Opel Astra Otomatik Şanzıman Tamiri

Opel Astra otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Opel Astra araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Opel Astra şanzıman sorunu zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Opel Astra otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Opel Astra hatchback ve Opel Astra Sedan otomatik şanzıman araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Opel Astra-H AF13 (Aisin 60-40) Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Opel Astra J Şanzıman Tamiri – 6T40 ve 6T45 Serileri
 • Opel Astra-K 1.4T 6T35 Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Opel Astra AF40 (Aisin TF80SC) Otomatik Şanzıman TamiriAlfa-Romeo-159-AF40-TF-80SC-Otomatik-Sanziman-Tamiri

Opel Astra Otomatik Vites Kutusu Sorunları

Opel Astra otomatik şanzıman sorunlarının başında otomatik şanzıman vuruntu problemi gelmektedir. Genellikle vuruntuların çoğunluğunun nedeni selenoidler veya şanzıman beynidir. Vuruntulu şekilde kullanıma devam eden araçların şanzımanlarında mekanik hasarlar meydana geldiği, çoğu zaman gözlemlenmiştir. Bundan dolayı Opel aracınızda vuruntu varsa, şanzımanınıza müdahale ettirmenizi tavsiye ederiz.

Eğer Opel Astra aracınızda şanzıman arıza lambası yanıyorsa, artık en yakın servise gitme zamanınız gelmiştir. Kritik durumlarda otomatik P0700 arıza kodu atar, şanzıman arıza lambası yakar ve çoğu durumda şanzıman korumaya geçer. Otomatik şanzımanın korumaya geçmesi durumunda araçta geri vites ve 5.vites devrede kalır ve selenoidlere giden elektrik kesilir.

Opel Astra J Otomatik Şanzıman Sorunu

Astra J otomatik şanzımanların ilk üretimi olan Gen-1 tipi 6T30, 6T40 ve 6T45’lerin en büyük sorunları şanzımanın aşırı ısınması ve selenoidlerin bozulmasıdır. Bunu selenoidlerin ve valf gövdesinin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol eden “basınç anahtarlarının” (pressure switch) arızalanması takip eder. 

Mekanik arıza olarak kalkış tası adı da verilen şanzımanın dip tasının kırılması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur.

Arıza lambasını söndürmek çözüm değildir!

Arıza lambasının cihazla söndürülmesi birçok durumda arızayı gidermeyecektir. Örnek vermek gerekirse otomatik şanzımanda vuruntu varsa cihazla arıza lambasını söndürmek, arıza sebebini çözmeyeceği için, yakın bir zamanda tekrar vuruntu ve şanzıman arıza lambası yanması ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Astra-J Astra-K Selenoid Valf ve Şanzıman Beyni Testi 

Arıza tespit cihazları otomatik şanzıman selenoid valf ve şanzıman beyni arızalarını elektriksel düzeyde tespit edebilir. Bununla birlikte fonksiyonel açıdan şanzıman beyninin ve selenoidlerin testi arıza tespit cihazları ile gerçekleştirilemez. 

Atco Mühendislik, selenoid testi ve 3 adet şanzıman beyni testi cihazları ile Türkiye’nin en kapsamlı selenoid ve şanzıman beyni test merkezidir. Bu sayede müşterilerimiz sadece gerekli parçaların değişimine ödeme yaparlar ve sunabildiğimiz otomatik şanzıman fiyatları, garantili onarım için oldukça uygundur.

Oldukça pahalı olan selenoid valflerin ve şanzıman beyninin test edilmeden değiştirilmesi, gereksiz şanzıman tamir fiyatları ortaya çıkmasına, arızalı parçaların tespit edilmemesi ve değiştirilememesi ise arızanın devam etmesine neden olacaktır. 

