Nissan Qashqai Otomatik Şanzıman Tamiri

Nissan Qashqai otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Nissan Qashqai araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Nissan Qashqai otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Nissan Qashqai otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Nissan Qashqai araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Nissan Qashqai (J10) >> JF613E/AJ0 (6 vites) Otomatik Şanzıman Tamiri – 2.0 Benzinli
 • Nissan Qashqai (J10) >> CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF011E – 2.0 Dizel
 • Nissan Qashqai (J10) >> CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – 1.6 Benzinli
 • Nissan Qashqai (J11) >> CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF017E – 1.6 Dizel
 • Nissan Qashqai (J11) >> CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF016E – 1.2 Benzinli
JF016E (CVT-8) Otomatik Şanzıman

Çıkma CVT Şanzımanlara Güvenmeyin!

Nissan Qashqai ailesinde birbirinden farklı 4 CVT şanzıman çıkabilmekte ve şanzımanlar arasındaki farklar ve arzalarına karşı yapılması gereken prosedürler sıklıkla karıştırılmaktadır. Özellikle 3WX1B kodlu J11 Qashqai 1.6 Dizel ve X-Trail 1.6 Dizel CVt şanzımanların piyasada çok sayıda çıkma şanzımanı bulunmakta, bilinçsizce araç sahiplerine satılan bu şanzımanlar kısa sürede problem çıkarmakta ve tamiri mümkün olmamaktadır. Bunun sonucu araç sahipleri binlerce TL harcayarak mağdur olmaktadır. Doğru onarım yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, 0 216 365 95 00 nolu telefondan sizlere memnuniyet ile destek sağlanacaktır.

Nissan Qashqai CVT Arıza Kodları

2011-2014 yılları arasında üretilmiş benzinli 1.6 Qashqai araçlarda otomatik şanzıman olarak CVT7 olarak adlandırdığımız JF015E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan arızalar, kalkışlarda kazıma sesi, devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir.

Eğer Nissan Qashqai aracınızda bulunan 3JX6A Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P0732 – 2.Vites Hatalı Oran
 • P0746 – PC Selenoid A arızası
 • P0748 – Basınç sensör arızası
 • P1745 – Giriş kasnak hızı arızası
 • P2765 – Giriş hız sensör arızası

2014 yılı ve sonrası üretimli dizel Qashqai araçlarda otomatik şanzıman olarak CVT8 olarak adlandırdığımız JF017E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan arıza devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir.

Eğer 2014 ve sonrası 1.6 Dizel Nissan Qashqai aracınızda bulunan 3WX1B Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P188E – Elektrikli hidrolik basınç pompası
 • P2765 – Hız sensörü arızası
 • P0715 – Hız sensörü arızası

Nissan Qashqai Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Nissan Qashqai otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Nissan Qashqai araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Nissan Qashqai şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Nissan Qashqai otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Nissan Qashqai Şanzıman Yağı Değişimi

Nissan Qashqai şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Nissan Qashqai otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Nissan Qashqai şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Nissan Qashqai şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

38 thoughts on “Nissan Qashqai Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. sedat
  sedat / Cevapla 24 Mart 2019 at 18:48

  merhaba 2016 1.2 skypack benzinli otomatik qashqai aracım var. araçta 3-4 aydır devam etmekte olan şöyle bir sorun vaar ilk kalktığında 20-30 km hızla giderken aracın içine hafif bir rüzgar sesi gelmekte bu ses araç boşta giderken ve boşta gaz evrirken duyulmuyor.ilk hareket halinde duyuluyor.araç 60-km ve üstüne çıktığında bu ses duyulmuyor.sorun ile ilgili serise gittiğimde bana araçla ilgili bir sıkıntı yok dendi.ama bu ses beni rahatsız etmekte ben yinede ben şanzıman ya da turbo ile alakalı olabileceğini düşünüyorum bu konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim aracı size getirmeyi düşünüyorum.bunun dışında şanzıman ile alakalı hiç bir sıkıntım yok

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Mart 2019 at 19:15

   Sedat Bey, bahsettiğiniz arıza Qashqai araçlarda karşılaştığımız bir durum değil. Anlattıklarınızdan oldukça ilginç bir arızanız var gibi gözüküyor. Muhtemelen arızanız turbo veya şanzıman arızası olmayabilir. Müsait olduğunuz bir zaman diliminde aracı inceletmek için bize uğrarsanız, siz çayınızı içerken, master teknisyenlerimiz aracınızı inceleyebilirler.

