Audi A3 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi A3 otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Audi A3 araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Audi A3 otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Audi A3 araçlarında kendi üretimi olan 01M, 01N ve DSG şanzıman ve ZF şanzıman kullanmaktadır. Bütün bu şanzıman grupları zamanla farklı problemler çıkartabilmekte, yaşanan Audi A3 şanzıman sorunu kullanıcıları rahatsız edici boyutlara ulaşabilmektedir.

Audi A3 Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Atco olarak, Audi A3 otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz. Audi A3 grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

  • Audi A3 01M Otomatik Şanzıman Tamiri

  • Audi A3 09G (Aisin TF-60SN) Otomatik Şanzıman Tamiri

  • Audi A3 DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (6 ileri 02E)

   • Audi A3 DSG Otomatik Şanzıman Tamiri (7 ileri 0AM)

  • Audi A3 ZF (6 ileri 6HP26) Otomatik Şanzıman Tamiri

   • Audi A3 S-tronic (OB5) F1 Otomatik Şanzıman Tamiri

Audi A3 Otomatik Şanzıman Arızaları

2006-2008 yılları arasında Audi A3 tam otomatik şanzıman olarak 09G, yada üreticisi Aisin’deki adı ile TF-60 şanzımanı tercih etmiştir. DSG’den farklı olduğu anlaşılması amacıyla, bu araçlar piyasaya Tiptronic olarak lanse edilmiştir.

Aisin TF60 şanzıman, yumuşak vites geçişlerine sahiptir. Bununla birlikte zaman içerisinde, diğer Aisin şanzımanlar gibi, özellikle valf gövdesi kısmından (hidrolik ünite) arıza vermeye başlarlar.

Audi A3 Tiptronic 09G şanzımanların en çok karşılaşılan sorunları, özellikle ısınınca vites geçişlerinde vuruntu – sanki arkadan başka bir araç çarpmış gibi (özellikle 3-4 geçişi), park (P) konumundan drive (D) konumuna alınca sarsıntı, devir yükselmesine rağmen aracın hızlanmaması ve şanzımanın vites değiştirememesi ve şanzımanın kendiliğinden vitesi yükseltme ve düşürme gibi problemlerdir. 

Bu problemlerin büyük çoğunluğu şanzıman beyni ve selenoidlerden kaynaklanır. Eğer probleme zamanında müdahale edilmez ise, şanzımanın mekanik kısmında da hasarlar başlar. 

Piyasada genel kanı, selenoid burçları değişimi ile şanzımandaki birçok problemin giderileceğidir. Oysa ki, eğer valf gövdenizde aşınma varsa, selenoid tamiri boşuna para harcamak olacaktır. Doğru yöntem, hem valf gövdesinin, hem de selenoidlerin birlikte revizyon yapılması olacaktır.

Aisin TF60 şanzıman beyni ve selenoid tamiri hakkında detaylı bilgilere sanzimanbeyni.com sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Audi A3 S-Tronic DSG ile aynı mı farklı mı?

Audi A3 gibi motoru enine yerleştirilmiş, önden çekişli araçlarda kullanılan şanzımanlar DSG şanzımanlar ile neredeyse birebir aynıdır. Audi’nin S-tronic olarak arkadan çekişli ve dörtçeker araçlara koymuş olduğu şanzımanlar klasik VW DSG şanzımanlardan çok farklı, tamamen değişik bir şanzımandır.

Audi A3 S-Tronic Şanzıman Arızaları

Audi A3 1.6 Tdi araçlarda bulunan S-Tronic şanzımanlarda en çok karşılaşılan sorunların başında sabah aracınızı çalıştırdığınızda “Sistem arızası sürüşe devam mümkün!” uyarısıdır. 

Audi A3 Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Audi A3 otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Audi-A3-TDI-Otomatik-Sanziman-Tamir-Merkezi

Audi A3 otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Audi A3 şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Audi A3 otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Audi A3 Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Audi A3 şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Audi A3 otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Audi A3 şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Audi A3 şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 thoughts on “Audi A3 Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. Ahmet Taşkıran
  Ahmet Taşkıran / Cevapla 9 Mart 2019 at 10:40

  merhaba. audi a3 s tronic 7 ileri aracım var. aracı ilk çalıştırdığımda sistem arızası veriyor. kontak açıp kapayınca uyarı gidiyor. aracı bu şekilde kullanmam zararlımıdır.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Mart 2019 at 21:29

   Ahmet Bey, aracınızda muhtemelen mekatronik arızası mevcut. Eğer İstanbul’da iseniz ücretsiz ekspertiz için sizi servisimize bekleriz. Eğer İstanbul dışında iseniz, şehrinizi bildirirseniz, yine size yardımcı olmaya çalışırız.

 2. Mustafa Gülbahar
  Mustafa Gülbahar / Cevapla 12 Mart 2019 at 18:51

  Merhabalar aracim 2006 model düz motor Audi A3 otomatik şanzıman selenoid valfleri ile alakalı bir sorunum var selenoid kısmı komple nereden bulabilirim yada size yollasam komple beyni temir edip yollayabilirmisiniz

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Mart 2019 at 23:29

   Mustafa Bey, selenoidlerinizi test ve tamir edebiliriz. Aracınızın Üzerindeki Tf-60 09G tipi beyinlerin tamirine henüz başlamadık, şu anda arge çalışması gerçekleştiriliyor, 2 ay içerisinde devreye almayı planlamaktayız.

