Audi A3 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi A3 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Audi A3 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Audi A3 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Audi A3 araçlarında kendi üretimi olan 01M, 01N ve DSG şanzıman ve ZF şanzıman kullanmaktadır. Bütün bu şanzıman grupları zamanla farklı problemler çıkartabilmekte, yaşanan Audi A3 şanzıman sorunu kullanıcıları rahatsız edici boyutlara ulaşabilmektedir.

Audi A3 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Atco olarak, Audi A3 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz. Audi A3 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • Audi A3 01M Otomatik Şanzıman Tamiri

  • Audi A3 09G (Aisin TF-60SN) Otomatik Şanzıman Tamiri

  • Audi A3 DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 ileri 02E)

   • Audi A3 DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM)

  • Audi A3 ZF (6 ileri 6HP26) Otomatik Şanzıman Tamiri

   • Audi A3 S-tronic (OB5) F1 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi A3 Otomatik Şanzıman Arızaları

2006-2008 yılları arasında Audi A3 tam otomatik şanzıman olarak 09G, yada üreticisi Aisin’deki adı ile TF-60 şanzımanı tercih etmiştir. DSG’den farklı olduğu anlaşılması amacıyla, bu araçlar piyasaya Tiptronic olarak lanse edilmiştir.

Aisin TF60 şanzıman, yumuşak vites geçişlerine sahiptir. Bununla birlikte zaman içerisinde, diğer Aisin şanzımanlar gibi, özellikle valf gövdesi kısmından (hidrolik ünite) arıza vermeye başlarlar.

Audi A3 Tiptronic 09G şanzımanların en çok karşılaşılan sorunları, özellikle ısınınca vites geçişlerinde vuruntu – sanki arkadan başka bir araç çarpmış gibi (özellikle 3-4 geçişi), park (P) konumundan drive (D) konumuna alınca sarsıntı, devir yükselmesine rağmen aracın hızlanmaması ve şanzımanın vites değiştirememesi ve şanzımanın kendiliğinden vitesi yükseltme ve düşürme gibi problemlerdir. 

Bu problemlerin büyük çoğunluğu şanzıman beyni ve selenoidlerden kaynaklanır. Eğer probleme zamanında müdahale edilmez ise, şanzımanın mekanik kısmında da hasarlar başlar. 

Piyasada genel kanı, selenoid burçları değişimi ile şanzımandaki birçok problemin giderileceğidir. Oysa ki, eğer valf gövdenizde aşınma varsa, selenoid tamiri boşuna para harcamak olacaktır. Doğru yöntem, hem valf gövdesinin, hem de selenoidlerin birlikte revizyon yapılması olacaktır.

Aisin TF60 şanzıman beyni ve selenoid tamiri hakkında detaylı bilgilere sanzimanbeyni.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Audi A3 S-Tronic DSG ile aynı mı farklı mı?

Audi A3 gibi motoru enine yerleştirilmiş, önden çekişli araçlarda kullanılan şanzımanlar DSG şanzımanlar ile neredeyse birebir aynıdır. Audi’nin S-tronic olarak arkadan çekişli ve dörtçeker araçlara koymuş olduğu şanzımanlar klasik VW DSG şanzımanlardan çok farklı, tamamen değişik bir şanzımandır.

Audi A3 S-Tronic Şanzıman Arızaları

Audi A3 1.6 Tdi araçlarda bulunan S-Tronic şanzımanlarda en çok karşılaşılan sorunların başında sabah aracınızı çalıştırdığınızda “Sistem arızası sürüşe devam mümkün!” uyarısıdır. 