Garantili Astra Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Opel Astra otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Opel Astra araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Opel Astra şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Opel Astra otomatik şanzıman fiyatları ve Opel Astra şanzıman tamiri fiyatları için (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Opel Astra Şanzıman Yağı Değişimi

Opel Astra şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Opel Astra otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Opel Astra şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel Astra şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

70 thoughts on “Opel Astra Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. mesut kaya
  mesut kaya / Cevapla 21 Mayıs 2019 at 00:03

  merhabalar 2010 model astra j 1.6 benzin asmosterik motorlu aracımda; motor ısınınca vitesi R ye alınca bazen 10-20 saniye bekleyip geç alıyor vitese ve o esnada araç gaz yemiyor,
  bir de bazen de yavaşlayınca şanzıman vites küçülttüğünde alt viteslere vuruntu yapa yapa vitesleri düşürüyor
  ne yapmam lazım ne kadar masrafım gider yardımcı olabilirmisiniz
  ayrıca şanzımanın tamiri ne kadar sürer

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mayıs 2019 at 19:24

   Mesut Bey, öncelikle geçmiş olsun. Aracınızda selenoid veya kalkış tası kaynaklı problem mevcut. Selenoid problemleri 1.500 ile 3.500 TL arasında giderilebilir. Fakat eğer kalkış tasınız bozuldu ise, şanzımanınızın komple revizyon yapılması gerekmektedir.

   • Berkay
    Berkay / Cevapla 24 Mayıs 2019 at 16:40

    Merhabalar;

    Ben de de aynı durum söz konusu,

    İletişim bilgileri verebilir misiniz?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2019 at 20:14

     Berkay Bey, 02163659500 nolu telefonlardan Ata veya Burak Bey’e ulaşabilirsiniz.

 2. Murat K.
  Murat K. / Cevapla 7 Haziran 2019 at 17:06

  Merhaba 2013 astra j 1.4 turbo benzinli 106.500 km tam otomatik aracım var. 5. Vites den 6 ya geçerken araba da sarsılma meydana geliyor şanzıman soguk iken denedim yapmadi ama uzun yolda fark ettim aşırı sarsma mevcut diger vites aradıklarında hiçbir problem yok gayet normal vites geçişleri oluyor. 6. Vitese geçince sonrasında da problem yok sadece araba yükdeyken 5 den 6 ya atarken zorlanıyor gibi bir hissiyat veriyor ayağımı gazdan çekiyorum o sırada vites atıyor tekrar basıyorum ve devam ediyorum ama ayağım gazdayken fazlasıyla sarsma yapıyor bununla ilgili bilgi almak istiyorum aracı yeni aldım 2 hafta kadar oldu bunula ilgili bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:12

   Murat Bey, sadece 5’ten 6’ya mı problem yaşıyorsunuz, yoksa 2.viteste de benzer bir problem var mıdır?

 3. r k
  r k / Cevapla 10 Haziran 2019 at 01:59

  Merhabalar. 1.4T astra j aracım var (140 hp). Aracımda hızlanırken dalgalanma ya da gazı kesik kesik yeme problemi var. Sorun şanzımanda mı acaba? 3 ustaya gösterdim 1tanesi şanzıman ustası. Selenoidlerde problem olabilir diyor ama diğer ustalar da farklı sorunlardan bahsetti. bobin ve bujide sorun çıkmadı. Aracım benzinli/LPG yok.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Haziran 2019 at 10:26

   Merhaba, eğer dalgalanma bütün viteslerde yaşanıyorsa hava emiş, egzoz sistemi veya enjeksiyon ile ilgili bir sorun olabilir. GM marka araçların motor beyni birçok kanaldan bilgi almakta ve eğer sağlıklı bir bilgi alamadığı bölge hissederse farklı bir kanaldaki bilgiyi doğru kabul edip sürüşe devam etmektedir. Dilerseniz buyurun bir çayımızı için, aracınızı birlikte test edelim. O zaman daha net yorumda bulunabiliriz.

 4. osman
  osman / Cevapla 10 Haziran 2019 at 10:11

  Merhaba, Aracım opel astra j 1,4 T otomatik vites bayram tatili için cıktığım uzun yolda belli bir süre geçtikten sonra 90-100 km hızda düşük devirde kullanırken yolun durumuna göre hızlanmak için gaza bastığımda araç 6. vitesten 5. vitese gecerken önce arac 3-4 sn de birden yavaşlıyor ve buyuk bir vuruntuyla vitese geçiyor.devirli kullandığımda ya da manuel modda kendim vites değiştirdiğimde bir sorun yaşamadım.Sebebi ne olabilir.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Haziran 2019 at 10:24

   Osman Bey, eğer manuelde probleme yaşamıyorsanız, sorununuz büyük ihtimalle selenoid, ikinci etapta da valf gövdesindedir. Bu şekilde kullanmanız kısa bir dönem sonra şanzımanda mekanik hasara neden olacaktır. En kısa sürede ilgili parçaların sökülerek test edilmesi ve revizyonu gerekmektedir.

