Bmw X3 Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW X3 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites BMW X3 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. BMW X3 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. BMW X3 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

BMW X3 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

BMW X3 serisi araçlarında ZF şanzıman kullanmaktadır. BMW X3 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • BMW X3 (E83) ZF 6HP19 Otomatik Şanzıman Tamiri

  • BMW X3 (E83) ZF 6HP26 Otomatik Şanzıman TamiriAudi-A3-ZF-6ileri-6HP26-Otomatik-Sanziman-Tamiri-01
  • BMW X3 (E83) ZF 6HP28 Otomatik Şanzıman Tamiri              Audi-Q5-ZF-6-ileri-6HP28-Otomatik-Sanziman-Tamiri-01
  • BMW X3 (F25) ZF 8HP45 Otomatik Şanzıman Tamiri

  • BMW X3 (F25) ZF 8HP70 Otomatik Şanzıman Tamiri

BMW X3 Tork Konvertörü Sorunları

6HP serisi ZF şanzıman kullanan BMW X3 araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Tork konvertör arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size  kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Bunun nedeni kaçıran şanzıman türbünü balatalarıdır.

Bir başka Bmw X3 ZF şanzıman arızası alt devirlerde sarsıntıdır. Özellikle 1000-2000 devir arasında aracınızda sarsıntı hissediyorsanız muhtemel bir şanzıman türbünü arızası bulunmaktadır.

Gizli balata (captive-clutch) sistemine sahip 6HP serisi tork konvertörleri, eğer firmamızda olduğu gibi, ön yükleme test cihazı yardımı ile revize edilmezse, kısa süre sonra tekrar problem yaşamanız muhtemeldir.

                               

BMW X3 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün BMW X3 otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

BMW X3 araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz BMW X3 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel BMW X3 otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

BMW X3 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

BMW X3 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. BMW X3 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

BMW X3 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve BMW X3 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

4 thoughts on “Bmw X3 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Yaşar
  Yaşar / Cevapla 20 Haziran 2019 at 13:16

  Merhaba benim x3 bmw 2012 aracımda sağa sola rölantide dönüşlerde sarsıntı yapıyor. Servis kontrolünde arazi şanzımanının arızalı olduğu söylendi. Sizde bu arıza ile işlemin tamiri varmı ve maliyet nedir

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 09:32

   Yaşar Bey, servisimizde arazi şanzımanın bakımı ve onarımı yapılmamakta, sadece değişimi yapılmaktadır. Müşterilerimiz sıklıkla çıkma parça olarak bu parçaları tedarik etmektedir.

   • Bilal çifçi
    Bilal çifçi / Cevapla 8 Aralık 2019 at 22:25

    KOLAY GELSİN 2009 model BMW x3 aracımda normal sabit hızda giderken birden gaz pedalına yüklenince araç devir saati sona vuruyor ve Şanzuman boşa çıkıyor gaz pedalından çekince normal gaza basmaya devam ediyorum araç yürüyor . Yardımcı olursanız sevinirim

  • latif güren
   latif güren / Cevapla 14 Ekim 2019 at 12:57

   yaşar bey merhaba..bendede 2012 x3 de aynı sorun var..nasıl çözüm buldunuz.yardımcı olursanız çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.