 2. Serkan güvercin
  Serkan güvercin / Cevapla 26 Mart 2019 at 09:39

  1.6 benzinli nissan qashqai aracımın seyir halinde iken vites atmıyor rampada 90 geçmiyor hızlanmıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mart 2019 at 13:10

   Serkan Bey, muhtemel bir valf gövdesi-kasnak zincir arızası yaşamaktasınız. En kısa sürede aracınızı uzman bir servise göstermenizi tavsiye ederiz. Eğer İstanbul civarında iseniz, aracınızı biz de inceleyebiliriz.

 3. Ali Fuat Sunal
  Ali Fuat Sunal / Cevapla 19 Mayıs 2019 at 22:38

  2013 1.6 benzinli otomatikgashgai 55000km.de aracımla yavaşlayıp tekrar gaz verdiğimde şanzumandan tırt diye bir ses geliyor arızası nedir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mayıs 2019 at 19:15

   Ali Fuat Bey, muhtemel bir kasnak-zincir arızası yaşıyorsunuz. Bu şekilde aracı kullanmanız arızanın ve masrafın daha da artmasına neden olacaktır.

   • Ali Fuat Sunal
    Ali Fuat Sunal / Cevapla 23 Mayıs 2019 at 09:35

    Admin bey ben şu an Antalyadayım.Antalyadaki balaban servise gittim onlar da şanzumnı size atco ya göndereceklerini söylediler.istanbulda oturuyorum Ataşehirde size yakın.bu arabayla istanbula gelebilirmiyim yolda kalırmı..Bir de bu arıza maliyeti ne kadar olur bilgi verirseniz memnun olurum.Teşekkürler.

 4. Ali Fuat Sunal
  Ali Fuat Sunal / Cevapla 23 Mayıs 2019 at 09:34

  Admin bey ben şu an Antalyadayım.Antalyadaki balaban servise gittim onlar da şanzumnı size atco ya göndereceklerini söylediler.istanbulda oturuyorum Ataşehirde size yakın.bu arabayla istanbula gelebilirmiyim yolda kalırmı..Bir de bu arıza maliyeti ne kadar olur bilgi verirseniz memnun olurum.Teşekkürler.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 24 Mayıs 2019 at 19:45

   Ali Fuat Bey, genellikle bu arıza ile yolda kalmazsınız. Maliyet sökme-takma ve yağ ile birlikte 8.500 TL’yi bulabilir.

   • Ali
    Ali / Cevapla 11 Haziran 2019 at 23:47

    İyi günler 2015 1.6 dizel otomatik aracım da 80 bin km de titreme ve silkeleme sorunu özellikle düşük hızlarda sanki arkadan biri arabaya vuruyor gibi hissediliyor. Sanırım sorun şanzıman ama ne gibi bir çözüm olabilir

    • AtcoAdmin
     AtcoAdmin / Cevapla 12 Haziran 2019 at 07:49

     Ali Bey, muhtemelen şanzımanınız revizyon gerektiriyor. Müsait bir zamanınızda eğer servisimize gelirseniz, birlikte ekspertiz yapabiliriz. Bu işlem için herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

   • Eskişehir Nurdan
    Eskişehir Nurdan / Cevapla 2 Eylül 2019 at 10:30

    Merhabalar, kolay gelsin.
    2012 model 1.6 benzinli otomatik cvt şanzımanda sanırım bilyalardan şıkır şıkır ses geliyor. Devir sesi de yükselme alçalma yok. Nasıl bir yol izlemeliyim, masraf tahmini ne kadar tutar?

