Nissan Qashqai Otomatik Şanzıman Tamiri

Nissan Qashqai otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Nissan Qashqai araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Nissan Qashqai otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa, bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Nissan Qashqai otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Nissan Qashqai araçlarda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz otomatik şanzıman tipleri:

 • Nissan Qashqai (J10) >> JF613E/AJ0 (6 vites) Otomatik Şanzıman Tamiri – 2.0 Benzinli
 • Nissan Qashqai (J10) >> CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF011E – 2.0 Dizel
 • Nissan Qashqai (J10) >> CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – 1.6 Benzinli
 • Nissan Qashqai (J11) >> CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF017E – 1.6 Dizel
 • Nissan Qashqai (J11) >> CVT Otomatik Şanzıman Tamiri – JF016E – 1.2 Benzinli
JF016E (CVT-8) Otomatik Şanzıman

Çıkma CVT Şanzımanlara Güvenmeyin!

Nissan Qashqai ailesinde birbirinden farklı 4 CVT şanzıman çıkabilmekte ve şanzımanlar arasındaki farklar ve arzalarına karşı yapılması gereken prosedürler sıklıkla karıştırılmaktadır. Özellikle 3WX1B kodlu J11 Qashqai 1.6 Dizel ve X-Trail 1.6 Dizel CVt şanzımanların piyasada çok sayıda çıkma şanzımanı bulunmakta, bilinçsizce araç sahiplerine satılan bu şanzımanlar kısa sürede problem çıkarmakta ve tamiri mümkün olmamaktadır. Bunun sonucu araç sahipleri binlerce TL harcayarak mağdur olmaktadır. Doğru onarım yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, 0 216 365 95 00 nolu telefondan sizlere memnuniyet ile destek sağlanacaktır.

Nissan Qashqai CVT Arıza Kodları

2011-2014 yılları arasında üretilmiş benzinli 1.6 Qashqai araçlarda otomatik şanzıman olarak CVT7 olarak adlandırdığımız JF015E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan arızalar, kalkışlarda kazıma sesi, devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir.

Eğer Nissan Qashqai aracınızda bulunan 3JX6A Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P0732 – 2.Vites Hatalı Oran
 • P0746 – PC Selenoid A arızası
 • P0748 – Basınç sensör arızası
 • P1745 – Giriş kasnak hızı arızası
 • P2765 – Giriş hız sensör arızası

2014 yılı ve sonrası üretimli dizel Qashqai araçlarda otomatik şanzıman olarak CVT8 olarak adlandırdığımız JF017E şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzımanlarda en fazla karşılaşılan arıza devir saatinde dalgalanma ve sürüş anında titreme ve silkeleme problemleridir.

Eğer 2014 ve sonrası 1.6 Dizel Nissan Qashqai aracınızda bulunan 3WX1B Cvt şanzımanınızda aşağıdaki arıza kodlarından herhangi bir tanesi mevcut ise, en kısa sürede şanzımanınıza bakım yaptırmanız gerekmektedir.

 • P188E – Elektrikli hidrolik basınç pompası
 • P2765 – Hız sensörü arızası
 • P0715 – Hız sensörü arızası

Nissan Qashqai Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Nissan Qashqai otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Nissan Qashqai araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Nissan Qashqai şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Nissan Qashqai otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 numaralı destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Nissan Qashqai Şanzıman Yağı Değişimi

Nissan Qashqai şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Nissan Qashqai otomatik şanzıman yağ fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Nissan Qashqai şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Nissan Qashqai şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

8 thoughts on “Nissan Qashqai Otomatik Şanzıman Tamiri

 1. sedat
  sedat / Cevapla 24 Mart 2019 at 18:48

  merhaba 2016 1.2 skypack benzinli otomatik qashqai aracım var. araçta 3-4 aydır devam etmekte olan şöyle bir sorun vaar ilk kalktığında 20-30 km hızla giderken aracın içine hafif bir rüzgar sesi gelmekte bu ses araç boşta giderken ve boşta gaz evrirken duyulmuyor.ilk hareket halinde duyuluyor.araç 60-km ve üstüne çıktığında bu ses duyulmuyor.sorun ile ilgili serise gittiğimde bana araçla ilgili bir sıkıntı yok dendi.ama bu ses beni rahatsız etmekte ben yinede ben şanzıman ya da turbo ile alakalı olabileceğini düşünüyorum bu konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim aracı size getirmeyi düşünüyorum.bunun dışında şanzıman ile alakalı hiç bir sıkıntım yok

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 25 Mart 2019 at 19:15

   Sedat Bey, bahsettiğiniz arıza Qashqai araçlarda karşılaştığımız bir durum değil. Anlattıklarınızdan oldukça ilginç bir arızanız var gibi gözüküyor. Muhtemelen arızanız turbo veya şanzıman arızası olmayabilir. Müsait olduğunuz bir zaman diliminde aracı inceletmek için bize uğrarsanız, siz çayınızı içerken, master teknisyenlerimiz aracınızı inceleyebilirler.

 2. Serkan güvercin
  Serkan güvercin / Cevapla 26 Mart 2019 at 09:39

  1.6 benzinli nissan qashqai aracımın seyir halinde iken vites atmıyor rampada 90 geçmiyor hızlanmıyor

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 26 Mart 2019 at 13:10

   Serkan Bey, muhtemel bir valf gövdesi-kasnak zincir arızası yaşamaktasınız. En kısa sürede aracınızı uzman bir servise göstermenizi tavsiye ederiz. Eğer İstanbul civarında iseniz, aracınızı biz de inceleyebiliriz.

 3. Ali Fuat Sunal
  Ali Fuat Sunal / Cevapla 19 Mayıs 2019 at 22:38

  2013 1.6 benzinli otomatikgashgai 55000km.de aracımla yavaşlayıp tekrar gaz verdiğimde şanzumandan tırt diye bir ses geliyor arızası nedir.

  • AtcoAdmin
   AtcoAdmin / Cevapla 21 Mayıs 2019 at 19:15

   Ali Fuat Bey, muhtemel bir kasnak-zincir arızası yaşıyorsunuz. Bu şekilde aracı kullanmanız arızanın ve masrafın daha da artmasına neden olacaktır.

   • Ali Fuat Sunal
    Ali Fuat Sunal / Cevapla 23 Mayıs 2019 at 09:35

    Admin bey ben şu an Antalyadayım.Antalyadaki balaban servise gittim onlar da şanzumnı size atco ya göndereceklerini söylediler.istanbulda oturuyorum Ataşehirde size yakın.bu arabayla istanbula gelebilirmiyim yolda kalırmı..Bir de bu arıza maliyeti ne kadar olur bilgi verirseniz memnun olurum.Teşekkürler.

 4. Ali Fuat Sunal
  Ali Fuat Sunal / Cevapla 23 Mayıs 2019 at 09:34

  Admin bey ben şu an Antalyadayım.Antalyadaki balaban servise gittim onlar da şanzumnı size atco ya göndereceklerini söylediler.istanbulda oturuyorum Ataşehirde size yakın.bu arabayla istanbula gelebilirmiyim yolda kalırmı..Bir de bu arıza maliyeti ne kadar olur bilgi verirseniz memnun olurum.Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.