Audi A3 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Audi A3 otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Audi-A3-TDI-Otomatik-Sanziman-Tamir-Merkezi

Audi A3 otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Audi A3 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Audi A3 otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Audi A3 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi A3 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi A3 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi A3 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Audi A3 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

56 thoughts on “Audi A3 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Ahmet Taşkıran
  Ahmet Taşkıran / Cevapla 9 Mart 2019 at 10:40

  merhaba. audi a3 s tronic 7 ileri aracım var. aracı ilk çalıştırdığımda sistem arızası veriyor. kontak açıp kapayınca uyarı gidiyor. aracı bu şekilde kullanmam zararlımıdır.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2019 at 21:29

   Ahmet Bey, aracınızda muhtemelen mekatronik arızası mevcut. Eğer İstanbul’da iseniz ücretsiz ekspertiz için sizi servisimize bekleriz. Eğer İstanbul dışında iseniz, şehrinizi bildirirseniz, yine size yardımcı olmaya çalışırız.

  • Emrah
   Emrah / Cevapla 18 Temmuz 2019 at 00:42

   Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim benim bir sorum olacak 2014 audı a3 tfsı stronıc aracım var yolda giderken hışırtı yapıyor ustaya götürdüm Volant ta da ses yapıyor dedi ama bunlarda kronik diyor bu ses diyor Volant değişen tamamen geçmez diyor alt geçitlerden falan geçerken çok belli ediyor .Daha önce Volant değişen oldumu not :usta bu şekilde kullansan da sıkıntı olmaz dedi bu Arada Antalya’da yaşıyorum önereceğiniz bir servis varmı

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2019 at 23:22

    Emrah Bey, bahsettiğiniz ses problemleri volant ve kavramadan gelmektedir. İyice dinlendikten sonra doğru teşhis konabilir.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 30 Temmuz 2019 at 08:41

    Emrah Bey, bu arıza sadece volant olmayabilir. Kavrama revizyonu da gerçekleşmesi gerekebilir. Antalya’da anlaşmalı servisimiz bulunmaktadır.

   • Esat yildiz
    Esat yildiz / Cevapla 2 Ağustos 2019 at 16:57

    Merhaba 2007 a3 tiptronic 6 ileri aracim da 4 den 3 e duserken sanki arkadan baska bir araç çarpmış gibi oluyor genelde bu durum arac isininca oluyor sogukken olmuyor birde arada 4 viteste takili kaliyor bu sorumlarla ilgili bir bilgi verirseniz memnun olurum iyi çalışmalar dilerim

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Ağustos 2019 at 10:47

     Esat Bey, muhtemelen hidrolik üniteniz ve selenoidlerinizde problemler mevcut. İlgili parçaları söktürüp bize gönderirseniz test makinalarımızdaki sonuçlara göre arızanın nasıl giderilebileceğini söyleyebiliriz.

 2. Mustafa Gülbahar
  Mustafa Gülbahar / Cevapla 12 Mart 2019 at 18:51

  Merhabalar aracim 2006 model düz motor Audi A3 otomatik şanzıman selenoid valfleri ile alakalı bir sorunum var selenoid kısmı komple nereden bulabilirim yada size yollasam komple beyni temir edip yollayabilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Mart 2019 at 23:29

   Mustafa Bey, selenoidlerinizi test ve tamir edebiliriz. Aracınızın Üzerindeki Tf-60 09G tipi beyinlerin tamirine henüz başlamadık, şu anda arge çalışması gerçekleştiriliyor, 2 ay içerisinde devreye almayı planlamaktayız.

  • Serdar
   Serdar / Cevapla 5 Haziran 2019 at 08:47

   İyi bayramlar 2009model 1.6 7ileri otomatık aracım 1.3.5 viteslerin icinde titriyor kavrama değiştiler 2ay sorun yok oldu yine başkadı benim canımı cok sıkıyor lütfen yardımcı olun

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:21

    Serdar Bey, aracınızda bir arıza kodu var mıdır? Sanki mekatronik arızası yaşıyorsunuz. İstanbul’da mı ikamet ediyorsunuz?

