit cihazları otomatik şanzıman selenoid valf ve şanzıman beyni arızalarını elektriksel düzeyde tespit edebilir. Bununla birlikte fonksiyonel açıdan şanzıman beyninin ve selenoidlerin testi arıza tespit cihazları ile gerçekleştirilemez. 

Piyasada sıklıkla yapılan yöntemlerde, AF40 MK1 serisi şanzımanların selenoid valfleri tamir edilmeye çalışılmaktadır. Her ne kadar bu selenoid valflerin temizliği ve tamiri yapılsa da, selenoid testleri aracın üzerinde yapılmakta ve bundan dolayı garanti verilememektedir. Opel insignia selenoid valf arızasını tespit etmenin ve eğer tamir yapıldı ise bu işlem sonuç verip vermediğini kontrol etmenin tek yöntemi özel tasarlanmış selenoid test makinelerinde bu selenoid valflerin test edilmesidir. 

Atco Mühendislik, selenoid (elektrovana) testi ve 3 adet şanzıman beyni testi cihazları ile Türkiye’nin en kapsamlı selenoid ve şanzıman beyni test merkezidir. Bu sayede müşterilerimiz sadece gerekli parçaların değişimine ödeme yaparlar ve sunabildiğimiz otomatik şanzıman fiyatları, garantili onarım için oldukça uygundur. 

Şanzıman beyinlerinin üzerindeki selenoid valflerin ve şanzıman beyninin test edilmeden değiştirilmesi, gereksiz şanzıman tamir fiyatları ortaya çıkmasına, arızalı parçaların tespit edilmemesi ve değiştirilememesi ise insignia şanzıman vuruntu probleminin devam etmesine neden olacaktır. AF40 otomatik şanzıman beyninin yenisinin 800 Euro civarında olduğu göz önüne alındığında, doğru teşhis ve onarımın önemi daha net anlaşılabilir.

Opel Insignia Tork Konvertörü Tamiri

Firmamızda Insignia araçlarda bulunan Aisin ve GM şanzımanların tork konvertörleri garantili olarak revize edilmektedir. Eğer Insignia’nızda P0741 arızası ile karşı karşıyasanız, en yakın zamanda tork konvertörünüzü tamir ettirmeniz gerekmektedir. Güncel tork konvertörü tamiri fiyatları için 0 216 3659500 nolu telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

                               

Opel Insignia Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Opel Insignia araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Opel Insignia 6T45 Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Opel Insignia AF40 (Aisin TF80SC) Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 ileri vitesAlfa-Romeo-159-AF40-TF-80SC-Otomatik-Sanziman-Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Opel Insignia otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Opel Insignia araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Opel Insignia şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Opel insignia otomatik şanzıman fiyatları hakkında bilgi almak için (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızı arayabilirsiniz.

Opel Insignia Şanzıman Yağı Değişimi

Opel Insignia şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Opel Insignia otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Opel Insignia şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel Insignia şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

43 thoughts on “Opel Insignia Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Mehmet
  Mehmet / Cevapla 27 Nisan 2019 at 00:34

  2011 2.0 dizel otomatik opel insignia var motor ısınınca servis şanzıman diyor sorun ne olabilir

 2. AtcoAdmin
  AtcoAdmin / Cevapla 27 Nisan 2019 at 18:40

  Mehmet Bey, elinizde bir arıza kodu var mıdır? Yok ise, hangi il/ilçeden olduğunuzu bildirirseniz size yardımcı olmaya çalışabiliriz.

  • Halil
   Halil / Cevapla 24 Ağustos 2019 at 23:21

   Merhaba 2011 model Opel insignia 2.0 dizel motor var bende Şanzuman servis yazısı çıktı cihaza bağladık hata kodu ( p0731) 1. Vites onarımı yanlış çıktı Nedir sorun acaba İstanbuldayıım saygılar

   • Serdar
    Serdar / Cevapla 30 Mart 2020 at 09:51

    Mrb 2012 200.000km opel insigna cihaza baglattim şanzuman ariza gostermiyor ilk kalkista bazen vuruntu yapiyor geri vites gecisinde yapmiyor.sorun hakkinda bilgi verebilrmisiniz istanbul avrupa yakasindayim tsk ederim

 3. Nebi dede
  Nebi dede / Cevapla 13 Mayıs 2019 at 08:17

  Esenlikler 2013 otomatik motor yaptirdim teslim aldigimda arac 1700 devirlerde vurma yapiyor ve devam edince şanzuman ariza lambası yaniyor maliyeti ne cikar ve hangi ildesiniz Bursa dan yaziyorum.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 17 Mayıs 2019 at 13:51

   Nebi bey, aracınızda herhangi bir arıza kodu mevcut mudur?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 09:03

   Özgür Bey, D ve R’deki vuruntularınız kalkış tasından kaynaklanmaktadır. Bu şanzımanın revize olması gerektiğini göstermektedir. Bu şekilde aracı birkaç bin km daha kullanabilirsiniz. Vuruntunuz zaman içerisinde artacaktır. Maliyet olarak revizyon 5-6 bin TL, artı hidrolik ünite (gerekli görülürse) değişimi gerektirebilir.

