Ford Fiesta Otomatik Şanzıman Tamiri

Ford Fiesta otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Ford Fiesta araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz.

Ford Fiesta otomatik şanzıman sorunu (vuruntu, kalkışta titreme, arıza lambası yanması, vites geçişinde zorluk, vitese geçmeme, P0700 arıza kodu) zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra daha büyük masraflar açabilir. Bu yüzden Ford Fiesta şanzıman arıza lambası yakıyorsa veya Fiesta vites kutusu arızası yaşıyorsanız, en kısa zamanda servisinize danışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Ford Fiesta Otomatik Şanzıman Sorunları

2012 Model ve üzeri Ford Fiesta araçlarda Powershift kuru kavrama (DCT250) şanzımanlar kullanılmıştır. Fiesta Powershift şanzıman sorunlarını, tam otomatik Fiesta şanzımanlardan ayrı bir şekilde incelemekte fayda bulunmaktadır.

Fiesta Powershift şanzıman gibi kuru kavramaya sahip otomatikleştirilmiş şanzımanlar, özellikle şehir içi dur kalk trafikte problem yaratırlar. Bunun temel nedeni kavramanın soğuması için yağlama düzeneği bulunmaması ve kavramanın aşırı ısınmasıdır. Zaman içerisinde aşırı ısınan kavrama balataları işlevlerini kaybeder ve halk arasında Fiesta Powershift titreme sorunu olarak bilinen, özellikle yokuşta ve ilk kalkışta titreme veya silkeleme olarak adlandırılan arıza ile karşı karşıya kalırız. Bu vites kutusu arızasını gidermenin en sağlıklı yolu Powershift kavrama kitinin değiştirilmesidir. 

Güncel Fiesta Powershift kavrama fiyatı ve Powershift kavrama değişimi fiyatı için 0 216 365 95 00 nolu telefondan servis danışmanımıza ulaşabilirsiniz.

Ford Fiesta Şanzıman Çeşitleri

Ford Fiesta araçlarda tam otomatik ve Powershift şanzımanlar kullanılmaktadır. Firmamızda tamirini gerçekleştirdiğimiz Ford Fiesta otomatik şanzıman tipleri:

 • Ford Fiesta 4 ileri 4F27E Otomatik Şanzıman Tamiri

 • Ford Fiesta Powershift Şanzıman Tamiri (6DCT250 Kuru kavrama)

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Ford Fiesta otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Ford Fiesta otomatik vites şanzıman test videolarımızı aşağıda izleyebilirsiniz:

Ford Fiesta Şanzıman Yağı Değişimi

Ford Fiesta şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Ford Fiesta otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

3 thoughts on “Ford Fiesta Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Engin
  Engin / Cevapla 28 Temmuz 2019 at 01:09

  Merhaba 2013 model ford fiesta aracım var benzin LPGLİ powershift 105 bg aracım ilk kalkış ve 2 den 3 e geçerken sirkeleme yapıyor ve vites geçişleri sanki şanzımanın içinden bir vida çıkmışta araba hareket edince sağa sola vuruyor gibi ses geliyor bu durum için ne yapılması gerekiyor bir
  Kaç kişiye sordum normal bu kronik sorun dediler kesin giderilirmi bu durum

  • onur
   onur / Cevapla 26 Ağustos 2019 at 13:53

   Aynı sorun benim aracımda da var, problemi çözebildiniz mi ?

 2. Hüseyin FINDIKOĞLU
  Hüseyin FINDIKOĞLU / Cevapla 8 Mart 2020 at 22:00

  2007 model , Ford Fiesta 1.6 /16 V benzin + LpG’li aracım , şanzuman yağı değiştikten sonra , 3 vitesten 4 vitese geçmemeye başladı. Bezen 4500 devirin üzerinde geçiyor. Manyak fazla yakıt harcıyor. ( 11.7 lt. civarı. Daha 85.000 km.de. ) Ne sebepten olabilir. ( şanzuman yağı : 75/80 castrol ford için otomatik şanzuman yağı )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.