Ford Mondeo Otomatik Şanzıman Tamiri

Ford-Mondeo-Powershift-MPS6-6DCT450-6F35-Otomatik-Sanziman-tamir

Ford Mondeo otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Ford Mondeo araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Ford Mondeo otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Ford Mondeo otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Ford Mondeo Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Ford Mondeo araçlara garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz şanzıman tipleri:

 • Ford Mondeo >> AF21 (TF-81SC) 6 vites Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Ford Mondeo Ecoboost >> 6F35 Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Ford Mondeo 2.0 Dizel >> Powershift Şanzıman Tamiri (MPS6 – 6DCT450 Islak kavrama)

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Ford Mondeo otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Ford Mondeo Powershift Kavrama Değişimi

Uzun yıllardır Avis gibi Türkiye’nin en büyük Ford araç parkına sahip filosunun şanzıman arızaları konusunudaki çözüm ortağı olan firmamızda Ford Mondeo Powershift otomatik şanzıman tamiri garantili olarak yapılmaktadır. Mondeo powershift şanzımanların en büyük sorunu olan kalkışta titreme problemine karşı, firmamızda kavrama kiti tamiri ve değişimi yapılmaktadır. Güncel Ford Monedeo powershift kavrama fiyatı ve Mondeo powershift kavrama değişimi fiyatı için 0 216 365 95 00 nolu telefondan servis danışmanımıza ulaşabilirsiniz.

Ford Mondeo Otomatik Vites Arızaları

Ford Mondeo powershift şanzımanların en büyük sorunu olan kalkışta titreme problemidir. Kavrama sorunu haricinde Ford powershift şanzımanların diğer bilinen bir arızası, powershift mekatronik ünitenin bozulmasıdır. En belirgin arıza tipleri, geri vites veya D konumuna alındığında şanzımanda vuruntu ve ilerleyen durumlarda şanzımanın bazı viteslere hiç geçmemesidir. Çoğu zaman araç ekranında bu durumda “Düşük Şanzıman Performansı” uyarısı belirir.

Ford Mondeo araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Ford Mondeo şanzıman arızası ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Ford Mondeo otomatik şanzıman fiyatı bilgilerine (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Ford Mondeo Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Ford Mondeo şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Ford Mondeo otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ford Mondeo şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Ford Mondeo şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

17 thoughts on “Ford Mondeo Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Erkan önsöz
  Erkan önsöz / Cevapla 21 Nisan 2019 at 14:47

  Merhaba bende 1998 model Mondeo var otomatik vites od off lambası yanıp sonuyordu sonra şimdi yanıp sönmüyor ama vurundu var vites geçişlerinde ve geri vitese gecisde neden olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim

 2. AtcoAdmin
  AtcoAdmin / Cevapla 21 Nisan 2019 at 16:11

  Erkan Bey, aracınızı bir arıza tespit cihazına bağlatıp şu an şanzımanda gözüken arıza kodlarını paylaşabilir misiniz?

 3. Yasin Karaoğlan
  Yasin Karaoğlan / Cevapla 21 Haziran 2019 at 17:50

  Merhaba bende 2010 model Mondeo var. Normal yolda giderken herhangi bir sorun yok ama rampa çıkarken vites kutusu arızası yazıyor ve araç çekişten düşüyor nedeni nedir acaba

  • serkan
   serkan / Cevapla 27 Haziran 2019 at 12:28

   şanzıman kiti arıalaı kardeşim 9000 ile 13000 arası bende aynı sıkıntıdan müzdaripim şuan

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2019 at 11:50

    Serkan Bey, sizin aracınız da 2010 model midir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2019 at 11:50

   Yasin Bey, aracınızdaki şanzımanda muhtemelen basınç kaçakları mevcut. Bir diğer alternatif ise tork konvertörünüz problemli. Araç vites kutusu arızası yazıyorsa mutlaka beyine bir arıza kodu atar. Bu kodu öğrenip bizimle paylaşırsanız, size daha net bilgi verebiliriz. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, buyurun bir çayımızı için, hem cihaza bağlayalım, hem de yol testi yapalım. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

