Nissan Qashqai Otomatik Şanzıman Tamiri

Nissan Qashqai otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Nissan Qashqai araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Nissan Qashqai otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Nissan Qashqai otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Nissan Qashqai araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Nissan J10 Qashqai 2.0 Benzinli Otomatik Şanzıman Tamiri – Jatco JF613 / AJ0 6 ileri
 • Nissan J10 Qashqai 2.0 Dci CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF011E
 • Nissan J10 1.6 Qashqai CVT Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Nissan J11 Qashqai 1.6 Dci Xtronic CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF017E
 • Nissan J11 Qashqai 1.2 CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF015E
JF017E Xtronic Otomatik Şanzıman (CVT-8) 

Çıkma CVT Şanzımanlara Güvenmeyin!

Nissan Qashqai ailesinde birbirinden farklı 4 CVT şanzıman çıkabilmekte ve şanzımanlar arasındaki farklar ve arızalarına karşı yapılması gereken prosedürler sıklıkla karıştırılmaktadır. Özellikle 3WX1B kodlu ve dizel motora sahip J11 Qashqai 1.6Dci CVT şanzıman ve X-Trail 1.6Dci CVt şanzımanların piyasada çok sayıda çıkma şanzımanı bulunmakta, bilinçsizce araç sahiplerine satılan bu şanzımanlar kısa sürede problem çıkarmakta ve tamiri mümkün olmamaktadır.

Bunun sonucu araç sahipleri binlerce TL harcayarak mağdur olmaktadır. Doğru onarım yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, 0 216 365 95 00 nolu telefondan sizlere memnuniyet ile destek sağlanacaktır.

Nissan Qashqai Şanzıman Arızası Belirtileri

2011-2014 yılları arasında üretilmiş benzinli 1.6 Qashqai araçlarda otomatik şanzıman olarak CVT7 olarak adlandırdığımız JF015E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan arızalar, kalkışlarda kazıma sesi, devir saatinde dalgalanma, Cvt şanzıman kayış sesi gelmesi ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir.

Bu şanzımanlarda genellikle karşılaşılan bir başka sorun ise ayağınızı gazdan çektiğinizde (bu bir kasis veya badalın üzerinden geçerken yavaşlamak için olabilir) tekrar gaza bastığınızda aracınızın aniden devirlenmesi, şanzımandan tırt diye bir ses gelmesi veya aracın tak diye sert bir şekilde vurması olabilir.

Nissan Qashqai J10 1.6 Benzinli veya Qashqai J11 1.2 benzinli araçlar genellikle şanzımanları arızalandığı zaman bir arıza kodu atmazlar.

Bununla birlitke eğer Nissan Qashqai aracınızda bulunan 3JX6A Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P0732 – 2.Vites Hatalı Oran
 • P0746 – PC Selenoid A arızası
 • P0748 – Basınç sensör arızası
 • P1745 – Giriş kasnak hızı arızası
 • P2765 – Giriş hız sensör arızası

Nissan Qashqai P0846 Arıza Kodu

J10 Qashqai araçların CVT şanzımanlarında sıklıkla görülen arıza kodlarından bir tanesi de P0846 yağ basınç sensörü problemidir.

Bu problem belirdiği anda şanzımanınızı kullanmayıp şanzıman beyninizi değiştirmeniz veya tamir ettirmeniz gerekmektedir. Eğer bu arıza kodu ile birlikte aracınızı kullanmaya devam ederseniz, kısa bir süre sonra aracınızın devir saatinde dalgalanma ve şanzıman titremesi (silkeleme sorunu) meydana gelecektir.

Atco Mühendislik olarak Qashqai şanzıman beyni tamirini garantili olarak gerçekleştirmekteyiz.

J11 Qashqai 1.6 Dci Şanzıman Arızaları

2014 yılı ve sonrası üretimli dizel X-tronic Qashqai araçlarda otomatik şanzıman olarak CVT8 olarak adlandırdığımız JF017E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan arıza devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir.

Qashqai P17F1 Arıza Kodu

Eğer 2014 ve sonrası 1.6 Dizel Nissan Qashqai araçlarda en sık P17F1 arıza kodu hatasına rastlanır. Bu kodun oluşmasına neden, her iki kasnağa gönderilen basınçta olan tutarsızlıktır. 1.6 Dci silkeleme problemi olarakta geçen bu arıza gerçekleştiğinde aracınıza kısa sürede müdahale edilmesi gerekmektedir.

CVT Qashqai Beyin Arızası

Eğer yukarıda bahsettiğimiz arızanın henüz başında iseniz ve P17F1 CVT Judder arızasına rağmen araçta bir silkeleme hissetmiyorsanız veya çok hafif bir cvt şanzıman titreme problemi yaşıyorsanız, arızanız yeni bir şanzıman beyni takılarak arızanız giderilebilir.

Burada kritik nokta araca yetkili servisten alınan yeni bir şanzıman beyninin takılmasıdır. Piyasadaki çıkma beyinlerle sorunların çok kısa bir sürede tekrar ettiği görülmüştür. Eğer yeni bir beyin ile probleminiz devam etmekte ise, şanzımanın revizyon olması gerekmektedir.