   • Aykut Sever
    Aykut Sever / Cevapla 10 Ağustos 2019 at 08:44

    Merhabalar. Aracım 2013 astra j 1.4 otomatik. Aracımda her zaman olmamakla birlikte 1. Viteste devir yükselirken 2. Vitese geçmeden 3veya 4 kez seri bir şekilde gelen sesi mekanik sürtünme benzeri bir ses geliyor. Diğer viteslerde bir problem yok. Bu ses genellikle araba ısındıktan sonra oluyor. Muhtemel problem ve çözüm maliyeti nedir acaba. Teşekkürler.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 11:47

     Aykut Bey, size en doğru teshis ve fiyatı ancak sesi dinledikten sonra sunabiliriz. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

 5. yiğit kesgin
  yiğit kesgin / Cevapla 10 Haziran 2019 at 13:33

  Merhaba 2015 model astra j otomatik aracım var. 120 bin km de. Daha önce şanzıman beyni arızası nedeniyle değişim oldu. Şanzıman yağıda değişti. Fakat aracımda 2. vitesten 3 e geçerken bazen geç geçme yani hafif bir boşluk var gibi geçiyor. 3 den 4 de geçerkende hafif bir tutup bırakma yapıyor. Bu tutup bırakma devir saatinede çok az yansıyor. Sebebi sizce ne olabilir ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 10 Haziran 2019 at 13:49

   Yiğit Bey, bu gecikmedeki temel neden, takılan selenoidler, hidrolik ünitede aşınma veya mekanik kaynaklı olabilir. Ancak problemli parçaların incelenip makinede testinden sonra net bir sebep söyleyebiliriz.

 6. kadir sarısoy
  kadir sarısoy / Cevapla 14 Haziran 2019 at 23:02

  Merhabalar
  2014 Model Astra 14.T Sport otomatik j kasa Aracım var
  Vites geçişlerinde veya vites ile ilgili hissettiğim hiç bir problem yok gayet akıcı ve seri.
  20-40 km aralığında seyir halindeyken tabiri caizse cır cır böceği gibi ses çıkartıyor. Az gaza basınca kesliyor ve ya vitesi N ye getirdiğim zaman kesiliyor. Borumda yaşıyorum ve bir usta şanzıman derken diğeri başka bir şey diyor. Araç 47 bin km de. Şanzıman yağını değiştirmem çözüm olur mu? İzmirde şubeniz var mı?
  Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Haziran 2019 at 10:47

   Kadir Bey, anlattığınız kadarı ile ses difransiyel, aks ve ön takımından gelebilir. Yağ değişiminin bir etkisi olacağını zannetmiyoruz. İzmir’de anlaşmalı sök tak yapan bir servisimiz mevcut. Dilerseniz sizi oraya yönlendirelim, eğer şanzıman değilse boşu boşuna bir çok masraf yapmak zorunda kalmazsınız, arkadaşlarımız aracınızın diğer aksaklıklarını giderirler.

 7. Taner Ünal
  Taner Ünal / Cevapla 24 Haziran 2019 at 18:10

  Merhaba, 2016 model astra k 1.4 turbo otomatik araç sahibiyim. Aracım belirli devrin üzerine çıkınca derinden rüzgar sesi gibi bir ses alıyorum. Tamirci şanzımandan geldiğini, arıza olmadığını, şanzımandan opellerde olduğunu söyledi. Bu ifade doğru mudur? Aracım 66bin kmde. Şanzıman yağını değiştirsem çözülür mü? Bir de benim aracımın triger değişim zamanı nedir? Teşekkürler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2019 at 11:36

   Taner Bey, sesin ne zaman ve ne şekilde geldiğini dinlemeden bir yorum yapmamız sağlıklı olmayacaktır. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun gelin, aracınızı birlikte bir test edelim, size daha fazla yardımcı olalım.

