Audi A4 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi A4 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Audi A4 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Audi A4 otomatik vites sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Atco olara bütün Audi A4 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Audi A4 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Audi A4 araçlarında kendi üretimi olan 01M, 01N ve DSG şanzıman, Multitronic şanzıman ve dışarıdan tedarik edilen Aisin şanzıman ve ZF şanzıman kullanmaktadır. Audi A4 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

   • Audi A4 01M/01N Otomatik Şanzıman Tamiri

    • Audi A4 CVT Multitronic Şanzıman Tamiri (6 ve 7 ileri vites 01J ve 8 ileri vites CVT 0AW)

AuidA401Jotomatiksanziman

   • Audi A4 09G (Aisin TF-60SN) Otomatik Şanzıman Tamiri

   • Audi A4 01V – ZF (5 ileri 5HP19) Otomatik Şanzıman Tamiri

  • Audi A4 ZF (6 ileri 6HP26 ve 6HP28) Otomatik Şanzıman Tamiri

  • Audi A4 ZF (8 ileri 8HP55) Otomatik Şanzıman Tamiri

AudiA38HP55otomatiksanziman

Audi A4 Şanzıman Arızaları

2006-2008 yılları arasında Audi A4 tam otomatik şanzıman olarak 09G, yada üreticisi Aisin’deki adı ile TF-60 şanzımanı tercih etmiştir. DSG’den farklı olduğu anlaşılması amacıyla, bu araçlar piyasaya Tiptronic olarak lanse edilmiştir.

Aisin TF60 şanzıman, yumuşak vites geçişlerine sahiptir. Bununla birlikte zaman içerisinde, diğer Aisin şanzımanlar gibi, özellikle valf gövdesi kısmından (hidrolik ünite) arıza vermeye başlarlar.

Audi A4 Tiptronic 09G şanzımanların en çok karşılaşılan sorunları, vites geçişlerinde vuruntu – sanki arkadan başka bir araç çarpmış gibi (özellikle 3-4 geçişi), park (P) konumundan drive (D) konumuna alınca sarsıntı, devir yükselmesine rağmen aracın hızlanmaması ve şanzımanın vites değiştirememesi ve şanzımanın kendiliğinden vitesi yükseltme ve düşürme gibi problemlerdir. 

Bu problemlerin büyük çoğunluğu şanzıman beyni ve selenoidlerden kaynaklanır. Eğer probleme zamanında müdahale edilmez ise, şanzımanın mekanik kısmında da hasarlar başlar. 

Piyasada genel kanı, selenoid burçları değişimi ile şanzımandaki birçok problemin giderileceğidir. Oysa ki, eğer valf gövdenizde aşınma varsa, selenoid tamiri boşuna para harcamak olacaktır. Doğru yöntem, hem valf gövdesinin, hem de selenoidlerin birlikte revizyon yapılması olacaktır.

Aisin TF60 şanzıman beyni ve selenoid tamiri hakkında detaylı bilgilere sanzimanbeyni.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Audi A4 S-Tronic Şanzıman Arızaları

Audi A4  araçlarda bulunan S-Tronic şanzımanlarda en çok karşılaşılan sorunların başında sabah aracınızı çalıştırdığınızda “Sistem arızası sürüşe devam mümkün!” uyarısıdır. 

Audi A4 Multitronic Problemi

Audi A4 multitronic kalkışta titreme

Audi A4 kavrama seti problemleri

Audi A4 kavrama seti fiyatı

Audi A4 Otomatik Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Audi otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Audi A4 otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Audi A4 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Audi A4 otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Audi A4 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi A4 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi A4 otomatik şanzıman yağı fiyatı için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi A4 şanzıman beyni tamiri ve Audi A4 otomatik şanzıman beyni fiyatlı ile ilgili bilgilere sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

9 thoughts on “Audi A4 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Serkan
  Serkan / Cevapla 7 Mart 2019 at 13:05

  Merhaba. Audi A4 1.8 turbo 2001 model arabam var.sanzimanda sorun var onu size gitirsem parca sikintisi olurmu bilgi alabilirmiyim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Mart 2019 at 13:08

   Serkan bey yardımcı oluruz. iletişim menüsünde konum bilgilerimiz var. aracınız ile gelirseniz yardımcı oluruz. Ekspertiz için ücret talep etmiyoruz.

   • Ersoy bayram
    Ersoy bayram / Cevapla 9 Haziran 2019 at 23:41

    Merhaba 2011 model audi a4 2000tdi 8 ileri vites geçişlerinde hiç bir sorun yok kaçırma yok her hangi bir uyerı ışığı yok araç 170 bin km de 120 km hızdan sonra başlayan bir harıltı var araçta akisler teker bilyaları her yere baktılar ve şanzuman dediler sanki dağılmış bir bilye sesi var gaza basınca başlıyor 220 km hızda çekince kesiliyor yüke binince gelen bir ses şanzumandan olurmu yardımcı olursanız sevinirim

 2. Turapcan
  Turapcan / Cevapla 5 Haziran 2019 at 16:16

  Merhaba, ben yurt dışında yaşıyorum, arabam audi a4 2.0tfsi otomatik şanzıman.araba şanzımanı tirbün doldurmuyormuş.tamiri var mıdır ve fiyatı ne kadar ? Ben normal de ığdır da yaşıyorum, okulum yüzünden yurt dışındayım, bana bilgi verirseniz sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Haziran 2019 at 01:18

   Merhaba, aracınızda tirbün olduğundan emin misiniz? Audi A4 2.0 Tfsi araçlarda türbünlü ve kavramalı değişik modeller mevcut. Gerek türbün, gerekse tork konvertörü tamirleri firmamızda gerçekleştiriliyor olup, fiyat marka ve modele göre değişmektedir. Aracınız kaç modeldir ve kaç ileri vitese sahiptir? Bu bilgiye göre size daha kapsamlı fiyat sunabiliriz.

 3. Serkan
  Serkan / Cevapla 7 Haziran 2019 at 22:00

  Merhaba
  Aracım 2010 model audi A4. 1.8 tfsi otomatik 8 ileri
  İlk zamanlarda 1500-2000 devir arası vites geçişi yapıyordu şu anda devir yükseliyo geçiş yapmıyor manuel kullanırken geçiş yapabiliyorum sorun ne olabilir
  Teşekkür ederim
  İyi çalışmalar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Haziran 2019 at 01:20

   Serkan Bey, eğer manulede problem yaşamıyorsanız, muhtelemen hidrolik ünite (valfbody) sorunu yaşıyorsunuz. Aracınızda herhangi bir arıza kodu var mıdır?

   • serkan
    serkan / Cevapla 11 Haziran 2019 at 06:51

    merhaba,herhangi bir arıza kodu vermiyor,ayrıca aracı servis bakımından yeni aldım ve şanzumanda bir sıkıntı olduğunu söylemediler

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 13 Haziran 2019 at 22:36

     Serkan Bey, eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.