Nissan Qashqai Otomatik Şanzıman Tamiri

Nissan Qashqai otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Nissan Qashqai araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Nissan Qashqai otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Nissan Qashqai otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Nissan Qashqai Otomatik Şanzıman tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır. 

Nissan Qashqai araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Nissan J10 Qashqai 2.0 Benzinli Otomatik Şanzıman Tamiri – Jatco JF613 / AJ0 6 ileri
 • Nissan J10 Qashqai 2.0 Dci CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF011E
 • Nissan J10 1.6 Qashqai CVT Otomatik Şanzıman Tamiri
 • Nissan J11 Qashqai 1.6 Dci Xtronic CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF017E
 • Nissan J11 Qashqai 1.2 CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF015E
JF017E Xtronic Otomatik Şanzıman (CVT-8) 

Çıkma CVT Şanzımanlara Güvenmeyin!

Nissan Qashqai ailesinde birbirinden farklı 4 CVT şanzıman çıkabilmekte ve şanzımanlar arasındaki farklar ve arızalarına karşı yapılması gereken prosedürler sıklıkla karıştırılmaktadır. Özellikle 3WX1B kodlu ve dizel motora sahip J11 Qashqai 1.6Dci CVT şanzıman ve X-Trail 1.6Dci CVt şanzımanların piyasada çok sayıda çıkma şanzımanı bulunmakta, bilinçsizce araç sahiplerine satılan bu şanzımanlar kısa sürede problem çıkarmakta ve tamiri mümkün olmamaktadır.

Bunun sonucu araç sahipleri binlerce TL harcayarak mağdur olmaktadır. Doğru onarım yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, 0 216 365 95 00 nolu telefondan sizlere memnuniyet ile destek sağlanacaktır.

Nissan Qashqai Şanzıman Arızası Belirtileri

2011-2014 yılları arasında üretilmiş benzinli 1.6 Qashqai araçlarda otomatik şanzıman olarak CVT7 olarak adlandırdığımız JF015E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan arızalar, kalkışlarda kazıma sesi, devir saatinde dalgalanma, Cvt şanzıman kayış sesi gelmesi ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir.

Bu şanzımanlarda genellikle karşılaşılan bir başka sorun ise ayağınızı gazdan çektiğinizde (bu bir kasis veya badalın üzerinden geçerken yavaşlamak için olabilir) tekrar gaza bastığınızda aracınızın aniden devirlenmesi, şanzımandan tırt diye bir ses gelmesi veya aracın tak diye sert bir şekilde vurması olabilir.

Nissan Qashqai J10 1.6 Benzinli veya Qashqai J11 1.2 benzinli araçlar genellikle şanzımanları arızalandığı zaman bir arıza kodu atmazlar.

Bununla birlitke eğer Nissan Qashqai aracınızda bulunan 3JX6A Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P0732 – 2.Vites Hatalı Oran
 • P0746 – PC Selenoid A arızası
 • P0748 – Basınç sensör arızası
 • P1745 – Giriş kasnak hızı arızası
 • P2765 – Giriş hız sensör arızası

Nissan Qashqai P0846 Arıza Kodu

J10 Qashqai araçların CVT şanzımanlarında sıklıkla görülen arıza kodlarından bir tanesi de P0846 yağ basınç sensörü problemidir.

Bu problem belirdiği anda şanzımanınızı kullanmayıp şanzıman beyninizi değiştirmeniz veya tamir ettirmeniz gerekmektedir. Eğer bu arıza kodu ile birlikte aracınızı kullanmaya devam ederseniz, kısa bir süre sonra aracınızın devir saatinde dalgalanma ve şanzıman titremesi (silkeleme sorunu) meydana gelecektir.

Atco Mühendislik olarak Qashqai şanzıman beyni tamirini garantili olarak gerçekleştirmekteyiz.

J11 Qashqai 1.6 Dci Şanzıman Arızaları

2014 yılı ve sonrası üretimli dizel X-tronic Qashqai araçlarda otomatik şanzıman olarak CVT8 olarak adlandırdığımız JF017E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan arıza devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir.

Qashqai P17F1 Arıza Kodu

Eğer 2014 ve sonrası 1.6 Dizel Nissan Qashqai araçlarda en sık P17F1 arıza kodu hatasına rastlanır. Bu kodun oluşmasına neden, her iki kasnağa gönderilen basınçta olan tutarsızlıktır. 1.6 Dci silkeleme problemi olarakta geçen bu arıza gerçekleştiğinde aracınıza kısa sürede müdahale edilmesi gerekmektedir.

CVT Qashqai Beyin Arızası

Eğer yukarıda bahsettiğimiz arızanın henüz başında iseniz ve P17F1 CVT Judder arızasına rağmen araçta bir silkeleme hissetmiyorsanız veya çok hafif bir cvt şanzıman titreme problemi yaşıyorsanız, arızanız yeni bir şanzıman beyni takılarak arızanız giderilebilir.

Burada kritik nokta araca yetkili servisten alınan yeni bir şanzıman beyninin takılmasıdır. Piyasadaki çıkma beyinlerle sorunların çok kısa bir sürede tekrar ettiği görülmüştür. Eğer yeni bir beyin ile probleminiz devam etmekte ise, şanzımanın revizyon olması gerekmektedir.

Eğer aracınızda bulunan Xtronic 3WX1B Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P17F0 – CVT Judder (titreme) arızası
 • P17F1 – CVT Judder (titreme) arızası
 • P188E – Elektrikli hidrolik basınç pompası
 • P2765 – Hız sensörü arızası
 • P0715 – Hız sensörü arızası

Nissan Qashqai Şanzıman Tamiri

Türkiye’de en fazla Nissan cvt şanzıman tamiri yapan firmamız, Qashqai cvt arızası üzerine uzmanlaşmıştır. Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Nissan Qashqai otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Nissan Qashqai araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Nissan Qashqai şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Nissan Qashqai otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Nissan Qashqai Şanzıman Yağı Değişimi

Nissan Qashqai şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Nissan Qashqai otomatik şanzıman yağ fiyatları ve cvt şanzıman yağı fiyatı için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Nissan Qashqai şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Nissan Qashqai şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ustaya Sor – Nissan Qashqai Şanzıman Arızaları

Aracınızda yaşadığınız otomatik şanzıman problemini makine mühendisleri ve ustalarımızdan oluşan ekibimize sormadan önce lütfen sorunuza aşağıdaki bilgileri paylaşarak başlayınız:

 • Aracınızın model yılı
 • Aracınızın motor hacmi
 • Aracınızın yakıt tipi
 • Varsa arıza kodunuz

Eğer aracınızın arıza kodunu bilmiyorsanız, yakındaki bir serviste aracınızı cihaza bağlatabilirsiniz. Alternatif olarak İstanbul ve İzmir’deki servislerimizde bu işlem tarafımızca ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Eğer Nissan Qashqai aracınızda motor arızası yaşıyorsanız, sorularınızı motorrevizyonu.com sayfasından motor teknik ekibimize ulaştırabilirsiniz.

122 thoughts on “Nissan Qashqai Otomatik Şanzıman Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.