 8. SAMET SAYIN
  SAMET SAYIN / Cevapla 25 Haziran 2019 at 10:56

  Merhaba,

  Aracım Opel Astra 2011 H 1.3 dizel otomatik. Aracımı çalıştırdığımda boşta herhangi bir sorun yok fakat vitese aldığımda ayağım frendeyken tak tak diye bir ses gelerek araç frene basılıyken gitme eğiliminde oluyor. Kendiliğinden ikinci vitese geçiyor.

  Tekrar çalıştırdığımda da yine aynı hareketi yaparak ayağım frendeyken kendiliğinden gaz verdi. Aracı kapattım.

  Bu durum neden kaynaklanıyor. Araç evimin önünde size getirmek için çekici olmadan geçici hareket ettirebilmem için bir çözümü var mı? Şimdiden teşekkürler…

  İyi çalışmalar dilerim…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2019 at 11:38

   Samet Bey, aracınızın üzerindeki şanzıman Easytronic olması gerekiyor ki şu anda Atco ile bu şanzımanlara hizmet sunamıyoruz. Aracınızda elektriksel bir sıkıntı var gibi gözükmektedir. Aracın şanzıman beyni ünitesine baktırmanızı tavsiye ederiz.

   • Eyup
    Eyup / Cevapla 1 Temmuz 2019 at 18:29

    Meraba
    Aracim 1999 astra g tam otomatil 214binde aracim ilk kalkislarda veya kisa kullanim larda viteste pekbirseyyok lakin 20 dk kullanimdansonra gerivitese takinca bazen hafif bazen sarsici vuruntu oluyor sogukken hirbirsey yok acaba nedir ve maliyet me cilar sagolun

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 20:07

     Eyüp Bey, muhtemelen hidrolik ünitenizde bir selenoidiniz arızalı. Teste tabi tutarsak size biraz daha fazla yardımcı olabiliriz.

    • mert asan
     mert asan / Cevapla 23 Eylül 2019 at 18:15

     İyi çalışmalar. Bir sorum olacaktı. Aracım 2016 opel astra j kasa otomatik vites. Aracımı p konumunda çalıştırırken normal ama n konumunda çalıştırırken ilk başta vuruntu yapıyor sebebi ne olabilir acaba. Cevabınız için şimdiden teşekkürler

  • Göksel ercan
   Göksel ercan / Cevapla 8 Ekim 2019 at 16:10

   1.6opel Astra 2012 hb 80 binde araç hiç bursey yok iken sonuna kdr gaza basıyorum sonuna kdt40km yi gecmiyo sbh hiç birşey nedendir acaba bide şu yziyodu servis direksiyon

 9. MUHAMMET BARLAK
  MUHAMMET BARLAK / Cevapla 2 Temmuz 2019 at 13:35

  Merhaba, Astra j 1.4T Otomatik aracım var. Özellikle kalkışta 2.3. viteste yığılma hissediyorum. Bazen de rahat trafikte vites düşürdüğünde veya vites arttıdığında vuruntu sesi geliyor. Motor ve şanzıman yükte olduğunda ses yok. Problem nerededir acaba?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 20:10

   Muhammet Bey, muhtemelen selenoidlerinize pislik var. Eğer İstanbul’da ikamet ediyorsanız, buyurun gelin, birlikte aracınıza bir ekspertiz yapalım (bunun için bir bedel talep etmiyoruz), siz de daha net bilgilere sahip olabilirsiniz.

