Opel Otomatik Şanzıman

Opel marka aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Opel araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Opel otomatik vites kutusu sorunları (vuruntu, arıza lambası yanması, vites geçişinde zorluk, vitese geçmeme, p0700 arıza kodu) zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Opel otomatik şanzıman arızalarına, başta Opel 6 ileri otomatik şanzıman olmak üzere, için kesin çözüm üretmekteyiz. Her türlü Opel otomatik şanzıman tamiri için, Türkiye’nin en modern tesisi olan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Opel Otomatik Şanzıman Sorunları

Opel otomatik şanzıman sorunlarının başında otomatik şanzıman vuruntu problemi gelmektedir. İster Vectra C 2.2’de kullanılan AF33 (Aisin 55-50) şanzıman olsun, ister Vectra C 1.9 cdti  ve Insignia 2.0 Cdti araçlarda kullanılan AF40 TF80 Aisin şanzıman olsun, isterse Astra ve Insignia 1.6 Cdti araçlarda kullanılan 6T30, 6T40 ve 6T45 şanzıman olsun, vuruntuların çoğunluğunun nedeni selenoidler veya şanzıman beynidir. Vuruntulu şekilde kullanıma devam eden araçların şanzımanlarında mekanik hasarlar meydana geldiği, çoğu  zaman gözlemlenmiştir. Bundan dolayı Opel aracınızda vuruntu varsa, şanzımanınıza müdahale ettirmenizi tavsiye ederiz.

Eğer Opel aracınızda şanzıman arıza lambası yanıyorsa, artık en yakın servise gitme zamanınız gelmiştir. Kritik durumlarda otomatik P0700 arıza kodu atar ve çoğu durumda şanzıman korumaya geçer. Otomatik şanzımanın korumaya geçmesi durumunda  araçta genellik geri vites ve 4 veya 5.vites devrede kalır ve selenoidlere giden elektrik kesilir.

Arıza lambasını söndürmek çözüm değildir!

Arıza lambasının cihazla söndürülmesi birçok durumda arızayı gidermeyecektir. Örnek vermek gerekirse otomatik şanzımanda vuruntu varsa cihazla arıza lambasını söndürmek, arıza sebebini çözmeyeceği için, yakın bir zamanda tekrar vuruntu ve şanzıman arıza lambası yanması ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Opel Selenoid Valf ve Şanzıman Beyni Testi 

Arıza tespit cihazları otomatik şanzıman selenoid valf ve şanzıman beyni arızalarını elektriksel düzeyde tespit edebilir. Bununla birlikte fonksiyonel açıdan şanzıman beyninin ve selenoidlerin testi arıza tespit cihazları ile gerçekleştirilemez. 

Atco Mühendislik, selenoid testi ve 3 adet şanzıman beyni testi cihazları ile Türkiye’nin en kapsamlı selenoid ve şanzıman beyni test merkezidir. Bu sayede müşterilerimiz sadece gerekli parçaların değişimine ödeme yaparlar ve sunabildiğimiz otomatik şanzıman fiyatları, garantili onarım için oldukça uygundur.

Oldukça pahalı olan selenoid valflerin ve şanzıman beyninin test edilmeden değiştirilmesi, gereksiz şanzıman tamir fiyatları ortaya çıkmasına, arızalı parçaların tespit edilmemesi ve değiştirilememesi ise arızanın devam etmesine neden olacaktır. 

Opel Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Opel grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre Opel tam otomatik şanzıman tipleri:

Opel Otomatik Şanzıman Tamiri ve Testi

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Opel otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Opel araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Opel şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Opel otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Opel Şanzıman Yağı Değişimi

Opel şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Opel otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Opel şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Opel şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

One thought on “Opel Otomatik Şanzıman

  1. Cihan kaptan genç
    Cihan kaptan genç / Cevapla 5 Nisan 2020 at 16:45

    Merhaba sizlere Samsundan yazıyorum. 3 ay önce 2010 astra j cosmo araç aldım. (OTOMATİK) 97000 KM DE.
    ARACIMDA 3 DEN 4 DE GEÇERKEN TUTUP BIRAKMA, 4 DEN 5 E GEÇERKEN Bİ YIĞILMA VE SONRA TOPLUYOR D MODUNDA. ACABA SORUN NEDİR? ŞU ORTAM DÜZELİNCE SİZİN İŞLETMENİZE GELMEK İSTİYORUM. İŞİN EHLİ OLAN KİŞİLERİN MÜDAHALE ETMESİNİ VE BİR DAHA SORUN YAŞAMAK İSTEMİYORUM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.