Range Rover Sport Otomatik Şanzıman Tamiri

Range Rover Sport vites kutusu arızası yaşıyorsanız, doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Land Rover Range Rover Sport araçlarınızın her türlü otomatik şanzıman problemine garantili çözüm üretmekteyiz. Range Rover marka araçların şanzıman arızası tespiti, bakımı, tamiri, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız.

Range Rover Sport Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Range Rover serisi araçlarda ZF şanzıman çeşitleri kullanılmaktadır. Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Range Rover Sport otomatik şanzıman tipleri:

  • Range Rover Sport: ZF 6HP26 Otomatik Şanzıman Tamiri
  • Range Rover Sport: ZF 6HP28 Otomatik Şanzıman Tamiri
  • Range Rover Sport: ZF 8HP70 Otomatik Şanzıman Tamiri

Range Rover Sport Tork Konvertör Arızaları

6HP serisi ZF şanzıman kullanan Range Rover Sport araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Tork konvertör arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır.

Bir başka Range Rover Sport otomatik şanzıman türbini arızası alt devirlerde sarsıntıdır. Özellikle 1000-2000 devir arasında aracınızda sarsıntı hissediyorsanız muhtemel bir şanzıman türbünü arızası bulunmaktadır.

Gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip 6HP serisi tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir.

                               

Range Rover Sport ZF Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Range Rover Sport ZF otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Güncel Range Rover Sport şanzıman fiyatlarımızı 02163659500 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Range Rover Sport Şanzıman Yağı Değişimi

Range Rover Sport şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Range Rover Sport otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Range Rover Sport şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Range Rover Sport şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

One thought on “Range Rover Sport Otomatik Şanzıman Tamiri

  1. can
    can / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 22:40

    2008 model 2,7 dizel Range Rover şanzıman türübün arızası tamir fiyatı verirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.