 10. İlkay
  İlkay / Cevapla 3 Temmuz 2019 at 19:09

  Merhabalar, öncelikle hayırlı işler dilerim. Aracım 2012 1.4t otomatik opel astra j 68000 km de. Araca 7 ay kadar önce tüp taktırdım, bayramda uzun yol dönüşünde rampa çıkarken gaza yüklendiğimde araç 4500_5000 devir aralığında gaz kesip tekleme yapmaya başladı, benzine aldığımda sorun yok oldu. Sorunun lpg kaynaklı olduğunu düşünerek yaklaşık 2 haftadır sorunu bulmaya çalışıyoruz ancak bugün benzinde denediğimde yine yüksek devirlerde lpg ye oranla daha vuruntulu şekilde vites geçişlerini gerçekleştirdi ve sanki elektrik arkında oluşan ses gibi çıtırtılı ses geldi vuruntu esnasında. Ancak bu durum ara sıra meydana gelmekte ve Manuel geçişlerde veya daha sakin kullanımda hiç problem yok. Aracı bilgisayara bağladığımızda P0816 hata kodunu vermiş. Şu an aracın lpg sistemini söktük ve benzinde deneme sürecindeyim. Problemin kaynağı ne olabilir, yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada Konya da yönlendirebileceğiniz Usta var mıdır? Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Temmuz 2019 at 20:19

   ilkay bey aracınızın elektriksel problemi var. Öncelikle bütün tesisatının kontrole edilmesi gerekmektedir.

 11. Eyup
  Eyup / Cevapla 8 Temmuz 2019 at 08:37

  Meraba
  Ustam 1999 astra g otomatil sanziman beyin arizasi var dedi ustalar sizin bulundugunuz yere uzagim ..beyin degişmesi gerekiyormuş sizde sifiri nekadar fiyati cikmasi varmidir ..size beyni yollasam tamir edebiliyormusunuz sikinti selenoidlerden biri eger cok yuksek fiyatsa sifirini almayi dusunuyorum tesekkurler

 12. Hüseyin
  Hüseyin / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 22:30

  Mrb,2012 1.4 T otomatik astram var,,,aracım geri viteste gaz almıyor,,bazen alıyor ondada takır takır ses geliyor,,sorun nerden kaynaklanıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:25

   Hüseyin Bey, muhtemelen kalkış tasınız (Şanzımanın içi) ile ilgili mekanik bir sıkıntı var gibi gözükmektedir.

 13. Emin kasap
  Emin kasap / Cevapla 13 Temmuz 2019 at 19:55

  İyi günler hayırlı işler. Aracım 2013 astra 1.4 turbo otomatik 80 bin km de. Aracımda yaklaşık 20 dk hareket halinden sonra vites anormal bir şekilde çalışıyor. Işıklarda durduğumda vitesi N konumuna alıyorum sonrasında yeşil ışık yandığında N konumundan D konumuna aldığım da ben gaza basmadığım halde çok hız bir şekilde öne attırıyor kendini. Yine 6.vitesten yavaşlayarak vites düşürürken hafiften öne doğru Bi yığılma yapıyor arada. Aracın ilk kalkış esnasında ki kendini öne atma şahlanma sorunu diğer vites aralıklarıda yok geçişler normal. Sizce sıkıntı ne olabilir ve yaklaşık maliyet ne tutar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:56

   Emin Bey, problem selenoidlerinizden gibi gözükmektedir. Selenoidlerin sökülüp makinede test edilmesi gerekir. Komple selenoid değişimi 4.000 TL civarında olup, biz test sonucu sadece gerekli selenoidleri değiştirerek daha uygun maliyetler sunmaya çalışıyoruz.

 14. Emin kasap
  Emin kasap / Cevapla 15 Temmuz 2019 at 10:56

  Teşekkür ederim. Denizlide yaşıyorum şubeniz varmı yada yöblendirebileceğiniz bir yer.

 15. Yunus maral
  Yunus maral / Cevapla 20 Temmuz 2019 at 01:40

  Merhabalar astra g aracim D de olmasina ragmen ayami frenden alinca harekete gecmiyor Tekrar N ye alip bir daha D ye alinca harekete geciyor sorun nedir aceba bu durum arada oluyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 22:11

   Yunus Bey, sorun fren müşürünüzden, vites kolunuzdan veya şanzıman pozisyon şalterinziden kaynaklanıyor olabilir.

 16. yunus maral
  yunus maral / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 13:46

  çok teşekkür ederim ilginiz için sağolun hayırlı işleriniz olsun

 17. Lokman
  Lokman / Cevapla 3 Ağustos 2019 at 13:46

  Kolay gelsim öncelikle,2016 model astra k dizel otomatik aracım manüel pozisyona geçmiyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:51

   Lokman bey, sorun yazılımsal veya TCM kaynaklı olabilir. Herhangi bir arıza kodu var mıdır?