Eğer aracınızda bulunan Xtronic 3WX1B Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P17F0 – CVT Judder (titreme) arızası
 • P17F1 – CVT Judder (titreme) arızası
 • P188E – Elektrikli hidrolik basınç pompası
 • P2765 – Hız sensörü arızası
 • P0715 – Hız sensörü arızası

Nissan Qashqai Şanzıman Tamiri

Türkiye’de en fazla Nissan cvt şanzıman tamiri yapan firmamız, Qashqai cvt arızası üzerine uzmanlaşmıştır. Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Nissan Qashqai otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Nissan Qashqai araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Nissan Qashqai şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Nissan Qashqai otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Nissan Qashqai Şanzıman Yağı Değişimi

Nissan Qashqai şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Nissan Qashqai otomatik şanzıman yağ fiyatları ve cvt şanzıman yağı fiyatı için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Nissan Qashqai şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Nissan Qashqai şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Nissan Qashqai Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Nissan Qashqai aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

95 thoughts on “Nissan Qashqai Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. sedat
  sedat / Cevapla 24 Mart 2019 at 18:48

  merhaba 2016 1.2 skypack benzinli otomatik qashqai aracım var. araçta 3-4 aydır devam etmekte olan şöyle bir sorun vaar ilk kalktığında 20-30 km hızla giderken aracın içine hafif bir rüzgar sesi gelmekte bu ses araç boşta giderken ve boşta gaz evrirken duyulmuyor.ilk hareket halinde duyuluyor.araç 60-km ve üstüne çıktığında bu ses duyulmuyor.sorun ile ilgili serise gittiğimde bana araçla ilgili bir sıkıntı yok dendi.ama bu ses beni rahatsız etmekte ben yinede ben şanzıman ya da turbo ile alakalı olabileceğini düşünüyorum bu konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim aracı size getirmeyi düşünüyorum.bunun dışında şanzıman ile alakalı hiç bir sıkıntım yok

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Mart 2019 at 19:15

   Sedat Bey, bahsettiğiniz arıza Qashqai araçlarda karşılaştığımız bir durum değil. Anlattıklarınızdan oldukça ilginç bir arızanız var gibi gözüküyor. Muhtemelen arızanız turbo veya şanzıman arızası olmayabilir. Müsait olduğunuz bir zaman diliminde aracı inceletmek için bize uğrarsanız, siz çayınızı içerken, master teknisyenlerimiz aracınızı inceleyebilirler.

  • Murat aslan
   Murat aslan / Cevapla 3 Nisan 2020 at 13:41

   2012 cashai cvt şanziman aracım geri vitesi sabahları geri gidişte zorlanıyor ses çıkarıyor dik rampa ise geri gitmiyor bazen viteslere ilk geçirdiğim de ses çıkarıyor araç belli bir süre kullanım dan sonra normale dönüyor sebebi nedir tamir ücreti ne kadar aracım 120000 de şanziman yağ değiştirme vakti geldimi bu bahsettiğim şeyler şanziman yağ yaparmı bilgi verirseniz memnun olurum

  • Çağrıhan köse
   Çağrıhan köse / Cevapla 4 Haziran 2020 at 00:47

   İyi güller aracım 2012 model 1. 6 benzin otomatik 73 bin kmde kaşkai tüpsüz benzinli aracım, aracımda ani hızlanmada devir saatinde dalgalanma ve sallantı mevcut devir 3.5 4 bin arasında aşağı yukarı vurmakta ve araç beşik gibi gaz kesip gaz alma modunda gitmeye calışmakta sizce sorun nedir

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 6 Haziran 2020 at 03:52

    Çağrıhan Bey, şanzımanınız içerisinde kasnaklarda basınç kaçakları mevcut ki muhtemelen zincire de zarar vermiştir. Bunun nedeni şanzıman beyniniz veya şanzımanın içi olabilir. Müsait bir zamanınızda İstanbul veya İzmir’deki servislerimizden birisine uğrarsanız aracınzı hem bilgisayara bağlar, hem de test ederiz. Bu işlemler için bir ücret almıyoruz.

 2. Serkan güvercin
  Serkan güvercin / Cevapla 26 Mart 2019 at 09:39

  1.6 benzinli nissan qashqai aracımın seyir halinde iken vites atmıyor rampada 90 geçmiyor hızlanmıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mart 2019 at 13:10

   Serkan Bey, muhtemel bir valf gövdesi-kasnak zincir arızası yaşamaktasınız. En kısa sürede aracınızı uzman bir servise göstermenizi tavsiye ederiz. Eğer İstanbul civarında iseniz, aracınızı biz de inceleyebiliriz.

   • Oğuz
    Oğuz / Cevapla 20 Temmuz 2020 at 20:05

    Merhabalar, aracım 1.2 dig-t xtronik 33000km de j11 kafa qq. Aracım 1500 devirden 2000e yükselirken kısa bir silkeleme yapıyor, devamında kesiliyor ve aynı devre düşmeden tekrarlamıyor. Şanzımanı dinlediğimde herhangi bir ses yok, hata kodu da vermiyor. Antalya da yaşıyorum, bu durumda İzmir’e gelmek ve yol yapmak problem yaratır mı? Bu problem müdahale edilmezse durum ne olabilir. Duruma göre masrafı ne kadar olabilir, cevaplarsanız memnun olurum, uygun olursa İzmir’e gelip kontrol ettirmek istiyorum.

 3. Ali Fuat Sunal
  Ali Fuat Sunal / Cevapla 19 Mayıs 2019 at 22:38

  2013 1.6 benzinli otomatikgashgai 55000km.de aracımla yavaşlayıp tekrar gaz verdiğimde şanzumandan tırt diye bir ses geliyor arızası nedir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mayıs 2019 at 19:15

   Ali Fuat Bey, muhtemel bir kasnak-zincir arızası yaşıyorsunuz. Bu şekilde aracı kullanmanız arızanın ve masrafın daha da artmasına neden olacaktır.

   • Ali Fuat Sunal
    Ali Fuat Sunal / Cevapla 23 Mayıs 2019 at 09:35

    Admin bey ben şu an Antalyadayım.Antalyadaki balaban servise gittim onlar da şanzumnı size atco ya göndereceklerini söylediler.istanbulda oturuyorum Ataşehirde size yakın.bu arabayla istanbula gelebilirmiyim yolda kalırmı..Bir de bu arıza maliyeti ne kadar olur bilgi verirseniz memnun olurum.Teşekkürler.

