Range Rover Otomatik Şanzıman Tamiri

Range Rover vites kutusu arızası yaşıyorsanız, doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman tamir merkezi olan firmamızda Land Rover Range Rover araçlarınızın otomatik vites problemlerine garantili çözüm üretmekteyiz. Range Rover marka araçların her çeşit otomatik şanzıman arızası tespiti, bakımı, tamiri, yedek parça ve satış hizmetini üstün kalite anlayışımız ve alanında uzman teknik ekibimizle sizlere sunmaktayız.

Range Rover Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Range Rover serisi araçlarda GM şanzıman ve ZF şanzıman çeşitleri kullanılmaktadır. Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Range Rover ZF otomatik şanzıman tipleri:

  • Range Rover: 5HP24 Otomatik Şanzıman Tamiri
  • Range Rover: 5L40E GM Otomatik Şanzıman Tamiri
  • Range Rover: 6HP26 Otomatik Şanzıman Tamiri
  • Range Rover: 6HP28 Otomatik Şanzıman Tamiri
  • Range Rover 8HP70 Otomatik Şanzıman Tamiri

Range Rover Tork Konvertör Arızaları

6HP serisi ZF şanzıman kullanan Land Rover Range Rover araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Tork konvertör arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size  kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır.

Bir başka Range Rover şanzıman türbini arızası alt devirlerde sarsıntıdır. Özellikle 1000-2000 devir arasında aracınızda sarsıntı hissediyorsanız muhtemel bir şanzıman türbünü arızası bulunmaktadır.

Gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip 6HP serisi tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir.

                               

Range Rover Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Range Rover ZF otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Range-Rover-Otomatik-Sanziman-Tamiri-Range-Rover-8HP70

Güncel Land Rover Range Rover şanzıman fiyatlarımızı 02163659500 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Land Rover Range Rover Şanzıman Yağı Değişimi

Land Rover Range Rover şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Land Rover Range Rover otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Land Rover Range Rover şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Land Rover Range Rover şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.