Citroen Xsara Otomatik Şanzıman Tamiri

Citroen Xsara otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Citroen Xsara araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Citroen Xsara otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Citroen Xsara otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Citroen Xsara araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Citroen Xsara >> 4 Vites AL4/DPO Otomatik Şanzıman Tamiri

Citroen AL4 Otomatik Vites Kronik Sorunları

XSARA otomatik vitesinizde aşağıda belirtilen sorunlardan bir ya da birkaç tanesini yaşıyorsanız, muhtemelen otomatik şanzımanınızda PWM selenoid problemi yaşamaktasınız: 

 • Aracı ilk çalıştırmaya başladığınızdan yaklaşık 1 dakika sonra araçta “küt” diye çok sert bir vuruntu oluyorsa – arkadan araba çarpmış gibi
 • Spor ve kar modu ışıkları yanıp sönmeye başlıyorsa
 • Araç arıza moduna düşüyorsa ve 3.viteste kilitliyorsa
 • Aracı sağa çekip kontağı açıp kapattığınızda arızanız sona eriyorsa

Her ne kadar kullanıcılar arasında bu belirtilen durumlarda şanzıman yağı ve PWM selenoid valf değişimi (bu selenoidten şanzımanınızda iki adet bulunur, birisi yağ basıncını, diğeri tork konvertör hareketini kontrol eder) yaygın olarak yapılsa da, birçok durumda bu yeterli olmamaktadır.

Citroen XSARA AL4/DP0 Selenoid Valfi

Zira burada arızanın kök nedeni, bozulmaya başlayan şanzıman yağı ve elektrovanalar olabileceği gibi, aracın hidrolik kontrol ünitesi (şanzıman beyni) de olabilir. Özellikle yukarıdaki arızalara ek olarak aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız, aracınızın otomatik şanzıman beynini kontrol ettirmeniz faydalı olacaktır:

 • Uzun süre şehiriçi kullanımdan sonra araç geriye kaçırmaya başlıyorsa
 • Özellikle yokuşlarda çekiş düşüyorsa
 • Aracı bu şekilde kullanılırken hararet aşırı yükseliyorsa

Citroen Xsara Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Citroen Xsara otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Citroen Xsara araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Citroen Xsara şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Citroen Xsara otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Citroen Xsara Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Citroen Xsara şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Citroen Xsara otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Citroen Xsara şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Citroen Xsara şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Citroen Xsara Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Yasin
  Yasin / Cevapla 19 Nisan 2019 at 10:55

  2003 xsara 1.6 aracim manuel otomatiğe cevirebilinir mi?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Nisan 2019 at 11:35

   Yasin Bey, çok zahmetli ve maliyetli bir işlemdir. Biz hiç yapmadık. Bunun yerine aracınızı satıp otomatik vites bir araç alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.