   • Murat aslan
    Murat aslan / Cevapla 3 Nisan 2020 at 13:40

    2012 cashai cvt şanziman aracım geri vitesi sabahları geri gidişte zorlanıyor ses çıkarıyor dik rampa ise geri gitmiyor bazen viteslere ilk geçirdiğim de ses çıkarıyor araç belli bir süre kullanım dan sonra normale dönüyor sebebi nedir tamir ücreti ne kadar aracım 120000 de şanziman yağ değiştirme vakti geldimi bu bahsettiğim şeyler şanziman yağ yaparmı bilgi verirseniz memnun olurum

 4. Ali Fuat Sunal
  Ali Fuat Sunal / Cevapla 23 Mayıs 2019 at 09:34

  Admin bey ben şu an Antalyadayım.Antalyadaki balaban servise gittim onlar da şanzumnı size atco ya göndereceklerini söylediler.istanbulda oturuyorum Ataşehirde size yakın.bu arabayla istanbula gelebilirmiyim yolda kalırmı..Bir de bu arıza maliyeti ne kadar olur bilgi verirseniz memnun olurum.Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2019 at 19:45

   Ali Fuat Bey, genellikle bu arıza ile yolda kalmazsınız. Maliyet sökme-takma ve yağ ile birlikte 8.500 TL’yi bulabilir.

   • Ali
    Ali / Cevapla 11 Haziran 2019 at 23:47

    İyi günler 2015 1.6 dizel otomatik aracım da 80 bin km de titreme ve silkeleme sorunu özellikle düşük hızlarda sanki arkadan biri arabaya vuruyor gibi hissediliyor. Sanırım sorun şanzıman ama ne gibi bir çözüm olabilir

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Haziran 2019 at 07:49

     Ali Bey, muhtemelen şanzımanınız revizyon gerektiriyor. Müsait bir zamanınızda eğer servisimize gelirseniz, birlikte ekspertiz yapabiliriz. Bu işlem için herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

   • Eskişehir Nurdan
    Eskişehir Nurdan / Cevapla 2 Eylül 2019 at 10:30

    Merhabalar, kolay gelsin.
    2012 model 1.6 benzinli otomatik cvt şanzımanda sanırım bilyalardan şıkır şıkır ses geliyor. Devir sesi de yükselme alçalma yok. Nasıl bir yol izlemeliyim, masraf tahmini ne kadar tutar?

 5. Reşit erson
  Reşit erson / Cevapla 6 Haziran 2019 at 23:41

  Merhaba 2013 model qashqai 1.6 benzin otomatik tekna aracıma bugün bilmediğim bir yerden benzin aldım daha sonra kullanırken gaza bastığımda devir kendiliğinden yükselip düşmeye başladı , sonrasında opetten yakıt alıp üstüne katkı koydum ve sorun düzeldi fakat bir süre sonra tekrardan başladı , arabayı stop ettirip çalıştırdım bir süre yine düzeldi ama sorun tekrarladı . En sonunda bir anda 7000 devire yükseldi araç gitmemeye başladı . Çekici çağırıp servise götürdüm izmitte yarın bellli olacak sorun ne olabilir acaba bana ne maliyet çıkar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:01

   Reşit Bey ;
   Aracınızda yüksek ihtimalle otomatik şanzıman problemi var. Araç test sürüşü yapıldıktan sonra problem anlaşılır ve net maliyet ondan sonra verilebilir.

   Saygılarımızla

 6. Yücel Duman
  Yücel Duman / Cevapla 18 Haziran 2019 at 09:22

  İyi Günler, aracım 2015 qashqai 1.2 dıg-t skypack otomatik şanzıman. Aracımı park edip stop ettikten sonra tekrar çalıştırdığımda vites P konumunda takılı kalıyor, bir kaç defa freni bas çek yaptıktan sonra normale dönüyor. Ben konyada yaşıyorum burdaki bir servise götürdüm fren müşürü arızalanmış ondan yapar dedi değiştirdim fakat aynı arıza devam ediyor. Yetkili servis vites kolu setinin değişmesi gerektiğini söyledi yaklaşık 10.000 TL kadar maliyet çıkardı sadece parça için. sizin görüşünüz nedir ve tahmini ne kadar maliyet olur.

 7. Murat
  Murat / Cevapla 24 Haziran 2019 at 15:06

  Merhabalar,
  2015 model 1.6 Dizel Otm. Qashqai araç sahibiyim. 104.000’de araç. Hızlanırken ve yavaşlarken araç sarsılıyor. Aslında yüksek hızda da sarsıntı var ancak yüksek hız olduğu için çok fazla hissedilmiyor. düşük hızda da sallanarak gitme durumu var. Sizce CVT şanzumandan olabilir mi? Şanzuman yağı vs. eksik olabilir mi?
  Teşekkür ederim.
  Saygıları

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2019 at 09:03

   Murat Bey, öncelikle şanzıman yağınızı kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. CVT şanzımanların kasnakları zaman içerisinde bahsettiğiniz problemleri yapabilir. İstanbul’da yaşıyorsanız, buyurun gelin aracınızı birlikte test edelim. Arıza tespit cihazına bağlamak ve yol testi için herhangi bir ücret almıyoruz.

   • hayri demir
    hayri demir / Cevapla 9 Şubat 2020 at 20:42

    2015 1.2 cvt aracım 40bi kmde. Yaklaşık 2. Veya 3. Vites diyebileceğim, yani kalkıştan sonraki ilk 2 vites geçişinde titreme yapıyor, özellikle soğuk havalarda. Vitesi manuele alarak hızlanırken ise manuel geçişlerde hiç bir sorun olmuyor. Sorun ne olabilir? Yağdan mı mekanik mi…

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 3 Nisan 2020 at 07:02

     Hayri Bey, muhtemelen manuelde sorun yaşamıyorsanız, probleminiz mekanik veya yağdan değil, şanzıman beyninden kaynaklanıyor olabilir.

  • Emre
   Emre / Cevapla 2 Ocak 2020 at 23:58

   5434417729 bana ulasirmisini

 8. Murat
  Murat / Cevapla 27 Haziran 2019 at 15:56

  İlginize teşekkür ederim. En kısa zamanda geleceğim İnşallah.