 3. Türkay
  Türkay / Cevapla 24 Mart 2019 at 08:07

  Merhabalar 2004 audi a3 otomatik arabam var motor sogukken 10 15 dakka 1 den 2 ye geçerken vurma yapıyor sonra düzeliyor bodrumdayim burada bikac yere gösterdim sanziman yagi degismeli dediler ..sanziman yagida sase numarasina gore kalite her aracin kendi yagi varmis boyle bi bilgi edindim..siz ne onerirsiniz bi yardımcı olursaniz cok sevinirim..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mart 2019 at 13:04

   Türkay bey merhabalar, şanzıman yağınız aracınızdaki şanzıman tipine göre değişmektedir. Sizin aracınızda 4 ileri veya 6 ileri şanzıman olması gerekmektedir. Hangisi olduğunu söylerseniz, uygun olan yağ tiplerini sizinle paylaşabiliriz. Ayrıca 1 den 2 ye geçerken vurma problemi, daha çok bir valf gövdesi- selenoid problemi gibi gözükmektedir. Yağ değişiminden sonra vuruntunuz kesilmez ise yine yardımcı olmaya çalışırız.

 4. Uğur ÖZTAY
  Uğur ÖZTAY / Cevapla 24 Nisan 2019 at 03:57

  İyi geceler 99 model a3 üm var başta 1. Ve 2. Vitese geçerken silkelemeler yaptı sonrasında geç geçmeye başladı şimdi ise çekişi düştü vites geçişleri çok aralıklı 4 vites ne yapmam gerekiyor bide ne şanzıman diye geçiyor bu araçlar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Nisan 2019 at 18:47

   Uğur Bey, şanzımanınız 01M olarak geçmektedir. Anlattıklarınıza istinaden şanzımanın komple bakıma girmesi gerekmektedir.

 5. Yasin Azılı
  Yasin Azılı / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 14:58

  Merhabalar
  Bende 2004 model a3 var. 2. Vites ten 1. Vitese geçerken vuruntu oluyor. Telefon numaranızı aradım ama ulaşamadım. Burada ki ustalar daha araca bakmadan selenoid dediler. Sizin görüşünüz nedir acaba? Gerekirse size tamir için getirmeyi planlıyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 16:45

   Yasin Bey, maalesef şu anda çok yoğunluğumuz var, telefonlara bu yüzden dönüş yapamayabiliyoruz. Aracınızda 6 ileri triptronic şanzıman mı, yoksa 4 ileri 01M şanzıman mı var? Buna göre daha doğru bilgi sağlayabiliriz.

   • Yasin Azılı
    Yasin Azılı / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 03:44

    Aracım 6 ileridir. 09g denilenden olsa gerek.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 19:45

     Yasin 09G şanzımanlarda selenoid ve hidrolik ünite problemleri meşhurdur. Aracınızı getirirseniz ayrı ayrı testlerini gerçekleştirebiliriz.

 6. Ramazan
  Ramazan / Cevapla 30 Mayıs 2019 at 00:08

  Merhabalar beim 2008 s lein A3 DSG. Arabadaki Sorun genelde 3 ten 2 ye düsüste sesli. Eger vites düsüsünde ben frenle destek verirsem ses çok nadir ve ses seviyesi düsüyor. Sanziman yag degisimi ve temizligi yapildi. Ayni sorun devam ediiyor. Sorunun cözülme imkani varmi. Eger varsa maliyeti ortalama nekadar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:22

   Ramazan Bey, muhtemelen şanzıman içerisinde mekanik bir problem, senkromenç gibi, bulunmaktadır. Maliyet için aracı test etmemiz gerekmektedir.

 7. Cüneyt YILMAZ
  Cüneyt YILMAZ / Cevapla 4 Haziran 2019 at 11:39

  Hayırlı Günler , 2000 Model Audi A-3 otomatik aracım var. Geçen yıl aynı sorunla karşılaşmıştım. Sürmeye devam ettim. Yaklaşık 2 hafta içinde sorun ortadan kalmıştı. Geçen gün tekrar aynı sorunu yaşadım .( 1 sene sonra ) Araç 80 km üzerinde 4 vitese geçiş yapmıyor. Devir 5000 üzerine çıksamda 3 viteste kalıyor. araç bağırıyor. Genellikle yazın bu sorun yaşadım. ( Konunun sıcaklıkla bir ilgisi olup olmadığını bilmiyorum ama not olarak belirttim ) Sizce ne sebebten kaynaklı olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:24

   Cüneyt Bey, 4.vites ile ilgili mekanik problem yaşıyorsunuz. Şanzıman yağını kontrol edip yanık kavrama grubu olup olmadığını kontrol etmek gerekmektedir.