 18. Vedat
  Vedat / Cevapla 5 Ağustos 2019 at 00:16

  Merhaba aracım 2016 model opel astra 1.6 CDTI dizel otomatik 39 binde.Araç genellikle uzun yolda rampalarda gaza yüklememe rağmen motor devri 3500-4000 e çıkıyor ama aracın hızı 57-60 ı geçmiyor.Bu sorun bazen düz yolda da oluyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:53

   Vedat Bey, muhtemelen şanzıman içerisinde bir basınç kaçağı mevcut.Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

 19. selçuk özaslan
  selçuk özaslan / Cevapla 5 Ağustos 2019 at 22:50

  merhabalar aracım 2010 astra J otomatik vites 74500 km lpgli. ne odu nasıl oldu anlayamadım ışıklarda beklerken hareketendim ve araç vites yükseltmemeye başladı birden bire. sanki 1. vitesten hiç yukarı çıkmıyor 4000 devir 5000 devire çıkmasına rağmen vites yükseltmiyor ve 40 km hızla azda olsa kalan yoluma devam etmek zorunda kaldım. manuele çekip kendim yükseltiyim diyorum ama göstergede m3 m4 m5 yazmsına rağmen hala iantla vites yükselmiyor. sorun neden kaynaklı olabilir acaba şanzuman yağ değişimi falanmı gerekiyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:54

   Selçuk Bey, bahsettiğiniz arıza yağ değişimi kaynaklı değildir. Muhtemelen şanzıman içerisindeki mekanik taslardan birisi kırılmıştır. Nerede ikamet ediyorsunuz? Ona göre size yardımcı olmaya çalışalım

   • selçuk özaslan
    selçuk özaslan / Cevapla 29 Ağustos 2019 at 19:23

    Ankarada oturuyorum. Aracı opal yetkili servisine götürdüm sorun yağdan kaynaklı dendi ve değişim yapıldı, araç bir kaç gün sonra yine aynı sorunu yapmaya başladı. özellikle trafikte araç bir süre sonra 2. vitesten yukarı çıkmıyor, aracı 1 dk dinlendirdikten sonra sorun düzeliyor. araç hızlıyken bir sıkıntı yapmıyor ama trafikte dur kalk dur kalk hararet 90 üzerine çıkınca bu sorun ortaya çıkıyor

 20. Ercan yiğit
  Ercan yiğit / Cevapla 14 Ağustos 2019 at 02:38

  2010 Opel Astra j cosmo aracım kalkışlarda patinaj yapıyor vites geçişi birden oluyor aracı kullanırken viteslerde karışma oluyor yetkili bir sorun yok diyerek şanzıman yağ değişimi yapıldı sorunum halen devam ediyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:17

   Ercan Bey, sorununuz büyük ihtimalle şanzıman beyninden kaynaklıdır. Selenoidlerin ve hidrolik ünitenin test edilmesi gerekmektedir. Dilerseniz bu parçaları söktürüp tarafımıza gönderin, dilerseniz aracınzı bize getirebilirsiniz.

 21. Yücel
  Yücel / Cevapla 14 Ağustos 2019 at 13:54

  Astra g CD 260binde otomatik janzıman var. İki haftadır araç rampalarda zorlandığında s modu devredışı kalıyor ve gaza sonuna kadar basmama rağmen rampalarda 50-60ı geçmiyor bu şekilde düze geldiğimde de gaza basınca araç devir yükseltiyor ama zor hareket ediyor ayrıca vitesin yanındaki buzluyol tuşu normalden daha çok parlamaya başlıyor, aracı stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor bir kaç dakika sonra yine ayni hatayı veriyor. İstanbul’da değilim Yardımcı olur musunuz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:19

   Yücel Bey, sorunu rampada yaşadığınız için tork konvertör arızası gibi gözüküyor. Bulunduğunuz yerde bir serviste arıza tespit cihazına bağlatıp arıza kodunu bize bildirirseniz size daha fazla yardımcı olmaya çalışırız.