 4. serkan kaçmaz
  serkan kaçmaz / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 03:13

  iyi günler, 2013 model 2.0 otomatik opel insignia 160 hp cosmo aracım var 2 senedir aracı kullanıyorum araç ilk aldığımda 86000 km de idi ve aldıkdan bir müddet sonra p konumundan d konumuna alırken hafif sarsıntı yapmaya başladı araç 100 000 km yi geçince şanzıman yağını değiştirdim ilk 2000 km ye kadar sıkıntı yoktu sonra ışıklarda kalkış yaparken vuruntu yapmaya başladı şanzıman yağını tekrar değiştirdim fakat sorun devam ediyor ve vites düşürürken hafif sarsıntı yapıyor ara sıra aracım şu an 138000 km de.
  kocaeli -körfez
  serkan kaçmaz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 19:43

   Serkan Bey, aracınızdaki TF80 şanzımanların hidrolik ünitelerindeki aşınmalar bu tip problemlere neden olabilmektedir. Bir süre sonra kalkış tasında mekanik arıza oluşmaktadır.

   • serkan kaçmaz
    serkan kaçmaz / Cevapla 10 Haziran 2019 at 15:26

    teşekkürler mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. çözüm için nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 11 Haziran 2019 at 20:25

     Serkan Bey, büyük ihtimalle hidrolik ünitenizin revizyon olması veya yenisi ile değişmesi gerekmektedir. Dilerseniz buyurun aracınızı bir birlikte test edelim ve daha net bir teşhis koyabilelim.

     • serkan kaçmaz
      serkan kaçmaz / 13 Haziran 2019 at 23:56

      teşekkürler en kısa sürede geleceğim.

 5. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 2 Haziran 2019 at 22:37

  Henüz 1 aylık 1000 km deki insignia gs aracımda son 10 gündür sabah ilk hareket esnasında biraz yürüdükten sonra gaz pedalından hissettiğim tak diye bir ses alıyorum , sonrasında gün boyu herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Bu ses şanzıman kaynaklı olabilirmi ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 4 Haziran 2019 at 06:33

   Ahmet Bey, sesi dinlemeden sağlıklı bir yorum yapmamız mümkün değlldir. Aracınız garanti kapsamında olduğu için en yakın Opel yetkili servisine göstermenizi tavsiye ederiz.

 6. Ümit
  Ümit / Cevapla 12 Haziran 2019 at 20:00

  Slm lar şanzıman revizyonu ne demek maliyet nedir be hangi illerde yapılabiliyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2019 at 22:31

   Ümit bey, şanzıman revizyonu, şanzımanın içerisinde aşınmış parçaların yenileri ile değiştirilmesi, hidrolik ünite (şanzıman beyni) ve selenoidlerin test edilmesi ve arızalı olan bölümlerinin onarılması, ardından şanzımanın komple dinamometrede araç üzerinde test edilmesidir. Maliyeti değişecek parçalar ile birlikte değişmektedir. Revizyon işlemi sadece İstanbul’daki genel merkezimide yapılmaktadır. Bununla birlikte Türkiye genelindeki anlaşmalı noktalarımızda şanzıman sökülüp tarafımıza gönderilebilmekte ve revizyon sonrası araca montajı yerel olarak yapılabilmektedir.

 7. Adem
  Adem / Cevapla 21 Haziran 2019 at 15:26

  Aracım 2013 model 2.0cdti insignia, aracımda vites geçişlerinde sorun yok, vites düşüşlerinde genellikle 5. Vitesden 4. Vitese düşerken ve 3. Vitesten 2.vitese düşerken sanki yüksel devirde vites düşüyor gibi yığılma oluyor, bazen ışıklarda kalkış yaparken sanki arkadan birşey çarpmış gibi vuruntu oluyor vites kendini boşa almış oluyor, arıza ışığı yanmıyor herhangi bir hata gözükmüyor ekranda, sebebi ne olabilir ? Servis yeni şanzuman yazılımı çıkmış atabiliriz diyorlar, atılırsa düzelme ihtimali varmıdır şimdiden tşklr

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2019 at 13:39

   Adem bey, küçük bir ihtimalle aracınız yazılım ile düzelebilir.Yazılım güncellemenin bir zararı olmaz. Eğer yazılım ile düzelmezse, şanzıman beyninizin test ve revizyon olması gerekecektir.