 8. Ramazan
  Ramazan / Cevapla 10 Haziran 2019 at 22:54

  İyi gunler 2000 model a3 um var hb 5kapi otomatik vites 2den 3 e geçerken vurultu yapiyor sıkıntı nedir acaba bana maliye ne kadar tutar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Haziran 2019 at 20:24

   Ramazan Bey, probleminiz hidrolik ünite (şanzıman beyni) veya mekanik olabilir. Net bir teşhis için aracınızı test etmemiz gerekmektedir. Maliyet 1.000 TL’den başlar 6.000 TL’ye kadar devam edebilir.

 9. Ali tanrıkut
  Ali tanrıkut / Cevapla 18 Haziran 2019 at 20:12

  2012 model , 82000 km de , a3 1.6 tdi otomatik sportback audim var.. bu akşam park yerinden çıkarken geri vitesle çıktım ancak daha sonra d ye aldım araç ilerlemedi , geri vitesi denedim o da ilerlemedi.. gösterge tablosunda vites işaretleri d,r ,p gibi yanıp sönerek uyarı veriyor .. ne gibi bir arıza olmuş olabilir .

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 21:44

   Ali Bey, mekatronik ünitenizde elektriksel bir arıza olmuş olabilir. Arızanız hala devam ediyor mu?

   • Edip ÇİÇEK
    Edip ÇİÇEK / Cevapla 18 Ağustos 2019 at 23:49

    Kolay gelsin.
    Aracımda hiçbir problem yoktu. Bu gün bir anda Aracı parketmek için geri vitese taktım gaza bastım işlemedi.D ye taktım ilerledi fakat aracım 1-3-5-7 viteslerine geçiyor. Ve vites işareti yanıp sönüyor.arabayı istop ediyorum geri vitesi veya 5. Vitese geçene kadar böyle devam ediyor. Motor arızasıda yandı.ne yapmalıyım acil iletişim bekliyorum

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 19 Ağustos 2019 at 09:00

     Edip Bey, aracınızda muhtemelen mekatronik problemi mevcut. Bize 05305678991 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 10. fatih
  fatih / Cevapla 24 Haziran 2019 at 10:55

  iyi günler.1999 mod a3 otomatik.problemim araç ısınınca vites boşa çıkıyor gaz basıyom yürümüyor.baskı balata yada yağ dan olabilir diyorum.sıcak ve trafik yoğun zamanlarda yapıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 07:55

   Fatih Bey, aracınızda baskı balata bulunmuyor. Bahsettiğiniz arızayı yağ seviyeniz düşükse yapabilir veya şanzımanın içerisinde basınç kaçakları mevcuttur.

 11. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 29 Haziran 2019 at 18:04

  Merhaba 2006 model a3 6 vites dsg diye bildiğim şanzumana sahip aracımda 1 den 2 ye geçerken ve bazen 2 den 3 e geçerken vuruntu gibi bir durum yaşıyorum ama %90 1 den 2 ye geçişlerde bu durum tabi kontrol edilmeden anlaşılmaz tabi ama bana maliyeti ne kadar çılar acaba rica etsem

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 21:45

   Ahmet Bey, mekatronik üniteniz içerisindeki selenoidlerde problem olabilir. Mekatronik ünite değişim fiyatı yaklaşık 5-6 bin TL’dir.

 12. İsmail
  İsmail / Cevapla 16 Temmuz 2019 at 21:31

  2008 7 vites 1,4 t aracımda p sen d aldığımda vites geçmiyor tekrar p ye aldıktan sonra geçiyor. Sorun nedir acaba acil müdehale gerek mi

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2019 at 07:45

   İsmail Bey, sorun vites kolunuzdan veya şanzıman mekatroniğinden kaynaklanabilir. Aracınızda bir arıza kodu var mıdır?