   • Fatih
    Fatih / Cevapla 8 Eylül 2019 at 23:29

    2011 ford mondeo 2.0 dizel 140 hp araç. Vites kutusu arızası veriyor. Aracın bilgi ekranında C40268 olarak bir kod veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

 4. Arman CENİKOĞLU
  Arman CENİKOĞLU / Cevapla 24 Temmuz 2019 at 02:47

  Konyadan yazıyorum.1998 Ford mondeo ghia arabam var aracımın geri vitesi vuruntulu ve ayrıca drive deyken 3.vitesle kalkış yapıyor 3. Viteste takılı kalmış vites küçülmüyor acaba sorunu ne olabilir ve ortalama ne kadar fiyatla tamir edilebilir teşekkürler yardımcı olursanız sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Temmuz 2019 at 23:19

   Arman Bey, büyük ihtimalle CD4E şanzımana sahipsiniz. 3.viteste kalması korumaya almasındandır. Parça sıkıntısı yaşadığımız için uzun süredir bu şanzımanların revizyonunu gerçekleştirmiyoruz.

 5. Burak CATLI
  Burak CATLI / Cevapla 28 Temmuz 2019 at 16:38

  2005 2.0 otomatik mondeo kullaniyorum. Aracim ısındıktan sonra 1 den 2. vitese geçerken hafif bir vuruntu yapiyor ve esas sorun geri vitese taktığım zaman hem yokuşta kaçırıyor hem hareket etmiyor gaza dokunduğumda da çok sert bir vuruntuyla birlikte hareket ediyor. Bunun sebebi nedir? nasıl bir çözüm bulabiliriz?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Temmuz 2019 at 23:22

   Burak Bey, geri viteste yokuşta kaçırmanız büyük ihtimal tork konvertörünüzden. Diğer problemleriniz şanzıman beyninizi ve selenoidlerinizi işaret etmektedir.

 6. Selçuk konca
  Selçuk konca / Cevapla 10 Ağustos 2019 at 17:22

  2003 model 2000 motor Ford Mondeo Ghia benzinli otomatik aracım düz yolda viteslere geçiyor yükseliyor ve düşüyor. (Normal gaz ile) fakat yokuş yukarı gitmiyor bağırıyor falan araç gitmiyor. Birde d konumunda ilk kalkışta gaza sonuna kadar başında 4000 devire kadar geliyor. Bazı ustalar bu aracın 7000 devire çıkması gerekiyor diyor.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 08:47

   Selçuk Bey, 7000 devire kadar çıkması anormaldir. Siz çeyrek gazda giderken bütün vitesleri 2.000 devir civarında değiştirmesi gerekmektedir. Anlattıklarınızdan tork konvertörünüzde problem olduğu anlaşılmaktadır. Öte yandan şanzıman beyninde de problem olabilir.

 7. okan erdemir
  okan erdemir / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 12:03

  Merhabalar

  bende 2009 model mondeo’m var .Aisin AWF21 tam otomatik şanzıman var. Arabam 200k km ye gelmek üzere ve geri vitese atarken bir tık sesi geliyor. Bakımı ve bu hatayı tespit etmek bilgi alabilir miyim.

 8. Murat Koçer
  Murat Koçer / Cevapla 13 Ekim 2019 at 00:34

  2004 model ford mondeo 2.0 dizel otomotik aracım R hariç konumlarını unutuyor parka alıyorum P yazısı geliyor 5 sn. Sonra yazı gidip tre işareti geliyor. D VE N konumunda da aynı sıkıntıyı veriyor cihaza bağlantım ( PR sensör elektrik devresi vitesteki durum hatası 0705 hata kodu cikiyor bulamadılar arızayı yatıyor araba.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.