Bmw Tork Konvertör Tamiri

Dünyanın önde gelen araç üreticilerinden Bmw, çoğunlukla ZF marka otomatik şanzımanlar kullanmaktadır. Özellikle E46 Bmw serisinde ZF şanzıman türbünü arızası ile karşılaşılmaktadır.

BMW tork konventörü tamiri hizmetimiz İstanbul, Ankara ve İzmir‘deki Atco bölge müdürlüklerinde kendi servislerimizce garantili olarak yapılmaktadır.

Bmw Türbin Arızası Nasıl Anlaşılır?

Bmw türbin arızası en net şekli ile 100 km üzerinde hız ile seyrederken ve ayağınız gaz pedalında sabit konumda iken, devir saatinin 1.500-2.000 devir arasında hareket etmesi ile anlaşılabilir.

6HP serisi ZF şanzıman kullanan BMW araçlarda sıklıkla karşılan tork konvertör arızası, aracınız sabit bir hızda giderken, devir saatinde göreceğiniz oynamalardır. Eğer 100 km ve üzeri bir hızda ayağınız gaz pedalında sabit konumda giderken devir saatiniz 1500 ile 2000 devir arasında oynuyorsa, tork konvertörünüz arızalıdır.

Tork konvertör arızasının başka bir belirtisi, aracınız düz bir yolda giderken zaman zaman size kasis üzerinden geçiyor hissi vermesidir. Ayrıca şanzıman tork konvertörü kaçırmaya başlayınca şanzıman ısınması meydana gelir ve zaman içerisinde şanzımanın iç aksamına zarar vermeye başlar.

Firmamızda her türlü BMW tork konvertör arızası garantili bir şekilde tamir edilmektedir.

ZF 6HP9 Tork Konvertörü

2 thoughts on “Bmw Tork Konvertör Tamiri

  1. Burak
    Burak / Cevapla 17 Ekim 2019 at 18:24

    Şanzuman revizyonu ortalama fiyatları ne kadar? Birde ben Kıbrıs’tan yazıyorum iletişim için whatsaap numarasj verirseniz sevinirim.

  2. Yusuf
    Yusuf / Cevapla 17 Ekim 2019 at 23:30

    Merhaba ustam 2003 model e46 3.30 ci aracım var vites düşülerinde hafif vuruntu başladı yeni. Birde yeni sabit gazda giderken 3-4 devir arasında devir inip kalkıyo inip kalkıyo bunu şanzıman yağ bakımı ile kurtarabilirmiyiz yoksa türbin mi revize edilmesi lazım. Birde revizyon ücretiniz ne olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.