 5. Reşit erson
  Reşit erson / Cevapla 6 Haziran 2019 at 23:41

  Merhaba 2013 model qashqai 1.6 benzin otomatik tekna aracıma bugün bilmediğim bir yerden benzin aldım daha sonra kullanırken gaza bastığımda devir kendiliğinden yükselip düşmeye başladı , sonrasında opetten yakıt alıp üstüne katkı koydum ve sorun düzeldi fakat bir süre sonra tekrardan başladı , arabayı stop ettirip çalıştırdım bir süre yine düzeldi ama sorun tekrarladı . En sonunda bir anda 7000 devire yükseldi araç gitmemeye başladı . Çekici çağırıp servise götürdüm izmitte yarın bellli olacak sorun ne olabilir acaba bana ne maliyet çıkar

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 8 Haziran 2019 at 18:01

   Reşit Bey ;
   Aracınızda yüksek ihtimalle otomatik şanzıman problemi var. Araç test sürüşü yapıldıktan sonra problem anlaşılır ve net maliyet ondan sonra verilebilir.

   Saygılarımızla

 6. Yücel Duman
  Yücel Duman / Cevapla 18 Haziran 2019 at 09:22

  İyi Günler, aracım 2015 qashqai 1.2 dıg-t skypack otomatik şanzıman. Aracımı park edip stop ettikten sonra tekrar çalıştırdığımda vites P konumunda takılı kalıyor, bir kaç defa freni bas çek yaptıktan sonra normale dönüyor. Ben konyada yaşıyorum burdaki bir servise götürdüm fren müşürü arızalanmış ondan yapar dedi değiştirdim fakat aynı arıza devam ediyor. Yetkili servis vites kolu setinin değişmesi gerektiğini söyledi yaklaşık 10.000 TL kadar maliyet çıkardı sadece parça için. sizin görüşünüz nedir ve tahmini ne kadar maliyet olur.

 7. Murat
  Murat / Cevapla 24 Haziran 2019 at 15:06

  Merhabalar,
  2015 model 1.6 Dizel Otm. Qashqai araç sahibiyim. 104.000’de araç. Hızlanırken ve yavaşlarken araç sarsılıyor. Aslında yüksek hızda da sarsıntı var ancak yüksek hız olduğu için çok fazla hissedilmiyor. düşük hızda da sallanarak gitme durumu var. Sizce CVT şanzumandan olabilir mi? Şanzuman yağı vs. eksik olabilir mi?
  Teşekkür ederim.
  Saygıları

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 27 Haziran 2019 at 09:03

   Murat Bey, öncelikle şanzıman yağınızı kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz. CVT şanzımanların kasnakları zaman içerisinde bahsettiğiniz problemleri yapabilir. İstanbul’da yaşıyorsanız, buyurun gelin aracınızı birlikte test edelim. Arıza tespit cihazına bağlamak ve yol testi için herhangi bir ücret almıyoruz.

 8. Murat
  Murat / Cevapla 27 Haziran 2019 at 15:56

  İlginize teşekkür ederim. En kısa zamanda geleceğim İnşallah.

 9. Nurcan
  Nurcan / Cevapla 7 Temmuz 2019 at 19:08

  Merhaba.2013 1.6 benzinli otomatik aracım 3gün önce tatilde Milas yakınlarında arızalandı.park halinden çalıştırıp d ye veya r ye aldığımda stop etmeye başladı.yaklaşık 1 saat 40 derece sıcakta bekleyip çekici çağırdıktan sonra son bir kez daha denediğimde çalıştı.usta şanzıman arızası olabilir ama çalışıyor dedi.1500 km yol yaparak her 250 km durup aracı soğutarak yaşadığım şehre geldim.buradaki usta bir sorun görünmüyor dedi.dün akşam araç yine aynı sorunu verdi.çalıştırınca tuhaf sesler çıkarıp stop ediyor,5-6 denemeden sonra çalışyor.bu şanzıman arızası mıdır,öyleyse bilgisayarda neden çıkmıyor .barsa bana maliyeti ortalama ne kadar olur.şimdiden cevabınız için teşekkürler..