   • Resit
    Resit / Cevapla 7 Aralık 2019 at 22:59

    Merhaba hayirli isler. 2010 model 2.0 tdci insigniami sıkıştirdıgımda 6. Vitese gecisi gecikiyor. Ta ki 4000 devre kadar degistirmiyor vitesi ve ayagimi gaz pedalindan cektigimde vitesi degistiriyor. Ayrica sabahlari 1 ve 2. Vites gecisi cabuk 3. Vites ise 2000 devri bulmadan gecmiyor dolayisi ile soguk motora gaz vermek icap ediyor. Yorumuma donus yaparsaniz memnun olurum. Bereketli kazanclar.

 8. Caner
  Caner / Cevapla 12 Temmuz 2019 at 14:41

  Merhaba 2011 Opel ınsıgnıa dizel aracım var hafif rampada çıkarken vites geçişi olmuyor gaza yükleniyorum motor bağırmaya başlıyor neden yapar?
  Birde aracı en kısa zamanda servise götürün yazısı çıkıyor Opel servisi bir abimiz var götürüyorum bilgisayar bağlayıp bakıyor hatayı siliyor tekrar hata çıkmıyor. Bir işlem yaptırtmayıp yola cıktığımdaa aynı yazı ekranda aracı En kısa zamanda servise götürün çıkıyor yardımcı olurmusunuz. Opel ınsıgnıa dizel 2011 125000 km

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:47

   Caner Bey, probleminiz motor veya şanzıman kaynaklı olabilir. Arıza kodunu silmeniz arızanın giderildiği anlamına gelmediği için de ilk tekrarda tekrar ekrana çıkması çok normal. Bize ilgili arıza kodunu söylerseniz veya aracınızı bize getiriseniz size daha fazla yardımcı olabiliriz. Arıza tespiti için bir ücret almıyoruz.

 9. Suleyman
  Suleyman / Cevapla 16 Temmuz 2019 at 22:15

  Iyi akşamlar 2011 model 2000cd opel insignia p0700 hatası veriyor suan vitesler zor geçiyor yorumunuzu ve yaklasik maliyet hesabızi alabilirmiyim ilginize teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2019 at 07:46

   Süleyman Bey, p0700 genel anlamda şanzımanda arıza olduğunu belirten bir koddur. Aracınızda ilk jenerasyon TF80 şanzıman olma ihtimali yüksektir. Bu durumda eğer arızanız yeni başladıysa şanzıman beyninizin revizyonu ile araç kurtulabilir, 3.000 ile 4.000 TL arasında maliyeti olacaktır. Eğer şanzıman revizyonuna gidilirse 8 ile 10 bin TL arası masrafı olacaktır.

 10. Suleyman
  Suleyman / Cevapla 19 Temmuz 2019 at 22:33

  Arac şuan izmirde yardımcı olacağınız bi yer yada yeriniz varsa getirmek isterim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 22 Temmuz 2019 at 13:14

   Süleyman Bey, 05522791288 nolu telefondan Ege bölge sorumlumuz Çağdaş Bey’e ulaşabilirsiniz. Kendisi size yardımcı olacaktır.

  • Su
   Su / Cevapla 5 Eylül 2019 at 00:22

   P0700 ariza kodu nedir. Servis sanziman ariza lambasi yaniyor. Ve motor isareti yanik sol ekranda. Opel insignia 2011 dizel otomatik 2.0 maliyet nedir

 11. Halil can
  Halil can / Cevapla 1 Ağustos 2019 at 03:10

  2010 model 1.6 turbolu aracımda 1ve 2 viteste gaz verince ötme sesi var sebebi ne olabilir şimdiden tskler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 09:04

   Halil Bey, ötme sesi şanzımandan gelebileceği gibi aks ve difransiyelden de gelebilir. İstanbul’da iseniz buyurun bir çayımızı için, sesi birlikte dinleyip doğru bir teşhis koyalım.

 12. Cihan
  Cihan / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 06:08

  Selamlar 2014 kasım çıkışlı opel insignia 1.6t sidi motor aracım uzun yolda bazen 6. Vitese geçmiyor. Herhangi bi arızakodu yok. Nedeni ne olabilir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 09:04

   Cihan Bey, sorun tork konvertörü veya hidrolik ünitedeki tork selenoidiniz olabilir.