 9. Nurcan
  Nurcan / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 19:08

  Merhaba.2013 1.6 benzinli otomatik aracım 3gün önce tatilde Milas yakınlarında arızalandı.park halinden çalıştırıp d ye veya r ye aldığımda stop etmeye başladı.yaklaşık 1 saat 40 derece sıcakta bekleyip çekici çağırdıktan sonra son bir kez daha denediğimde çalıştı.usta şanzıman arızası olabilir ama çalışıyor dedi.1500 km yol yaparak her 250 km durup aracı soğutarak yaşadığım şehre geldim.buradaki usta bir sorun görünmüyor dedi.dün akşam araç yine aynı sorunu verdi.çalıştırınca tuhaf sesler çıkarıp stop ediyor,5-6 denemeden sonra çalışyor.bu şanzıman arızası mıdır,öyleyse bilgisayarda neden çıkmıyor .barsa bana maliyeti ortalama ne kadar olur.şimdiden cevabınız için teşekkürler..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 20:38

   Merhaba. Bahsettiğiniz motor arızası, şanzıman arızası veya elektriksel bir arıza olabilir. Hangi ilde yaşıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek bir arkadaşımız var mı, ona göre bakalım.

   • Nurcan
    Nurcan / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 16:13

    Samsun’da yaşıyorum araç 2013 Qashqai 1.6 benzinli.arac şu an ustada ama onlar da bulamadılar 3 gündür.araçta sonradan takılma led ekranlar var,konsolda ve koltuk arkasında.onlardan kaynaklandığını düşündükleri sebeplerden bilgisayar bağlantısını kuramıyorlar.çok teşekkürler ilginize.iyi günler.

 10. Oktay
  Oktay / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 19:38

  Merhaba.iyi aksamlar.2015 model 1.6 dizelotomatik gasgahai var.son bir iki gündür 3 ile 7 vites arasında gaza basınca titreme yapiyor.gaz yemiyor gibi.deviri yükseltince anlık düzeliyor.bosh servise götürdüm.usta mazot gecici çıkma filtresi takti.%80 oranında düzeldi.bugun sipariş ettiği filtreler gelince tekrar takti titremeler arttı.bostayken haza basınca sorun yok.rampa.yukari çıkarken daha fazla kasma ve titreme yapiyor

  • Oktay
   Oktay / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 19:43

   Manüel kullanıma alıyorum.yine aynı sorun.usta 2 gündür inceliyor.turboya baktı.filan sıkıntı yok dedi.gaza pedalı rampa yukarı tak tak diye vuruyor ayağıma düze çıkınca düzeliyor nispeten.bi fikriniz olabirmi acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:24

   Oktay Bey, aracınızdaki arızanın birden fazla sebebi olabilir. Bazı dizel Qashqai araçlarda hava emiş problemi de bu titremeleri yaptırabiliyor. Kalanı şanzıman beyni ve mekanik problemler olabiliyor. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

  • erol merey
   erol merey / Cevapla 14 Haziran 2020 at 09:46

   slm bende 2014 1.6 x-tronic dizel qashqai var, 90 bin km de . sorunum 50 ile 100 km arasında titreme yapıyor, gaza yüklendiğim zaman titremeyi kesiyor, bu sorun şanzuman dan mı kaynaklanıyor yada başka bir yerden mi kaynaklanıyor.bu şekilde kullansam sorun olur mu , bolu da yaşıyorum çözüm olarak ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim kolay gelsin.

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 15 Haziran 2020 at 09:32

    Erol Bey, bu araçlarda maalesef titreme problemi mevcut. Genellikle şanzıman beyni kaynaklı oluyor. Dilerseniz aracınızı bir serviste diyagnoza bağlatıp arıza koduna baktırın, eğer P171f arızanız var ise aracınızı bize getirmeniz gerekebilir. Eğer Bolu’da cihaza bağlatacak servise ihtiyacınız varsa tarafımıza bilgi verin.

 11. Emrah
  Emrah / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 21:37

  Merhaba, 2014 Qashqai 1.2 C-tronik aracım var. Araç 57000 km’de, otobanda seyir halinde iken gişelere gelince yavaşladım ve birden sert bir vuruntu oldu. Daha sonrasında araç gaza bastığım zaman ayağım sabit olduğu halde devirde düşüp çıkma yapmakta ve vites geçişleri 4000 deviri geçmektedir. İki defada araç komple gaz kesti vites D de iken kesinlikle gaz yememektedir. Motoru stop edip tekrar çalıştırınca düzelmektedir. Sizce bu durum neye bağlıdır.

  • Emrah
   Emrah / Cevapla 16 Temmuz 2019 at 10:44

   Cevap verirmisiniz?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 16 Temmuz 2019 at 12:45

    Emrah Bey, arızanız mekanikselden ziyade elektriksel olarak gözükmektedir. Bu turbonun aktüatöründen de kaynaklanabilir, şanzımanın kontrol ünitesinden de. Eğer İstanbul’daysanız, buyurun bir çayımızı için, Consult ile bağlanıp arızanızın detaylarını inceleyelim.

 12. özcan
  özcan / Cevapla 15 Temmuz 2019 at 17:10

  merhaba

  2015 model nissan qashqai arac sahibiyiz.
  araçta düşük devirde 40-60 km arasında gıygıy tarzında bir ses var.
  bostancıoglu servise aracı bıraktım. zincir ve beyinde herhangi bir problem olmadıgı söylendi.
  ses e çok takıldım arada da silkme yapıyor gibi tavsiyeniz nedir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Temmuz 2019 at 18:50

   Özcan Bey, aracınız dizel mi benzinli midir?