   • ismail
    ismail / Cevapla 19 Temmuz 2019 at 17:06

    herhangi bir arıza kodu bulunmuyor araç ta 67000 km de.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 22:09

     İsmail Bey, arıza kodu almadığınız için yorumda bulunmamız hakikaten çok güç. İstanbul’da mı yaşıyorsunuz?

 13. İbrahim
  İbrahim / Cevapla 19 Temmuz 2019 at 06:09

  2002 a3 arabam 2 den 3 e geçişte geç geçiş yapıyor geçince çok farkettiriyor .acaba sıkıntı nedir yazabilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 23 Temmuz 2019 at 21:53

   İbrahim Bey, 01m grubu şanzımanlar genellikle beyin ve mekanik aşınma olması durumunda bu tip geç geçişler gerçekleştirirler.

   • umut
    umut / Cevapla 25 Temmuz 2019 at 13:39

    İyi günler kolay gelsin.
    2009 model 90.km 1.4 tfsi dsg 7 ileri sanzımanlı aracimda bu hafta 2.kez ayni sorunu yasadim.Arac gosterge panelindeki P R D S 1 2 vites yazilari yanip sönüyor araci kenara cekip kontagi kapatiyom anahtari cikarip 1 dakika bekleyince sorun duzeliyor.Motor ariza lambasi yaniyor ertesi gün ariza isigi sönüyor.Sorun neyden kaynaklaniyor olabilir acaba

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 16:57

     Umutbey, aracınız bu arızayı yaptığında hafızaya bir arıza kodu atar. Bu arıza kodu bize arızayı tam olarak gösterecektir. Şu anda mekatronik problemi gibi gözükmektedir. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

 14. FEVZİ
  FEVZİ / Cevapla 28 Temmuz 2019 at 13:32

  slm konyadan yazıyorum 2003 1.6 hb aui a3 otomatik aracım var sabahları özellikle motor soğukken Gerivitese aldığımda arabada aşırı titreme oluyor ve stop ediyor.5- 10 dk ısınınca titreme oluyor ve stop etmiyor.D modunda bunları yapmıyor sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve konyada tavsiye edeceğiniz bir şueniz varmıdır? kolay gelsin

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 16:58

   Fevzi Bey, aracınızdaki problem şanzıman içerisindeki hidrolik beyinden gibi gözükmektedir. Konya’da 3-4 tane çalıştığımız farklı servisler mevcut. Bize 05305678991 nolu telefona mesaj atarsanız, arkadaşlarımız sizinle irtibata geçeceklerdir.

 15. Recep
  Recep / Cevapla 1 Ağustos 2019 at 10:22

  Merhaba ,
  2004 Model Audi A3 model bir aracım var .aracımı P yada N konumuna alınca 2 sn de bir araç ufaktan sallanıyor (titriyor) gibi oluyor . D ye alınca hiçbir sorun yok . Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Ağustos 2019 at 17:00

   Recep Bey, aracınızdaki problem şanzımanın hidrolik beyninden gibi gözükmektedir. Aracınızda herhangi bir arıza kodu var mıdır?

  • Fatih
   Fatih / Cevapla 8 Eylül 2019 at 06:18

   Merhaba kolay gelsin 2001 model a3 otomatik aracim var aracı 3-4 ay kadar önce aldım ilk otomatik aracim sabahları soğukken araç çaliştiginda titreme yapıyor iki defadır da araç d konumda yokuşta geri kaçırma yapıyor son olarakda sadece 1den 2 ye geçerken tak diye bir vuruntu sesi geliyor teşekkür ederim

 16. salih
  salih / Cevapla 20 Ağustos 2019 at 20:34

  Merhaba, 2012 model Audi A3 1.6 tdi s tronik şanzıman aracım var. yokuşta geri kaydırıyor. Cihaza bağlandığında her hangi bir arıza kodu da çıkmıyor. Sorunun kaynaklı olabilir.