 22. Adem
  Adem / Cevapla 15 Ağustos 2019 at 22:48

  Merhaba 2010 Astra j 1.6 115 aracimin bazen geri viteste taktigimda geçmiyor
  Ayrıca 5 6 geçerken gaza yuklenince vuruntu yapıyor eski sahibi sanzimanin komple yeni yapıldığını ve garantili olduğunu söyledi alışma süresi diye böyle yaptigini söyledi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 01:20

   Adem Bey, alışma süresinde küçük vuruntular olur, vitese geçmemezlik vb yapmaz. Eğer şanzıman garantili ise yaptırdığınız yere aracı bırakın arkadaşlarımız hidrolik ünite ve selenoidleri kontrol etsinler.

   • Adem
    Adem / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 20:16

    Selonoidlerlerde dediler arıza fakat elektronik parça garantisi verilmiyormus
    Peki Racon selonoidlerini yaptırmak istesem maliyeti ne olur ayrıca Opel astralarda 7 tane olduğu soyleniyor hepsi mi degisecek

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:19

     Adem Bey, biz Atco’da selenoidleri test makinesinde tek tek test ediyoruz. Değişime buna göre kara veriyoruz. Genellikle müşteriye hepsini birden değiştirmeyi de tavsiye ediyoruz, ekonomik durumuna göre. Şu an henüz recon selenoidi bu şanzıman için sunmamaktayız.

 23. Nuri BULUT
  Nuri BULUT / Cevapla 21 Ağustos 2019 at 13:46

  merhaba 2011 model 1.4 t otomatik aracım motor soğuk iken ileri hareket ediyor fakat motor ısındığında ise gaz yemiyor ve vites yükseltmiyor.
  geri vitese aldığım zaman ise geri aracım geri hiç gitmiyor.
  bir kaç ustaya sorduğumda ise geri vites tası kırılmış dedi
  yani hem ileri viteste hemde geri viteste sıkıntı var.
  yaptırmak istesem ortalama maaliyet ne olur acaba…?
  lütfen yardım..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:20

   Nuri Bey, değişecek parçalar kesin olmamak ile birlikte yaklaşık 7.000 ile 10.000 TL arası bir maliyet çıkacaktır.

 24. Kubilay kaya
  Kubilay kaya / Cevapla 26 Ağustos 2019 at 20:48

  Aracim 2013 model 1.4 t 30bin km de. Aracimda sadece 110-120 km hizlarda giderken ugultu gelmektedir. Gecislerde vs herhangi bi sıkıntı yok. Ugultu sebebi nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:21

   Kubilay Bey, bu uğultunun birçok sebebi olabilir. Şanzımandan gelmeyebilir. Dilerseniz müsait bir zamanınızda uğrayıp bir çayımızı için, arkadaşlarımız aracınıza ücretsiz bir ekspertiz yapsınlar.

 25. hakan örücü
  hakan örücü / Cevapla 2 Eylül 2019 at 11:52

  merhabalar. 96 model astra f 1.6 16v otomatık aracım var yolda gıderken petrole ugradım calıstırdım ama vitese gecmedi boşta gibi , gaz veriyorum araba gitmiyor bagırıyor. bazen vitese geciyor ama sanırım yuksek viteste kalkıs yapıyor zorlanıyor. ayrıca ustanı nsoyledıgıne gore sanzımandan yanık kokusu gelıyormus. bulundugum bolgede otomatık şanzıman tamırı yapan yer yok acaba sorun nedir ve malıyetı ne cıkar. teşekkurler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:23

   Hakan Bey, aracınızdaki şanzıman tipini tam olarak bilemiyoruz. Eğer AF13 tipi şanzıman mevcut ise revizyonu 6.500 TL civarında tutacaktır.

 26. Onurcan
  Onurcan / Cevapla 7 Eylül 2019 at 02:37

  Herhaba aracım 1.4t astra j 2013 model aracımın şanzımanında herzamn olmamak kaydıyla geri vitese taktığımda hafiften hissedilirya vitese geçişi 1 sn sonra bidaha vites attırmışım gibi geçiş hissediyorum normalmidir acaba teşekkürler bu şimdiden

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:24

   Onurcan Bey, aracınızda selenoid problemi başlamış gibi gözüküyor. Masrafların daha da artmaması için şu etapta selenoidleri söktürüp temizletip test ettirmenizi tavsiye ederiz. Eğer İstanbul’da iseniz biz de yardımcı olmaya çalışırız.