 13. ismail
  ismail / Cevapla 23 Ağustos 2019 at 14:25

  Selam aracım qashgai skypak 1.2 otomatik araç 66.500 km de acaba şanzıman yağı değişimini kaç km yaptırmalıyım yağ değişim ücreti ne kadar tutar yanıtınız için şimdiden teşekkürler…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Nisan 2020 at 07:18

   İsmail Bey, 80.000 km’yi geçmeden aracınızın yağ değişimini yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 14. ahmet
  ahmet / Cevapla 24 Ağustos 2019 at 12:34

  MERHABA 2012 qashgai 16 otomaitik arcım vites yükseltmesini çok geç gerçekleştiriyor çekiş gücü çok düşük rampada durma seviyesine kadar gelebiliyor araç lpg li izmitte makineye baglattım bi arızası çıkmadı . sorunun ne oldugu hakkın da bilgi verebilirmisiniz. daha önce böyle bir sorunla karşılaştınız mı . teşekkürler

  • furkan
   furkan / Cevapla 28 Ağustos 2019 at 11:43

   merhaba aracınız yüksek devirde geç vites atıyor mu araba bağırıyor gitmiyor mu benzer sorun bende de var

   • Ahmet
    Ahmet / Cevapla 29 Ağustos 2019 at 23:24

    Aynen aynı sorunu yaşıyoruz sanki 200 km hız yapıyormuş gibi bagırıyor ama gitmiyor araba

    • furkan
     furkan / Cevapla 31 Ağustos 2019 at 19:40

     0536 379 75 59 arar mısın kardesim konuşalım bi

     • AtcoAdmin
      AtcoAdmin / 31 Ağustos 2019 at 20:54

      Ahmet Bey/Furkan Bey merhaba, anlaşıldığı kadarı kasnak-zincir ve kök neden olarak hidrolik ünite (beyin) probleminiz mevcut. Yol testinde kesin teşhis konabilir.

   • Özkan Yalçın
    Özkan Yalçın / Cevapla 23 Ocak 2020 at 10:43

    2014 X-Trail aracımda hissedilir herhangi bir problem yok fakat akü (start-stop) hatası silmek için PC bağlattığımda P17F1 CVT JUDDER (C/V INSPECTION) hatası gördük. Silince hemen geri geldi. Hatayla ilgili bilgi verebilirmisiniz?

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 3 Nisan 2020 at 07:19

     Özkan Bey, şanzıman beyni şanzıman kasnaklarına giden yağ basıncını ayarlayamıyor. Eğer İstanbul’da iseniz buyrun gelin aracınıza bir de biz bakalım.

 15. Cem
  Cem / Cevapla 24 Ağustos 2019 at 16:29

  İyi çalışmalar
  Aracım qashqai 1,6 cvt
  Aracımın xtronic (motor freni) aktif hale geçmiyor. Sanzımandan gelen ses nedeniyle bilya değişimi yapılmıştı.
  Nedeni ne olabilir?
  Tesekkürler…

 16. Gökhan Ünaldı
  Gökhan Ünaldı / Cevapla 29 Eylül 2019 at 16:51

  Merhaba 2012 Nissan Qashqai otomotik vites arabada vites geçişleri çok geç atıyor mesela 2_3 geçişte 2500 devir ve3_4 geçişte 3000_4000 devir buluyor birde rampada kaçırıyor soru nasıl giderebilir iz bilgi verirseniz sevinirim

  • Zafer Yazı
   Zafer Yazı / Cevapla 4 Kasım 2019 at 08:13

   2015 nisan qhasqai dizel otomatik aracim vitesler arasinda park halindeyken zor geciyor p den d ye bırakmuyor sorun ne olabilir acaba?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 3 Nisan 2020 at 07:21

    Zafer Bey, sorununuz fren müşüründen kaynaklanabilir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Nisan 2020 at 07:20

   Gökhan Bey, aracın şanzımanın içerisinde mekanik problem var gibi gözükmektedir.

 17. sabahattin Eryilmaz
  sabahattin Eryilmaz / Cevapla 3 Ekim 2019 at 18:22

  Merhabalar ,2014 model 1,2 skypack otomatik benzinli Nissan Quashqai 44000km.de arac haziran da Antalya donusu rampada silkelemeye gaz yememeye basladi fakat ariza kaydi vermedi ,Istanbula geldik ariza bir daha tekrarlamadi.Eylulde serviz bakimina girdim boyle bir durum yasadim dedim fakat bir sey bulamadilar.Gecen cumartesi tekrar Antalyadan donuyorum tekrar ayni noktada ariza tekrarladi.Biraz zorladim ariza lambasini yakti,bir muddet sonra yakit arizasindan olabilir diye katki ve benzin aldim. Bir muddet sonra ariza lambasi sondu.O civarda servisi olmadigi icin hoplaya ziplaya istanbula geldim.Servise girdim Ariza sanzuman dediler ariza kaydini sildiler,tekrarlarsa sanzuman degisecek dediler.Bu gun buyukcekmeceyi ciktiktan sonra yine zorlama yapti. Arac dinlendikten sonra normale donuyor.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Nisan 2020 at 07:21

   Sabahattin Bey, aracınzıda muhtemelen hidrolik ünite (şanzıman beyni) arızalıdır

 18. Ahmet ertop
  Ahmet ertop / Cevapla 6 Aralık 2019 at 23:01

  Merhaba 2017 model 1.2 Black editşıon arac alacağım kronik sorundan kaynaklı endişem var şanzıman bozulursa garanti süresinde ise garanti karşılıyor mu bu sorunu kronik sorun ayrıca garanti süresini 5 yıla çıkarınca da karşılar mı

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 6 Aralık 2019 at 23:08

   Merhaba, 1.2 motorların şanzımanlarında kronik bir sorundan söz edilemez. Kalan kısmını bir Nissan yetkili servisi ile görüşmeniz doğru olacaktır.

 19. Serkan
  Serkan / Cevapla 6 Ocak 2020 at 21:19

  Hpcam slm ,aracımı bugun ustaya gotürdüm ve skıntısının şansızman zinciri ve tanbur dan kaynaklanıyor dedi.arac 2012 kaskai benzin tüplü arac.sizin mardin yada diyarbakırda subeni bulunmaktamı .neyapmamız gerekir.tsk ler

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Nisan 2020 at 07:22

   Serkan Bey, Diyarbakır’da anlaşmalı servisimiz mevcut. 05305678991 nolu telefondan arkadaşlarımız size yardımcı olabilir.