 17. Necdet
  Necdet / Cevapla 3 Eylül 2019 at 22:02

  Merhaba Audi a3 2012 aracımda sağa ve sola dönüşte ekranda gearbox is in gear yazısıyla karşılaştım. Vites dişlileri vitesde yazısı ne demek acaba? Teşekkürler

 18. Halit kütük
  Halit kütük / Cevapla 8 Eylül 2019 at 22:19

  Merhabalar 2013 a3 sportpack aracım car. 1. Viteste titreme yapıyor. Çukurlara girince bir tıkırtı var. Birde bugün d ye aldım kalkış esnasında tak tak vuruntu oluyor giibi yaptı ancak sonrasında düzeldi. Problemi nedir acaba.

 19. Onur
  Onur / Cevapla 16 Eylül 2019 at 13:41

  Merhaba
  2009 model 1.4t a3 otomatik aracım var. 2. vitesten 3. vitese geçerken yokuşlarda titreme ve sarsıntı şikayetim var. Sorun ne olabilir?

 20. Gökhan Türkyılmaz
  Gökhan Türkyılmaz / Cevapla 18 Eylül 2019 at 13:23

  Merhaba, 2003 golf 1.6 01m modeli 4 ileri şanzımana hangi yağ veya yağları tercih edelim. Deneyimlerinizden paylaşırsanız çok sevinirim. İyi günler

 21. Alparslan büte
  Alparslan büte / Cevapla 18 Eylül 2019 at 22:53

  2015 model A3 dizel otomatik aracım var 90 bin km sabahları d alıp gaza bastığımda hiç tepki yok p alıp tekrar d aldıgımda düzeliyor son zamanlarda trafikte dur kalk yaptıgımda motor uyarı veriyor aracınızı stop edin diye cark işareti cıkıyor her usta farklı konuşuyor

 22. yahya polat
  yahya polat / Cevapla 21 Eylül 2019 at 23:01

  merhabalar admin öncelikle yorumlarınız okudum şimdiden ilgi alakanıza teşekkür ederim.2006 model 1.6 Otomatik aracım mevcut. Bende şanzıman yağını değiştirmek istiyorum ikametim Konya öneriniz nedir acaba. Şimdiden yardımlarınız için Teşekürler

 23. VOLKAN
  VOLKAN / Cevapla 29 Eylül 2019 at 10:25

  Merhaba,

  2006 model otomatik audi a3’üm var. Araç ısındıktan sonra 2-3 geçişlerinde vuruntu yapıyor. Aynı zamanda 3.vitese atarken vites geçmiyor gibi oluyor geç geçiyor. R ‘e attığımda ise sanki arkadan biri çarpmış gibi vuruntu yapıyor. Problem neyden kaynaklı olabilir sizce ? maliyeti ne olur ?
  biraz uzakta oturuyorum fakat gelip göstermekte istiyorum baktırmak için herhangi bir ücret alıyormusunuz.
  şimdiden teşekkürler , hayırlı işleriniz olsun

 24. AdemGüngör
  AdemGüngör / Cevapla 7 Ekim 2019 at 16:54

  s.a
  merhaba
  2002 model 4 vites audi a3 aldım eşim yeni şöför otomatik olanı kolay kullanır diye aracı bir iki yere gösterdik sorun yoktu daha sonra 150-200 km kullandıktan sonra araç 1-2-3 viteslere güzel geçiş yapıyor biraz gaza yüklenince araç vites atmaz oluyor 5000 devrin üstüne çıkıyoruz yine atmıyor

  aracı durdurp tekrar çalıştırıp d ye attıktan sonra araç yine ya3 yada 4 vitesten hareket ediyor 12 ye geçmiyor yani vites takılı kalıyor neden olabilir

 25. Adem Güngör
  Adem Güngör / Cevapla 7 Ekim 2019 at 16:58

  şanzıman tesisatı varmış usta ondan oluyor değişirse düzelir dedi olabilirmi bilgisayara girip ayar yapınca düzeliyor 3000 devir üzerine çıkınca aynısını yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.