  • Serdar
   Serdar / Cevapla 5 Haziran 2019 at 08:47

   İyi bayramlar 2009model 1.6 7ileri otomatık aracım 1.3.5 viteslerin icinde titriyor kavrama değiştiler 2ay sorun yok oldu yine başkadı benim canımı cok sıkıyor lütfen yardımcı olun

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:21

    Serdar Bey, aracınızda bir arıza kodu var mıdır? Sanki mekatronik arızası yaşıyorsunuz. İstanbul’da mı ikamet ediyorsunuz?

 3. Türkay
  Türkay / Cevapla 24 Mart 2019 at 08:07

  Merhabalar 2004 audi a3 otomatik arabam var motor sogukken 10 15 dakka 1 den 2 ye geçerken vurma yapıyor sonra düzeliyor bodrumdayim burada bikac yere gösterdim sanziman yagi degismeli dediler ..sanziman yagida sase numarasina gore kalite her aracin kendi yagi varmis boyle bi bilgi edindim..siz ne onerirsiniz bi yardımcı olursaniz cok sevinirim..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mart 2019 at 13:04

   Türkay bey merhabalar, şanzıman yağınız aracınızdaki şanzıman tipine göre değişmektedir. Sizin aracınızda 4 ileri veya 6 ileri şanzıman olması gerekmektedir. Hangisi olduğunu söylerseniz, uygun olan yağ tiplerini sizinle paylaşabiliriz. Ayrıca 1 den 2 ye geçerken vurma problemi, daha çok bir valf gövdesi- selenoid problemi gibi gözükmektedir. Yağ değişiminden sonra vuruntunuz kesilmez ise yine yardımcı olmaya çalışırız.

 4. Uğur ÖZTAY
  Uğur ÖZTAY / Cevapla 24 Nisan 2019 at 03:57

  İyi geceler 99 model a3 üm var başta 1. Ve 2. Vitese geçerken silkelemeler yaptı sonrasında geç geçmeye başladı şimdi ise çekişi düştü vites geçişleri çok aralıklı 4 vites ne yapmam gerekiyor bide ne şanzıman diye geçiyor bu araçlar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Nisan 2019 at 18:47

   Uğur Bey, şanzımanınız 01M olarak geçmektedir. Anlattıklarınıza istinaden şanzımanın komple bakıma girmesi gerekmektedir.

 5. Yasin Azılı
  Yasin Azılı / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 14:58

  Merhabalar
  Bende 2004 model a3 var. 2. Vites ten 1. Vitese geçerken vuruntu oluyor. Telefon numaranızı aradım ama ulaşamadım. Burada ki ustalar daha araca bakmadan selenoid dediler. Sizin görüşünüz nedir acaba? Gerekirse size tamir için getirmeyi planlıyorum

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Mayıs 2019 at 16:45

   Yasin Bey, maalesef şu anda çok yoğunluğumuz var, telefonlara bu yüzden dönüş yapamayabiliyoruz. Aracınızda 6 ileri triptronic şanzıman mı, yoksa 4 ileri 01M şanzıman mı var? Buna göre daha doğru bilgi sağlayabiliriz.

   • Yasin Azılı
    Yasin Azılı / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 03:44

    Aracım 6 ileridir. 09g denilenden olsa gerek.

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 27 Mayıs 2019 at 19:45

     Yasin 09G şanzımanlarda selenoid ve hidrolik ünite problemleri meşhurdur. Aracınızı getirirseniz ayrı ayrı testlerini gerçekleştirebiliriz.

 6. Ramazan
  Ramazan / Cevapla 30 Mayıs 2019 at 00:08

  Merhabalar beim 2008 s lein A3 DSG. Arabadaki Sorun genelde 3 ten 2 ye düsüste sesli. Eger vites düsüsünde ben frenle destek verirsem ses çok nadir ve ses seviyesi düsüyor. Sanziman yag degisimi ve temizligi yapildi. Ayni sorun devam ediiyor. Sorunun cözülme imkani varmi. Eger varsa maliyeti ortalama nekadar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:22

   Ramazan Bey, muhtemelen şanzıman içerisinde mekanik bir problem, senkromenç gibi, bulunmaktadır. Maliyet için aracı test etmemiz gerekmektedir.

 7. Cüneyt YILMAZ
  Cüneyt YILMAZ / Cevapla 4 Haziran 2019 at 11:39

  Hayırlı Günler , 2000 Model Audi A-3 otomatik aracım var. Geçen yıl aynı sorunla karşılaşmıştım. Sürmeye devam ettim. Yaklaşık 2 hafta içinde sorun ortadan kalmıştı. Geçen gün tekrar aynı sorunu yaşadım .( 1 sene sonra ) Araç 80 km üzerinde 4 vitese geçiş yapmıyor. Devir 5000 üzerine çıksamda 3 viteste kalıyor. araç bağırıyor. Genellikle yazın bu sorun yaşadım. ( Konunun sıcaklıkla bir ilgisi olup olmadığını bilmiyorum ama not olarak belirttim ) Sizce ne sebebten kaynaklı olabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:24

   Cüneyt Bey, 4.vites ile ilgili mekanik problem yaşıyorsunuz. Şanzıman yağını kontrol edip yanık kavrama grubu olup olmadığını kontrol etmek gerekmektedir.

 8. Ramazan
  Ramazan / Cevapla 10 Haziran 2019 at 22:54

  İyi gunler 2000 model a3 um var hb 5kapi otomatik vites 2den 3 e geçerken vurultu yapiyor sıkıntı nedir acaba bana maliye ne kadar tutar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 11 Haziran 2019 at 20:24

   Ramazan Bey, probleminiz hidrolik ünite (şanzıman beyni) veya mekanik olabilir. Net bir teşhis için aracınızı test etmemiz gerekmektedir. Maliyet 1.000 TL’den başlar 6.000 TL’ye kadar devam edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.