 20. ersan canıtez
  ersan canıtez / Cevapla 21 Ocak 2020 at 14:18

  2017 nissan qashqai 1.6 dci cvt aracım 75binde.trafikte dur kakta düşük vites geçişlerinde hafif silkelenme yapıyor.ne yapmam gerekir.tavsiyeleriniz nedir?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Nisan 2020 at 07:23

   Ersan Bey, hidrolik üniteniz bozulmaya başlamış. Çok fazla ilerlemeden değişim yapmanızı öneririz.

  • Hasan
   Hasan / Cevapla 12 Temmuz 2020 at 01:47

   Merhabalar xtronic 2016 model dizel black Edition aracımda son zamanlar da sadece kalktığımda ve durma noktasına yavaşladığım da gaza bastığım anda şık diye bir ses geliyor sonra kesiliyor durma noktasında yavaşladığım da yine aynı ses ama bir defaya mahsus yapıyor sonraki hızlarda herhangi bir sorun olmuyor sizce sorunum ne olabilir herhangi bir silkeleme yok ve hızlanmamda problem yok şimdiden teşekkürler

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 17 Temmuz 2020 at 14:30

    Hasan Bey, bu araçlarda beklenmedik sıkıntılar çıkabilmektedir. Eğer İstanbul veya İzmir’de iseniz buyurun aracınızı getirin bir inceleyelim. İnceleme ve ekspertiz için bir ücret talep etmiyoruz.

 21. hayri demir
  hayri demir / Cevapla 9 Şubat 2020 at 20:42

  2015 1.2 cvt aracım 40bi kmde. Yaklaşık 2. Veya 3. Vites diyebileceğim, yani kalkıştan sonraki ilk 2 vites geçişinde titreme yapıyor, özellikle soğuk havalarda. Vitesi manuele alarak hızlanırken ise manuel geçişlerde hiç bir sorun olmuyor. Sorun ne olabilir? Yağdan mı mekanik mi…

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Nisan 2020 at 07:23

   Hayri Bey, muhtemelen manuelde sorun yaşamıyorsanız, probleminiz mekanik veya yağdan değil, şanzıman beyninden kaynaklanıyor olabilir.

 22. ilker alemdar
  ilker alemdar / Cevapla 27 Şubat 2020 at 15:03

  merhaba qq 1.2 cvt otm aracım var arac giderken ayamı gazdan cekince sanki devri düşüyor ve start/stop arza var ikası geliyor aracı istop etikten sonra uyarı yok daha sonra yine meydana geliyor , okudum ve sordum belki otomatik şanzıman olabilir dediler sizin bir bilginiz var mi saygılar ilker

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Nisan 2020 at 07:24

   İlker Bey, araçtaki problem bir ihtimal şanzımandan olabilir. Müsait olduğunuz bir zaman diliminde gelin, aracınızı birlikte test edelim.

 23. Hakan ekiz
  Hakan ekiz / Cevapla 1 Mart 2020 at 00:05

  Merhaba,
  Ankaradan sadece bir problemim nedeniyle Istanbula sizin yaniniza gelmek isterim.
  Aracim nissan qashqai 2014 1.6 dci dizel otomatik 97.000 kmde bir arac. Hic bir kazasi yok darbe dahi almamis.
  Trabzondan aldim. Ilk suruste hic sorun hissetmedim. Kisa bir surus yaptirdilar.
  Ancak ankaraya donuste yolda devir saatinde 130 km ile giderken 1 ile 2 arasinda dalgalanma yapti devir saati. Cruise control kurdum yolda egim yok yine devir saati hizlaniyo gibi yapip sonra tekrar rutin seviyeye geldi. Sonra bu sorun arabayi bir kenara cektim dinlendim sonra gecti.
  Ardindan surekli yasadigim diger sorun ise sadece yavaslarken ornegin kirmizi isiga yaklastim frene yavaslamak icin sakince bastigimda boyle titreme olarak duruyor. Yani tik tik vurdurarark durur ya araba onun cok hafif bir siddetini dusunun. Titreyerek duruyor. Ama surekli de yapmiyor. Ozellikle soguk havalarda hic yapmiyor. Araba biraz isininca veya sicak havada yapior. O sirada frene basma kuvvetimi arttirdigimda titreme ve ya vurma geciyor. Balatalari degistirdim , disklerde egilmede yok.
  Endisem sanzimanda bir sorun olmasi ama ekranda hata kodu da vermiyor.
  ankaradaki nissan bayisi sansizman beynini cikma az kullanilmis degistirelim dediler. Yardimci olurmusunuz beni yonlendirirseniz Ankaradan istanbula ilk geldigimde aracimla sizlerin yanina gelmek isterim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 3 Nisan 2020 at 07:27

   Hakan Bey, buaraçların şanzıman beyni çıkma vb ile değiştirlmez. Hangi Nissan bayisi bunu söyledi gerçekten merak ettik. Aracınızaki problem tork konvertörü ile ilgili gibi gözüküyor. Eğer aracınızı test edersek, sizlere daha fazla yardımcı olabiliriz.

 24. Tekin güleğlen
  Tekin güleğlen / Cevapla 6 Nisan 2020 at 14:42

  2015 model x-trail aracım var.Arıza kodu olarak P17f1 veriyor.Bazende giderken hafif bir titreme hissediyorum araçta.Çözümünün ne olacağını öğrenebilirmiyim ve siz yapbiliyormusumız ?

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 20:31

   Tekin Bey, çözüm olarak ilk adımda şanzıman beyniniz değiştirilerek arıza kayboluyor mu ona bakılması gerekiyor. Biz yapabiliyoruz.