 27. fatih ş..
  fatih ş.. / Cevapla 10 Eylül 2019 at 11:54

  merhabalar hayırlı işler benim de 2010 astra j 115 beygir aracım var 40.00km de otomatikte seri kalkışta bi kesilme yapıyor manuelde yapmıyor.otomatikte seyir halinde biraz ani frenlemede .vites düşüşlerde de kademe kademe sert vuruyor..ne dersiniz..cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:37

   Fatih Bey, problemiz selenoidlerden kaynaklanabilir. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

 28. Fuat
  Fuat / Cevapla 10 Eylül 2019 at 17:39

  Merhaba Ustam,

  2012 model benzinli 1.4T J kasa otomatik astram 3. vitesten 2. vitese geçerken vuruntu yapıyor. Nedeni konusunda bilginizi paylaşabilir misiniz.
  Teşekkür ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Eylül 2019 at 09:38

   Fuat bey, 6T40 grubu şanzımanlar genellikle selenoidsel problemlerden dolayı bu tip vuruntular yapmaktadır.

 29. Yasin
  Yasin / Cevapla 22 Eylül 2019 at 23:42

  Merhaba iyi çalışmalar.
  2012 model astra j 1.6 turbo 180hp otomatik 90bin km aracimda vites kolu konumunu degistirirken P R N ve D atarken vuruntulu geciş mevcut. ( R den N ve D den N ye atarken yapmiyor.) Ve seyir halinde vites yükseltme ve düşürmede aynı sekilde vuruntulu gecisiyor. Gecis sirasinda ibrede hafif yükselmeler oluyor. (Bu zamanlarda araba hafif ileri atilma ve geri cekme gibi seyler yapiyor.)
  Sıkıntı ne olabilir? Ne kadar masraf cikar?
  İstanbuldayim ve en kisa zamanda firmaniza ugrayip test yaptirmaya gelmek istiyorum.
  İyi çalışmalar dilerim.

 30. necip
  necip / Cevapla 29 Eylül 2019 at 15:48

  2012 model opel astra clasic aracımda bazen 1nci vitesten 2nci vitese geçerken vuruntu yapıyor

 31. Ali ALPDOĞAN
  Ali ALPDOĞAN / Cevapla 3 Ekim 2019 at 22:57

  Merhabalar. Aracım 2008 Astra H 1.3 cdti easytronik vites 200.000 Km.
  Aracım A’ya geçmiyor. M’de kullanırken ise vites düşürmüyor. Çalıştırdığım da vitesi A pozisyonuna alıyorum fakat kalkarken hemen M pozisyonuna geçiyor. Nedeni ve çözümü hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

 32. Gökhan Yılmaz
  Gökhan Yılmaz / Cevapla 5 Ekim 2019 at 20:36

  Merhaba aracım 1.4 t 2011 Astra aracım park halindeyken geri vitese taktığımda bir iki cm boşta gibi öne gidip geri geliyor yada d alıp kalkış yapacağım sırada bir kaç cm geri gidip ileri gidiyor sebebi ne olabilir teşekkürler

 33. Murat
  Murat / Cevapla 11 Ekim 2019 at 14:39

  99 opel astra 225bin km tam otomatik aracim baya yolgidince gerivitesye vuruntu yapiyor. .ik kalkista hicbirsey yok diger vites gecişleri gayet iiyi birkaç ustaya sordum komple revizyon dedi..sizce promlem nedir maliyeti neolur

 34. hakan
  hakan / Cevapla 12 Ekim 2019 at 11:32

  Merhaba
  aracım 2012 astra 1.4 t Astra.
  Aracım arada sırada ışılarda yada durduğumda, kalkış sırasında gaza bastığımda gitmiyor. sanki boştaymışta gaz veriyormussunuz gibi bağırıyor, sonra birden kendini öne atarak gidiyor. HERZAMAN YAPMIYOR.Arada sırada denk gelirse yapıyor. Yalovadayım Sorun ne olabilir. maliyeti nedir acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.