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 9 Temmuz 2019 at 20:38

   Merhaba. Bahsettiğiniz motor arızası, şanzıman arızası veya elektriksel bir arıza olabilir. Hangi ilde yaşıyorsunuz? Size yardımcı olabilecek bir arkadaşımız var mı, ona göre bakalım.

   • Nurcan
    Nurcan / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 16:13

    Samsun’da yaşıyorum araç 2013 Qashqai 1.6 benzinli.arac şu an ustada ama onlar da bulamadılar 3 gündür.araçta sonradan takılma led ekranlar var,konsolda ve koltuk arkasında.onlardan kaynaklandığını düşündükleri sebeplerden bilgisayar bağlantısını kuramıyorlar.çok teşekkürler ilginize.iyi günler.

 10. Oktay
  Oktay / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 19:38

  Merhaba.iyi aksamlar.2015 model 1.6 dizelotomatik gasgahai var.son bir iki gündür 3 ile 7 vites arasında gaza basınca titreme yapiyor.gaz yemiyor gibi.deviri yükseltince anlık düzeliyor.bosh servise götürdüm.usta mazot gecici çıkma filtresi takti.%80 oranında düzeldi.bugun sipariş ettiği filtreler gelince tekrar takti titremeler arttı.bostayken haza basınca sorun yok.rampa.yukari çıkarken daha fazla kasma ve titreme yapiyor

  • Oktay
   Oktay / Cevapla 10 Temmuz 2019 at 19:43

   Manüel kullanıma alıyorum.yine aynı sorun.usta 2 gündür inceliyor.turboya baktı.filan sıkıntı yok dedi.gaza pedalı rampa yukarı tak tak diye vuruyor ayağıma düze çıkınca düzeliyor nispeten.bi fikriniz olabirmi acaba

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 20:24

   Oktay Bey, aracınızdaki arızanın birden fazla sebebi olabilir. Bazı dizel Qashqai araçlarda hava emiş problemi de bu titremeleri yaptırabiliyor. Kalanı şanzıman beyni ve mekanik problemler olabiliyor. Eğer İstanbul’da iseniz, buyurun bir çayımızı için, master teknisyenlerimiz hem arıza tespit cihazı ile aracınıza bağlanıp elektronik diyagnosunu yapsınlar, hem de sürüş anında arızanızı tespit edelim. Bu işlemler için herhangi bir ücret almıyoruz.

 11. Emrah
  Emrah / Cevapla 14 Temmuz 2019 at 21:37

  Merhaba, 2014 Qashqai 1.2 C-tronik aracım var. Araç 57000 km’de, otobanda seyir halinde iken gişelere gelince yavaşladım ve birden sert bir vuruntu oldu. Daha sonrasında araç gaza bastığım zaman ayağım sabit olduğu halde devirde düşüp çıkma yapmakta ve vites geçişleri 4000 deviri geçmektedir. İki defada araç komple gaz kesti vites D de iken kesinlikle gaz yememektedir. Motoru stop edip tekrar çalıştırınca düzelmektedir. Sizce bu durum neye bağlıdır.

  • Emrah
   Emrah / Cevapla 16 Temmuz 2019 at 10:44

   Cevap verirmisiniz?

   • AtcoAdmin
    AtcoAdmin / Cevapla 16 Temmuz 2019 at 12:45

    Emrah Bey, arızanız mekanikselden ziyade elektriksel olarak gözükmektedir. Bu turbonun aktüatöründen de kaynaklanabilir, şanzımanın kontrol ünitesinden de. Eğer İstanbul’daysanız, buyurun bir çayımızı için, Consult ile bağlanıp arızanızın detaylarını inceleyelim.

 12. özcan
  özcan / Cevapla 15 Temmuz 2019 at 17:10

  merhaba

  2015 model nissan qashqai arac sahibiyiz.
  araçta düşük devirde 40-60 km arasında gıygıy tarzında bir ses var.
  bostancıoglu servise aracı bıraktım. zincir ve beyinde herhangi bir problem olmadıgı söylendi.
  ses e çok takıldım arada da silkme yapıyor gibi tavsiyeniz nedir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 15 Temmuz 2019 at 18:50

   Özcan Bey, aracınız dizel mi benzinli midir?