 25. yusuf
  yusuf / Cevapla 12 Mayıs 2020 at 12:51

  merhaba kolay gelsin. 2012 model 1,6 benzinli cvt nissan qasghai aracım var(85.000 km). ara ara p0846 fluıd press sen/sw B arıza koduyla arıza veriyor (şimdiye dek 2-3 kere). arıza uyarı ışığı yanıyor ve bir müddet sonra kendiliğinden kayboluyor. bu konuda ne yapmamı tavsiye edersiniz. bu arada şanzıman yağı henüz değişmedi. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 26. enes
  enes / Cevapla 17 Mayıs 2020 at 02:41

  Merhaba aracım 2016 model 1.6 dizel otomatik qq yukarıda bahsettiğiniz gibi ayağımı gazdan saldığımda kasisten geçmişçesine ses yapıyor yalnızca düşük viteslerde yapıyor ortalama maliyeti nedir öğrenebilirmiyim
  Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 19 Mayıs 2020 at 20:32

   Enes Bey, öncelikle beyin değiştirilmesi gerekiyor. Biz genellikle sıfır beyin takıyoruz yetkili servisten alıp, 8.000 TL gibi bir maliyeti var. Yurtdışından gelen çıkma beyinler 4.500 TL gibi fiyatta. Şu anda Atco olarak beyin revizyon işlemlerinin sonuna geldik. 3.500 TL gibi bir ücretle de bunu yakın zamanda müşterilerimize sunacağız.

 27. Şakir
  Şakir / Cevapla 11 Haziran 2020 at 21:46

  2014 model qashqai 1.6 dizel tekna skypack otomatik aracımda yopın trafikte alçak hızda seyir halindeyken ayağımı gazdan çekince ara sıra bir titreme oluyor. Ses yok ama silkeler gibi oluyor arasıra. Bir görüşünüz varmıdır acaba.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 12 Haziran 2020 at 07:30

   Şakir Bey, kullanım ömrü sonuna doğru böyle bir problem yaratmaktadır. Dilerseniz aracınızı bir getirin sorun beyin mi şanzıman mı arkadaşlarımız bir incelesinler, hem yol testi hem de bilgisayarlı diyagnos yapalım. İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 28. Ahmet
  Ahmet / Cevapla 26 Haziran 2020 at 19:37

  Merhaba, 2016 model quahqai 1.6 dci otomatik black edition arabam var. Araç düşük süratlerde yavaşladığımda silkeleme yapıyor. Sanki manuel arabalarda düşük viteste gaz vermeyince stop edecek araçlar gibi silkeleme yapıyor. Bazen de sanki hızlanmada sorun var, araç gaz yemiyormuş gibi geliyor bana. Sorun ne olabilir. Teşekkurler, iyi çalışmalar.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 28 Haziran 2020 at 18:29

   Ahmet Bey, bu araçlarda karşılaştığımız bir durumdur. Genellikle şanzıman beyni kaynaklıdır. Aracınızda herhangi bir hata kodu var mıdır? Aracınızı bilgisayarlı diagnoz cihazına bağlattınız mı? Dilerseniz İstanbul veya İzmir’deki servis noktalarımızdan birisine gelir bir çayımızı içersiniz, biz de aracınızı ücretsiz olarak cihaza bağlar, arızayı netleştirebiliriz.

 29. atıf duran
  atıf duran / Cevapla 28 Haziran 2020 at 02:14

  merhaba 2012 model qashqai 1.6 benzinli black edition arabam var.giderken arba geri çekip salıyor gibi 2000 devirde giderken gaza basınca 6 000 7000 devire geliyor ve bağırıyor hız yapmıyor burda şanzımanın bütün herşeyi değişti ama arıza aynı beyin tambur kasnak vstitreme var arabayı salmıyor şöyle bir gitmiyor cihaza bağladılar p0846 arıza veriyor ben konya dayım tşk ederim

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 29 Haziran 2020 at 08:38

   Arif Bey, öncelikle geçmiş olsun, bu araçları uzmanına teslim etmezseniz maalesef bu sorunları yaşarsınız. Biz firma olarak garantili çözüm üretiyoruz. Dilerseniz şanzımanınızı, dilerseniz aracınızı gönderin. İsterseniz konya’da size şanzıman sökümü konusunda yardımcı olabiliriz.

   • atıf duran
    atıf duran / Cevapla 29 Haziran 2020 at 14:20

    teşekkür ederim ilginize istanbula gelmeyi düşünüyorum genede burdaki şanzıman sökecekle bir görüşeyim.birde gelirken yanımda malzemeler var onlarıda getireyim mi kasnak beyin zincir tambur…bu durumda arabayla gelmem de sıkıntı olurmu.tşk ederim.özür dilerim birde tahmini bir rakam sevinirim.unutmadan akünün tam arkasında beyin var şanzıman beyni gönderecek olursak onuda gönderelim mi

  • atıf
   atıf / Cevapla 29 Haziran 2020 at 13:51

   tşk ederim arabayla istanbula gelmeyi düşünüyorum konya daki sökecek ustayla görüşebilirim elimde kasnak tambur beyin zencir var bu malzemelerle gelsem yardımcı olurmusunuz bi bu durmda araba nın yola çıkmasında mahsur varmı tşk ederim kolay gelsin özür dilerim bide tahmini bir fiyat:)

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 2 Temmuz 2020 at 08:06

    Atıf Bey, araç bu durumda iken meslektaşımız sağlam tambur zincir takmış ise bile aracınız yol yapınca bu parçalara zarar verebilir. Dilerseniz siz şanzımanı söktürüp bize gönderin, yanında elinizdeki diğer malzemeleri de gönderin, biz bakalım hangileri ne durumda, kullanılabilir, size ona göre fiyat verelim.

