Ford Otomatik Şanzıman

Ford marka aracınızda otomatik şanzıman sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye’nin en büyük otomatik şanzıman merkezi ATCO olarak, otomatik vites Ford araçların şanzıman tamir ve bakımını garantili olarak gerçekleştirmekteyiz. Ford otomatik vites kutusu sorunları zamanında doğru müdahaleler ile ortadan kaldırılmazsa bir süre sonra sürüş keyfinizi kaçırabilir. Ford otomatik şanzıman arızaları için kesin çözüm üretmekteyiz.

Ford Otomatik Vites Sorunları

Ford araçlarda tam otomatik, yarı otomatik, Cvt ve Powershift, çok çeşitli şanzımanar kullanılmıştır. Bütün bu şanzıman grupları kendine has sorunlara sahiptir.

2011 ve sonraki yıllarda sıklıkla kullanılan Powershift şanzımanların en büyük problemi kalkışta titreme olarak belirmektedir. Kuru kavramaya sahip Fiesta ve Focus araçlarda kavrama değişimi gerekirken, ıslak kavramaya sahip Kuga, Mondeo, Focus araçlarda kavrama tamiri ile problem giderilebilmektedir. Islak kavrama Powershift araçların en büyük ikinci problemi mekatronik arızasıdır. Şanzıman beyni olarakta bilinen mekatronik ünitenin servis fiyatı oldukça yüksektir. 

Ford-Mondeo-Focus-Fiesta-Powershift-Kavrama-Tamiri

Tam otomatik vites kutularında Mondeo tork konvertörü arızası, Focus otomatik vites vuruntu şikayeti sıklıkla karşılaşılan problemlerdir. Ford Focus 2.0 Dizel araçlarda kullanılan CVT şanzımana ayrı bir başlık açmak gerekmektedir ki, firmamızda bu şanzımanın tamiri yapılmamaktadır.

Ford Otomatik Şanzıman Çeşitleri

Ford grubunda garantili olarak tamir, değişim ve satışlarını gerçekleştirdiğimiz araçlara göre otomatik şanzıman tipleri:

Ford Otomatik Şanzıman Tamiri

Firmamızca tamiri gerçekleştirilen bütün Ford otomatik şanzımanlar, şanzıman dinamometremizde araç üzerindeki koşullarda test edildikten sonra müşterilerimize teslim edilmektedir. Bu sayede garantili otomatik şanzıman tamiri gerçekleştirilmektedir.

Ford Fiesta Otomatik Şanzıman Tamiri ve Testi – 4F27E

Ford Kuga Otomatik Şanzıman Tamiri ve Final Testi – 6 İleri (6F35)

Ford marka araçların otomatik vites kutusu arızası ile ilgili, konusunda uzman ekibimiz her zaman yanınızdadır. Makine mühendisleri yönetimindeki ekibimiz sizlere yaşamakta olduğunuz Ford şanzıman arızaları ile ilgili destek sağlamaktan memnuniyet duyacaktır. Güncel Ford otomatik şanzıman fiyatlarımızı (0216) 365 95 00 nolu destek hattımızdan öğrenebilirsiniz.

Ford Powershift Kavrama Tamiri

Ford Otomatik Şanzıman Yağı Değişimi

Ford şanzıman yağı değişimi servisimizde tam otomatik makineler ile yapılmaktadır. Ford otomatik şanzıman yağı fiyatları için firmamızı arayabilir veya şanzıman yağı güncel fiyat listemize yagdegisimi.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ford şanzıman beyni tamiri ile ilgili bilgilere ve Ford şanzıman beyni fiyatlarına sanzimanbeyni.com sayfasından ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.