 13. ismail
  ismail / Cevapla 23 Ağustos 2019 at 14:25

  Selam aracım qashgai skypak 1.2 otomatik araç 66.500 km de acaba şanzıman yağı değişimini kaç km yaptırmalıyım yağ değişim ücreti ne kadar tutar yanıtınız için şimdiden teşekkürler…

 14. ahmet
  ahmet / Cevapla 24 Ağustos 2019 at 12:34

  MERHABA 2012 qashgai 16 otomaitik arcım vites yükseltmesini çok geç gerçekleştiriyor çekiş gücü çok düşük rampada durma seviyesine kadar gelebiliyor araç lpg li izmitte makineye baglattım bi arızası çıkmadı . sorunun ne oldugu hakkın da bilgi verebilirmisiniz. daha önce böyle bir sorunla karşılaştınız mı . teşekkürler

  • furkan
   furkan / Cevapla 28 Ağustos 2019 at 11:43

   merhaba aracınız yüksek devirde geç vites atıyor mu araba bağırıyor gitmiyor mu benzer sorun bende de var

   • Ahmet
    Ahmet / Cevapla 29 Ağustos 2019 at 23:24

    Aynen aynı sorunu yaşıyoruz sanki 200 km hız yapıyormuş gibi bagırıyor ama gitmiyor araba

    • furkan
     furkan / Cevapla 31 Ağustos 2019 at 19:40

     0536 379 75 59 arar mısın kardesim konuşalım bi

     • AtcoAdmin
      AtcoAdmin / 31 Ağustos 2019 at 20:54

      Ahmet Bey/Furkan Bey merhaba, anlaşıldığı kadarı kasnak-zincir ve kök neden olarak hidrolik ünite (beyin) probleminiz mevcut. Yol testinde kesin teşhis konabilir.

 15. Cem
  Cem / Cevapla 24 Ağustos 2019 at 16:29

  İyi çalışmalar
  Aracım qashqai 1,6 cvt
  Aracımın xtronic (motor freni) aktif hale geçmiyor. Sanzımandan gelen ses nedeniyle bilya değişimi yapılmıştı.
  Nedeni ne olabilir?
  Tesekkürler…

 16. Gökhan Ünaldı
  Gökhan Ünaldı / Cevapla 29 Eylül 2019 at 16:51

  Merhaba 2012 Nissan Qashqai otomotik vites arabada vites geçişleri çok geç atıyor mesela 2_3 geçişte 2500 devir ve3_4 geçişte 3000_4000 devir buluyor birde rampada kaçırıyor soru nasıl giderebilir iz bilgi verirseniz sevinirim

 17. sabahattin Eryilmaz
  sabahattin Eryilmaz / Cevapla 3 Ekim 2019 at 18:22

  Merhabalar ,2014 model 1,2 skypack otomatik benzinli Nissan Quashqai 44000km.de arac haziran da Antalya donusu rampada silkelemeye gaz yememeye basladi fakat ariza kaydi vermedi ,Istanbula geldik ariza bir daha tekrarlamadi.Eylulde serviz bakimina girdim boyle bir durum yasadim dedim fakat bir sey bulamadilar.Gecen cumartesi tekrar Antalyadan donuyorum tekrar ayni noktada ariza tekrarladi.Biraz zorladim ariza lambasini yakti,bir muddet sonra yakit arizasindan olabilir diye katki ve benzin aldim. Bir muddet sonra ariza lambasi sondu.O civarda servisi olmadigi icin hoplaya ziplaya istanbula geldim.Servise girdim Ariza sanzuman dediler ariza kaydini sildiler,tekrarlarsa sanzuman degisecek dediler.Bu gun buyukcekmeceyi ciktiktan sonra yine zorlama yapti. Arac dinlendikten sonra normale donuyor.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.