 30. sadi
  sadi / Cevapla 9 Temmuz 2020 at 12:52

  Selam! JUKE OTOMATİK 2011 model aracımı geçen sene bayram öncesi yavaşlayıp kalkış yaptığımda yada
  bi setten geçtiğimde gaza bastığımda 3/4 saniyelik bi titreme yapması ve aynı zamanda normal yolda giderken devirde dalgalanmalar
  olması sebebi ile istanbul atco servisine getirdim şanzımanın komple revize edilmesi gerktiği söylendi. araç 101.000 km de
  şanzımanı revize edildi bayram sonrası aracımı teslim aldım. yaklaşık 3-4 aydan beri araçta ilk kalkış esnasında 50- 60 km
  sürate çıkana kadar araçta bir ıslık sesi yada bir vınlama sesi olarak tabir edebileceğim bir ses gelmeye başladı.
  hız artıp sabit süratte gitmeye başlayınca daha az ses geliyor yada araca hafif yük binince ses az da olsa tekrar ara ara oluyor
  aracım şuanda 104.500 km de. bunun sebebi hakkında bir yorumunuz var mı? bu konu da beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Temmuz 2020 at 12:34

   Sadi Bey, aracınızı lütfen tekrardan Atco İstanbul’a getirin, sesi birlikte bir dinleyelim. Normalde garantimiz 6 ay fakat sizin aracınız az kilometre yapmış, şanzıman ile ilgili yapılacak birşey varsa garanti kapsamında değerlendirelim.

   • sadi
    sadi / Cevapla 16 Temmuz 2020 at 17:24

    İlgi ve alakanıza gerçekten çok teşekkür ederim. Uygun bir zaman ayarlayıp öncesinde sizlerden randevu alarak en kısa zamanda geleceğim. Oraya geldiğim zaman kiminle görüşmem gerektiği konusunda bana bilgi verirseniz çok sevinirim . İyi Çalışmalar Dilerim

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 18 Temmuz 2020 at 10:08

     Servis müdürü Cem beyin konu ile ilgili bilgisi vardır, kendisi ile görüşebilirsiniz.

 31. Çağla Ateşçelik
  Çağla Ateşçelik / Cevapla 19 Temmuz 2020 at 23:03

  5 ay önce aldığım 2013 benzin tüplü qashqai ilk kullanmaya başladığımda performansı düşük gelmişti rampada 80 i geçmiyor ancak düzde 160 oluyordu. Zaman geçtikçe silkeleme ve rampa hızı fazlasıyla düştü şuan araç seyir halindeyken bi anda durunca yani kırmızı ışıkta, asla yürümüyor stop etmiyor ancak gaza basıldığında gitmiyor bazen devri çıkıyor ancak araç yerinden oynamıyor bi süre stop edip tekrar çalıştırınca 5-10-20 km hızla bi anda gidiyor. Şanzıman sorunlu diyorlar sizin tahmininiz nedir şanzımanın tamamen mi değişmesi gerek

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 10:25

   Merhaba, LPGli araçlarda maalesef bu tip problemler yaşanıyor. LPGli araçların revizyonuna biz de garanti vermiyoruz. İlk etapta hidrolik beyin, eğer düzelmezse şanzıman revizyonu gerekmektedir.

 32. Oğuz
  Oğuz / Cevapla 22 Temmuz 2020 at 10:42

  Merhabalar aracım 1.2 dig-t xtronik 34000 kmde j11 kasa qashqai, aracım 1500-2000 devir arasında kısa bir silkeleme yapıyor, devamında normalde dönüyor ve tekrar durup hızlanana kadar yapmıyor, herhangi bir ses yada aracın verdiği hatta kodu yok. Antalya’da yaşıyorum bu durumda İzmir’e gelmek ve yol yapmak problem yaratır mı? Burada şanzımancı diye bilinen bir usta hidrolik beyninde problem olabileceğini söyledi, tamiri ne kadar tutar cevaplarsanız sevinirim, aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorum İzmir’e gelme şansım var sizde tamirat yaptırırsam aynı problemi tekrar yaşatır mı? Ücret bilgisi alabilir miyim, teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 10:04

   Oğuz Bey, öncelikle geçmiş olsun. Hidrolik ünite fiyatı 3.500 TL’dir. Yalnız bazı durumlarda bahsettiğiniz arıza sadece beyin kaynaklı olmayabiliyor, şanzıman revizyonu gerekebiliyor. Aracı her kullanışınızda arızanız bir adım daha ilerleyecektir. Dilerseniz İzmir’e kadar yol gelmeyin, Antalya’da anlaşmalı sök-tak noktamız var, aracınıza orada müdahale edebiliriz. 05305678991 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 33. Cemil Kablan
  Cemil Kablan / Cevapla 25 Temmuz 2020 at 22:16

  Arabam casgai 2015dizel otomatik.ilk kalkışta silkeleme yapıyor format attım faydası olur mu.tesekkurler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Temmuz 2020 at 10:09

   Cemil Bey, formatın faydalı olduğunu duymadık. Yetkili serviste güncelleme yaptırmanızı tavsiye ederiz.

   • Gökhan bey
    Gökhan bey / Cevapla 7 Ağustos 2020 at 23:37

    Sa aracım 2013 model 1.6 benzin ve LPG li qashqai normal ve sakin surmede hiçbir sorun yok titreme yok sadece aşırı yüksek devirde özellikle klima açıkken araçta devir dalgalanması oluyor ayağımı gazdan çekip basınca dalgalanma kesiliyor bu olayı daha cok yük altında yapıyor sizce muhtemel ariza nedir ben kayseri de yaşıyorum burada anlaşmalı servisiniz var mi yoksa en yakın nerede

 34. Gökhan bey
  Gökhan bey / Cevapla 7 Ağustos 2020 at 23:47

  Sa aracım 2013 model 1.6 benzin ve LPG li qashqai normal ve sakin surmede hiçbir sorun yok titreme yok sadece aşırı yüksek devirde özellikle klima açıkken araçta devir dalgalanması oluyor ayağımı gazdan çekip basınca dalgalanma kesiliyor bu olayı daha cok yük altında yapıyor sizce muhtemel ariza nedir ben kayseri de yaşıyorum burada anlaşmalı servisiniz var mi yoksa en yakın nerede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.