Opel Insignia Otomatik Şanzıman Tamiri

Opel insignia otomatik şanzıman arızası yaşıyorsanız, doğru yerdesiniz. Opel insignia otomatik vites sorunlarına (şanzımanda vuruntu, ilk kalkışta vuruntu, geri viteste vuruntu, P0741 tork konvertörü arızası, vites geçisinde zorluk)  garantili çözüm üretmekteyiz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Opel marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arıza tespit, bakım, tamir, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız.

Opel İnsignia Hangi Şanzımanı Kullanıyor?

Opel Insignia 2.0 CDTi araçlarda 2011 yılına kadar Aisin üretimli TF-80SC şanzımanın ilk versiyonu kullanılmaktadır. 2011 yılında Aisin’in ikinci nesli TF-80SC, AF40 MK2 şanzıman kullanılmaya başlanmıştır. 2015 yılı ve sonrasında üretilen Insignia 1.6 Cdti araçlarda ise GM üretimi 6T40 otomatik şanzıman kullanılmaktadır.

Opel Insignia Otomatik Şanzıman Sorunları

Opel insignia otomatik şanzıman sorunu öncelikle kendini otomatik şanzımanda vuruntu olarak belli etmektedir. Vuruntunun nedeni gerek Aisin gerekse GM üretimi otomatik şanzımanlarda , selenoidler veya şanzıman beyni olabileceği gibi, bazı durumlarda şanzıman içerisindeki aşınmalarda vuruntuya neden olabilmektedir.

Aisin üretimli şanzıman kullanımlarında, Opel aracınızda genellikle şanzıman arıza lambası yanmaz. Buna karşın kullanım ömrü sonlarına doğru özellikle ilk kalkışlarda ve geri viteste vuruntu sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Kilometre arttıkça, vites geçişlerinde zorluk kendisini sarsıntılar ile belli eder. GM üretimli şanzımana sahip Opel Insignia aracınızda şanzıman arıza lambası yanıyorsa, artık en yakın servise gitme zamanınız gelmiştir. GM şanzıman yazılımından dolayı daha hızlı şekilde arıza kodu atabilmekte ve kritik durumlarda otomatik şanzıman korumaya geçebilmektedir. Otomatik şanzımanın korumaya geçmesi durumunda  araçta genellik geri vites ve 5.vites devrede kalır ve selenoidlere giden elektrik kesilir. Insignia 2.0 dizel otomatik şanzıman sorununun çözümü önce valfgövdesi (şanzıman beyni) ardından şanzımanın mekanik kısmının incelenmesinden geçer.

Opel Insignia Şanzıman Beyni Tamiri

Aisin üretimli şanzımanlarda arıza tespit cihazları otomatik şanzıman selenoid valf ve şanzıman beyni arızalarını elektriksel düzeyde tespit edebilir. Bununla birlikte fonksiyonel açıdan şanzıman beyninin ve selenoidlerin testi arıza tespit cihazları ile gerçekleştirilemez. 

Piyasada sıklıkla yapılan yöntemlerde, AF40 MK1 serisi şanzımanların selenoid valfleri tamir edilmeye çalışılmaktadır. Her ne kadar bu selenoid valflerin temizliği ve tamiri yapılsa da, selenoid testleri aracın üzerinde yapılmakta ve bundan dolayı garanti verilememektedir. Opel insignia selenoid valf arızasını tespit etmenin ve eğer tamir yapıldı ise bu işlem sonuç verip vermediğini kontrol etmenin tek yöntemi özel tasarlanmış selenoid test makinelerinde bu selenoid valflerin test edilmesidir. 

Atco Mühendislik, selenoid (elektrovana) testi ve 3 adet şanzıman beyni testi cihazları ile Türkiye’nin en kapsamlı selenoid ve şanzıman beyni test merkezidir. Bu sayede müşterilerimiz sadece gerekli parçaların değişimine ödeme yaparlar ve sunabildiğimiz otomatik şanzıman fiyatları, garantili onarım için oldukça uygundur. 

Şanzıman beyinlerinin üzerindeki selenoid valflerin ve şanzıman beyninin test edilmeden değiştirilmesi, gereksiz şanzıman tamir fiyatları ortaya çıkmasına, arızalı parçaların tespit edilmemesi ve değiştirilememesi ise insignia şanzıman vuruntu probleminin devam etmesine neden olacaktır. AF40 otomatik şanzıman beyninin yenisinin 800 Euro civarında olduğu göz önüne alındığında, doğru teşhis ve onarımın önemi daha net anlaşılabilir.

Opel Insignia Tork Konvertörü Tamiri

Firmamızda Insignia araçlarda bulunan Aisin ve GM şanzımanların tork konvertörleri garantili olarak revize edilmektedir. Eğer Insignia’nızda P0741 arızası ile karşı karşıyasanız, en yakın zamanda tork konvertörünüzü tamir ettirmeniz gerekmektedir. Güncel tork konvertörü tamiri fiyatları için 0 216 3659500 nolu telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

                               

Opel Insignia Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Opel Insignia araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

  • Opel Insignia 6T45 Otomatik Şanzıman Tamiri
  • Opel Insignia AF40 (Aisin TF80SC) Otomatik Şanzıman Tamiri – 6 ileri vitesAlfa-Romeo-159-AF40-TF-80SC-Otomatik-Sanziman-Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Opel Insignia otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Opel Insignia araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Opel Insignia şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Opel insignia otomatik şanzıman fiyatları hakkında bilgi almak için (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızı arayabilirsiniz.

Opel Insignia Şanzıman Yağı Değişimi

Opel Insignia şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Opel Insignia otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Opel Insignia şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel Insignia şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.