 13. Bekir
  Bekir / Cevapla 2 Eylül 2019 at 08:11

  İyi günler 2011 2.0 cdi Opel insinia var arabam hep d ye geçerken vuruntu yapmıyor arada sıra d ye geçerken vuruntu yapıyor yavaşça geçirdiğin zaman yapmıyor yada arabayı ilk çalıştırdığında sabahları filan yapmıyor bunun çözümü nasıl olur

  • Akın
   Akın / Cevapla 18 Ekim 2019 at 19:14

   Aynı sorun benim aracımda da mevcut 2012.D takarken vuruntu yapıyor.Arada olan bi durum.Sanki arkadan biri çarpmış gibi.Bunun çözümü nedir.

 14. Mustafa
  Mustafa / Cevapla 20 Ekim 2019 at 12:28

  Merhaba 2016 insignia 1.6 dizel otomatik şanzıman arabamda giderken tak die ses geliyor ve esc arızası yanıyor vites sanki boşa çıkıyor ve tekrar vitese giriyor ve arıza lambası sönüyor. Geçen gün ilk çalıştırdığımda araç kendini korumaya aldı ve motor beyni şanzımanı görmüyordu vites aktif deildi. Bir usta çağırdık ve kutup başlarını ve şanzımandaki swiçleri söküp taktı düzeldi. Ama yine aynı sorunu yapıor ve selenoidlerde sorun olabilir dediler. Sizin yeriniz nerede avrupa yakası sefaköyden gelicem

 15. Naim
  Naim / Cevapla 13 Kasım 2019 at 20:44

  merhaba şanzımanla ilgili problemler yaşıyorum aracımda konyada güvenebileceğim bir arkadaş varmı arıza kodlarıyla ilgili size bilgi versem burda her kafadan bir ses çıkıyor aracı yeni aldım 3 gündür moralim çok bozuk sizinle irtibata geçmem için

 16. Tore
  Tore / Cevapla 15 Kasım 2019 at 00:23

  Aracım 2013 2.0 dizel..
  aracıı d ye atınca vuruntu yapıyordu şanzıman yagını degiştirdim serviste yazılım attım o düzeldi fakat şimdi 2 nci vitesten 3 e atınca yüksek bi vuruntu yapıyor vites kücültüncede bazen vuruntu yapıyor sebebi ne olabilir acaba ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Kasım 2019 at 20:51

   Sn.Tore, şanzıman hidrolik beyninizde problem var gibi gözükmektedir.

 17. Omer
  Omer / Cevapla 21 Aralık 2019 at 19:14

  Sen 2014 model insignia aracım af40 şanzıman mevcut araç düz yolda gittiği yerde devir yükseliyor yanlız araç gitmiyor esp lambası ve ekranda şanzıman arızası yanıyor yardımcı okursanız sevinirim

 18. Yasin gurses
  Yasin gurses / Cevapla 5 Şubat 2020 at 01:56

  Slmlar 2011 dizel otomatik bi aracım var araç ısındığında d konumunda vuruntu oluyo vites geçişlerinde sorun yok neden yapar

 19. Mrthsyn
  Mrthsyn / Cevapla 4 Mart 2020 at 10:22

  Slm insignia 2014 model 1.6 otomatik benzinli de hangi kod isimli şanzıman vardır

 20. FATİH
  FATİH / Cevapla 6 Mart 2020 at 22:15

  İnsiğna 2.0 motor dizel araçım2012 185 bin km de d kalkışlarda arada sırada vuruntu yapıyor nedeni nedir açaba

 21. mehmet
  mehmet / Cevapla 16 Mart 2020 at 18:12

  merhaba 2010 2000 motor 160 beygir ctdi aracım 4 viteste gaza bastığım halde araç hızlanmıyor diger viteslerde bi sorun yada vuruntu yok arızası ne olabilir?

 22. gürsoy arslan
  gürsoy arslan / Cevapla 26 Mart 2020 at 23:12

  merhaba 2.0 dizel 2011 model insignia aracımı 1 yıl önce opel alpata servisinde otm şanjımanını full rekteviye yaptırdım 10bin gibi rakam tuttu ama aracım nadirde olsa ilk D ye aldıgımda pat diye vuruyor sanki motor yerinden cıkıcak bunun sebebi ne olabilir servisligin garantisinden nasıl yararlanabiliriz

 23. Serdar
  Serdar / Cevapla 30 Mart 2020 at 12:28

  Mrb 2012 200.000km opel insigna cihaza baglattim şanzuman ariza gostermiyor ilk kalkista bazen vuruntu yapiyor geri vites gecisinde yapmiyor.sorun hakkinda bilgi verebilrmisiniz istanbul avrupa yakasindayim tsk ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.